ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3285490

Wakacje

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Aktualności

Kasztaniaki z klasy 2c

Data dodania: 2016-11-25

Kasztaniaki to świat przyjazny, bezpieczny, kolorowy i wesoły. W takim świecie każdy chciałby zamieszkać. I taki świat odnalazły dzieci z klasy 2c:)

Spełniamy marzenia...

Data dodania: 2016-11-24

Czy zwierzęta mają marzenia? Te z bajek - tak. A te prawdziwe? Być może ich jedynym marzeniem jest napełnić pusty brzuszek, znaleźć kochającą dłoń do głaskania, ciepły kąt do przytulenia... Spełnianie marzeń daje mnóstwo radości. Nie trzeba wiele. Może w domu jest nikomu już niepotrzebny kocyk, miseczka. A może odmówimy sobie drobnej przyjemności i kupimy karmę dla zwierząt, a potem włożymy do kosza w holu naszej szkoły. Wszystkie przyniesione rzeczy zostaną przekazane na potrzeby najmłodszych, bezbronnych, naszych przyjaciół. A skąd wzięły się szczeniaczki w szkole? Przyszły z Paniami, prowadzącymi fundację Szczenięce Marzenia. Nasi najmłodsi uczniowie mogli nie tylko pogłaskać pieski, ale przede wszystkim dowiedzieli się, jak należy opiekować się zwierzętami. Było to urocze spotkanie. Bardzo dziękujemy Paniom za przepiękną lekcję! Przy okazji dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do zbiórki na rzecz fundacji. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zajrzyjcie na stronę tutaj:)

Świetlicowe Karolinki

Data dodania: 2016-11-24

W grupie 6 świetlicowej uczniowie pod kierunkiem p. Ireny Małki wykonali prześliczne Karolinki z materiałów wtórnych. Niedługo górnicze święto, pamiętajmy, że mieszkamy na Śląsku, bogatym w tradycje i naturalne surowce, a praca górnika należy do najniebezpieczniejszych zawodów.

Klasy drugie w Muzeum Górnictwa w Zabrzu

Data dodania: 2016-11-21

W dniu dzisiejszym klasy drugie b,c,d i e odwiedziły Muzeum Górnictwa w Zabrzu. Dzieci spotkały się z górnikiem, Karolinką, skarbnikiem, obejrzały prezentację na temat codziennego życia górniczej rodziny, zwyczajów i wierzeń, obejrzały wystawę przedstawiającą pracę górnika dawniej i dziś, a także multimedialną prezentację „Tajemnice lasu karbońskiego”. Żyjemy na Śląsku, który jest bogaty w surowce naturalne, węgiel i sól, ale tradycje górnicze odchodzą w niepamięć. Niewiele dzieci już ma w rodzinie prawdziwego górnika... Takie lekcje to prawdziwa perełka, w miejsce normalnych lekcji w klasie, kiedy przez dwie godziny można przebywać w zupełnie innym świecie!

Pszczółki w szkole

Data dodania: 2016-11-18

Przez dwa dni gościliśmy w szkole pracowite owady - pszczoły. Mogliśmy obejrzeć je bardzo blisko, ale bezpiecznie, spróbować miodu, okazało się, że nie wszystkie dzieci znają jego smak, spróbować pszczelego pyłku, dowiedzieliśmy się w ciągu godziny bardzo ciekawych rzeczy, choć sympatyczny pan Piotr mógłby o nich opowiadać znacznie dłużej. Zrobiliśmy świeczkę z wosku i otrzymaliśmy Certyfikat Braci Pszczelarskiej. Może teraz, kiedy wiosną wleci do klasy pszczoła, nie będziemy się już panicznie bać tego sympatycznego owada, tylko pozwolimy mu bezpiecznie opuścić klasę? I może weźmiemy przykład z ich pracowitości? Na pewno będziemy codziennie jedli łyżkę zdrowego miodu!

Przygotowujemy się do świątecznego kiermaszu

Data dodania: 2016-11-17

Kolejne warsztaty origami zaowocowały wykonaniem przez dziewczynki prac, które przeznaczone będą na sprzedaż podczas kiermaszu szkolnego. Wykonanie kusudamy razem z jej sklejeniem zajęło około trzech godzin. Prace są przepiękne, co widać na zdjęciach:) Gratulujemy dziewczynkom cierpliwości i talentu, a Pani Agnieszce Lanuszny  uzdolnionych uczestniczek warsztatów origami!

95 rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego

Data dodania: 2016-11-15

W dniu 15 listopada klasy VIb i VIc z okazji 95 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego i 35 rocznicy tragicznych wydarzeń w Kopalni "Wujek", udały się  na wycieczkę historyczno - regionalną do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Muzeum Izby Pamięci KWK "Wujek" w Katowicach. Po zapoznaniu się z historią  wydarzeń z  roku 1921 i 1981, uczniowie zapalili symboliczny znicz i złożyli wiązanki biało - czerwonych kwiatów pod tablicą upamiętniającą Powstania Śląskie, oraz pod pomnikiem poległych górników w grudniu 1981r.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

Data dodania: 2016-11-14

Uwaga, Uwaga! Ruszamy z akcją Góra Grosza. Jak co roku zbieramy drobne monety, aby pomóc dzieciakom, które nie mają kochającej rodziny, mamy, taty, a jedynie wychowawcę w domu dziecka lub "ciocię" w rodzinie zastępczej. Pokażmy dzieciom jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących:)

Dzieci - Seniorom! Mały wolontariat

Data dodania: 2016-11-13

Podziel się świątecznym piernikiem! Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji Dzieci - Seniorom! Do dnia 16 grudnia zbieramy świąteczne upominki dla Seniorów. Przygotuj upominek dla Seniora, a w nim upieczone lub kupione świąteczne pierniczki z dołączoną kartką z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia. Upominek prosimy zapakować w przezroczysty celofan i przekazać p.Fic (107), p.Plecińskiej (109) lub p. Paluch ( gabinet pedagoga). Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do Akcji!  Organizatorzy: p.Fic, p.Paluch, p.Plecińska, p.Wódkowska-Semik

 

I Ty możesz zostać św. Mikołajem!

Data dodania: 2016-11-13

Akcja Dzieci –Dzieciom. Mały wolontariat.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w corocznej akcji Dzieci-Dzieciom!
Do dnia 2 grudnia zbieramy prezenty dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. Prezenty (nowe zabawki, gry, książki itd.) muszą być zapakowane w otwarte, świąteczne torebki. Wszystkie zebrane prezenty zostaną przekazane do Centrum Onkologii w Gliwicach. Prezenty przekazujemy p.Fic -s.107 lub p.Plecińskiej s.109. Liczymy na liczny udział w akcji!  Organizatorzy akcji: p.Fic, p.Plecińska, p.Wódkowska-Semik

« 1...50 51 52 53 54 55 56 ...68 »