ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2300871

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Kiermasz świąteczny - 18 grudnia, od godz. 16.00

Aktualności

Tydzień zbierania puszek aluminiowych

Data dodania: 2018-10-19

Październik miesiącem oszczędzania. Tradycyjnie ogłaszamy tydzień zbierania puszek aluminiowych. Która klasa zbierze ich najwięcej? Akcja obejmuje tydzień od 22 - 26 października. Zgniecione i policzone puszki pakujemy do worka. Odbiór w piątek 26 października. Ogłoszenie wyników wtorek 30 października. Zapraszamy i trzymamy kciuki za pomyślne zbiory!

Bajki uczniów klasy 2B i 3B

Data dodania: 2018-10-18

Uczniowie klasy 2B i 3B proszą o wsparcie w głosowaniu na pracę plastyczną - ilustrację do bajek, które uczniowie napisali, i dzięki którym, przeszli do II etapu konkursu "Forum - Dzieciom". Bajki "Niezwyczajna kreda" oraz "Marta i niezwykłe drzewo" zostaną opublikowane w książeczce dla dzieci. Uczniowie klas 2B i 3B mają szansę na nagrodę, którą jest wycieczka albo wyjście do kina. Zwyciężą prace, które otrzymają największą ilość głosów! Bardzo prosimy o głosy na stronie Internetowej http://www.forumdzieciom.pl./story#category-1-3, gdzie należy odszukać ilustracje dzieci z naszej szkoły i oddać swój cenny głos. Głosujemy od 18 do 23 października. Za wsparcie bardzo dziękujemy!

Dzień 14 października zwany świętem nauczyciela

Data dodania: 2018-10-14

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników oświaty. Potocznie zwane dniem nauczyciela, ale tak naprawdę, światowy dzień nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzony jest w dniu 5 października. Tradycyjnie pracownicy oświaty otrzymują od swoich wychowanków życzenia. Najpiękniejszym jednak prezentem jest zawsze uśmiech dziecka, jego radość i chęci do współpracy. Na przykład do samodzielnego wykonania laurki. W naszej szkole od jakiegoś czasu, z inicjatywy między innymi szkolnego samorządu, krążyło pudełko, do którego dzieci były zachęcane, aby wrzucić list. Świetna propozycja okazania sympatii ulubionemu nauczycielowi z okazji święta!

250 butli mniej!

Data dodania: 2018-10-11

W dniu dzisiejszym zaprosiliśmy do szkoły mamę Joasi, do której, jak planowaliśmy rozpoczynając akcję, miało trafić 100 butli z nakrętkami, a trafiło 250 sztuk butli, czyli troszkę więcej. To "troszkę więcej" oznacza, że jest w nas wiele dobra, którym chcemy i potrafimy się dzielić. Zbieramy nakrętki w dalszym ciągu, ale nadszedł czas, aby nasze zbiory zaczęły dawać wymierne dobro. Przekazaniu butli towarzyszyli dziennikarze z lokalnego tygodnika "Nowiny Gliwickie", w którym ukaże się artykuł na temat potrzeb małej Joasi i naszej akcji. Wywiadu udzieliła p. dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy, oraz koordynatorka akcji p. Barbara Plecińska.
Na dzień 11 października uzbieraliśmy już 320
butli!!! Dziękujemy!!!
PAKUJEMY NADAL!
12 października - 332 butle!!!
15 października - 337 butli!!!
16 października - 343 butle!!!
17 października - 345 butli!!!
UWAGA, UWAGA,  PROSIMY O NAKRĘTKI!!
18 października – 354 butle!!!
19 października - 359 butli!!!
22 października - 361 butli!!!

100 na 100 - przekroczyliśmy 300 sztuk!!!

