Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Plastikowe nakrętki

Data dodania: 2019-10-07

Na dzień 4 października udało nam się zebrać 36 butli wypełnionych plastikowymi nakrętkami. W poniedziałek 7 października, nieco po godzinie 8, sytuacja diametralnie się zmieniła. Otóż niezawodny pan Adrian, który tak bardzo wspierał nasze zbiórki w zeszłym roku, znów nas zaskoczył. Razem ze swoim synem Dominikiem, uczniem klasy 5, wniósł do szkoły 150 twarz z otwartymi ustami Emoji (Apple)butli wypełnionych nakrętkami. Tym samym możemy zakończyć naszą akcję! Po ponownej weryfikacji ilości butli, gdyż dołożyliśmy dzisiaj jeszcze 5, wynik końcowy to 191 butli.
Serdecznie DZIĘKUJEMY panu Adrianowi oraz wszystkim, którzy włączyli się do akcji! Przekażemy je potrzebującej Asi, o której zawsze pamiętamy. Nakrętki oczywiście zbieramy nadal, ale już niekoniecznie w butlach:). Akcję "100 na 100 po raz drugi" KOŃCZYMY niewątpliwym sukcesem

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Data dodania: 2019-10-04

Od samego rana w piątek w naszej szkole wrzało. Uczniowie gromadzili się tłumnie na holu, ponieważ tam można było wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Powodzenie akcji dowodziło, że tabliczkę mnożenia znamy, a matematyka jest królową nauk nie tylko z nazwy.

Światowy Dzień Zwierząt

Data dodania: 2019-10-04

Światowy Dzień Zwierząt można obchodzić na różne sposoby. Na przykład układając kształty ulubionych zwierzątek z kasztanów.

Fotografie w bibliotece

Data dodania: 2019-10-02

Fotografie z miejskiego konkursu "Zabytki techniki w mojej okolicy" zorganizowanego w maju w naszej Szkole - zostały wystawione w Bibliotece Centralnej przy ulicy Kościuszki 17. Szczegółowe informacje o wystawie: tutaj
Wystawę prac można oglądać do końca października w godzinach otwarcia Biblioteki. Koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Nieroda.

BohaterON - akcja

Data dodania: 2019-10-01

W dniu dzisiejszym symbolem Polski Walczącej oddaliśmy hołd bohaterom warszawskim. Symbol utworzyli uczniowie naszej szkoły, ustawiając się w kształt kotwicy, dodatkowo trzymając biało-czerwone kartki, symbolizujące biel i czerwień naszych barw narodowych. Akcja miała na celu uczczenie pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim, w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterON, w której bierzemy czynny udział.

23 butle z nakrętkami

Data dodania: 2019-09-30

Na dzień 30 września mamy już 23 butle z plastikowymi nakrętkami. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i prosimy o jeszcze:). Zbieramy, aby uczcić 100-lecie powstania śląskiego w 1919 roku. Nakrętki przekażemy osobie niepełnosprawnej, potrzebującej wsparcia. Zapraszamy do zbierania!

Deutsche Ecke

Data dodania: 2019-09-30

Tworzymy biblioteczkę niemiecką!
Mamy już w bibliotece English Corner, teraz pora na Deutsche Ecke.
Zaczynamy skromnie, od kilku książek i czasopism, ale liczymy na to, że niemieckojęzyczny księgozbiór szybko się rozrośnie. Może również dzięki pomocy Rodziców?
Język niemiecki jest obowiązkowym przedmiotem w klasach 7 i 8, mamy też w szkole sporą grupę niemieckiej mniejszości narodowej.
Przyda się każde wydawnictwo, w dobrym stanie, odpowiednie dla szkolnego przedziału wiekowego.

Magiczne drzewa

Data dodania: 2019-09-29

Dnia 27 września, pierwszoklasiści z 1 i 2 grupy świetlicowej, wraz z paniami Barbarą Plecińską i Małgorzatą Nierodą, stworzyli grupowe prace plastyczne na dużych formatach. Tematem pracy było drzewo - uczniowie malowali pastelami, a następnie wycinali z papierów kolorowych i przyklejali liście do swoich magicznych drzew. Prace zostały powieszone na wystawie w dużej świetlicy. Jesień nie musi być smutna!

Co słychać u Powsinóg?

Data dodania: 2019-09-19

W naszej szkole już od lat bardzo aktywnie działa Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne "POWSINOGI", w którym chętni uczniowie mogą rozwijać swoje turystyczno-geograficzno-przyrodnicze pasje. Na chwilę obecną wybierają się na SEJMIK TURYSTYCZNY W ZAWOI. Chętne Powsinogi mogą zgłaszać się do swoich opiekunek, pani Magdaleny Łapszyńskiej albo pani Zofii Żywickiej, a wszelkie szczegóły dostępne są pod adresem bloga, kliknij.

Jambo Kenia!

Data dodania: 2019-09-18

Dzisiaj w szkole odbyła się pierwsza lekcja w ramach projektu Face to Face - International Educational and Humanitarian Organization.
Połączyliśmy się z Kenią i nawiązaliśmy kontakt ze szkołą Maryland Academy w Nairobi!
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 7a oraz ich nieco młodsi koledzy z Afryki. Nasze pierwsze łączenie służyło wzajemnej prezentacji. Poznaliśmy imiona kenijskich kolegów, ich ulubione zwierzęta, zajęcia i potrawy. Okazało się, że większości smakuje... pizza.
Jesteśmy umówieni na kolejną lekcję już za tydzień!
Tego typu zajęcia to znakomita okazja nie tylko do podszlifowania języka angielskiego, ale przede wszystkim do nauki tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.
Jambo Kenia!
Dla przypomnienia - szczególy udziału szkoły w projekcie - klik TUTAJ