ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3573961

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Aktualności

Warto posiadać konto SKO!

Data dodania: 2020-05-20

Zapraszamy uczniów do otwarcia konta SKO przy naszej szkole. Oczywiście, muszą to zrobić w imieniu ucznia jego rodzice lub opiekunowie!
Najważniejsze informacje dot. SKO Konto dla Ucznia:
- Dla uczniów w wieku od 5. lat do ukończenia 13. roku życia z unikalnym serwisem internetowym dostosowanym do potrzeb dziecka;
- 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
- Oprocentowanie zmienne 2,5% w skali roku do kwoty 2500 zł i 0,50% od nadwyżki ponad 2500 zł;
- Atrakcyjny serwis internetowy SKO dostosowany do potrzeb dzieci;
- Tygodniowa kapitalizacja odsetek;
- Możliwość wpłat i wypłat gotówkowych u Opiekuna SKO w szkole (do kwoty 50 zł);
- Dostęp do Konta dla Ucznia dla uprawnionych Opiekunów SKO;
- Dostęp dla Rodzica do SKO Konta dla Ucznia – wystarczy dyspozycja w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego, (o ile Rodzic posiada konto w PKO Banku Polskim z dostępem do i PKO).
Uczmy się oszczędzania, uczmy się gospodarowania środkami pieniężnymi. Warto mieć konto w SKO!

Pliki do pobrania

  1. Zgoda na przystąpienie do SKO dziecka

Żywa lekcja przyrody w klasie 3a

Data dodania: 2020-05-18

Czy można być w ZOO, nie wychodząc z domu? Można, jeśli jest się uczniem klasy 3a, a wychowawczynią jest pani Małgosia Morawska. Można nawet być właścicielem zwierzęcia, które istnieje jedynie w wyobraźni. A jeśli jeszcze w tym ZOO można usłyszeć Sikorki, to warto zajrzeć TUTAJ:))

100 lecie urodzin Wielkiego Polaka

Data dodania: 2020-05-18

Dzisiaj Papież Polak, święty Jan Paweł II, Karol Wojtyła, obchodziłby swoje 100 urodziny. Pamiętamy o Wielkim Polaku, który zmieniał historię Polski i świata, jest wielkim autorytetem moralnym i duchowym, wyjątkowym Człowiekiem. Uczy nas pokory, miłości bliźniego i oddania w każdym przedsięwzięciu. Warto obejrzeć film biograficzny „Karol Wojtyła – nasz Papież”. Zapraszamy TUTAJ. Zobaczcie też, jak wyglądał dyplom magisterski Karola Wojtyły i jakie widnieją tam oceny, które nasz Rodak uzyskał na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, na wydziale Teologicznym, jeszcze w czasach drugiej wojny światowej. Wzór absolutny do naśladowania:)

Doświadczenia klasy 2b na zdalnej lekcji matematyki

Data dodania: 2020-05-15

W domu mamy sprzyjające warunki do zrobienia eksperymentu z wodą i olejem. Uczniowie klasa 2b, na zajęciach z matematyki z panią Ireną Ciosk, w taki właśnie praktyczny sposób zdobywali wiedzę, przyswajając pojęcie pojemności płynów. TUTAJ możemy pooglądać ciekawy filmik prezentujący działania uczniów pani Irenki. Niestety, dzieci nie chcą zdradzić, jaka czarodziejska siła działa w cieczy, unosząc bąbelki. Na pomoc przychodzi świetlica, która również zdalnie, spróbuje to doświadczenie wyjaśnić, aby zainteresowani mogli również cieszyć się jego wynikami. Zapraszamy zatem na stronę świetlicy TUTAJ:)

Ujawniają się kolejne talenty:)

Data dodania: 2020-05-12

W czasie przymusowego zatrzymania w domu, ujawniają się kolejne talenty naszych uczniów. Zuzia z klasy 4, po raz kolejny prezentuje swój talent plastyczny, oraz zainteresowania ogrodnicze, a na Stefana z klasy 1, można liczyć w każdej potrzebie! BRAWO!

