Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Ważne sprawy - goście w naszej szkole

Data dodania: 2017-03-08

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas Straż Miejska oraz pan dzielnicowy. Strażnicy zaprosili część klas na prezentację multimedialną, na temat przemocy i agresji. Przypomnieli nam, co kryje się pod tymi nazwami, jak reagować na przemoc, jak radzić sobie z agresją, także własną, kiedy nie panujemy nad emocjami. W żadnym wypadku nie wolno zezwalać na działania agresywne innych wobec nas, ale przede wszystkim należy kontrolować własne postępowanie!
Pan policjant z kolei porozmawiał z najpierw z klasami 1-3, a potem ze starszymi, na temat prawidłowego zachowania w przypadku zaczepiania przez osoby, których nie znamy. Jeśli napotkamy taką osobę, która nas przywołuje do siebie, proponuje jakieś korzyści, zabawkę - nigdy nie wolno nawiązywać z nią rozmowy, podchodzić bliżej, wsiadać z nią do samochodu - po prostu trzeba oddalić się w bezpieczne miejsce, a jeśli ta osoba nadal nas napastuje - nie bójmy się głośno krzyczeć!

„Jestem aktywny – pomagam, bo lubię!”

Data dodania: 2017-03-07

W klasach trzecich odbyły się zajęcia z projektu edukacyjnego „Jestem aktywny – pomagam bo lubię!”, realizowanego przez Strefę Aktywności Społecznej, (filię Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych). Projekt ten ma za zadanie między innymi kreowanie aktywnej postawy społecznej oraz zachęcenie do pomagania innym, działania w grupie, dzielenia się pasjami, a także rozwój wrażliwości i empatii u dzieci, kreowanie postawy humanitarnej w odniesieniu do otaczających ludzi, zwierząt i środowiska. Zajęcia skierowane były do uczniów klas trzecich i trwały około dwóch godzin lekcyjnych. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie skorzystali i wiele się nauczyli, zechcą również wdrażać zdobytą wiedzę w czyn i być pomocnymi dla innych w różnych zaistniałych sytuacjach.

Dzień otwarty naszej szkoły

Data dodania: 2017-03-06

Zapraszamy wszystkie dzieci - przyszłych uczniów
klas pierwszych, wraz z Rodzicami,
na dzień otwarty w naszej szkole,
który odbędzie się w dniu
17 marca 2017
, o godzinie 1700

W tym dniu Sekretariat Szkoły będzie czynny
od 16.30 do 17.00.

Bałwanki na zakończenie zimy

Data dodania: 2017-03-06

Dziewczynki na zajęciach origami, wraz z p. Agnieszką Lanuszny, zakończyły kolejną, wymagającą ogromnego wkładu pracę. Na każdego bałwanka potrzeba było 500 białych modułów i 120 kolorowych. Kilka tygodni pracy, ale było warto. Efekty pracy i kolejne etapy można podziwiać na zdjęciach. Zapraszamy do oglądania i podziwiania!

Zapraszamy do konkursu!

Data dodania: 2017-03-01

Konkurs jest adresowany do uczniów z klas I – VI. Dopuszczalne są prace indywidualne oraz grupowe. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wykonania pracy plastycznej – w formie kolorowego, wiosennego motyla, według własnego pomysłu oraz inwencji twórczej. Format pracy - od A3 w przypadku pracy płaskiej oraz dowolnej wielkości prace przestrzenne. Technika wykonania prac dowolna.
Na prace czekamy do 10 marca w sali nr 8.
Wszystkie motyle wykonane w naszej szkole „wezmą udział” w przywitaniu wiosny, organizowanym przez koordynatorów kampanii - POZYTYWNI.GLIWICE.PL
21 marca, motyle ozdobią Skwer Doncaster za Urzędem Miasta w Gliwicach i będą podziwiane przez mieszkańców naszego miasta.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! Samorząd Uczniowski SP 41 .

Pierwszy numer gazetki szkolnej

Data dodania: 2017-02-26

Uczniowie klas IV - VI, pod opieką p. Marty Wojsław, p. Natalii Jaworskiej i p. Ewy Drabik rozpoczęli nową działalność w naszej szkole. Redagują gazetkę pod tytułem "Kropka". Informacje w gazetce dotyczą m.in. ciekawostek językowych i literackich faktów. To ciekawa lektura, szczególnie przy okazji obchodzonego w lutym Dnia Języka Ojczystego. Wszystkich uczniów chętnych do współpracy i redagowania kolejnego numeru gazetki zachęcamy do kontaktu z nauczycielami języka polskiego. Miłej lektury!

Megamisja trwa!

Data dodania: 2017-02-26

Kolejny etap MegaMisjii za nami. Na zajęciach uczyliśmy się co można, a czego nie można publikować w internecie. Rozmawialiśmy też o tajemnicach, tych dobrych i tych złych, które mogą zrobić komuś krzywdę, i o których powinniśmy powiadomić rodziców. Poznaliśmy historię chłopca, Stasia, który ratował Pocztówkowa Krainę. Udało nam się także wygrać kolejna nagrodę :)

1. megamisja

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego dla klas starszych

Data dodania: 2017-02-26

21 lutego - to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej też okazji uczniowie klas starszych przygotowali gazetkę, poświęconą przede wszystkim historii tego dnia. Nie zabrakło również ciekawostek językowych oraz ,,listy przebojów" tych słów, które bywają dla nas bardzo kłopotliwe.Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali zadanie polegające na poprawieniu błędów językowych lub ortograficznych. Nie było łatwo, ale udało się!

Data dodania: 2017-02-14

Karnawał to czas zabawy, więc i w naszej szkole tradycyjnie odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas młodszych. Ależ była zabawa!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Data dodania: 2017-02-21

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez  UNESCO w 1999 roku. Z tej okazji w bibliotece pani Beata pokazała nam i przeczytała wierszyki, zawierające trudne, polskie słowa. Sami też mogliśmy spróbować poczytać, starając się nie popełnić błędu. To nie było łatwe zadanie. Nasz język ojczysty należy do najtrudniejszych na świecie, a my jesteśmy z tego dumni!

« 1...37 38 39 40 41 42 43 ...60 »