Licznik odwiedzin: 3209359

Data dodania: 2017-02-14

Karnawał to czas zabawy, więc i w naszej szkole tradycyjnie odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas młodszych. Ależ była zabawa!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Data dodania: 2017-02-21

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez  UNESCO w 1999 roku. Z tej okazji w bibliotece pani Beata pokazała nam i przeczytała wierszyki, zawierające trudne, polskie słowa. Sami też mogliśmy spróbować poczytać, starając się nie popełnić błędu. To nie było łatwe zadanie. Nasz język ojczysty należy do najtrudniejszych na świecie, a my jesteśmy z tego dumni!

Euroweek

Data dodania: 2017-02-15

Po raz drugi uczniowie klas IV - VI naszej szkoły mieli możliwość spędzenia czasu na obozie szkoleniowym, który odbył się w Międzygórzu, w dniach 8 - 12 lutego. Przez kilka dni dzieci miały możliwość integracji z kolegami z innych szkół, rozwijania swoich umiejętności językowych, poznawania kultur innych narodów. Zajęcia prowadzili wolontariusze między innymi z Chin, Kenii, Indii, Meksyku, Filipin. Uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach, tańczyli, bawili się, przygotowywali prezentacje, plakaty. Kilka dni zaowocowało mnóstwem wrażeń, emocji, nawiązanych przyjaźni i  radości, którą długo jeszcze dzieci będą wspominać!

Data dodania: 2017-02-14

Walentynki w naszej szkole to serduszka, które robią dzieci na plastyce, to rozmowy o sympatiach dużych i małych, to okazywanie sobie dobra bardziej, niż kiedykolwiek... To poczta walentynkowa, która krąży po szkole i roznosi miłe listy do wybrańców... Fajnie, że są Walentynki, świat wtedy wydaje się być lepszy.:)

Sukces "Powsinóg"

Data dodania: 2017-02-05

SKKT "POWSINOGI" zajęło I miejsce w konkursie na najlepszy szkolny klub, (a właściwie KOŁO) krajoznawczo-turystyczne w Gliwicach w roku szkolnym 2015/16! Szczegóły tutaj:)
Gratulujemy serdecznie wszystkim Powsinogom, a zwłaszcza opiekunkom Koła - p. Zosi Żywickiej i p. Madzi Łapszyńskiej!

Regulamin konkursu matematycznego "Kangur"

Data dodania: 2017-01-30

Konkurs przeprowadzony zostanie w czwartek, 16 marca o godzinie 9.00. Prosimy zapoznać się z regulaminem:)
Strona Internetowa konkursu: http://www.kangur-mat.pl/

1. Regulamin konkursu Kangur

Dzień śląski - 9 stycznia

Data dodania: 2017-01-24

W naszej szkole, w dniu 9 stycznia miało miejsce spotkanie dla uczniów klas IV i V, zatytułowane "Dzień Śląski". Przygotowaniem imprezy zajęły się panie Irena Małka i Agnieszka Lanuszny, a występowali uczniowie z klasy VIb oraz dziewczynki z grupy VI świetlicy szkolnej. Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z gwarą, historią i kulturą śląską, poznać zwyczaje i życie górników, a na koniec wspólnie zaśpiewać znane piosenki, takie jak: "Szła dzieweczka", "Karolinka", "Karliku" i trochę mniej znane, takie jak "Starzyk".

Megamisja - kolejne sprawozdanie

Data dodania: 2017-01-24

Dzieci z grupy III świetlicy przed feriami realizowały kolejne misje z projektu MegaMisja. Tym razem uczestnicy korzystali z tabletu, uczyli się, jak prawidłowo wykonywać przy jego pomocy zdjęcia i nagrywać dźwięki, a następnie tworzyli historie obrazkowe dotyczące przygód Psotnika, jednego z bohaterów MegaMisji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których widać, jak dobrze się bawili:)

Ostatni dzień - Do zobaczenia na półkolonii za rok!

Data dodania: 2017-01-20

Dzisiejszy, ostatni dzień półkolonii spędziliśmy w Parku Chopina oraz na zwiedzaniu Palmiarni. Po powrocie do szkoły uczniowie wykonali piękne prace konkursowe z plasteliny - roślinkę i zwierzątko, które widzieli w czasie zwiedzania. Dzień zakończyliśmy wręczaniem nagród, dyplomów i upominków.

Trochę lata w zimie na półkoloniach w czwartek

Data dodania: 2017-01-19

Dzień dzisiejszy spędziliśmy na naszym osiedlu. Odwiedziliśmy bibliotekę miejską, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach origami. Uczniowie wykonali piękne, papierowe motyle. Następnie udaliśmy się na basen, gdzie pod czujnym okiem instruktorów i ratowników doskonaliliśmy umiejętności pływackie. Po powrocie do szkoły odbył się konkurs na herb naszego osiedla. Jutro ogłoszenie wyników. Na zakończenie dnia sprawdziliśmy swoją znajomość gwary śląskiej oraz gliwickich zabytków. To był kolejny udany dzień zimowych ferii:)

« 1...45 46 47 48 49 50 51 ...67 »