Rozwijamy się

Mistrzowie kodowania

Data dodania: 2017-10-09

Nasza szkoła została zakwalifikowana do V edycji programu "Mistrzowie Kodowania". Bardzo się cieszymy, ponieważ nasi uczniowie, szczególnie z klas I - III będą mieli okazję nie tylko w czasie lekcji, ale również na dodatkowych zajęciach, uczyć się kodowania, programowania oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii w umiejętny sposób. Czas na małych programistów!

Każdy dzień bez uśmiechu - to dzień smutny

Data dodania: 2017-10-06

Uśmiechajmy się do siebie bo to nic nie kosztuje, a wnosi tyle ciepła do naszych relacji. O uśmiechu przypomniał nam dzisiaj Światowy Dzień Uśmiechu. Ten szczególny wyraz twarzy rozpoznawalny jest przez wszystkich, a wszyscy uśmiechają się w tym samym języku. Warto się uśmiechać!

Przypominamy - zbieramy!

Data dodania: 2017-10-06

Drogie dzieci, drodzy opiekunowie! Zapraszamy do zbierania przez cały rok szkolny materiałów wtórnych - makulatury, puszek aluminiowych, elektrośmieci, baterii, a także karmy i rzeczy, które mogą posłużyć zwierzętom w schronisku. Wszystkie materiały przynosimy do portierni, albo do wychowawcy. Zapraszamy także do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności Banku PKO BP w naszej szkole. Informacji udziela pani Basia Plecińska. Bądźmy oszczędni! Bądźmy proekologiczni!

Kreatywni uczniowie

Data dodania: 2017-10-03

W naszej szkole nie brakuje kreatywnych uczniów. Wystarczy ich tylko trochę zainspirować i oto co potrafią wyczarować! Laska wodza? Totem indiański? A może po prostu bardzo oryginalny instrument? Taki oryginalny przedmiot przyniósł do klasy Dominik z klasy 3b. Podziwiamy i gratulujemy pomysłu!

Dzień Chłopaka

Data dodania: 2017-09-30

Pamiętamy o dniu, w którym chłopcy są najważniejsi na świecie. Najfajniejsi, najmilsi, najprzystojniejsi i najlepsi. dziewczynki śpiewają "sto lat", chłopcy otrzymują upominki, a cała klasa ma okazję do świętowania. Niektórzy idą do kina, inni, jak klasa 5c na kręgle. Nie brakuje słodkich poczęstunków. Szkoda, że dzień chłopaka jest tylko raz w roku! teraz musimy czekać do dnia kobiet:)

Odblaskowy Pierwszak

Data dodania: 2017-09-27

W dniu 25 września w kinie "Amok" nasze pierwszaki spotkały się tradycyjnie już z Pomponem i Bąblem, czyli panem Dariuszem Skowrońskim i Wiesławem Cichym, którzy w zabawny sposób uczą i przypominają dzieciom, jak należy zachowywać się na drodze, aby być bezpiecznym. Zajęcia „Odblaskowy pierwszak”, organizuje gliwicka Policja, Urząd Miasta oraz Straż Miejska.

Powrót trzecioklasistów z Marianówki

Data dodania: 2017-09-22

Ostatni dzień wycieczki do Marianówki to dzień powrotny do Gliwic, w czasie którego zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Część muzealna „Sztolni Gertruda”, jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”, zjeżdżalnia, przejażdżka Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Podsumowując, wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ trzecioklasiści wrócili do Gliwic pełni wrażeń i w zdecydowanej większości bardzo zadowoleni i szczęśliwi:)

Czwartek na wycieczce w Marianówce

Data dodania: 2017-09-21

W czwartek po śniadaniu zbieraliśmy leśne dary natury, z których potem, podzieleni na grupy, układaliśmy kompozycje w ramkach. Każda kompozycja została oceniona, a wykonawcy otrzymali oceny z plastyki. Gratulujemy wyobraźni! W dzisiejszym dniu również mieliśmy ognisko z kiełbaskami. Pisaliśmy także listy do rodziców i dziadków.

Wycieczka autokarowa do Polanicy Zdroju

Data dodania: 2017-09-20

Dzień dzisiejszy to przede wszystkim ciekawa wycieczka autokarowa. Pojechaliśmy do Polanicy Zdroju, gdzie kolejka przewiozła nas po miejscowości uzdrowiskowej, a my zdobyliśmy ciekawe informacje na jej temat. Przespacerowaliśmy się alejkami Parku Zdrojowego podziwiając fontannę i kwiatowy dywan, a potem odwiedziliśmy Hutę Szkła Artystycznego "Barbara", gdzie zobaczyliśmy hutników przy pracy. Kolejny dzień upłynął pod hasłem ruchu na placu zabaw, a także wiedzy, gdyż wieczorem przypomnieliśmy sobie między innymi o rodzajach drzew, warstwach lasu i łańcuchu pokarmowym.

Drugi dzień wycieczki w Marianówce

Data dodania: 2017-09-19

Drugiego dnia klasy trzecie udały się na pieszą wędrówkę do Międzygórza. Nie było łatwo, bo przecież góry, nawet niewysokie, to zawsze wyzwanie. Ale wszyscy dzielnie stawili mu czoła i pokonali ponad 11 kilometrów trasy! Po obiedzie dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, a po kolacji miały jeszcze mnóstwo sił na dyskotekowe szaleństwo.

« 1 2 3 4 5 ...31 »