ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3285472

Wakacje

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Aktualności

Etapy tworzenia programu wychowawczo - profilaktycznego szkoły

Data dodania: 2017-08-31

W naszej szkole został powołany zespół nauczycieli opracowujących program wychowawczo-profilaktyczny. Obecnie trwają prace nad konstruowaniem programu na podstawie analizy potrzeb wychowawczych uczniów.
Pierwszym etapem pracy zespołu jest analiza przepisów prawa oraz dokumentacji wewnątrzszkolnej. Następnie na konferencji rozpoczynającej rok szkolny 2017/2018, Rada Pedagogiczna weźmie udział w panelu dyskusyjnym, który umożliwi diagnozę środowiska uczniów i osiągnięcie celów wychowawczych szkoły. Kolejnym etapem działań będzie przeprowadzenie ankiety wśród rodziców. Na pierwszym zebraniu rodziców we wrześniu każdy rodzic będzie miał możliwość określenia wartości priorytetowych w wychowaniu dziecka w domu rodzinnym i w szkole, co pozwoli stworzyć model absolwenta szkoły. Po analizie ankiet rodziców oraz wskazań Rady Pedagogicznej zespół opracuje program według wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły zostanie wdrożony po zaopiniowaniu przez Radę Rodziców.

Wyprawka dla pierwszaka z klasy 1B

Data dodania: 2017-08-23

Niedługo rozpoczynają się zajęcia w szkole, podajemy więc informacje, mogące się przydać dzieciom, które we wrześniu spotkają się w klasie 1B po raz pierwszy. (O wyprawce dla uczniów klasy 1A wychowawca przypomni 4 września w klasie:).
Czego pierwszak potrzebuje do pracy:

zeszyty w cienkie linie (czerwone i niebieskie) 3 szt,
zeszyty w kratkę 2 szt w tym zeszyt do korespondencji)
plecak/tornister
śniadaniówka + bidon
piórnik
ołówek
temperówka
gumka
klej w sztyfcie
nożyczki z zaokrąglonymi końcami
kredki ołówkowe i świecowe
farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości
mazaki
blok rysunkowy biały i kolorowy
blok techniczny biały i kolorowy
papier kolorowy (wycinanki)
bibuła kolorowa
plastelina
2 teczki z gumką (na prace plastyczne)
strój gimnastyczny (granatowe spodenki, biała koszulka, buty sportowe najlepiej na białej podeszwie, dres na chłodniejsze dni, skarpetki, worek)
obuwie na zmianę + worek
strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku.
Uwaga: pudełko na " wyprawkę" zostanie ustalone na pierwszym spotkaniu z rodzicami:).

Muzyczne pożegnanie wakacji

Data dodania: 2017-08-17

Miasto Gliwice zaprasza na imprezę "Muzyczne pożegnanie wakacji", która odbędzie się 1 września na Placu Krakowskim. Lato pożegnamy z Krzysztofem Zalewskim, LemONem i Kombii. Wstęp na imprezę jest wolny. Organizatorem Muzycznego pożegnania wakacji jest Miasto Gliwice.

Zakończenie kolonii

Data dodania: 2017-07-07

Dzisiejszy dzień zakończył dwa tygodnie na półkolonii w naszej szkole. Byliśmy w kinie na filmie "Gru, Dru i Minionki", a po powrocie dokonaliśmy podsumowania. Przez cały czas trwania półkolonii sprzyjała nam pogoda. Byliśmy na 9 wycieczkach, kto chciał, dużo zobaczył, wiele się dowiedział, na pewno zdobyliśmy nowe, cenne doświadczenia. Uczestnicy potwierdzili, że są zadowoleni z pobytu, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niektórzy z kolonistów szczególnie pozytywnie zaprezentowali się na kolonii i zostali wyróżnieni drobnymi upominkami. A teraz czas na własną organizację wakacji. Przygodę można znaleźć w książce, na warsztatach w domu kultury ... Niech ten czas upłynie pod znakiem aktywnego, bezpiecznego i udanego odpoczynku. Do zobaczenia!

