ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3190421

UCZYMY ZDALNIE

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Aktualności

Jumbo Kenia!

Data dodania: 2020-03-06

W piątek mieliśmy w szkole niecodzienną wizytę. Przyjechał do nas rodowity Kenijczyk, pan Patrick Kimani, na co dzień pracujący w jednym z wrocławskich przedszkoli, jako nauczyciel i wychowawca. Dla naszych uczniów przygotował specjalną prezentację, przybliżającą kulturę i przyrodę swojej ojczyzny. Atrakcją było przymierzanie masajskiej biżuterii i strojów ludowych i nauka piosenki w języku suahili! :) W czasie spotkania udało nam się nawet na moment połączyć z zaprzyjaźnioną szkołą „Maryland Academy”w Nairobi, z którą regularnie prowadzimy lekcje online w ramach projektu Face to „Face with the World”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 6b i 7a oraz 8c. Nasz gość uczestniczył też w zajęciach świetlicowych i zdążył pokochać szkolną bibliotekę, mimo trwającej inwentaryzacji ;) Ponieważ pan Patrick nie porozumiewa się w języku polskim, spotkanie było znakomitą okazją, aby spróbować swoich sił w angielskim. Daliśmy radę!
Spotkanie zorganizowała pani Anna Wasilewska przy udziale pan Doroty Prażuch i Beaty Haładus.
Dziękujemy!!!

Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie

Data dodania: 2020-03-06

W dniu 3 marca 2020 roku, uczniowie z klas 7A i 7C, w ramach edukacji regionalnej, odwiedzili Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie. Wycieczka miał na celu poszerzenie wiedzy na temat historii Górnego Śląska. W trakcie zwiedzania Centrum uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem "żywej historii" czyli eksponatów, tekstów źródłowych, a także fragmentów ekspozycji. Młodzież zwiedziła również stałą ekspozycję poświęconą deportacji Górnoślązaków w 1945 roku do ZSRR. Wystawa na uczestnikach wycieczki zrobiła ogromne wrażenie, ponieważ w interesujący sposób łączyła ślady przeszłości w postaci eksponatów z nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi.

Lekcja wrażliwości

Data dodania: 2020-03-05

W klasie 3a odbyła się wyjątkowa lekcja, uwrażliwiająca uczniów na potrzeby innych ludzi. Konkretnie ludzi z niepełnosprawnością - niewidzących i niesłyszących. Uczniowie na lekcjach z panią Małgorzatą Morawską rozmawiali na temat osób niepełnosprawnych, a co ważniejsze, sami mieli możliwość sprawdzić, jak funkcjonują tacy ludzie. Przejście z białą laską i zamkniętymi oczami, po drodze pełnej różnych przeszkód, nie należy do łatwych zadań. Podobnie jak "czytanie palcami" gąszcza kropek, których niewprawione palce zupełnie nie potrafią ani policzyć, ani poprawnie zlokalizować. "Dotknąć słowa, pokazać myśl" - tytuł tekstu w podręczniku nabrał szczególnego znaczenia, miejmy nadzieję, że również we wrażliwości naszych uczniów.      

Rozstrzygnięcie konkursu na zdjęcie zwierzaka

Data dodania: 2020-03-04

Otrzymaliśmy fotografie waszych ukochanych zwierzątek. Na gazetce pojawił się chomik, królik, kotki, pieski, a nawet rybki. Bardzo za nie dziękujemy i cieszymy się, że w społeczności szkolnej są prawdziwi miłośnicy zwierząt. Trudno było je ocenić i wyłonić najlepsze zdjęcia. Dlatego postanowiliśmy nagrodzić wszystkich jednakowo. Tym razem jednak postanowiliśmy sprawdzić, czy czytacie nasze informacje. I co się okazuje? Wciąż czekamy na niektórych autorów prac... Zapraszamy po odbiór nagród:) WARTO CZYTAĆ!

V Gliwickie Targi Edukacyjne

Data dodania: 2020-02-27

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna organizuje V Gliwickie Targi Edukacyjne.
  Jest to wydarzenie mające zaprezentować młodzieży z klas VII i VIII oraz ich rodzicom możliwości kształcenia w placówkach oświatowych Gliwic.
Podczas Targów młodzież zapozna się z informacjami dotyczącymi możliwości kształcenia w gliwickich szkołach ponadpodstawowych.
Targi odbędą się 25 marca 2020r. w Hali Sportowej CKZiU, Gliwice ul. Kozielska 1.
Ze względów organizacyjnych wskazane jest zgłoszenie liczebności grup do dnia 13 marca 2020r. do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, telefonicznie (32) 231-05-69 lub SOD-em (sekretariat@ppp.gliwice.eu).

