100-lecie niepodległości

KONKURS NA SŁUPIE

Ruszyła pierwsza szkolna edycja „Konkursu na słupie”. Co jakiś czas, na słupach przy szatniach na parterze, pojawiać się będą pytania konkursowe. Przyglądajcie się uważnie, może znajdziecie coś dla siebie?

Jako pierwszy pojawił się konkurs „Polska Piastów”. Zadaniem uczniów było znalezienie wydarzeń historycznych, związanych z dziesięcioma datami z czasów panowania władców piastowskich na polskim tronie. Pomocy można było szukać na lekcjach historii oraz w bibliotece.
W związku z tym, że aż 45 uczniom udało się prawidłowo wypełnić kupony konkursowe, trzeba było dokonać losowania.

Doświadczenia w Klubie Młodego Odkrywcy

Data dodania: 2016-01-29

W Klubie Młodego Odkrywcy "Frajda" dzieją się ciekawe rzeczy.

Przedszkolaki w szkole

Data dodania: 2016-01-27

27 stycznia zawitały do nas dzieci
z Przedszkola nr 41 w Gliwicach.

Realizacja szkolnej innowacji

Data dodania: 2016-02-27

Odwiedziny przedszkolaków to efekt działań w ramach Innowacji pedagogicznej „Paszport Ucznia”, realizowanej
w obecnym roku szkolnym p
rzez zespół nauczycielek: p. Karinę Wódkowską-Semik, p. Bożenę Asman-Nowakowską, p. Martę Wojsław
i p. Ewelinę Paluch.

Podziękowanie

21 grudnia 2015, już po raz drugi w tym roku szkolnym, pracownicy schroniska w Sośnicy odebrali od nas zebrane przez uczniów naszej szkoły dary dla zwierzaków. Wśród zebranych rzeczy była sucha
i mokra karma dla kotów i psów, koce, kołdry, ręczniki, zabawki, legowiska, garnki, miski itd. W zbiórkę zaangażowały się dzieci z całej szkoły. Nad akcją czuwały też Powsinogi, a zwłaszcza Gosia z klasy 5b…

Klub Młodego Odkrywcy

W naszej szkole działa Klub Młodego Odkrywcy, którego koordynatorem jest Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia dla uczniów klasy 4 prowadzi
p. Krystyna
  Skrodzka we współpracy z nauczycielem przyrody
p. Zofią Żywicką.

Spotkanie w Komendzie Policji w Gliwicach

"Lili, fejs i ....kłopoty" to tytuł przedstawienia, które klasy szóste obejrzały w auli Komendy Miejskiej Policji w ramach programu profilaktycznego "Bezpieczne Gliwice".

Żywa lekcja historii

W czwartek 15.10 2015 r. gościliśmy w szkole Bractwo Rycerskie KERIN.

Spotkanie z dietetykiem

Dnia 7 października 2015 roku po konsultacjach odbyło się w naszej szkole  spotkanie z panią dietetyk klinicznym z Instytutu Dietetyki mgr Katarzyną Janik.

Spotkanie na Placu Krakowskim

W piątek, 11 września 2015 r. na Placu Krakowskim odbyło się przedsięwzięcie "Lepiej razem niż osobno - prezentacja służb mundurowych". Celem przedsięwzięcia było przybliżenie gliwickim uczniom szkół podstawowych roli jaką pełnią poszczególne służby mundurowe w naszej lokalnej społeczności.