ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3441179

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Aktualności

Czwartek na wycieczce w Marianówce

Data dodania: 2017-09-21

W czwartek po śniadaniu zbieraliśmy leśne dary natury, z których potem, podzieleni na grupy, układaliśmy kompozycje w ramkach. Każda kompozycja została oceniona, a wykonawcy otrzymali oceny z plastyki. Gratulujemy wyobraźni! W dzisiejszym dniu również mieliśmy ognisko z kiełbaskami. Pisaliśmy także listy do rodziców i dziadków.

Wycieczka autokarowa do Polanicy Zdroju

Data dodania: 2017-09-20

Dzień dzisiejszy to przede wszystkim ciekawa wycieczka autokarowa. Pojechaliśmy do Polanicy Zdroju, gdzie kolejka przewiozła nas po miejscowości uzdrowiskowej, a my zdobyliśmy ciekawe informacje na jej temat. Przespacerowaliśmy się alejkami Parku Zdrojowego podziwiając fontannę i kwiatowy dywan, a potem odwiedziliśmy Hutę Szkła Artystycznego "Barbara", gdzie zobaczyliśmy hutników przy pracy. Kolejny dzień upłynął pod hasłem ruchu na placu zabaw, a także wiedzy, gdyż wieczorem przypomnieliśmy sobie między innymi o rodzajach drzew, warstwach lasu i łańcuchu pokarmowym.  

Drugi dzień wycieczki w Marianówce

Data dodania: 2017-09-19

Drugiego dnia klasy trzecie udały się na pieszą wędrówkę do Międzygórza. Nie było łatwo, bo przecież góry, nawet niewysokie, to zawsze wyzwanie. Ale wszyscy dzielnie stawili mu czoła i pokonali ponad 11 kilometrów trasy! Po obiedzie dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, a po kolacji miały jeszcze mnóstwo sił na dyskotekowe szaleństwo.

Wycieczka klas trzecich

Data dodania: 2017-09-18

Klasa 3a, 3b i 3e pojechały w poniedziałek na 5-dniową wycieczkę do Marianówki w Kotlinie Kłodzkiej. Urokliwie położona miejscowość przywitała nas i słońcem, i odrobiną deszczu i piękną tęczą zawieszoną nad sąsiadującymi z miejscowością Sudetami. Już pierwszego dnia udaliśmy się na łatwą pieszą wycieczkę w okolice Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Śnieżnej, znajdującego się u podnóża Góry Iglicznej. Po drodze widzieliśmy mnóstwo muchomorów. Przypomnieliśmy sobie wiadomości z przyrody, że grzyby trujące dla człowieka są pokarmem dla leśnych zwierząt. Po powrocie z wycieczki, nawiązując do grzybów, pani Irena przeprowadziła doświadczenie, wykorzystując do tego drożdże. To też grzyby. Dzisiejszy dzień wiele nas nauczył, A jeszcze dużo przed nami!

Rozkręcamy się

Data dodania: 2017-09-14

Pomalutku rozkręcamy się i zaczynamy nabierać wiatru w żagle. Wszyscy już znają swoje  plany zajęć i obowiązki. Po zajęciach szkolnych można poszukać takich zajęć dodatkowych, które będą nie tylko rozwijać, ale sprawiać przyjemność. Może należeć do nich na przykład dżudo, na które zaprosili nas we wtorek trenerzy, pokazując kilka ze swoich umiejętności.

Witajcie w naszej szkole!

Data dodania: 2017-09-14

Pierwszy dzwonek już oznajmił koniec wakacji, słodycze z rożka obfitości już pewnie dawno zjedzone. Pierwszaki poznały swoją nową panią i kolegów, a szkoła już nie kryje w sobie ogromu tajemnic. Ale wspomnienie tego pierwszego dnia w szkole zapewne jeszcze długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców!

Gratulacje z Kuratorium Oświaty

W naszej szkole, przez najbliższe dwa lata będzie realizowany projekt edukacyjny w ramach akcji Erasmus+. Informowaliśmy już o tym TUTAJ
Projekt "Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy", został również doceniony przez Kuratorium Oświaty w Katowicach! Na ręce pani dyrektor Joanny Łomnickiej - Łakomy, został przesłany list gratulacyjny, podpisany przez wicekuratora pana Dariusza Domańskiego. Dziękujemy za tak miły gest! :-)

Wygrana SKO po raz czwarty!

Data dodania: 2017-09-02

Kolejny, już, czwarty raz możemy pochwalić się sukcesem SKO działającym w naszej szkole. Konkurs SKO dla Szkół polega na udokumentowaniu całorocznej pracy na prezentacji multimedialnej, przy spełnieniu określonych warunków. Nasza prezentacja została ponownie doceniona i szkoła otrzyma nagrodę pieniężną 1000zł na potrzeby uczniów i szkoły.

Etapy tworzenia programu wychowawczo - profilaktycznego szkoły

Data dodania: 2017-08-31

W naszej szkole został powołany zespół nauczycieli opracowujących program wychowawczo-profilaktyczny. Obecnie trwają prace nad konstruowaniem programu na podstawie analizy potrzeb wychowawczych uczniów.
Pierwszym etapem pracy zespołu jest analiza przepisów prawa oraz dokumentacji wewnątrzszkolnej. Następnie na konferencji rozpoczynającej rok szkolny 2017/2018, Rada Pedagogiczna weźmie udział w panelu dyskusyjnym, który umożliwi diagnozę środowiska uczniów i osiągnięcie celów wychowawczych szkoły. Kolejnym etapem działań będzie przeprowadzenie ankiety wśród rodziców. Na pierwszym zebraniu rodziców we wrześniu każdy rodzic będzie miał możliwość określenia wartości priorytetowych w wychowaniu dziecka w domu rodzinnym i w szkole, co pozwoli stworzyć model absolwenta szkoły. Po analizie ankiet rodziców oraz wskazań Rady Pedagogicznej zespół opracuje program według wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły zostanie wdrożony po zaopiniowaniu przez Radę Rodziców.

Wyprawka dla pierwszaka z klasy 1B

Data dodania: 2017-08-23

Niedługo rozpoczynają się zajęcia w szkole, podajemy więc informacje, mogące się przydać dzieciom, które we wrześniu spotkają się w klasie 1B po raz pierwszy. (O wyprawce dla uczniów klasy 1A wychowawca przypomni 4 września w klasie:).
Czego pierwszak potrzebuje do pracy:

zeszyty w cienkie linie (czerwone i niebieskie) 3 szt,
zeszyty w kratkę 2 szt w tym zeszyt do korespondencji)
plecak/tornister
śniadaniówka + bidon
piórnik
ołówek
temperówka
gumka
klej w sztyfcie
nożyczki z zaokrąglonymi końcami
kredki ołówkowe i świecowe
farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości
mazaki
blok rysunkowy biały i kolorowy
blok techniczny biały i kolorowy
papier kolorowy (wycinanki)
bibuła kolorowa
plastelina
2 teczki z gumką (na prace plastyczne)
strój gimnastyczny (granatowe spodenki, biała koszulka, buty sportowe najlepiej na białej podeszwie, dres na chłodniejsze dni, skarpetki, worek)
obuwie na zmianę + worek
strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku.
Uwaga: pudełko na " wyprawkę" zostanie ustalone na pierwszym spotkaniu z rodzicami:).

« 1...39 40 41 42 43 44 45 ...69 »