Święto biblioteki

Data dodania: 2016-05-12

W środę obchodziliśmy Dzień Biblioteki. Z tej okazji mieliśmy okazję podziękować naszej pani Beacie, która codziennie czeka na nas
w zaczarowanym świecie książek. Zawsze ma dla nas uśmiech, cierpliwość i ciągle nowe pomysły. Dlatego w naszej szkole ciągle się coś dzieje! Dla pani Beaty cała społeczność szkolna napisała fantastyczną książkę z bardzo niespodziewanym zakończeniem, którą odczytaliśmy na spotkaniu. Dziękujemy, że mamy taką Nauczycielkę wśród nas!

Sprzątanie świata

Data dodania: 2016-05-11

W miniony poniedziałek uczniowie klasy Vc dzielnie wyruszyli sprzątać świat! Razem z panią Zofią Żywicką, która jest w naszej szkole koordynatorką akcji "Sprzątanie Świata" organizowanej przez Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach, uczniowie sprzątali wyjątkowo urokliwe okolice Wilczych Dołów i potoku Doa. Zebrane śmieci zostały posegregowane na papier, plastik, szkło oraz inne odpady, a następnie zgromadzone w odpowiednich workach. Podczas tegorocznej akcji, uczniów odwiedził pan urzędnik z Urzędu Miasta
w Gliwicach i pogratulował im tak sprawnej i pożytecznej pracy. Z wizytą przyjechała również pani reporterka
z lokalnego Radia CCM, która przeprowadziła z uczniami krótki wywiad, w którym opowiedzieli m.in. o tym, dlaczego warto sprzątać okolice oraz segregować odpadki. Pracę uczniów doceniła również pani urzędniczka
z pobliskiego placu budowy, która widząc ich zaangażowanie, zapytała o szczegóły akcji "Sprzątanie świata"
i pochwaliła działania uczniów na rzecz środowiska lokalnego.
Pamiętajmy, że każdy z nas zawsze powinien dbać o czystość swojej okolicy!

Warsztaty origami

Data dodania: 2016-05-08

W naszej szkole odbyła sie kolejna edycja warsztatów origami modułowego prowadzonych przez panią Agnieszkę Lanuszny.
W warsztatach udział wzięły uczennice klasy 6b: Paulina Wójcik, Wiktoria Nowara i Nicole Leśniak. Tym razem tematem zajęć były smoki wykonane z origami. Na każdego smoka potrzebnych było ponad 200 elementów! Efekty pracy i cierpliwości uczestniczek można podziwiać na zdjęciach:)

Najlepsi w ClassDojo!

Data dodania: 2016-05-08

Czas na podsumowanie miesiąca kwietnia. Oto uczniowie,
którzy w minionym miesiącu uzbierali najwięcej punktów za swoje zachowanie w ClassDojo:

1a: Marlena Kośka, Amelia Krebs, Grzegorz Szumski;

1d: Filip Lis, Zofia Trzaska, Maja Celesta, Maja Bylińska, Martyna Niedzielak;

3a: Wiktoria Kostelecka, Lila Pluta, Lena Oleńko;

3b: Oskar Czapek, Dawid Załubski, Zofia Załuska-Noui;

3c: Nikola Sienkiewicz, Szymon Zimnicki, Pola Bulenda.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w maju!

Gady, płazy, owady...

Data dodania: 2016-05-04

Dzisiaj w naszej szkole mieliśmy gości. Straszyka australijskiego, krocionoga, ptasznika, skorpiony, żaby, żółwie, jaszczurki i węże. Mieliśmy okazję dowiedzieć się o zwyczajach tych zwierząt, obejrzeć je z bliska i zmienić swoje, często negatywne nastawienie do tych zwierząt. Bo one są piękne!

Konkurs na słupie - geografia

Data dodania: 2016-04-29

W ostatnim dniu kwietnia została rozstrzygnięta kolejna edycja "Konkursu na słupie", zorganizowanego z okazji Dnia Ziemi. Pytania dotyczyły wiedzy z geografii. Aby udzielić prawidłowych odpowiedzi, trzeba było poszperać w atlasach, encyklopediach i w Internecie. Najwyższe miejsce na Ziemi, najniższe, najgorętsze, najzimniejsze, największe jezioro, największa pustynia... Takich zagadek było 12. Najpełniejszych odpowiedzi na wszystkie pytania udzieliła Martyna z klasy 5c, zdobywając "szóstkę" z przyrody oraz główną nagrodę. Brawo! Pozostali uczestnicy zostali obdarowali piątkami i plusami w dzienniku, oraz zakładkami pocieszenia. Imprezę przygotowały panie Zofia Żywicka i Beata Haładus.

Sikorki najlepsze!

Data dodania: 2016-04-29

Brawa dla "Sikorek"! Miło nam donieść, że nasi mali artyści wyśpiewali
I MIEJSCE w kategorii zespołów, w XVIII Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży. Podczas uroczystej gali, na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, dzieci zaśpiewały swój najnowszy przebój "Il caffe della Peppina".. Warto dodać, że jest to dla "Sikorek" czwarte zwycięstwo z rzędu. Wielkie gratulacje! Dzieci przygotowały do występu panie Małgorzata Morawska i Beata Haładus. Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć z koncertu na stronie SIKOREK

Prezenty od Rady Rodziców

Data dodania: 2016-04-29

W piątek 29 kwietnia świetlica szkolna otrzymała 9 prezentów!
To nie zasługa Świętego Mikołaja lecz Rady Rodziców.
Każda z 9 grup świetlicowych ma teraz swój super sprzęt sportowy do gier i zabaw na boisku szkolnym. A niedawno każda świetlica od Rady Rodziców dostała zestaw gier i zabaw planszowych!

Bardzo, bardzo dziękujemy!{#smile}

Akademia Małego Kibica

Data dodania: 2016-04-29

Klasy 3a,b,c uczestniczyły w Akademii Małego Kibica. Pod czujnym okiem Policjantek z Miejskiej Komendy Policji w Gliwicach uczniowie klas trzecich uczyli się właściwego i pozytywnego kibicowania.
Po zaciętej rywalizacji wygrała 3a. Zawodom i kibicowaniu przyświecała zasada fair play!

Bank w szkole

Data dodania: 2016-04-27

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z bankiem PKO BP I/O
w Gliwicach i promuje oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności.
To opłacalna inwestycja, ponieważ uczy dzieci szacunku do pieniądza, umiejętności gospodarowania posiadanymi środkami, a na dodatek jest korzystnie oprocentowana. W środę w naszej szkole gościliśmy przedstawicielki banku, panią Martę Watołę i panią Barbarę Dudzicz, które przygotowały dla dzieci prezentację na temat banku. Uczniowie klasy Ie, IIc i IIIb poznali bankowe pojęcia, mogli policzyć pieniądze
w liczarce, pooglądać kolekcjonerskie okazy monet. To była bardzo dorosła lekcja!

« 1...42 43 44 45 46 47 48 ...51 »