Pliki do pobrania

  1. Harmonogram Targów Edukacyjnych 2020

Światowy Dzień Niedżwiedzia Polarnego

Data dodania: 2020-02-27

Niedźwiedź polarny jest największym lądowym drapieżnikiem i bardzo skutecznym myśliwym, który wytrzymuje ekstremalne warunki, w niekorzystnym do życia środowisku Arktyki. To zwierzę podlega ścisłej ochronie, niestety jedynie w Arktyce, ponieważ niedźwiedzie żyjące w Kanadzie i na Alasce bywają celem myśliwych:(. Światowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego zwraca naszą uwagę na ochronę środowiska, w którym żyją niedźwiedzie, gdyż zmieniający się klimat, powodujący topnienie lodowców, w znaczący sposób zmienia życie niedźwiedzia polarnego wprost proporcjonalnie do zmniejszającego się miejsca do polowań i przeżycia. O Światowym Dniu Niedźwiedzia Polarnego pamiętali uczniowie klasy 3a wraz ze swoją panią Małgosią Morawską, przygotowując gazetkę tematyczną.

SKO

Data dodania: 2020-02-24

Przy naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności PKO BP. Uczniowie mają możliwość założenia swojego konta osobistego i pod kontrolą rodziców oszczędzania na przeróżne potrzeby. Takie konto uczy dzieci szacunku do pieniądza i umiejętności przemyślanych zakupów. Nasza szkoła jest jedyną szkołą w Gliwicach, która przystąpiła do tego ogólnopolskiego projektu, a przez sześć lat zdobyliśmy sześć tysięcy złotych dla szkoły, za działania edukacyjne. Za wygrane pieniądze zakupiliśmy między innymi telewizor i laptop dla szkoły. Jednym z działań w przestrzeni SKO jest edukacja finansowa uczniów, na przykład w czasie zajęć świetlicowych. W poniedziałek dzieci dowiedziały się o tym, jak oszczędzać surowce wtórne, albo jak zaplanować wakacyjny wyjazd. Zapraszamy do zapisów do SKO, warto! Opiekunem SKO przy naszej szkole jest pani Barbara Plecińska:)

Dzień Języka Ojczystego w bibliotece

Data dodania: 2020-02-24

W piątek 21 lutego obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Obchodziliśmy go również w bibliotece. Z tej okazji, czytaliśmy "językowe łamańce", czyli wierszyki naszpikowane trudnościami artykulacyjnymi. Każdy, kto trafił dzisiaj do biblioteki, miał okazję spróbować swoich sił i zmierzyć się z wierszykami Małgorzaty Strzałkowskiej i Agnieszki Frączek. Aby dodać rangi dzisiejszemu świętu, czytaliśmy przez mikrofon. Niektórym z emocji drżał głos :Wszyscy spisali się świetnie, nawet dzieci, dla który język polski nie jest językiem ojczystym.
Każdy uczestnik zabawy został nagrodzony zakładką do książki. Brawo!

Jesienna edycja ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego "MEMORY MASTER"

Data dodania: 2020-02-19

Gratulujemy laureatom i uczestnikom jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego "MEMORY MASTER", w którym Agnieszka Palenga z klasy 6a, Zofia Przybyło, z klasy 6c, Antoni Kwiatkowski, z klasy 5c, zostali laureatami III stopnia, a Zuzanna Kościelna, z klasy 4a, otrzymała wyróżnienie.

Bal karnawałowy klas 4-5

Data dodania: 2020-02-19

We wtorek 11 lutego, uczniowie klas 4-5 bawili się na szkolnym balu karnawałowym. Dzieci samodzielnie udekorowały swoje sale oraz hol, na którym odbywała się zabawa. Przygotowały również poczęstunek. Uczniowie świetnie się bawili, tańcząc przy muzyce i spędzając czas we wspólnym gronie.

« 1 2 3 4 5 6 ...66 »