ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3784110

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Aktualności

Walentynki

Data dodania: 2018-02-14

Środa to finał walentynkowej zabawy, ogłoszonej przed feriami. Dziewczynki z klasy starszej roznosiły walentynkową pocztę. To bardzo przyjemne dostawać takie dowody sympatii! A kto nie dostał walentynki, mógł pocieszyć się słodkościami, których w żadnej klasie chyba dziś nie zabrakło!

Bal karnawałowy klas młodszych

Data dodania: 2018-02-13

We wtorek klasy 1 - 3 uczestniczyły w balu karnawałowym przebierańców. Jak zwykle było dużo muzyki, radości i zabawy! 

Warsztaty origami

Data dodania: 2018-02-08

W szkole odbyły się kolejne warsztaty origami prowadzone przez p. Agnieszkę Lanuszny. Tym razem uczestniczki wykonywały smoki i skorpiony z modułów origami. Aby wykonać smoka potrzeba ponad 200 modułów różnego koloru, natomiast skorpion zbudowany jest z około 220 modułów. W najbliższym czasie dzieci składać będą moduły, które wykorzystane zostaną do zrobienia pisanek na szkolny kiermasz. Cierpliwie czekamy!

Bezpieczne ferie

Data dodania: 2018-01-29

W naszej szkole odbywają się półkolonie zimowe, podczas których każdego dnia mamy zaplanowane jakieś wyjście, na pewno nie będziemy się nudzić. Poza tym w naszym mieście jest mnóstwo propozycji ciekawego spędzania wolnego czasu. W bibliotece, w Domu Kultury, w muzeach, na lodowisku, w Palmiarni... Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Pamiętamy jednak przede wszystkim, że ferie mają być BEZPIECZNE! Na lekcjach często o tym rozmawiamy. Zwłaszcza przed takimi wydarzeniami, jak ferie czy wakacje. Nasi uczniowie są rozważni i mądrzy i wiedzą, jak zachowywać się w różnych sytuacjach.:)

Wyślij Żyrafce życzenia z ferii

Data dodania: 2018-01-25

Żyrafka chce pojechać na ferie. Prosi o kartki pocztowe. Zaprojektujcie kartkę, na której będzie Żyrafka Lokatka i nie zapomnijcie napisać pozdrowień z Waszych ferii. Na piękne prace plastyczne czekamy do 16 lutego, czyli tydzień po powrocie z ferii. Zapraszamy!

Konkurs Żyrafki Lokatki na karnawałowy strój - rozstrzygnięty!

Data dodania: 2018-01-25

W konkursie na karnawałowy strój dla Żyrafki nie zabrakło pomysłów na przebranie, w którym Żyrafka czułaby się wyśmienicie. Po długim namyśle co wybrać, Żyrafka zdecydowała się na bardzo elegancką i starannie wykonaną pracę Tomka z klasy 3a. Ale też bardzo spodobały jej się stroje dzieci z klasy 1b. W sumie trudno jest się zdecydować... Może Lokatka będzie się w trakcie balu przebierać? Gratulujemy wykonawcom pomysłów i dziękujemy z udział w konkursie!

Kropka - wydanie specjalne

Data dodania: 2018-01-22

Zapraszamy do przeczytania specjalnego wydania "Kropki", gazetki redagowanej przez uczniów klas IV - VI, pod opieką p. Marty Wojsław
i p. Ewy Drabik:)

Uczniowie w Śląskim Planetarium w Chorzowie

Data dodania: 2018-01-19

Czy wiecie co to jest planetarium? To nazwa bardzo interesującego urządzenia stojącego w centralnej części sali projekcyjnej, w charakterystycznym z wyglądu budynku, które swą nazwę zawdzięcza właśnie temu urządzeniu. Dzięki planetarium, możemy przenieść się w odległe zakątki kosmosu, poznając jego tajemnice i nie ruszając się z fotela! Planetarium Śląskie to największe i najstarsze polskie planetarium, które powstało w 1955 roku w Chorzowie, dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą, stanowiącą ekran sztucznego nieba. Uczniowie klasy 1b oraz 3e w piątek odwiedzili planetarium, uczestnicząc w seansie "Kometa nad Szwajcarską Doliną", a następnie odwiedzając Obserwatorium Astronomiczne, z wielką lunetą do prowadzenia obserwacji rzeczywistego nieba. Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o wiedzę astronomiczną. Zapamiętają to miejsce jako możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz ciekawego spędzenia czasu. 

Żyrafka wybiera się na bal

Data dodania: 2018-01-12

Żyrafka Lokatka pragnie udać się na bal. Niestety, nie ma stroju karnawałowego. Pomóżcie, zaprojektujcie strój i weźcie udział w konkursie! Żyrafkę bez stroju można pobrać z koszulki obok ogłoszenia. Pracę należy oddać pani Basi lub wychowawcy, do dnia 24 stycznia. Serdecznie zapraszamy!

Przygotowania do balu karnawałowego

Data dodania: 2018-01-12

13 lutego w naszej szkole odbędzie się Bal Karnawałowy Przebierańców, na który już dziś serdecznie zapraszamy naszych uczniów. Trwają przygotowania do zabawy, pierwszaki z klasy 1b na zajęciach wykonały piękne, równiutkie łańcuchy, którymi udekorują salę balową.

« 1...35 36 37 38 39 40 41 ...70 »