ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3499301

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Data dodania: 2017-02-21

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez  UNESCO w 1999 roku. Z tej okazji w bibliotece pani Beata pokazała nam i przeczytała wierszyki, zawierające trudne, polskie słowa. Sami też mogliśmy spróbować poczytać, starając się nie popełnić błędu. To nie było łatwe zadanie. Nasz język ojczysty należy do najtrudniejszych na świecie, a my jesteśmy z tego dumni!

Euroweek

Data dodania: 2017-02-15

Po raz drugi uczniowie klas IV - VI naszej szkoły mieli możliwość spędzenia czasu na obozie szkoleniowym, który odbył się w Międzygórzu, w dniach 8 - 12 lutego. Przez kilka dni dzieci miały możliwość integracji z kolegami z innych szkół, rozwijania swoich umiejętności językowych, poznawania kultur innych narodów. Zajęcia prowadzili wolontariusze między innymi z Chin, Kenii, Indii, Meksyku, Filipin. Uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach, tańczyli, bawili się, przygotowywali prezentacje, plakaty. Kilka dni zaowocowało mnóstwem wrażeń, emocji, nawiązanych przyjaźni i  radości, którą długo jeszcze dzieci będą wspominać!

Walentynki

Data dodania: 2017-02-14

Walentynki w naszej szkole to serduszka, które robią dzieci na plastyce, to rozmowy o sympatiach dużych i małych, to okazywanie sobie dobra bardziej, niż kiedykolwiek... To poczta walentynkowa, która krąży po szkole i roznosi miłe listy do wybrańców... Fajnie, że są Walentynki, świat wtedy wydaje się być lepszy.:)

Sukces "Powsinóg"

Data dodania: 2017-02-05

SKKT "POWSINOGI" zajęło I miejsce w konkursie na najlepszy szkolny klub, (a właściwie KOŁO) krajoznawczo-turystyczne w Gliwicach w roku szkolnym 2015/16! Szczegóły tutaj:)
Gratulujemy serdecznie wszystkim Powsinogom, a zwłaszcza opiekunkom Koła - p. Zosi Żywickiej i p. Madzi Łapszyńskiej!

Regulamin konkursu matematycznego "Kangur"

Data dodania: 2017-01-30

Konkurs przeprowadzony zostanie w czwartek, 16 marca o godzinie 9.00. Prosimy zapoznać się z regulaminem:)
Strona Internetowa konkursu: http://www.kangur-mat.pl/

Pliki do pobrania

  1. Regulamin konkursu Kangur

Dzień śląski - 9 stycznia

Data dodania: 2017-01-24

W naszej szkole, w dniu 9 stycznia miało miejsce spotkanie dla uczniów klas IV i V, zatytułowane "Dzień Śląski". Przygotowaniem imprezy zajęły się panie Irena Małka i Agnieszka Lanuszny, a występowali uczniowie z klasy VIb oraz dziewczynki z grupy VI świetlicy szkolnej. Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z gwarą, historią i kulturą śląską, poznać zwyczaje i życie górników, a na koniec wspólnie zaśpiewać znane piosenki, takie jak: "Szła dzieweczka", "Karolinka", "Karliku" i trochę mniej znane, takie jak "Starzyk".

Megamisja - kolejne sprawozdanie

Data dodania: 2017-01-24

Dzieci z grupy III świetlicy przed feriami realizowały kolejne misje z projektu MegaMisja. Tym razem uczestnicy korzystali z tabletu, uczyli się, jak prawidłowo wykonywać przy jego pomocy zdjęcia i nagrywać dźwięki, a następnie tworzyli historie obrazkowe dotyczące przygód Psotnika, jednego z bohaterów MegaMisji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których widać, jak dobrze się bawili:)

Ostatni dzień - Do zobaczenia na półkolonii za rok!

Data dodania: 2017-01-20

Dzisiejszy, ostatni dzień półkolonii spędziliśmy w Parku Chopina oraz na zwiedzaniu Palmiarni. Po powrocie do szkoły uczniowie wykonali piękne prace konkursowe z plasteliny - roślinkę i zwierzątko, które widzieli w czasie zwiedzania. Dzień zakończyliśmy wręczaniem nagród, dyplomów i upominków.

Trochę lata w zimie na półkoloniach w czwartek

Data dodania: 2017-01-19

Dzień dzisiejszy spędziliśmy na naszym osiedlu. Odwiedziliśmy bibliotekę miejską, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach origami. Uczniowie wykonali piękne, papierowe motyle. Następnie udaliśmy się na basen, gdzie pod czujnym okiem instruktorów i ratowników doskonaliliśmy umiejętności pływackie. Po powrocie do szkoły odbył się konkurs na herb naszego osiedla. Jutro ogłoszenie wyników. Na zakończenie dnia sprawdziliśmy swoją znajomość gwary śląskiej oraz gliwickich zabytków. To był kolejny udany dzień zimowych ferii:)

Środa na półkolonii

Data dodania: 2017-01-18

W CH Europa Centralna znajdują się dwie fascynujące wystawy, które obejrzeli uczestnicy półkolonii w dniu dzisiejszym. Wystawa postaci i budowli wykonanych z klocków LEGO wywołał u wielu uczniów zachwyt i podziw, a AIR FORCE ONE, TITANIC czy postacie z Gwiezdnych Wojen to prawdziwe przeboje wystawy. Uczniowie mieli okazję  stworzyć własne, ciekawe konstrukcje w specjalnie przygotowanej  strefie zabaw, z czego oczywiście bardzo chętnie skorzystali. "Kolejkowo" to druga wystawa przedstawiająca fascynujący świat w miniaturze. Zobaczyliśmy m.in. autentyczne budowle Gliwic: Ratusz, nowy Dworzec Kolejowy, zabytkowe kamieniczki. oraz największą makietę kolejową w Polsce. Nie trzeba przekonywać, że było super!

« 1...48 49 50 51 52 53 54 ...70 »