ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3301074

Wakacje

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Aktualności

Tydzień wytężonego zbierania

Data dodania: 2016-10-23

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do zbierania aluminiowych puszek po napojach. Puszki zbieramy przez cały rok, ale ponieważ październik jest miesiącem oszczędzania, w tygodniu od 24 - 28 października punktujemy podwójnie. Która klasa uzbiera najwięcej puszek w ciągu jednego tygodnia - wygrywa! Zapraszamy do zdrowej rywalizacji!

Warsztaty origami dla klas starszych

Data dodania: 2016-10-23

W październiku rozpoczęły się warsztaty origami modułowego prowadzone przez panią Agnieszkę Lanuszny. Warsztaty odbywają się w środy od 15.30 do 17.00 i przeznaczone są dla uczniów klas IV - VI. W czasie zajęć uczennice poznały technikę składania modułów kusudamy i łączenia ich ze sobą, a efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach.

Kasztanowy świat

Data dodania: 2016-10-21

Kolorowy, wesoły i bezpieczny - świat ksztaniaków w klasie 2b. Aż chciałoby się w takim świecie zamieszkać!

14 października

Data dodania: 2016-10-14

Dzisiejszy świąteczny dzień potocznie zwany "dniem nauczyciela" to Święta Edukacji Narodowej, święto całej oświaty i wszystkich jej pracowników, a także, jeśli nie przede wszystkim, uczniów, którzy stanowią najważniejsze ogniwo edukacji. Składamy więc z tej okazji serdeczne życzenia: spokoju, cierpliwości, życzliwości i zrozumienia, wzajemnego wsparcia i stabilizacji, abyśmy mogli w spokoju realizować to, co w oświacie najważniejsze: edukowanie młodego pokolenia.

Bank w szkole!

Data dodania: 2016-10-13

Wizyta banku szkole to jest wydarzenie! Dwie przemiłe panie spotkały się z pierwszakami, aby opowiedzieć o oszczędzaniu i przybliżyć nieco zawiłości związane z bankowością. Uczniowie klasy Ia i Ib z zainteresowaniem oglądali multimedialną prezentację, liczyli banknoty w liczarce, używali bankowej pieczątki i podziwiali numizmaty. Mamy nadzieję, że ta wizyta będzie zaproszeniem do zapisania się do Szkolnej Kasy Oszczędności, która uczy prawdziwego oszczędzania, na którym można tylko skorzystać!

Kronika wydarzeń związanych z działalnością SKO w naszej szkole, za którą zostaliśmy po raz trzeci nagrodzeni!

Data dodania: 2016-10-12

Pomagamy zwierzętom leśnym - prosimy o przyłączenie się do akcji zbierania żołędzi:)

Data dodania: 2016-10-12

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji zbierania żołędzi, które ratują życie zwierząt leśnych w czasie zimy. Choć aura nie jest sprzyjająca, do końca października może zdarzy się bardziej słoneczny dzień, który można wykorzystać na wycieczkę do parku, a przy okazji pozbierać żołędzie, które prosimy przynieść do szkoły. Można je pozostawić na portierni, można przynieść wychowawcy klasy. Na pewno wszystkie trafią do leśnika, który odbierze je ze szkoły na początku listopada. Zwierzęta będą bardzo wdzięczne!

Dzień uśmiechu

Data dodania: 2016-10-07

To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Śmiech rozluźnia i uwalnia od stresu, przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu, stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia mnóstwa czekolad! Dzień uśmiechu to dzień, który wydłużamy na czas nieokreślony!

Czy Internet jest bezpieczny?

Data dodania: 2016-10-06

Na to pytanie szukali odpowiedzi w swojej kolejnej misji - MegaMisyjczycy. Kolejna misja za nimi, znów pomagali Kubie i Julce radzić sobie z Psotnikiem, a przy okazji rozmawiali o tym jakie informacje o sobie i komu można przekazywać. Dowiedzieli się, że nie wszystko o sobie i swojej rodzinie można opowiadać obcym, bo to mogłoby zagrozić bezpieczeństwu. Dzieci tworzyły swoje awatary i wymyślały nicki, takie śmieszne imiona dla siebie samych, było przy tym mnóstwo śmiechu. Następna misja za tydzień. Na razie uczestnicy MegaMisji skorzystali z materiałów plastycznych, które otrzymali w nagrodę od organizatorów, po zakończeniu pierwszego etapu zabawy.

Megamisyjczycy robią zielnik

Data dodania: 2016-10-04

Kolejny tydzień i kolejna misja za nami. Tym razem pomagaliśmy profesorowi Florkowi, Julce i Kubie w porządkowaniu informacji, które pomieszał Psotnik. Udało nam się wspólnie  posprzątać bałagan, który spowodował i ostatecznie stworzyliśmy piękny zielnik. Zabawa była świetna. Już czekamy na kolejne zadania!

« 1...52 53 54 55 56 57 58 ...68 »