Rozwijamy się

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Data dodania: 2018-04-06

Autyzm to zaburzenie układu nerwowego, które objawia się między innymi trudnościami w okazywaniu uczuć, komunikacji z innymi ludźmi i problemami z integracją bodźców. Na znak solidarności i wsparcia chorych, w dzisiejszym dniu uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, aby zwrócić uwagę na problem nietolerancji i niewiedzy w społeczeństwie dotyczącej autyzmu.

Zdrowy (krzywy) kręgosłup

Data dodania: 2018-04-04

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu z fizjoterapeutą na temat: "Czy zdrowy kręgosłup jest prosty?" Dowiedzieliśmy się na tym spotkaniu, jak wygląda, gdzie się znajduje i do czego służy kręgosłup, oraz jak powinna wyglądać prawidłowa postawa człowieka w pozycji stojącej, siedzącej na krześle i na innym podłożu. Mieliśmy okazję poznać model kręgosłupa oraz wygląd kręgów. Teraz już wiemy, że zdrowy kręgosłup jest krzywy - ma zakręty, (krzywizny), ale nasze mięśnie powinny być tak silne, żeby utrzymać go pionowo,czyli PROSTO!  Powinniśmy dbać o niego jeżdżąc na rowerze, hulajnodze, biegając i uprawiając wszelkie możliwe i dostępne nam działania związane z ruchem. Wiosna z pewnością nam w tym pomoże!

I miejsce w powiatowym konkursie literackim

Data dodania: 2018-03-27

Pola Bulenda i Hanna Wołongiewicz zdobyły I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Literackim ,,I Ty możesz zostać Andersenem". Dziewczyny są uczennicami p. Marty Wojsław. Serdecznie gratulujemy!

Lekcja historii z bractwem Kerin

Data dodania: 2018-03-24

W poniedziałek 19 marca, na zaproszenie nauczyciela historii, pani Agnieszki Lanuszny, do naszej szkoły zawitali rycerze z bractwa historycznego Kerin. Poprowadzili lekcję dla uczniów klas IV i V. Tematem zajęć były początki państwa polskiego i historia Mieszka I. Zajęcia były niezwykle ciekawe, a uczniowie bardzo aktywnie w nich uczestniczyli, co widać na zdjęciach:)

"Koci" konkurs

Data dodania: 2018-03-24

W marcu w naszej szkole odbyła się już trzecia edycja szkolnego konkursu plastycznego z okazji światowego dnia kota. Tym razem tematem pracy był nasz zwierzak podczas zabawy. W konkursie udział wzięło czterdziestu trzech uczniów naszej szkoły. Wszystkie prace były piękne, jednak organizatorzy konkursu wyłonili czterech zwycięzców i piętnaście wyróżnionych osób, które otrzymały nagrody i dyplomy. Serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku:)

Poezja łączy pokolenia

Data dodania: 2018-03-23

Z okazji obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Poezji, odbył się w naszej szkole doroczny konkurs recytatorski "Poezja łączy pokolenia". Zgodnie z zasadą konkursu, uczestnikami byli dorośli, a oceniającymi dzieci. We wspólnej zabawie biorą zawsze udział: pani dyrektor, panie wychowawczynie z przedszkoli, do których uczęszczali nasi uczniowie oraz gość specjalny. Tym razem odwiedziła nas mysłowicka poetka i autorka uroczych opowiadań dla dzieci, pani Gabriela Kotas.
Każdy z uczestników otrzymał przed konkursem zestaw pięciu wierszy do recytacji. W tym roku wykorzystaliśmy zabawne wiersze Agnieszki Frączek. O tym, który tekst będzie prezentowany, zadecydowało losowanie. Uczestników oceniało dziecięce jury, któremu przewodniczyła pani Karolina z Miejskiej Biblioteki Publicznej na Sikorniku.
Okazało się, że wszyscy spisali się doskonale i decyzją jury, zajęli ex aequo pierwsze miejsce!
Dziękujemy i zapraszamy za rok!
Imprezę przygotowały panie Beata Haładus i Beata Kaczorowska - Małyszko.

Kiermasz wielkanocny

Data dodania: 2018-03-20

Kilka tygodni przygotowań, aby jak zwykle, było kolorowo i wesoło. W dniu kiermaszu na stołach pojawiły się ciekawe i bardzo różnorodne ozdoby wielkanocne. Wykonali je tradycyjnie uczniowie w klasach i w świetlicy, nauczyciele i rodzice. Bardzo dziękujemy za odwiedziny na kiermaszu, dokonane zakupy, pomoc w przygotowaniach i piękne prace!

Witaj Wiosno!

Data dodania: 2018-03-21

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wniósł do murów naszej szkoły powiew nadziei, że wiosna jednak nadejdzie, mimo obecnej niesprzyjającej aury. Uczniowie przyszli ubrani w wesołe, wiosenne kolory, na dzień dobry dzieci z klasy 3d przyklejały wchodzącym kolorowe kwiatuszki. Na zajęciach lekcyjnych rozwiązywaliśmy łamigłówki i zadania związane z wiosną. Nasza ulubiona pora roku zauważyła naszą akcję, ponieważ do okien zajrzało słońce, rozgrzewając naszą nadzieję na kolejne, ciepłe i słoneczne dni.

Zajęcia origami przed wielkanocnym kiermaszem

Data dodania: 2018-03-18

Kolejne warsztaty origami z p. Agnieszką Lanuszny i kolejne piękne prace ich uczestniczek. Tym razem efekty były bardzo różnorodne: smoki, sowy i całe mnóstwo wielkanocnych jajek na nasz szkolny kiermasz, który odbędzie się już niedługo, we wtorek 20 marca.Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć i zakupu naszych prac na kiermaszu:)

Siódmoklasiści na Gliwickich Targach Zawodów

Data dodania: 2018-03-16

W dniu 16 marca 2018 roku klasy siódme razem z wychowawczyniami
uczestniczyły w Gliwickich Targach Zawodów, które odbyły się w Centrum
Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Kozielskiej 1. Podczas
targów młodzież miała okazję zaznajomić się z bogatą ofertą
edukacyjną gliwickich placówek, które kształcą przyszłych fachowców w
najróżniejszych zawodach. Dodatkowa korzyść płynąca z tego typu imprez
to okazja do bezpośredniej rozmowy ze starszymi kolegami, którzy
uczęszczają do w/w placówek i poznania ich opinii na temat możliwości
rozwoju, jakie daje dana szkoła.

« 1 2 3 4 5 ...38 »