ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3717124

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Aktualności

Do zobaczenia we wrześniu!

Data dodania: 2017-06-23

Dzisiejszy dzień, jak zwykle takie dni, wzbudził wiele emocji. Ostatni dzwonek i "do zobaczenia" za dwa miesiące. Już nie trzeba myśleć o zadaniu domowym, o czekającej klasówce, o żmudnym wkuwaniu słówek z angielskiego i dat z historii. W niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia, kiedy usłyszeliśmy od pani dyrektor słowa pożegnania. W tym roku, zgodnie z reformą, klasy szóste pozostają w naszej szkole, stając się klasami siódmymi. Czekają nas nowe wyzwania. Wszyscy po wakacjach podejmiemy nowy trud i będziemy zdobywać sukcesy. A dzisiaj, w szczególnie uroczysty sposób, najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem. Gratulujemy i liczymy na to, że za rok sukcesy zostaną powtórzone! Dziękujemy serdecznie Uczniom i Rodzicom za owocną współpracę! DO ZOBACZENIA!

Zakończenie Megamisji

Data dodania: 2017-06-24

Ostatnia Megamisja w tym roku szkolnym za nami. Udało się wykonać wszystkie zadania w projekcie. Podczas zajęć Megamisji, pod opieką pani Agnieszki Lanuszny, poznawaliśmy  różnego rodzaju informacje z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii, uczyliśmy się wyszukiwać i selekcjonować informacje z różnych źródeł, poznaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z internetu, mieliśmy dostęp do komputerów i tabletów, przy pomocy których wykonywaliśmy zdjęcia, tworzyliśmy prezentacje multimedialne i nagrania dźwiękowe, a także zamieszczaliśmy je w internecie. Poznaliśmy zasady ochrony danych osobowych i swojego wizerunku. Dzięki uczestnictwu w zajęciach rozwijaliśmy swoje kompetencje społeczne, pracowaliśmy w grupach i parami, wspólnie planowaliśmy pracę i realizowaliśmy różnego rodzaju projekty, takie jak plakaty, multimedialne galerie zdjęć i pocztówki. Podczas trwania projektu zdobyliśmy wiele nagród, między innymi dwa tablety, gry i książki, audiobooki, a także dużą ilość różnego rodzaju materiałów plastycznych. Trochę nam szkoda, że to już koniec, ale zabawa była wspaniała i wiele się nauczyliśmy!

GKS "Piast" zaprasza!

Data dodania: 2017-06-22

Kibice piłki nożnej mogą mieć powody do radości, ponieważ Klub Sportowy "Piast" Gliwice zaprasza do kibicowania na swoim stadionie. Mamy możliwość zakupu karnetów i biletów wstępu w niższej cenie, na mecze rozgrywane przez drużynę Piasta na sektor szkolny. Rodzice mogą zgłaszać zapotrzebowanie na bilet(y), szkolnemu koordynatorowi (w naszej szkole będzie nim Pan Czeszowic – tato ucznia klasy (obecnej) IId na adres: karnety.piastgliwice.sp41@gmail.com, podając następujące dane: Imię, nazwisko oraz numer PESEL uczestnika imprezy masowej, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej - opiekuna. Uczniowie poniżej 13 roku życia wchodzą na stadion tylko w obecności pełnoletniego opiekuna. Koordynator prowadzi zapisy i jest odpowiedzialny za przesłanie wypełnionej listy do kasy klubu. Cena dla dzieci do 15 roku życia to 1 zł, natomiast dla wszystkich powyżej 15 roku życia 5 zł.

Uwaga! Wpisanie na listę, nie jest równoznaczne z rezerwacją biletu.
Żeby kupić bilet, należy go fizycznie odebrać, ponieważ drukowany jest dopiero w momencie, gdy osoba zainteresowana przyjdzie do kasy zapłacić. Odbiór nie musi być osobisty, można odbierać również dla znajomych.

Bilety można odbierać na Stadionie Miejskim w Gliwicach w trakcie trwania przedsprzedaży i sprzedaży wejściówek w kasie nr 2 (kasa szkolna).
Od nowego sezonu bilety szkolne będzie można odbierać również w punkcie przy ulicy Zwycięstwa naprzeciwko Mc Donalds (Aleja Przyjaźni).

Pliki do pobrania

  1. Zaproszenie Piasta

Nagrody "Świetlika"

Data dodania: 2017-06-21

Otrzymaliśmy nagrody dla naszych uczniów za wyniki w tegorocznej X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik", który odbył się 14 marca br. Dla przypomnienia: w konkursie wzięło udział 39 uczniów klas 1-6. Za najlepszy wynik, nagrodę otrzymała Marta Pałgan z klasy 2a, natomiast wyróżnienia dostali: Stanisław Faliński z klasy 2d, Franciszek Klimanek z klasy 2a, Emilia Puchalik z klasy 3d, Marta Tyma z klasy 3d, Maciej Lachowicz z klasy 6b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a udział. Gratulujemy i już szykujemy się do następnej edycji konkursu za rok!

