ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2924237

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

U Pompona i Bąbla

Data dodania: 2019-10-09

Pierwszaki, jak co roku, odwiedziły Pompona i Bąbla, którzy przypomnieli dzieciom, na spotkaniu pod nazwą "Bezpieczny Pierwszak", o ważnych zasadach ruchu drogowego, których należy przestrzegać, aby być bezpiecznym. Dzieci otrzymały na pamiątkę odblaskowe koszulki i światełka rowerowe. Akcja jest organizowana przez Straż Miejską w Gliwicach, Policję oraz Centrum Ratownictwa Gliwice, we współpracy z aktorami Teatru Niewielkiego w Opolu.

Ratuj koty dla ochoty, ratuj psiska ze schroniska!

Data dodania: 2019-10-09

Czy zwierzęta, przeczuwają zimę? Czują, że nadchodzą chłody, brak pożywienia, dotkliwe zimno? Niektóre, na przykład niedźwiedzie, potrafią gromadzić zapasy tłuszczu pod skórą, aby on chronił i dawał niezbędną energię do przeżycia trudnego okresu. Niestety, zwierzęta udomowione nie potrafią się chronić. Udomowione, a przecież często pozostawione na pastwę losu. Przecież lubimy zwierzęta! Pomóżmy im w trudnym czasie. Rozpoczęliśmy zbiórkę: koców, legowisk, karmy (w zamkniętych opakowaniach, karma sucha i mokra),  żwirków, smakołyków, materiałów opatrunkowych, misek, smyczy, prześcieradeł i wszystkiego, co tylko może przydać się w schronisku. Uśmiechnijmy się do bezdomnych zwierząt. One nas zawsze kochają bezinteresownie, odpłaćmy się miłością 🐶🐱

Segregacja śmieci

Data dodania: 2019-10-09

W naszej szkole od dawna pamiętamy, że segregowanie śmieci jest ważne dla naszego życia i Matki Ziemi. Ale w tym roku segregowanie będzie miało bardzo konkretne oblicze w postaci kubłów dedykowanych konkretnym zbiórkom. Kolor niebieski jest przeznaczony na papier, kolor żółty na tworzywa sztuczne i metal, a kolor zielony na szkło. Dzieci szybko się uczą, więc jesteśmy pewni, że segregowanie stanie się codzienną czynnością, o której, widząc duże kubły, nietrudno będzie pamiętać:)  

Origami czas zacząć

Data dodania: 2019-10-08

Oto pierwsze efekty pracy uczestników warsztatów origami w tym roku szkolnym. Tematem był lisek, na którego wykonanie potrzeba było ponad 300 modułów. Wykonanie tego sprytnego, rudego zwierzaka zabrało nam sporo czasu, a rezultaty można podziwiać na zdjęciach. Przyznacie, że wszystkie liski są urocze.

Jesienne liście

Data dodania: 2019-10-08

Jesień przystraja drzewa w kolorowe liście, a dzieci z klasy 3b tymi liśćmi ozdabiają głowy postaci. Może to mamusie, może nauczycielki? Kto to wie... Znajdziecie podobieństwo? A może tak właśnie wygląda Pani Jesień?

Co słychać u Joasi?

Data dodania: 2019-10-08

Pamiętacie Joasię? W zeszłym roku pisaliśmy o niej i to właśnie do niej znowu powędrowały zebrane w butlach nakrętki. Ta śliczna dziewczynka czuje się nieco lepiej, ciągle jest poddawana rehabilitacji i ciągle jej potrzebuje. Dlatego też każda nakrętka jest potrzebna i wciąż zbieramy. Mama Asi bardzo serdecznie dziękuje za okazane serce. Tutaj można śledzić stronę Asi na FC https://pl-pl.facebook.com/JoasiaMierzwa/
Pozdrawiamy Cię Asiu serdecznie i trzymamy kciuki za Twój powrót do pełni zdrowia!

Plastikowe nakrętki

Data dodania: 2019-10-07

Na dzień 4 października udało nam się zebrać 36 butli wypełnionych plastikowymi nakrętkami. W poniedziałek 7 października, nieco po godzinie 8, sytuacja diametralnie się zmieniła. Otóż niezawodny pan Adrian, który tak bardzo wspierał nasze zbiórki w zeszłym roku, znów nas zaskoczył. Razem ze swoim synem Dominikiem, uczniem klasy 5, wniósł do szkoły 150 twarz z otwartymi ustami Emoji (Apple)butli wypełnionych nakrętkami. Tym samym możemy zakończyć naszą akcję! Po ponownej weryfikacji ilości butli, gdyż dołożyliśmy dzisiaj jeszcze 5, wynik końcowy to 191 butli.
Serdecznie DZIĘKUJEMY panu Adrianowi oraz wszystkim, którzy włączyli się do akcji! Przekażemy je potrzebującej Asi, o której zawsze pamiętamy. Nakrętki oczywiście zbieramy nadal, ale już niekoniecznie w butlach:). Akcję "100 na 100 po raz drugi" KOŃCZYMY niewątpliwym sukcesem

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Data dodania: 2019-10-04

Od samego rana w piątek w naszej szkole wrzało. Uczniowie gromadzili się tłumnie na holu, ponieważ tam można było wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Powodzenie akcji dowodziło, że tabliczkę mnożenia znamy, a matematyka jest królową nauk nie tylko z nazwy.

Światowy Dzień Zwierząt

Data dodania: 2019-10-04

Światowy Dzień Zwierząt można obchodzić na różne sposoby. Na przykład układając kształty ulubionych zwierzątek z kasztanów.

Fotografie w bibliotece

Data dodania: 2019-10-02

Fotografie z miejskiego konkursu "Zabytki techniki w mojej okolicy" zorganizowanego w maju w naszej Szkole - zostały wystawione w Bibliotece Centralnej przy ulicy Kościuszki 17. Szczegółowe informacje o wystawie: tutaj
Wystawę prac można oglądać do końca października w godzinach otwarcia Biblioteki. Koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Nieroda.

« 1 2 3 4 5 6 ...58 »