ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3346505

Wakacje

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Aktualności

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

Data dodania: 2017-11-12

W środę 8.11.2017r. w naszej szkole odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas 5-7. Najlepszy wynik uzyskał Maciej Lachowicz z klasy 7b. Niestety nie udało mu się przejść do drugiego etapu. Nic straconego. Za rok kolejna edycja tego konkursu:)

Święto Niepodległości

Data dodania: 2017-11-10

Dzisiejszy dzień upłynął nam na przygotowaniach do jutrzejszego Święta Polski Niepodległej. Przy wejściu oczekiwały na wchodzących dwie piękne Słowianki - pani Magda i pani Beata, które przypinały nauczycielom i rodzicom biało - czerwone kotyliony. Na pierwszych lekcjach uczniowie wykonywali kotyliony dla siebie. Większość dzieci przyszła do szkoły ubrana odświętnie, co podkreśliło wagę jutrzejszych uroczystości. To nasz niewielki wkład w złożenie hołdu wszystkim, którzy walczyli w obronie polskości i niepodległości. 

Śniadanie daje moc!

Data dodania: 2017-11-08

Śniadanie to posiłek, który daje energię na cały dzień. Nasza szkoła przystąpiła, jak co roku, do ogólnopolskiej akcji promującej zdrowe odżywianie. W klasach odbyły się rozmowy na temat jedzenia, wspólne przygotowywanie kanapek, surówek i sałatek, a także wspólna degustacja przygotowanego posiłku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy, bo przecież przygotowanie kolorowej kanapki z pomysłem to nie lada wyzwanie! Na talerzach pojawiły się kotki, myszki, uśmiechnięte emotikonki, wylegający się z jaja kurczaczek, statki, na stołach zrobiło się kolorowo i bardzo wesoło, a patrząc na nie, w brzuszkach od razu zrobiło się głodno...
Akcja wpisuje się również w realizację założeń projektu "Otwarci na naukę otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy", w ramach programu Erasmus+.

Trzeciaki dla pierwszaków

Data dodania: 2017-11-03

Klasa trzecia to już ostatni etap edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie są obeznani ze szkołą, wdrożeni do przestrzegania panujących w niej zasad. Dlatego też mogą i chcą być dobrym przykładem dla uczniów najmłodszych, którzy we wrześniu rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Klasa trzecia "e" odwiedziła pierwszaków z klasy 1 "b". Starsi uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów zakładki do książek. Zadeklarowali również pomoc, jeśli o taką zostaną poproszeni. Może także uda się zorganizować wspólne odrabianie zadań domowych?

Żyrafka Lokatka zaprasza do kolejnego konkursu!

Data dodania: 2017-11-02

Żyrafka Lokatka lubi konkursy. Tym razem chciałaby się przebrać za kogoś zupełnie innego i poudawać, że jest smokiem, albo słoniem, albo koniem... Dzieciom nie brakuje pomysłów, więc czekamy na duuużo prac plastycznych, wykonanych dowolną techniką i na dowolnym formacie. Niezależnie od tego, w co zamienicie żyrafkę, na obrazku MUSI znajdować się jakaś jej część. Zapraszamy serdecznie, nie tylko uczniów, należących do SKO, Żyrafka Lokatka lubi wszystkie dzieci!
A prace należy oddać pani Basi ze świetlicy. Czekamy!

Podsumowanie ClassDojo

Data dodania: 2017-10-31

Nadszedł czas na pierwsze podsumowanie zdobytych punktów w ClassDojo. Gratulujemy liderom poszczególnych klas! W klasie 2a są to - Antoni Wiśniewski, Sandra Syryca, Kamił Łobos, Szymon Zawiła, Tomasz Serafinowski, w klasie 2b - Maksymilian Turowski, Paweł Ławrynowicz, Michał Jędrzejec, Weronika Kuszaj, Diego Albrecht, Tadeusz Barczyk, Filip Nowakowski, w klasie 3a - Emilia Rytel, Otylia Różycka, Wiktoria Yerginian, w klasie 3d - Maja Brylińska, Maja Cielesta, Filip Lis, Julia Zielonka, w klasie 3e - Wiktoria Nowak, Anastazja Kurzok, Jakub Mizera, Oliwia Krasińska, Oliver Dudek, Kajetan Bajor, Szymon Moysa. BRAWO!

