ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3348496

Wakacje

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Aktualności

Majowe święta

Data dodania: 2020-05-08

W maju mamy kilka ważnych świąt. Jedno z nich, to uwolnienie Europy spod okupacji hitlerowskiej. Dzień Zwycięstwa obchodzimy 8 maja razem z całą Europą od 1990 roku. Wcześniej, przez kilkadziesiąt lat był obchodzony w Polsce oraz innych krajach bloku komunistycznego, 9 maja. PAMIĘTAMY!
Drugie święto, to Dzień Europy, 9 maja. TUTAJ, na oficjalnej stronie Unii Europejskiej, znajdziemy materiały edukacyjne, według kategorii wiekowych, więc każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie:)
Natomiast z ciekawostek, gdzie warto jutro udać się, nie wychodząc z domu:), to polecamy Piknik Naukowy on-line Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - warto zajrzeć, godzina 11.00, będzie ciekawie! TUTAJ:)


Utalentowani są wśród nas!

Data dodania: 2020-05-07

Z radością prezentujemy twórczość naszej uczennicy Aleksandry Litwin z klasy 6b. Ola od dawna kocha rysować i malować. Bardzo się cieszymy, że nasza szkolna artystka dzieli się z nami swoją twórczością. Olu gratulujemy pasji, jesteś prawdziwą artystką:) 

Jak zalogować się do Programu MS Teams wchodzącym w skład pakietu Office 365?

Data dodania: 2020-05-06

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat, w jaki sposób korzystać z nowej możliwości lekcji online i zalogować się w aplikacji TEAMS.

Pliki do pobrania

  1. Pierwsze logowanie TEAMS w OFFICE 365

Prace z odpadów

Data dodania: 2020-05-06

Specjalizacja w wykorzystaniu odpadów wchodzi na wyższy poziom! Uczniowie z klas piątych, pod zdalnym kierunkiem pani Małgosi Nierody, wykonali genialne prace plastyczno-techniczne, a pani Beata Haładus, jak zwykle mistrzowsko zmontowała filmik. Sami zobaczcie! TUTAJ

Rocznica III Powstania Śląskiego

Data dodania: 2020-05-02

Dziś obchodzimy Święto Flagi Rzeczpospolitej, a także 99. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego, na czele, którego stał Wojciech Korfanty. W nocy z 2 na 3 maja akcję powstańczą rozpoczęto od wysadzenia dziewięciu mostów kolejowych, aby zapobiec transportom posiłków niemieckich. Liczebność sił powstańczych wynosiła 39 tysięcy członków, a w trakcie walk wzrosła do 45 tysięcy. Siły podzielono na trzy grupy operacyjne ,Wschód”, ,,Północ” oraz ,,Południe”. Do ważniejszych walk doszło w Katowicach, Królewskiej Hucie, Zabrzu oraz Gliwicach. Dzięki tym wydarzeniom część regionu ze strategicznym przemysłem miała zostać przyłączona w granice II Rzeczpospolitej. Po wielu obradach i interpelacjach Ligi Narodów, zdecydowano wytyczyć nową granicę polsko - niemiecką na spornym terytorium Górnego Śląska. TUTAJ i TUTAJ odrobina wiedzy historycznej i zdjęć dla zainteresowanych tematem.

Konstytucja 3 Maja

Data dodania: 2020-04-30

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to jedno z najpiękniejszych i najważniejszych świąt naszej historii. TUTAJ na stronie biblioteki, czeka na Was okolicznościowa niespodzianka. A TUTAJ łyk historycznej wiedzy dla nieco starszych, na Oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Pamiętajmy również, że 2 maja obchodzimy święto naszego narodowego symbolu - Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.
Wszystkim z okazji nadchodzącego święta przesyłamy mnóstwo dobrej energii z najlepszymi życzeniami udanego odpoczynku majówkowego:)

POMAGAMY FRANKOWI - ZBIÓRKA SIĘ KOŃCZY, BRAKUJE TAK NIEWIELE!

Data dodania: 2020-04-29

Kochani, zbiórka kończy się za 1 dzień, na koncie Franka Surdela już są pieniądze, PRAWIE w 100 procentach! Brakuje niewiele, może ktoś jeszcze mógłby dołączyć do zbiórki? Bardzo prosimy...

JEST!, JEST!, JEST!

Wiadomość z ostatniej chwili, Franuś pojedzie na leczenie!!!
Trzymaj się Franusiu, BĄDŹ ZDROWY!!!

"Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat, czyjś świat"
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE!!!

Zapraszamy na spacer po łące:)

Data dodania: 2020-04-29

Bardzo oryginalne i przepiękne prace powstały pod okiem pani Małgosi Nierody, która wirtualnie i zdalnie czuwając nad swoimi uczniami z klas 5, pokierowała ich wyobraźnią i motywacją do pracy, że aż chciałoby się na wyczarowanej przez uczniów łące spędzić chwile odpoczynku i uwolnić od problemów dnia codziennego:) Prace powstały przy użyciu farb, folii bąbelkowej i kartonowych rolek. Dziękujemy za ich przesłanie, a pani Beacie Haładus dziękujemy serdecznie za zmontowanie filmiku! Tego i wszystkich innych multimedialnych niespodzianek, które z przyjemnością mamy możliwość oglądać i podziwiać na głównej stronie szkoły, stronie biblioteki i Facebooku.
TUTAJ
obejrzycie wiosnę klas piątych:)

Odpady i co z nimi zrobić?

Data dodania: 2020-04-28

Uczniowie klasy 1a i 1b wiedzą, co zrobić z odpadami. Zresztą, jak doświadczenie pokazuje, wielu uczniów naszej szkoły daje drugie życie śmieciom:) Pierwszaki, pod okiem pań, Bożenki Asman-Nowakowskiej i Sylwi Cichej, łączących się wirtualnie ze swoimi klasami, kreatywnie wykorzystały różnorodne odpady i wykonały, no właśnie, co? Obejrzyjcie na zdjęciach!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Data dodania: 2020-04-23

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, więc zajrzyjcie TUTAJ, natomiast warto przypomnieć, że 2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Na stronie Biblioteki TUTAJ, pani Beata pamiętała o tej dacie, umieszczając sympatyczny filmik z piosenką Sikorek:) Osoba dorosła sięgnie po książkę, jeśli w dzieciństwie ktoś jej przekazał miłość do czytania. Dlatego pamiętajmy, my dorośli, że warto dziecku zaszczepić książkowego bakcyla. Dlaczego? Bo rola książki w życiu człowieka, poczynając od jego narodzin jest nieoceniona. Warto zapoznać się z broszurą na ten temat TUTAJ.

« 1 2 3 4 5 ...68 »