Data dodania: 2018-10-05

W dniu dzisiejszym, 5 października, przekroczyliśmy liczbę 300 butli, mamy już 301 sztuk!!! Butle zaczynamy układać piętrami, ponieważ zajmują coraz większą powierzchnię holu. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich pamiętających o naszym wyzwaniu. Wciąż zbieramy!!!
8 października - 305 sztuk!!!
9 października - 309 sztuk!!!
10 października 314 sztuk

Święto ziemniaka - czyli z wizytą w zaprzyjaźnionej szkole

Data dodania: 2018-10-05

Klasa 2b odkryła przyjaciół w innej szkole. Dzisiejszego dnia zostało sfinalizowane spotkanie z klasą ze Szkoły Podstawowej nr 5. Uczniowie wspólne posłuchali ciekawej historii o ziemniaku, następnie odbyły się sportowe rozgrywki w mieszanych zespołach. Dzieci bawiły się świetnie, a rywalizacja miała charakter zabawy. Poczęstunek i drobne upominki zakończyły spotkanie, a my już myślimy o rewizycie naszych nowych przyjaciół tym razem w naszej szkole:)

Światowy Dzień Zwierząt

Data dodania: 2018-10-04

Dzisiejszy dzień to zajęcia, spotkania, apele, rysunki, a wszystko wokół tematu zwierząt w świecie i w naszym życiu. Dzieci bardzo lubią zwierzęta. Zarówno te domowe przytulaki, jak i dzikie, często niebezpieczne i tajemnicze. Rzadko mówimy o niedoli zwierząt, a dzisiejszy dzień to świetna okazja, aby przypomnieć wszystkim o tym, że zwierzęta też czują, są wrażliwe, delikatne i często bezbronne wobec człowieka. Nasi uczniowie obejrzeli dziś prowadzoną przez p. Małgosię Morawską, piękną prezentację multimedialną o zwierzętach. O ich prawach, potrzebach i wielkim przywiązaniu do człowieka. Nie wszyscy zwierzątko mogą mieć w domu, z różnych powodów. Ale każdy może pamiętać o tym, że są to nasi mniejsi bracia, z którym można podzielić się niepotrzebnym już kocem, kołdrą, gumową piłką. Przypominamy wszystkim miłośnikom zwierząt, że przez cały rok zbieramy wszystko, co może przydać się bezdomnym zwierzętom w schronisku. Dziękujemy za wszelką pomoc!

Kotyliony na święto niepodległości

Data dodania: 2018-10-03

Panie ze świetlicy postanowiły sprostać kolejnemu wyzwaniu: 100 kotylionów na 100-lecie Niepodległości Polski. Kotyliony już są wykonywane, a zostaną wręczone uczniom w czasie obchodów święta. 

Wieści ze zbiórki butli w nakrętkami

Data dodania: 2018-10-01

Wciąż odnotowujemy wzrost ilości zebranych butli z nakrętkami. Brakuje nam pięciolitrowych butelek, więc prosimy, kto ma, o przynoszenie w miarę możliwości pustych "opakowań" na nakrętki:). Panie na portierni chętnie pomagają napełniać butle!
Dzień 1 października - uzbierane 260 sztuk butli!!!
Dzień 2 października - 262 butle!!!
Dzień 3 października - 270 butli!!!
                                                             Dzień 4 października - 277 butli!!!

Kółko rowerowe

Data dodania: 2018-09-28

Kółko rowerowe rozpoczęło swoją działalność i wzorem z ubiegłego roku, ruszyło do przodu. Po zbiórce na placu szkolnym, obowiązkowym przeglądzie, drobnych przygotowaniach, uczniowie ruszyli na dwóch kółkach za panem Kamilem Stęplowskim, a przed panem Błażejem Dudą, na pierwszą wyprawę, przygotowującą grupę do wzorowej jazdy w kolumnie. To bardzo ważna umiejętność gwarantująca bezpieczeństwo i udaną wycieczkę. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym będzie tych wycieczek wiele, a wszystkie słoneczne, udane i bezpieczne😀.

« 1 2 3 4 5 ...43 »