Czas rozliczeń i podsumowań - zbiórka materiałów wtórnych

Data dodania: 2017-06-21

W oczekiwaniu na najważniejsze podsumowanie naszej pracy szkolnej, czyli świadectwa, koniec czerwca to również czas podsumowań różnych akcji, które działy się w szkole. Między innymi zbiórki materiałów wtórnych, czyli baterii, makulatury, puszek aluminiowych. W trakcie roku staraliśmy się wszystko skrupulatnie notować i w klasach odbyły się podziękowania dla tych uczniów, którzy wyróżnili się szczególną aktywnością. W klasie 2e pierwsze miejsce zajął Igor Kostelecki, 2 miejsce Kuba Mizera, a 3 miejsce Ania Piątkowska. Wyróżnili się również: Iga Matujewicz i Tomek Szewczyk. Drobne nagrody będą przypominać o sukcesie, ale przecież nie zbieraliśmy dla nagród, prawda? Dziękujemy i zapraszamy do przyłączenia się w kolejnym roku szkolnym!

UCZYMY SIĘ DLA WAS!

Nasza szkoła jest fajna, a będzie jeszcze fajniejsza!
Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do unijnego programu Erasmus+.
Przez najbliższe dwa lata będziemy realizować projekt edukacyjny pt. "Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy". Projekt przewiduje szkolenia kadry pedagogicznej w placówkach edukacyjnych w Europie oraz szereg imprez szkolnych, nowych pomysłów na zajęcia z uczniami, a także wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły. Wszystkie informacje będą się pojawiać na -> szkolnej stronie projektu.
Koordynatorkami projektu są panie Dorota Prażuch i Beata Haładus. Pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy.

Migawki z "Zielonej szkoły".

Data dodania: 2017-06-21

Uczniowie klas trzecich w dniach od 29 maja do 11 czerwca br. przebywali wraz ze swymi wychowawczyniami na kolonii śródrocznej w miejscowości Chłapowo nad Bałtykiem. W czasie pobytu na kolonii dzieci uczestniczyły w wycieczkach autokarowych do Trójmiasta, Pucka i na Hel, płynęły statkiem wycieczkowym, zwiedzały przystań morską i port, zwiedziły Fokarium, podziwiały z przewodnikiem atrakcje turystyczne Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także ziemię pucką, zamek w Krokowej, Sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie, weszły na pokład okrętu "Dar Pomorza", molo w Sopocie, oglądały widoki z wieży "Kaszubskie Oko", oraz odbyły piesze wycieczki po Chłapowie i Władysławowie, odwiedziły bursztynnika, pospacerowały po Alei Gwiazd, posłuchały mowy i pieśni kaszubskiej, poznały florę i faunę przyrody tego rejonu, nadbrzeżne lasy sosnowe i osobliwości geograficzne. Atrakcji nie brakowało, a co istotne i najważniejsze, 75 uczniów wróciło z koloni zdrowych, zadowolonych i pełnych wrażeń!

Biblioteka na medal!

Nasza biblioteka odznaczona! "Za aktywność i dzielenie się dobrymi praktykami na rzecz rozwoju czytelnictwa i integracji środowiska bibliotekarskiego w roku szkolnym 2016/17" -
Redakcja BIBLIOTEK SZKOLNYCH ONLINE. Takiej treści certyfikat trafił dzisiaj do naszej biblioteki. Brawo! Mamy bibliotekę na medal! Bardzo się cieszymy! 

Mecz nauczyciele kontra uczniowie

Data dodania: 2017-06-19

Sport, to forma działalności, w której nasi uczniowie czują się jak ryba w wodzie. Dlatego też bardzo liczyli na wygraną w meczu koszykówki, w której po jednej stronie stanęli uczniowie, a po drugiej nauczyciele. Ilość trafnych rzutów była imponująca. Kibicowaliśmy dzielnie, a każdy kosz przyjmowaliśmy głośnym dopingiem. Niestety, porażka uczniów stała się faktem. Ogólny wynik po dwóch połowach to 62:50!

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

Data dodania: 2017-06-19

Egzamin na kartę rowerową 2017 za nami:). Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdanego egzaminu. Szerokiej i bezpiecznej drogi w czasie wakacyjnych rowerowych wycieczek!

« 1...42 43 44 45 46 47 48 ...70 »