Koloniści w zoo

Data dodania: 2017-07-06

W czwartek mieliśmy zaplanowaną wycieczkę do zoo w Chorzowie. Pogoda nam sprzyjała, więc mogliśmy podziwiać między innymi lwy, wielbłądy, żubry, żyrafy, zaspanego niedźwiedzia, pandę czerwoną, małpy i ryby, Niestety, nie wszystkie zwierzęta znajdowały się na wybiegach. Niektórzy znaleźli pióra pawia, który przechadzał się między zwiedzającymi. Pobawiliśmy się na placu zabaw i mieliśmy możliwość zakupu pamiątek. Wycieczka udała się, a my wróciliśmy nieco zmęczeni, ale zadowoleni.  

Wycieczka po Kanale Gliwickim

Data dodania: 2017-07-05

Środa na półkolonii upłynęła nam "pływająco", ponieważ odbyliśmy rejs zabytkowym statkiem "Foxstrot" po gliwickim kanale. Płynęliśmy do  śluzy w Łąbędach i zawróciliśmy z powrotem  w okolicy Huty Łabędy - Bumaru Łabędy. Na trasie, kto uważnie zechciał obserwować, można było zobaczyć kaczą rodzinkę, czaplę, kormorany, ważki, kto uważnie zechciał słuchać, można było usłyszeć śpiew ptaków. Po przybiciu do brzegu, zjedliśmy kiełbaski z grilla, a potem pobawiliśmy się.

W Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie

Data dodania: 2017-07-04

Śląski Ogród Botaniczny, do którego pojechali dzisiaj półkoloniści, to spory zakątek naturalnej zieleni, bardzo przyjazny zdrowiu i zabawie. Przeszliśmy ścieżką edukacyjną, a potem bawiliśmy się na powietrzu. Pięknie w tych okolicznościach zaprezentowała się Wiktoria, która miała ze sobą bardzo zdrowe śniadanie, pasujące do pomarańczowej czapeczki:). W dniu dzisiejszym złożyliśmy też serdeczne życzenia Kacperkowi i Mikołajkowi, którzy w sobotę i w niedzielę obchodzili swoje urodzinki. 

Drugi tydzień kolonii

Data dodania: 2017-07-03

Dzisiejszy dzień spędziliśmy na zabawach w Żorskim Centrum Regionalnym. Tematem przewodnim wycieczki były gry i zabawy trochę starsze od nas. Dowiedzieliśmy się, jak bawiły się dzieci, kiedy jeszcze nie było komórek i komputerów. Toczyliśmy koła, wykonywaliśmy wylosowane zadania, bawiliśmy się zespołowo i odnajdowaliśmy radość tworzenia z niczego. Oczywiście znów zostaliśmy poczęstowani pysznym chlebem ze smalcem i herbatką. Kiedyś świat był dużo prostszy, a człowiek bliżej natury i drugiego człowieka.

Półmetek kolonii

Data dodania: 2017-06-30

Ostatni dzień tygodnia spędziliśmy na krytej pływalni w Paniówkach, gdzie przez dwie godziny, pod opieką ratowników mogliśmy bawić się, pływać, zjeżdżać ze zjeżdżalni, korzystać z groty solnej, moczyć się w solance i przechodzić przez tunel wodny. Bawiliśmy się bardzo dobrze, wszyscy wyszli z wody z niedosytem, że może by jeszcze...

Czwartek na półkolonii

Data dodania: 2017-06-29

W dniu dzisiejszym pojechaliśmy na wycieczkę do Chorzowa, do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. Strażacy czynnej służby poświęcili nam czas i opowiedzieli o wyposażeniu wozów bojowych oraz oprowadzili po kilku sektorach tematycznych w specjalnie zbudowanym na potrzeby edukacyjne miejscu pod budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Zobaczyliśmy skutki pożaru w mieszkaniu, dowiedzieliśmy się, jak bardzo niebezpieczny jest czad, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, oraz jakie zagrożenia niesie woda. Obserwowaliśmy, jak szybko nasi koledzy gaszą pożar lasu. Ta wycieczka wzbogaciła nie tylko naszą wiedzę, ale rozbudziła też zainteresowania. Kto wie, może koś z nas zostanie kiedyś strażakiem? Po powrocie z Chorzowa złożyliśmy Pawełkowi, jednemu z uczestników kolonii, życzenia imieninowe, a potem pobawiliśmy się trochę na boisku i obejrzeliśmy bajkę. To był udany dzień!

« 1...39 40 41 42 43 44 45 ...68 »