Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Nowości z MegaMisji ciąg dalszy

Data dodania: 2016-12-14

W czasie ostatnich trzech tygodni uczniom świetlicy szkolnej udało  się zrealizować aż sześć misji. Złapaliśmy kolejnego psotnika. Uczyliśmy się o naszych prawach, a także o zasadach obowiązujących podczas komunikacji z innymi, Odgrywaliśmy także scenki teatralne, by lepiej poznać emocje własne i innych dzieci. Zabawa była świetna. W ramach nagrody za pracę otrzymaliśmy od Kuby i Julki (naszych wirtualnych kolegów) własnego psotnika, którego przy pomocy pani Agnieszki mogliśmy nazwać i zaprojektować według własnego pomysłu. Pochwalimy się,  wygraliśmy tablet, który już do nas dotarł i można zobaczyć go na zdjęciach. Będziemy wykorzystywać go do realizacji kolejnych przygód w MegaMisji.

Akcja "Dzieci - Seniorom"

Data dodania: 2016-12-12

Dobiega końca akcja zbierania pierniczków, które przekażemy osobom starszym. Jeszcze tylko do 16 grudnia przyjmujemy podarunki w postaci tych świątecznych smakołyków. Zapraszamy do przyłączenia się!

Kartki bożonarodzeniowe

Data dodania: 2016-12-12

W szkole w jednej z klas pojawiły się piękne kartki bożonarodzeniowe. Ich autorem jest... no właśnie, KTO? Ogłaszamy szybki konkurs na zidentyfikowanie autora prac. Karteczki ze wskazaniem nazwiska tej tajemniczej osoby, wraz ze swoimi danymi składamy do p. Beaty Małyszko, sala 101. Zapraszamy!

Śląski Tydzień w Bibliotece

Data dodania: 2016-12-10

W dniach 5-9 grudnia Miejska Biblioteka na Sikorniku przygotowała cykl spotkań prezentujących tradycje i zwyczaje świąteczne. Uczniowie klasy Vc z p. Ireną Małką uczestniczyli w koncercie pieśni i piosenek śląskich oraz pokazie tańców naszego regionu w wykonaniu słuchaczy Państwowego Policealnego Studium Wokalno - Baletowego w Gliwicach. "Karolinka", "Szła dzieweczka...", "Karliku, Karliku...", to tylko niektóre piosenki, wykonane podczas koncertu. Artyści zachęcili wszystkich widzów do wspólnego śpiewania, a Filip i Dorian zostali zaproszeni na scenę, na której spróbowali swoich wokalno - tanecznych sił :)
Zabawa była wspaniała, a śląskie piosenki uczniowie nucili jeszcze przez długi czas po powrocie.

Akcja Dzieci Dzieciom - Mały Wolontariat

Data dodania: 2016-12-08

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za wzięcie udziału w corocznej akcji Dzieci - Dzieciom! Zebraliśmy 62 prezenty dla dzieci, które zmagają się z chorobą nowotworową. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Centrum Onkologii w Gliwicach. Radość obdarowanych dzieci - bezcenna!
Dziękujemy darczyńcom:
1a: Bartosz, 1b: Paweł, Michał, Maksymilian, 2a: Emilka, 2b: Liwia, Mateusz, Zosia, Basia, 2c: Sandra, Monika, Daria, Iza, Maciek, 2d: Maja, Martyna, Hania, Maja, Dominik, Filip, Szymon, 2e: Lila, Piotr, 3a: Agnieszka, Blanka, Michał, Antek, 3b: Aleksander, 3c: Kasia, Martyna, 4a: Wiktoria, Lena, Lila, 4b: Wiktoria, Oliwia, Klaudia, Kamil, Oskar, Michał, Emilka, 4c: Hania, Emilka, 5b: Mateusz, Kamila, 5c: Julia, Dawid, Milena, 6b: Wiktor, Ania, 6c: Aleksander.

Mikołajki w Centrum Kultury w Bytomiu

Data dodania: 2016-12-06

Z okazji mikołajek dzieci z klas 1-3 pojechały do Bytomia na przedstawienie "Wigilijna noc Piotrusia". Jak to w bajkach bywa, dzielnemu Piotrusiowi udało się zmienić zakończenie "Dziewczynki z zapałkami", a dzieci dowiedziały się, że "marzenia można spełniać, bo dzięki nim człowiek się zmienia, a smutek i złość trzeba odrzucić precz, bo miłość to najważniejsza rzecz". Otrzymywanie prezentów to fajna sprawa, ale znacznie więcej radości przynosi człowiekowi dawanie. Na przykład własnoręcznie zrobionych pierniczków, którymi można obdarować swoich kolegów z klasy:) Tak właśnie stało się w klasie 2e, gdzie Ania "posłodziła" dzieciom mikołajki, po powrocie z Bytomia.

Warsztaty przed kiermaszem

Data dodania: 2016-12-04

Nasi pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami, starszym rodzeństwem oraz wychowawczyniami, przygotowali piękne ozdoby na szkolny kiermasz. Wspólne, twórcze spotkanie, które odbyło się czwartkowego popołudnia, sprawiło wszystkim bardzo dużo radości. Podczas warsztatów, powstały urocze bałwanki, które cierpliwie czekają na "Bożonarodzeniowy kiermasz", na który już dzisiaj zapraszamy wszystkich serdecznie. Do zobaczenia 14 grudnia. Niebawem zachęcimy do udziału w kiermaszu kolejną porcją zdjęć - świątecznych dekoracji. Dzieciom i rodzicom gratulujemy talentu i dziękujemy za urocze spotkanie!

Zakończenie akcji "Szczenięce marzenia".

Data dodania: 2016-12-04

Właśnie zakończyliśmy akcję pomocy zwierzętom z fundacji "Szczenięce marzenia". Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za tak aktywną pomoc potrzebującym pieskom. Zebrane w czasie tygodniowej akcji dary przerosły wszelkie oczekiwania! Panie, które opiekują się szczeniaczkami były zachwycone! Dziękujemy!

Przedszkolaki w szkole

Data dodania: 2016-12-02

W minionym tygodniu gościliśmy w naszych murach przedszkolaki z pobliskich przedszkoli PM 29 i PM 41. Ponieważ niedawno były andrzejki, spotkania odbywały się w atmosferze tajemniczości pod przewodnictwem pani Kasi i pani Beaty, które zaprezentowały się w strojach uroczych czarodziejek.

X Miejski Konkurs "Zostań Mistrzem Tangramu".

Data dodania: 2016-11-30

29 listopada odbył się w naszej szkole jubileuszowy X Miejski Konkurs "Zostań Mistrzem Tangramu", w którym wzięli udział uczniowie z aż 17 szkół gliwickich szkół. Każda drużyna miała za zadanie ułożenie 4 obrazów z 7 części tangramu. Emocje i rywalizacja były ogromne, a jurorzy bardzo trudne zadanie. Ostatecznie zwyciężyła uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 13, a trzecie - Szkoła Podstawowa nr 9. Serdecznie gratulujemy!

« 1...40 41 42 43 44 45 46 ...60 »