ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3694703

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Aktualności

Liczymy po niemiecku:)

Data dodania: 2020-06-02

Jesteśmy wszechstronnie uzdolnieni, a rzeczywistość wyzwala w nas kreatywność i chęć zabłyśnięcia na czerwonym dywanie... No może jeszcze nie teraz, ale szlifujemy talenty! Po filmiku angielskojęzycznym, nadeszła pora na filmik po niemiecku. Jak nam wyszło? Oceńcie sami:) TUTAJ

Nagrywamy teledyski... też!

Data dodania: 2020-06-02

Nagrywanie teledysków to niezwykle wymagający temat. Ale w naszej szkole mamy wspaniałych uczniów, którzy chętnie podejmują trudne wyzwania. W ramach pracy rocznej, o temacie: "Odzwierciedlenie teledysku Adele "Rolling in the deep". Szymon, Kacper, Aleks i Karol wykazali się nie tylko pomysłowością, ale także wielkim dystansem do siebie samych. Zapraszamy do wspólnego oglądania :)
TUTAJ

i jeszcze raz o prawach dzieci:)

Data dodania: 2020-06-01

Pani Beata z biblioteki pamiętała o Was i przygotowała jak zawsze, pełen ciepła i humoru filmik. Warto obejrzeć, ZAPRASZAMY!

Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka:))

Data dodania: 2020-06-01

Kochane Dzieci!
Wasi nauczyciele BARDZO za Wami tęsknią. Rzeczywistość nie pozwala na powrót do szkoły na dotychczas nam znanych zasadach. Musimy uzbroić się w cierpliwość i przeczekać, choć ten czas nieznośnie się dłuży. Ale przesyłamy Wam uśmiechy, życzliwość, pamięć i tęsknotę. A na cudowny dzisiejszy dzień - wierszyk:))
TUTAJ

Dzień Dziecka

Data dodania: 2020-06-01

Drogie Dzieci! Wasze piękne święto niech przypomni wszystkim, że każde z Was jest zawsze wartościowym i godnym szacunku Człowiekiem. W wielkim świecie Wasze prawa, niezależnie od okoliczności, muszą być przestrzegane, a ich świadomość powinna być rozpowszechniana. Życzymy Wam beztroskiego, pełnego miłości dzieciństwa, godnego życia i poczucia bezpieczeństwa w każdej sytuacji:)

Kolejna wycieczka po Gliwicach

Data dodania: 2020-05-28

Na wycieczkę po Gliwicach tym razem zaprasza nas Maks z klasy 6b. Maks stworzył grę paragrafową, dzięki  której prowadzi nas do kolejnych ciekawych miejsc, w których możemy podziwiać gliwickie rzeźby. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłu, i pani Eweliny Paluch, która zainspirowała uczniów do odkrywania Gliwic, i uczniów, którzy w taki ciekawy sposób odrobili swoją pracę domową. Dziękujemy!

Podsumowanie szkolnego konkursu angielsko-plastycznego dla klas 1-3 i klas 4-8.

Data dodania: 2020-05-28

Trudne czasy nie oznaczają poddania się stagnacji i poczucia beznadziejności. Wręcz przeciwnie, uruchamiają pokłady chęci i odkrywania talentów wbrew wszystkiemu. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie konkursu i przysłali ciekawe prace! Pośród wszystkich, na uwagę zasługuje różnorodność zaprezentowanego słownictwa i użytych konstrukcji językowych. Prace są ciekawe, spójne i na temat. Zostały wykonane w różnych technikach plastycznych - są rysowane, wyklejane i pomysłowo zakomponowane.

Oto wyniki konkursu "Moje miasto - moja Mała Ojczyzna" (kategoria klasy 1-3):

1 miejsce: Sandra Czakon
2  miejsce: Weronika Stąpor
3 miejsce: Krystian Praski

Wyniki konkursu "Gliwice-my town. A letter to a friend."(kategoria klasy 4-8):

1 miejsce: jury nie przyznało nagrody
2 miejsce: jury nie przyznało nagrody
3 miejsce: Tomasz Moroń
wyróżnienie: Dominik Grabarczyk

Serdecznie gratulujemy!:)
Nagrody za udział w konkursie będzie można odebrać przy okazji zwrotu podręczników w sekretariacie szkoły.

Nasze miasto w oczach uczennicy z klasy 6

Data dodania: 2020-05-27

Wychowawcy świetlicy proponują dziś poszukanie pięknie kwitnących w naszym mieście wiosennych roślin, a Tosia z klasy 6a, zaproponowała wycieczkę po Gliwicach w poszukiwaniu rzeźb. Takie zadanie domowe z plastyki otrzymali uczniowie tej klasy. Tosia wykonała je bardzo solidnie, ponieważ przygotowała prezentację, na której zaznaczyła rzeźby znajdujące się w Gliwicach. Prezentacja opatrzona jest zdjęciami wykonanymi przez autorkę lub z domowego archiwum. Bardzo dziękujemy Tosi za wirtualną wycieczkę! TUTAJ

Bardzo ważny dzień!

Data dodania: 2020-05-21

Dziś Światowy Dzień Pszczół! Gdy zabraknie pszczół, prawdopodobnie nie będzie też człowieka. Te niewielkie owady to bardzo ważne ogniwo w ekosystemie. Bardzo mądre, bardzo pracowite i nie takie straszne, jak niektórym się wydaje. Wyczuwają nasz strach, dlatego jak większość zwierząt w takiej sytuacji, pszczoła może stać się agresywna. Ale ci, którzy zajmują się nimi na co dzień wiedzą, że pszczoła da się lubić i jest bardzo przyjazna człowiekowi. TUTAJ możecie pooglądać ciekawy filmik i posłuchać pszczelarza, który kocha te maleńkie i wspaniałe owady. Z okazji Światowego Dnia Pszczół życzymy nam wszystkim, aby maleńkie Maje i Gucie zawsze znajdowały w środowisku człowieka swoje bezpieczne miejsce!

Konkurs matematyczny KANGUR

Data dodania: 2020-05-20

W dniach od 25 maja do 5 czerwca odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur.
Szczegóły na stronie
TUTAJ
Dokładne informacje zostaną przekazane uczestnikom przez e-dziennik.

« 1 2 3 4 5 ...70 »