tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Data dodania: 2017-05-25

"ENGLISH IS COOL!"

Data dodania: 2017-05-24

23 maja w naszej szkole odbyła się 16 edycja Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego "ENGLISH IS COOL!". W konkursie wzięło udział 57 uczniów z gliwickich szkół podstawowych (SP2, SP3, SP8, SP11, SP16, SP27, SP39 i SP41). Frekwencja dopisała, a na wyniki trzeba troszeczkę poczekać... Trzymamy kciuki!

Brawa dla naszych artystów!

Data dodania: 2017-05-19

Wielkie brawa dla naszych młodych artystów!
W piątek 19 maja, na scenie Centrum Edukacyjnego im. Św. Jana Pawła II, odbył się uroczysty koncert laureatów XI Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Religijnej "Pieśń niesiemy w darze". Wśród nagrodzonych - nasi uczniowie! Martyna Paul z kl. 3c zajęła w konkursie II miejsce, a Martyna Weseli z wiolonczelowym akompaniamentem Radka Garbca (oboje z kl. 6c) wyśpiewała III nagrodę.
Dzieci przygotowała do konkursu pani Beata Haładus.

Kreatywność nie zna granic

Data dodania: 2017-05-22

Dla uczniów klasy 2B i 2E wyobraźnia nie zna granic. Dzięki ich pomysłowości i chęciom, zużyte butelki plastikowe otrzymały drugie życie. Zabawa przy ich wykonaniu, czas spędzony na działaniu kreatywnym, rozwijanie wyobraźni, to bezcenne działanie nie tylko na rzecz środowiska naturalnego, ale przede wszystkim korzyść dla dziecka i alternatywa ciekawego spędzenia czasu. Sami popatrzcie, co uczniowie wykonali:)

Przedostatnie podsumowanie ClassDojo

Data dodania: 2017-05-21

Zbliżamy się powoli do zakończenia roku szkolnego i związanych z tym podsumowań. Oto wyniki obecne: Klasa 1a: pierwsze miejsce - Krzyś Spiczak-Brzeziński, drugie miejsce - Marika Piwowarczyk, 3 miejsce - Bartek Pluta, Małgosia Skrzydło, klasa 1b: pierwsze miejsce - Maks Turowski, Paweł Ławrynowicz, drugie miejsce - Weronika Kuszaj, Filip Nowakowski, Agnieszka Soleniec, trzecie miejsce - Zosia Łukaczyk, Diego Albrecht, Michał Jędrzejec, Filip Tomala, klasa 2a: Emilka Böhm, Marlena Kośka, Amelka Krebs, Szymon Pietrzak, Emilia Rytel, Julka Szydłowska, klasa 2d: Maja Brylińska, Filip Lis, Maja Cielesta. Gratulujemy!

Dzieci z wizytą u żołnierzy

Data dodania: 2017-05-21

W miniony piątek w garnizonie przy ulicy Andersa świętowano 60 rocznicę sformowania batalionu. Żołnierze, jak co roku, przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Tym razem święto zostało połączone z uroczystością pożegnania żołnierzy XXXVI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie. W takich okolicznościach, na terenie jednostki wojskowej świetnie bawili się uczniowie klas1b, 3a, 3b i 3c.

6B i 6C w Warszawie

Data dodania: 2017-05-14

W dniach 8-10 maja dwie klasy szóste pod opieką pań: Żywickiej, Prażuch, Jaworskiej i Łapszyńskiej zwiedzały Warszawę. Pogoda nas nie rozpieszczała - było chłodno i wietrznie, ale na szczęście, także dość słonecznie. Podróż do Warszawy odbyła się bez przygód. Pierwszy dzień to głównie wizyta w nowoczesnym, multimedialnym Muzeum Historii Żydów Polskich. W drugim dniu zwiedziliśmy ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Centrum Nauki KOPERNIK, Stadion Narodowy oraz Łazienki. W trzecim dniu udaliśmy się do Zamku Królewskiego, pospacerowaliśmy po Starym Mieście, zobaczyliśmy Pałac Prezydencki przy Krakowskim Przedmieściu i zrobiliśmy szybkie zakupy w słynnej warszawskiej galerii Złote Tarasy. Do Gliwic wróciliśmy zgodnie z planem, tuż po 20.00. Wrażeń sporo, ale wycieczkę trzeba było „odespać”:)

Zapraszamy na festyn!

Data dodania: 2017-05-14

Serdecznie zapraszamy na festyn osiedlowy„Mam bzika na punkcie Sikornika”,który odbędzie się w dniu 27 maja 2017r., w godzinach 10:00 – 14:00, w naszej szkole.
W programie:
prezentacje artystyczne placówek;
pokazy: tańca, szermierki, sportów walki, judo, karate, futbolu amerykańskiego;
- konkursy i zabawy dla dzieci oraz dorosłych,
- mecze piłki nożnej i koszykówki,
- zabawy sportowe,
- kiermasz rękodzieła i kiermasz książki,
- coś dla łasuchów i smakoszy,
- oraz wiele innych atrakcji...
Organizatorzy: ZPM 3, SP 23, SP 41, ZSO 5. Współorganizator: Rada Osiedla Sikornik, Partner: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wycieczka klasy 2e i 3d

Data dodania: 2017-05-11

Od dawna wyczekiwane słońce zaświeciło dzisiaj dla klas 2e i 3d, które postanowiły wybrać się na ciekawą wycieczkę. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu - Zawodziu to piękne miejsce, stworzone do wypoczynku dla całej rodziny. Uczniowie przeszli jedną ze ścieżek edukacyjnych, obejrzeli pokaz lotów ptaków drapieżnych, mieli możliwość nakarmienia mieszkających na terenie parku dzikich zwierząt, pobawili się na placu zabaw, poczęstowali się kiełbaską z grilla. Kilka godzin upłynęło bardzo szybko, dzieci chętnie pozostałyby w tym urokliwym miejscu znacznie dłużej. Polecamy to miejsce jako ciekawą możliwość zabawy połączonej z edukacją.

Ziemia - nasz dom

Data dodania: 2017-05-09

Ziemia to jedyne miejsce, w którym czujemy się u siebie. Dlaczego niszczymy nasz dom, nie dbamy o Ziemię, która nas karmi, daje schronienie? Kilka prawd na temat naszej egzystencji tu i teraz przekazała społeczności szkolnej klasa 4a, która w piątek 5 maja zaprosiła na swoje przedstawienie. Dziękujemy!

« 1...43 44 45 46 47 48 49 ...69 »