Wakacje

Warsztaty przed kiermaszem

Data dodania: 2016-12-04

Nasi pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami, starszym rodzeństwem oraz wychowawczyniami, przygotowali piękne ozdoby na szkolny kiermasz. Wspólne, twórcze spotkanie, które odbyło się czwartkowego popołudnia, sprawiło wszystkim bardzo dużo radości. Podczas warsztatów, powstały urocze bałwanki, które cierpliwie czekają na "Bożonarodzeniowy kiermasz", na który już dzisiaj zapraszamy wszystkich serdecznie. Do zobaczenia 14 grudnia. Niebawem zachęcimy do udziału w kiermaszu kolejną porcją zdjęć - świątecznych dekoracji. Dzieciom i rodzicom gratulujemy talentu i dziękujemy za urocze spotkanie!

Zakończenie akcji "Szczenięce marzenia".

Data dodania: 2016-12-04

Właśnie zakończyliśmy akcję pomocy zwierzętom z fundacji "Szczenięce marzenia". Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za tak aktywną pomoc potrzebującym pieskom. Zebrane w czasie tygodniowej akcji dary przerosły wszelkie oczekiwania! Panie, które opiekują się szczeniaczkami były zachwycone! Dziękujemy!

Przedszkolaki w szkole

Data dodania: 2016-12-02

W minionym tygodniu gościliśmy w naszych murach przedszkolaki z pobliskich przedszkoli PM 29 i PM 41. Ponieważ niedawno były andrzejki, spotkania odbywały się w atmosferze tajemniczości pod przewodnictwem pani Kasi i pani Beaty, które zaprezentowały się w strojach uroczych czarodziejek.

X Miejski Konkurs "Zostań Mistrzem Tangramu".

Data dodania: 2016-11-30

29 listopada odbył się w naszej szkole jubileuszowy X Miejski Konkurs "Zostań Mistrzem Tangramu", w którym wzięli udział uczniowie z aż 17 szkół gliwickich szkół. Każda drużyna miała za zadanie ułożenie 4 obrazów z 7 części tangramu. Emocje i rywalizacja były ogromne, a jurorzy bardzo trudne zadanie. Ostatecznie zwyciężyła uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 13, a trzecie - Szkoła Podstawowa nr 9. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych dla Szkół Podstawowych „Świetlik”.

Data dodania: 2016-11-27

Konkurs przebiega w dwóch etapach:
- etap przygotowawczy polega na wykonaniu zestawu doświadczeń konkursowych przez uczestników, odbywa się od od dnia 18 stycznia do 14 marca 2017r.
- etap drugi – Test Finałowy, który uczniowie napiszą w szkole w dniu 14 marca 2017r.
Opłata konkursowa wymagana przez organizatorów wynosi 8 zł od uczestnika.
Prosimy uczniów o dokonanie wpłat do 20 grudnia 2016r. do p. Zofii Żywickiej (klasy 4-6) i p. Beaty Łakomskiej (klasy 1-3).

Świat zamków

Data dodania: 2016-11-28

Uczniowie klasy 3c zdobyli średniowieczne zamki. A raczej wykonali je z materiałów wtórnych. Teraz zamki przenoszą nas w odległą przeszłość i zdobią hol pierwszego piętra. gratulujemy uczniom fantazji i talentów!

Półkolonie w naszej szkole

Data dodania: 2016-11-21

Serdecznie zapraszamy uczniów na półkolonie organizowane przez naszą szkołę, w terminie 16 - 20 stycznia 2017r.
Liczba uczestników: 60 osób
Cena:100zł
W ofercie: jeden ciepły posiłek, wyjścia ze szkoły – przejazdy autokarem, ew. bilety wstępu.
Zapisy w sekretariacie szkoły od 23 listopada do 16 grudnia 2016r.
(lub do wyczerpania miejsc).

1. PLAN PRACY PÓŁKOLONII W SP 41
  2. Regulamin półkolonii 2017

Zebrane żołędzie

Data dodania: 2016-11-27

Przez jakiś czas zbieraliśmy w szkole żołędzie. Czas podsumować akcję - zebraliśmy kilka wielkich worków tych przysmaków dla zwierzyny leśnej! Teraz żołędzie zostaną przetransportowane przez leśnika i zabezpieczone na ciężki zimowy czas. Niech zwierzątka jedzą na zdrowie w oczekiwaniu na wiosnę!

Wycieczka do planetarium

Data dodania: 2016-11-27

W dniu 25.11.2016r. klasy IIIc i IIId wybrały się na wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Dzieci miały możliwość bliższego poznania Obserwatorium, a także wzięcia udziału w dwugodzinnych zajęciach dydaktycznych na temat „Królestwa planet”. Zapoznane zostały z orientacją na sferze niebieskiej (widnokrąg, zenit, kierunki świata), gwiazdami i gwiazdozbiorami, Układem Słonecznym i jego składnikami, planetami bliższymi i dalszymi. Z wycieczki dzieci wróciły pełne wrażeń i nowej wiedzy.

Konkurs pięknego pisania

Data dodania: 2016-11-25

W dniu 24.11.2016r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Szkolny Konkurs ”Mistrz pięknego pisania”. Do konkursu przystąpiło 58 uczniów z klas II i III. Zadanie konkursowe polegało na bezbłędnym przepisaniu, zgodnie z zasadami kaligrafii i we właściwej liniaturze tekstu, którego trudność określona była poziomem, na którym znajdowali się uczniowie. Klasy drugie pisały tekst „Kto jest świętym Mikołajem?”, a klasy trzecie „Jak wygląda Pani Jesień?”. Wyniki podamy wkrótce! Organizatorki: K. Fic i B. Łakomska.

« 1...49 50 51 52 53 54 55 ...68 »