ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2974426

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

Bank w szkole!

Data dodania: 2016-10-13

Wizyta banku szkole to jest wydarzenie! Dwie przemiłe panie spotkały się z pierwszakami, aby opowiedzieć o oszczędzaniu i przybliżyć nieco zawiłości związane z bankowością. Uczniowie klasy Ia i Ib z zainteresowaniem oglądali multimedialną prezentację, liczyli banknoty w liczarce, używali bankowej pieczątki i podziwiali numizmaty. Mamy nadzieję, że ta wizyta będzie zaproszeniem do zapisania się do Szkolnej Kasy Oszczędności, która uczy prawdziwego oszczędzania, na którym można tylko skorzystać!

Kronika wydarzeń związanych z działalnością SKO w naszej szkole, za którą zostaliśmy po raz trzeci nagrodzeni!

Data dodania: 2016-10-12

Pomagamy zwierzętom leśnym - prosimy o przyłączenie się do akcji zbierania żołędzi:)

Data dodania: 2016-10-12

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji zbierania żołędzi, które ratują życie zwierząt leśnych w czasie zimy. Choć aura nie jest sprzyjająca, do końca października może zdarzy się bardziej słoneczny dzień, który można wykorzystać na wycieczkę do parku, a przy okazji pozbierać żołędzie, które prosimy przynieść do szkoły. Można je pozostawić na portierni, można przynieść wychowawcy klasy. Na pewno wszystkie trafią do leśnika, który odbierze je ze szkoły na początku listopada. Zwierzęta będą bardzo wdzięczne!

Dzień uśmiechu

Data dodania: 2016-10-07

To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Śmiech rozluźnia i uwalnia od stresu, przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu, stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia mnóstwa czekolad! Dzień uśmiechu to dzień, który wydłużamy na czas nieokreślony!

Czy Internet jest bezpieczny?

Data dodania: 2016-10-06

Na to pytanie szukali odpowiedzi w swojej kolejnej misji - MegaMisyjczycy. Kolejna misja za nimi, znów pomagali Kubie i Julce radzić sobie z Psotnikiem, a przy okazji rozmawiali o tym jakie informacje o sobie i komu można przekazywać. Dowiedzieli się, że nie wszystko o sobie i swojej rodzinie można opowiadać obcym, bo to mogłoby zagrozić bezpieczeństwu. Dzieci tworzyły swoje awatary i wymyślały nicki, takie śmieszne imiona dla siebie samych, było przy tym mnóstwo śmiechu. Następna misja za tydzień. Na razie uczestnicy MegaMisji skorzystali z materiałów plastycznych, które otrzymali w nagrodę od organizatorów, po zakończeniu pierwszego etapu zabawy.

Megamisyjczycy robią zielnik

Data dodania: 2016-10-04

Kolejny tydzień i kolejna misja za nami. Tym razem pomagaliśmy profesorowi Florkowi, Julce i Kubie w porządkowaniu informacji, które pomieszał Psotnik. Udało nam się wspólnie  posprzątać bałagan, który spowodował i ostatecznie stworzyliśmy piękny zielnik. Zabawa była świetna. Już czekamy na kolejne zadania!

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Data dodania: 2016-09-30

Dzień Tabliczki Mnożenia przyćmił nieco tak ważny dzisiaj Dzień Chłopaka! Już przy wejściu do szkoły powitały nas balony i uczniowie, którzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia u dorosłych. W szkole pojawił się przedstawiciel Radia CCM, przekazujący relację z wydarzenia, i towarzyszący uczniom, którzy udali się na Komendę Miejską Policji, po drodze przepytując przechodniów na okoliczność dzisiejszego dnia. Nauczyciele z przejęciem studiowali wylosowane pytania z tabliczki mnożenia, starając się nie popełnić żadnego błędu.
A przy okazji, składamy wszystkim chłopcom, i dużym, i małym, najserdeczniejsze życzenia! Dzisiejszy dzień był pełen emocji!

Tabliczka mnożenia? łatwe!

Data dodania: 2016-09-29

30 września to VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia i okazja do sprawdzenia swoich umiejętności. Trzymamy kciuki za udany dzień! A Rodziców zachęcamy do powtórzenia tabliczki, bo w tym dniu "Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają" :)

Konkurs!

Data dodania: 2016-09-29

4 października obchodzimy Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt. Zapraszamy uczniów do konkursu! Klasy IV - VI prezentują swoje zwierzątko, lub dowolnie wybrane, żyjące na wolności. Praca na formacie A-3 może być wykonana w dowolnej technice plastycznej. Dopuszczamy też zdjęcia zwierzątek. Co ważne: do pracy należy dołączyć ciekawostki na temat prezentowanego zwierzaka albo opis, jak się nim opiekujesz. Nie zapomnij podpisać pracy! Gotowe prace konkursowe oddajemy do 3 października, zostanie z nich utworzona wystawa.
Również uczniowie  klas młodszych 1-3 mogą pochwalić się swoimi zwierzątkami - które należy zaprezentować na zdjęciu lub pracy plastycznej, wykonanej dowolną techniką.
ZAPRASZAMY!!!

Ile kasztanów jest w słoiku?

Data dodania: 2016-09-28

Czy dzieci umieją liczyć? Czy odgadną ile kasztanów zostało zapakowanych do słoika? Przy okazji liczenia (na szczęście, że akurat to właśnie Ty trafnie wytypujesz liczbę tych błyszczących owoców :)), w bibliotece czeka wystawka, a pani Beata chętnie opowie wszystkim ciekawskim, skąd się wzięły kasztanowce, dlaczego grozi im wyginięcie i jakie są rodzaje kasztanów.Zapraszamy!

« 1...44 45 46 47 48 49 50 ...60 »