Licznik odwiedzin: 1921974

Rozwijamy się

Laureaci Konkursu "Zima w oczach dziecka".

Data dodania: 2018-02-28

Znamy laureatów VI międzyszkolnego konkursu "Zima w oczach dziecka". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką o tematyce zimowej. Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy 1B - Oliwii Kwiatek, która zajęła II miejsce, oraz uczennicom klas trzecich, tj. Liliannie Jańczak, Darii Zielonce i Oliwii Zamojskiej za zajęcie III miejsca, a także uczniom kl. 4 - Oldze Zielonce za zajęcie II miejsca, Kamilowi Mitek za zajęcie III miejsca. Prace plastyczne uczniowie wykonali pod opieką nauczycieli Beaty Łakomskiej i Eweliny Paluch.
Niedawno też poznaliśmy laureatów międzyszkolnego konkursu "Bożonarodzeniowe dekoracje". Laureatami zostali: I miejsce: Maria Balicka, Izabela Trzeszkowska, Alicja Kudełko, II miejsce: Zuzanna Warwas (4A),
III miejsce: Kacper Kostelecki (1B).
Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Hola! Que tal?

Data dodania: 2018-02-26

W niecodziennym spotkaniu mieli okazję uczestniczyć dzisiaj przedstawiciele samorządów klasowych z klas 4-7. Na zaproszenie koordynatorów szkolnego projektu Erasmus+, przyjechała do nas pani dr Cecylia Tatoj z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wraz ze studentami z Hiszpanii. W czasie lekcji, nasi uczniowie przyswoili sobie najważniejsze informacje na temat Hiszpanii. Dowiedzieli się, jak prawidłowo wymawiać nazwę kraju i jego stolicy, ile w Hiszpanii jest regionów, jak naprawdę nazywa się król i dlaczego Hiszpanie używają dwóch nazwisk. Dzieci miały też okazję pochwalić się swoją wiedzą z geografii i kultury tego kraju. Wyszło świetnie! Teraz czeka ich ważne zadanie -  zrelacjonowanie dzisiejszego spotkania na lekcjach wychowawczych w swoich klasach.
Po zajęciach z dziećmi, pani dr Cecylia Tatoj przeprowadziła również zajęcia z realioznawstwa dla nauczycieli, przygotowujących się do wyjazdów na szkolenia do Hiszpanii.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Data dodania: 2018-02-21

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ogłoszony przez UNESCO. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata i konieczność jego ochrony, a także promocji wielojęzyczności. W naszej szkole obchodziliśmy święto dość nietypowo - uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali tzw. wierszyki łamiące języki. Było trudno, ale udało się...

Spotkanie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy

Data dodania: 2018-02-16

W dniu 15 lutego odbyło się w naszej szkole zebranie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy z Gliwic i powiatu gliwickiego. Uczestnicy, oprócz dyskusji na tematy zawodowe, mieli również okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej komunikacji pozawerbalnej, przygotowanej przez naszą szkolną bibliotekarkę, koordynatorkę programu Erasmus+, panią Beatę Haładus, w ramach upowszechniania udziału szkoły w projekcie.

Data dodania: 2018-02-14

Środa to finał walentynkowej zabawy, ogłoszonej przed feriami. Dziewczynki z klasy starszej roznosiły walentynkową pocztę. To bardzo przyjemne dostawać takie dowody sympatii! A kto nie dostał walentynki, mógł pocieszyć się słodkościami, których w żadnej klasie chyba dziś nie zabrakło!

Bal karnawałowy klas młodszych

Data dodania: 2018-02-13

We wtorek klasy 1 - 3 uczestniczyły w balu karnawałowym przebierańców. Jak zwykle było dużo muzyki, radości i zabawy!

Warsztaty origami

Data dodania: 2018-02-08

W szkole odbyły się kolejne warsztaty origami prowadzone przez p. Agnieszkę Lanuszny. Tym razem uczestniczki wykonywały smoki i skorpiony z modułów origami. Aby wykonać smoka potrzeba ponad 200 modułów różnego koloru, natomiast skorpion zbudowany jest z około 220 modułów. W najbliższym czasie dzieci składać będą moduły, które wykorzystane zostaną do zrobienia pisanek na szkolny kiermasz. Cierpliwie czekamy!

Bezpieczne ferie

Data dodania: 2018-01-29

W naszej szkole odbywają się półkolonie zimowe, podczas których każdego dnia mamy zaplanowane jakieś wyjście, na pewno nie będziemy się nudzić. Poza tym w naszym mieście jest mnóstwo propozycji ciekawego spędzania wolnego czasu. W bibliotece, w Domu Kultury, w muzeach, na lodowisku, w Palmiarni... Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Pamiętamy jednak przede wszystkim, że ferie mają być BEZPIECZNE! Na lekcjach często o tym rozmawiamy. Zwłaszcza przed takimi wydarzeniami, jak ferie czy wakacje. Nasi uczniowie są rozważni i mądrzy i wiedzą, jak zachowywać się w różnych sytuacjach.:)

Wyślij Żyrafce życzenia z ferii

Data dodania: 2018-01-25

Żyrafka chce pojechać na ferie. Prosi o kartki pocztowe. Zaprojektujcie kartkę, na której będzie Żyrafka Lokatka i nie zapomnijcie napisać pozdrowień z Waszych ferii. Na piękne prace plastyczne czekamy do 16 lutego, czyli tydzień po powrocie z ferii. Zapraszamy!

Konkurs Żyrafki Lokatki na karnawałowy strój - rozstrzygnięty!

Data dodania: 2018-01-25

W konkursie na karnawałowy strój dla Żyrafki nie zabrakło pomysłów na przebranie, w którym Żyrafka czułaby się wyśmienicie. Po długim namyśle co wybrać, Żyrafka zdecydowała się na bardzo elegancką i starannie wykonaną pracę Tomka z klasy 3a. Ale też bardzo spodobały jej się stroje dzieci z klasy 1b. W sumie trudno jest się zdecydować... Może Lokatka będzie się w trakcie balu przebierać? Gratulujemy wykonawcom pomysłów i dziękujemy z udział w konkursie!

« 1 2 3 4 5 ...36 »