Zmieniamy świat!

Data dodania: 2020-05-11

Otrzymaliśmy międzynarodowe certyfikaty projektu edukacyjno - charytatywnego "Face to Face with the World"! Przysłała je do nas, na ręce naszej pani Dyrektor, autorka projektu, pani Anna Hora Lis, dla szkoły i dla koordynatorek projektu, pani Doroty Prażuch i pani Beaty Haładus. "Face to Face with the World" to projekt edukacyjno - charytatywny, w ramach którego między naszymi uczniami, a uczniami z dalekiej Kenii, mogły odbywać się spotkania lekcyjne online. Więcej o projekcie TUTAJ
Jesteśmy dumni, a nasza duma jest wielka jak szkoła!

Święto bibliotek

Data dodania: 2020-05-11

Biblioteka w naszej szkole to miejsce zaczarowane. Na każdej przerwie ciągną do niej tłumy uczniów. Nie tylko wypożyczyć, czy oddać książkę. Często pogadać z panią Beatą Haładus, wziąć udział w nowym konkursie, rozejrzeć się po ciekawym wystroju... Dzisiejszy poniedziałek rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Jakże inny w tym roku! Ale przecież jest i go obchodzimy. Pani Beata rozesłała już do uczniów, poprzez dziennik elektroniczny, różne ciekawostki dostosowane do poziomu uczniów. A TUTAJ obejrzyjcie krótki i bardzo zabawny filmik przygotowany przez panią Beatę, do którego obejrzenia bardzo serdecznie zapraszamy! Pani Beata zaprasza również do łączności wirtualnej, można pogadać o wszystkim, poprzez mail: biblioteka-sp41gliwice@wp.pl.
Pani Beacie składamy serdeczne życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, który miał miejsce 8 maja i DZIĘKUJEMY za ogrom pracy i serca, jakie wkłada w każde swoje przedsięwzięcie!

Pozdrowienia dla nas!

Data dodania: 2020-05-11

Otrzymaliśmy pozdrowienia od Chrisa, nauczyciela w Perl, który uczestniczył wraz z panią Magdaleną Łapszyńską w kursie odbywającym się w Hiszpanii, w ramach programu Erasmus+.
Kliknij:  TUTAJ.

Dzięki pani Magdzie możemy przekazać te pozdrowienia dla całej społeczności szkolnej 🙂
Dziękujemy i również serdecznie pozdrawiamy! 🙂

Majowe święta

Data dodania: 2020-05-08

W maju mamy kilka ważnych świąt. Jedno z nich, to uwolnienie Europy spod okupacji hitlerowskiej. Dzień Zwycięstwa obchodzimy 8 maja razem z całą Europą od 1990 roku. Wcześniej, przez kilkadziesiąt lat był obchodzony w Polsce oraz innych krajach bloku komunistycznego, 9 maja. PAMIĘTAMY!
Drugie święto, to Dzień Europy, 9 maja. TUTAJ, na oficjalnej stronie Unii Europejskiej, znajdziemy materiały edukacyjne, według kategorii wiekowych, więc każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie:)
Natomiast z ciekawostek, gdzie warto jutro udać się, nie wychodząc z domu:), to polecamy Piknik Naukowy on-line Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - warto zajrzeć, godzina 11.00, będzie ciekawie! TUTAJ:)


Utalentowani są wśród nas!

Data dodania: 2020-05-07

Z radością prezentujemy twórczość naszej uczennicy Aleksandry Litwin z klasy 6b. Ola od dawna kocha rysować i malować. Bardzo się cieszymy, że nasza szkolna artystka dzieli się z nami swoją twórczością. Olu gratulujemy pasji, jesteś prawdziwą artystką:) 

« 1 2 3 4 5 6 ...70 »