Konkurs Żyrafki Lokatki rozstrzygnięty!

Data dodania: 2017-10-26

Jakiś czas temu Żyrafka Lokatka ogłaszała konkurs na kompozycję z liści. Wyróżniliśmy cztery osoby, które otrzymają nagrodę za piękną pracę. Są to trzy osoby z klasy 2b: Weronika, Diego i Michał oraz Lena z klasy 3b. Dziękujemy za udział, gratulujemy pomysłów i zapraszamy do śledzenia gazetki na holu, gdzie ukazują się zaproszenia do konkursów:) Mogą w nich brać udział wszyscy uczniowie, nie tylko ci, którzy należą do Szkolnej Kasy Oszczędności.
Zapraszamy również do zapisania się do SKO - WARTO!

Cudaki - szyszaki

Data dodania: 2017-10-25

Cudaki - szyszaki potwierdzają, że sezon na jesienne prace w szkole w pełni trwa. Uczniowie klasy 3b chwalą się swoimi ekologicznymi zabawkami na wystawce na pierwszym piętrze. Ludziki i inne stworki cieszą oczy i potwierdzają, że dzieci jednak mają wiele wyobraźni.

SEJMIK AKTYWU SKKT-PTTK W CIESZYNIE

Data dodania: 2017-10-23

Kolejny SEJMIK AKTYWU SKKT-PTTK odbył się w Cieszynie w dniach 20 - 21 października. Reprezentowało nas 6 Powsinóg z klasy 7b (dwie Julki, Klaudia, Ala, Olek i Michał) oraz panie: Zosia i Magda. Tym razem pogoda szczęśliwie dopisała i nie spadła ani jedna kropla deszczu, a jesień pokazała nam swoje najpiękniejsze oblicze... Humory również dopisywały, a atrakcji było co niemiara.
W pierwszym dniu sejmiku, pod opieką sympatycznego Pana Przewodnika, zwiedzaliśmy Cieszyn:"Cieszyńską Wenecję", Rotundę i Wieżę Piastowską, Teatr im. A. Mickiewicza, Studnię Trzech Braci, Rynek oraz Park Pokoju. Obiad zjedliśmy w minirestauracji "Obiady jak u Mamy".
Wieczorem wystąpiła kapela góralska "Wałasi" oraz odbyły się konkursy: plastyczny, wiedzy o Cieszynie i konkurs piosenki. Kolację przyrządzaliśmy sobie samodzielnie z przywiezionych produktów.
Drugi dzień sejmiku spędziliśmy w Ustroniu, gdzie zwiedziliśmy bardzo ciekawe Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego oraz Leśny Park Niespodzianek. Troszeczkę spóźnieni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Gliwic.
DUŻO więcej zdjęć na naszym blogu ZAPRASZAMY!

https://skkt-powsinogi.blogspot.com/2017/10/sejmik-aktywu-skkt-pttk-w-cieszynie.html

Przedstawienie z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

Data dodania: 2017-10-14

W naszej szkole działa Kółko Teatralne prowadzone przez p. Irenę Ciosk. Tym razem aktorzy przygotowali bardzo współczesne w swej wymowie, a jednocześnie bliskie sercom i starszych i młodszych, bo zahaczające o znane wszystkim bajki - przedstawienie: "Bajka o Babci i ... Czerwonym Kapturku". W bajce pojawiły się postaci tytułowe, ale również Pinokio, Kubuś Puchatek, a nawet Rumcajs, w roli którego wystąpił Dawid ze złamaną poprzedniego dnia nogą. Tym większe brawa dla aktorów, którzy swoją grą pokazali, że nie ma dla nich sytuacji, w których by sobie brawurowo nie poradzili. Przygotowania do całości występów z okazji święta wspierała
p. Renata Linek-Nowakowska. Dziękujemy!

« 1...36 37 38 39 40 41 42 ...68 »