Wakacje

Megamisja trwa!

Data dodania: 2017-02-26

Kolejny etap MegaMisjii za nami. Na zajęciach uczyliśmy się co można, a czego nie można publikować w internecie. Rozmawialiśmy też o tajemnicach, tych dobrych i tych złych, które mogą zrobić komuś krzywdę, i o których powinniśmy powiadomić rodziców. Poznaliśmy historię chłopca, Stasia, który ratował Pocztówkowa Krainę. Udało nam się także wygrać kolejna nagrodę :)

1. megamisja

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego dla klas starszych

Data dodania: 2017-02-26

21 lutego - to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej też okazji uczniowie klas starszych przygotowali gazetkę, poświęconą przede wszystkim historii tego dnia. Nie zabrakło również ciekawostek językowych oraz ,,listy przebojów" tych słów, które bywają dla nas bardzo kłopotliwe.Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali zadanie polegające na poprawieniu błędów językowych lub ortograficznych. Nie było łatwo, ale udało się!

Data dodania: 2017-02-14

Karnawał to czas zabawy, więc i w naszej szkole tradycyjnie odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas młodszych. Ależ była zabawa!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Data dodania: 2017-02-21

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez  UNESCO w 1999 roku. Z tej okazji w bibliotece pani Beata pokazała nam i przeczytała wierszyki, zawierające trudne, polskie słowa. Sami też mogliśmy spróbować poczytać, starając się nie popełnić błędu. To nie było łatwe zadanie. Nasz język ojczysty należy do najtrudniejszych na świecie, a my jesteśmy z tego dumni!

Euroweek

Data dodania: 2017-02-15

Po raz drugi uczniowie klas IV - VI naszej szkoły mieli możliwość spędzenia czasu na obozie szkoleniowym, który odbył się w Międzygórzu, w dniach 8 - 12 lutego. Przez kilka dni dzieci miały możliwość integracji z kolegami z innych szkół, rozwijania swoich umiejętności językowych, poznawania kultur innych narodów. Zajęcia prowadzili wolontariusze między innymi z Chin, Kenii, Indii, Meksyku, Filipin. Uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach, tańczyli, bawili się, przygotowywali prezentacje, plakaty. Kilka dni zaowocowało mnóstwem wrażeń, emocji, nawiązanych przyjaźni i  radości, którą długo jeszcze dzieci będą wspominać!

Data dodania: 2017-02-14

Walentynki w naszej szkole to serduszka, które robią dzieci na plastyce, to rozmowy o sympatiach dużych i małych, to okazywanie sobie dobra bardziej, niż kiedykolwiek... To poczta walentynkowa, która krąży po szkole i roznosi miłe listy do wybrańców... Fajnie, że są Walentynki, świat wtedy wydaje się być lepszy.:)

Sukces "Powsinóg"

Data dodania: 2017-02-05

SKKT "POWSINOGI" zajęło I miejsce w konkursie na najlepszy szkolny klub, (a właściwie KOŁO) krajoznawczo-turystyczne w Gliwicach w roku szkolnym 2015/16! Szczegóły tutaj:)
Gratulujemy serdecznie wszystkim Powsinogom, a zwłaszcza opiekunkom Koła - p. Zosi Żywickiej i p. Madzi Łapszyńskiej!

Regulamin konkursu matematycznego "Kangur"

Data dodania: 2017-01-30

Konkurs przeprowadzony zostanie w czwartek, 16 marca o godzinie 9.00. Prosimy zapoznać się z regulaminem:)
Strona Internetowa konkursu: http://www.kangur-mat.pl/

1. Regulamin konkursu Kangur

Dzień śląski - 9 stycznia

Data dodania: 2017-01-24

W naszej szkole, w dniu 9 stycznia miało miejsce spotkanie dla uczniów klas IV i V, zatytułowane "Dzień Śląski". Przygotowaniem imprezy zajęły się panie Irena Małka i Agnieszka Lanuszny, a występowali uczniowie z klasy VIb oraz dziewczynki z grupy VI świetlicy szkolnej. Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z gwarą, historią i kulturą śląską, poznać zwyczaje i życie górników, a na koniec wspólnie zaśpiewać znane piosenki, takie jak: "Szła dzieweczka", "Karolinka", "Karliku" i trochę mniej znane, takie jak "Starzyk".

Megamisja - kolejne sprawozdanie

Data dodania: 2017-01-24

Dzieci z grupy III świetlicy przed feriami realizowały kolejne misje z projektu MegaMisja. Tym razem uczestnicy korzystali z tabletu, uczyli się, jak prawidłowo wykonywać przy jego pomocy zdjęcia i nagrywać dźwięki, a następnie tworzyli historie obrazkowe dotyczące przygód Psotnika, jednego z bohaterów MegaMisji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których widać, jak dobrze się bawili:)

« 1...46 47 48 49 50 51 52 ...68 »