Data dodania: 2016-01-25

Otrzymaliśmy podziękowanie od Hospicjum Miłosierdzia Bożego
w Gliwicach, za udział w akcji: "Kalendarz w każdej klasie".
Bo dobrze jest żyć, ale jeszcze lepiej żyć dobrze".

Data dodania: 2016-02-09

Historia to nie tylko daty i wydarzenia. To fascynujące spotkania
z przeszłością, na przykład na kółku historyczno - regionalnym, prowadzonym przez p. Irenę Małkę. Pasjonaci tej dziedziny wiedzy: Natalia Burian, Nikola Śliwińska i Filip Burzyński pokonali przeszkody
w postaci żmudnych przygotowań i w konkursie "Polska pierwszych Piastów", który odbył się w dniu 9 lutego br. w Gimnazjum nr 2
w Gliwicach, zajęli II miejsce!

Dzień Bezpiecznego Internetu

Data dodania: 2016-02-09

Internet to narzędzie, bez którego trudno się obejść. Źródło informacji, kopalnia wiedzy, nieograniczone możliwości komunikowania się.
I zagrożenia, z których nie zdajemy sobie sprawy lub często je lekceważymy.

Akcja

W grudniu zbieraliśmy stare klucze dla Fundacji „Akogo” Ewy Błaszczyk, która wybudowała i utrzymuje klinikę „Budzik”.

Czarujemy zimę

Data dodania: 2016-02-07

W naszej szkole nie brakuje uzdolnionych wszechstronnie uczniów.

Innowacji "Paszport Ucznia" - ciąg dalszy.

Data dodania: 2016-02-05

W piątek, 5 lutego, odbyło się kolejne spotkanie w ramach Innowacji pedagogicznej "Paszport ucznia", z przyszłymi uczniami naszej szkoły.
Tym razem odwiedziły nas, pod opieką swoich wychowawczyń, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 41 w Gliwicach.

Działalność świetlicy szkolnej

Data dodania: 2016-02-04

Uczniowie w świetlicy szkolnej są bardzo aktywni.
Grupa V, pod kierunkiem pani Ireny Małki, uczestniczyła w cyklu spotkań z legendami polskimi. Na zakończenie grupa V urządziła wystawę swoich prac plastycznych.

Bale duże i małe

Data dodania: 2016-02-03

Ostatnie dni karnawału to bale przebierańców. W naszej szkole bawili się zarówno starsi, jak i najmłodsi uczniowie.

Teatralnie i edukacyjnie

Data dodania: 2016-02-02

Dzisiaj młodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatralne "Baśń o Królowej Śniegu", Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa, na które udali się do Auli Jana Pawła II przy Katedrze świętych Piotra
i Pawła w Gliwicach.

KONKURS NA SŁUPIE

Ruszyła pierwsza szkolna edycja „Konkursu na słupie”. Co jakiś czas, na słupach przy szatniach na parterze, pojawiać się będą pytania konkursowe. Przyglądajcie się uważnie, może znajdziecie coś dla siebie?

Jako pierwszy pojawił się konkurs „Polska Piastów”. Zadaniem uczniów było znalezienie wydarzeń historycznych, związanych z dziesięcioma datami z czasów panowania władców piastowskich na polskim tronie. Pomocy można było szukać na lekcjach historii oraz w bibliotece.
W związku z tym, że aż 45 uczniom udało się prawidłowo wypełnić kupony konkursowe, trzeba było dokonać losowania.