ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2974468

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

Kreatywność nie zna granic

Data dodania: 2017-05-22

Dla uczniów klasy 2B i 2E wyobraźnia nie zna granic. Dzięki ich pomysłowości i chęciom, zużyte butelki plastikowe otrzymały drugie życie. Zabawa przy ich wykonaniu, czas spędzony na działaniu kreatywnym, rozwijanie wyobraźni, to bezcenne działanie nie tylko na rzecz środowiska naturalnego, ale przede wszystkim korzyść dla dziecka i alternatywa ciekawego spędzenia czasu. Sami popatrzcie, co uczniowie wykonali:) 

Przedostatnie podsumowanie ClassDojo

Data dodania: 2017-05-21

Zbliżamy się powoli do zakończenia roku szkolnego i związanych z tym podsumowań. Oto wyniki obecne: Klasa 1a: pierwsze miejsce - Krzyś Spiczak-Brzeziński, drugie miejsce - Marika Piwowarczyk, 3 miejsce - Bartek Pluta, Małgosia Skrzydło, klasa 1b: pierwsze miejsce - Maks Turowski, Paweł Ławrynowicz, drugie miejsce - Weronika Kuszaj, Filip Nowakowski, Agnieszka Soleniec, trzecie miejsce - Zosia Łukaczyk, Diego Albrecht, Michał Jędrzejec, Filip Tomala, klasa 2a: Emilka Böhm, Marlena Kośka, Amelka Krebs, Szymon Pietrzak, Emilia Rytel, Julka Szydłowska, klasa 2d: Maja Brylińska, Filip Lis, Maja Cielesta. Gratulujemy!

Dzieci z wizytą u żołnierzy

Data dodania: 2017-05-21

W miniony piątek w garnizonie przy ulicy Andersa świętowano 60 rocznicę sformowania batalionu. Żołnierze, jak co roku, przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Tym razem święto zostało połączone z uroczystością pożegnania żołnierzy XXXVI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie. W takich okolicznościach, na terenie jednostki wojskowej świetnie bawili się uczniowie klas1b, 3a, 3b i 3c. 

6B i 6C w Warszawie

Data dodania: 2017-05-14

W dniach 8-10 maja dwie klasy szóste pod opieką pań: Żywickiej, Prażuch, Jaworskiej i Łapszyńskiej zwiedzały Warszawę. Pogoda nas nie rozpieszczała - było chłodno i wietrznie, ale na szczęście, także dość słonecznie. Podróż do Warszawy odbyła się bez przygód. Pierwszy dzień to głównie wizyta w nowoczesnym, multimedialnym Muzeum Historii Żydów Polskich. W drugim dniu zwiedziliśmy ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Centrum Nauki KOPERNIK, Stadion Narodowy oraz Łazienki. W trzecim dniu udaliśmy się do Zamku Królewskiego, pospacerowaliśmy po Starym Mieście, zobaczyliśmy Pałac Prezydencki przy Krakowskim Przedmieściu i zrobiliśmy szybkie zakupy w słynnej warszawskiej galerii Złote Tarasy. Do Gliwic wróciliśmy zgodnie z planem, tuż po 20.00. Wrażeń sporo, ale wycieczkę trzeba było „odespać”:)

Zapraszamy na festyn!

Data dodania: 2017-05-14

Serdecznie zapraszamy na festyn osiedlowy„Mam bzika na punkcie Sikornika”,który odbędzie się w dniu 27 maja 2017r., w godzinach 10:00 – 14:00, w naszej szkole.
W programie:
prezentacje artystyczne placówek;
pokazy: tańca, szermierki, sportów walki, judo, karate, futbolu amerykańskiego;
- konkursy i zabawy dla dzieci oraz dorosłych,
- mecze piłki nożnej i koszykówki,
- zabawy sportowe,
- kiermasz rękodzieła i kiermasz książki,
- coś dla łasuchów i smakoszy,
- oraz wiele innych atrakcji...
Organizatorzy: ZPM 3, SP 23, SP 41, ZSO 5. Współorganizator: Rada Osiedla Sikornik, Partner: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 


 

Wycieczka klasy 2e i 3d

Data dodania: 2017-05-11

Od dawna wyczekiwane słońce zaświeciło dzisiaj dla klas 2e i 3d, które postanowiły wybrać się na ciekawą wycieczkę. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu - Zawodziu to piękne miejsce, stworzone do wypoczynku dla całej rodziny. Uczniowie przeszli jedną ze ścieżek edukacyjnych, obejrzeli pokaz lotów ptaków drapieżnych, mieli możliwość nakarmienia mieszkających na terenie parku dzikich zwierząt, pobawili się na placu zabaw, poczęstowali się kiełbaską z grilla. Kilka godzin upłynęło bardzo szybko, dzieci chętnie pozostałyby w tym urokliwym miejscu znacznie dłużej. Polecamy to miejsce jako ciekawą możliwość zabawy połączonej z edukacją.

Ziemia - nasz dom

Data dodania: 2017-05-09

Ziemia to jedyne miejsce, w którym czujemy się u siebie. Dlaczego niszczymy nasz dom, nie dbamy o Ziemię, która nas karmi, daje schronienie? Kilka prawd na temat naszej egzystencji tu i teraz przekazała społeczności szkolnej klasa 4a, która w piątek 5 maja zaprosiła na swoje przedstawienie. Dziękujemy!

Program "Megamisja" ma już drugi tablet!

Data dodania: 2017-05-08

Dzięki projektowi "Megamisja" do świetlicy szkolnej trafił już drugi tablet. Dzieci z grupy VI świetlicy korzystają z niego podczas realizacji projektu, a także podczas zajęć świetlicy, gdzie uczą się podstaw programowania przy pomocy gry Lightbot. Gra jest świetna, serdecznie polecamy!

Dni Ziemi w SP 41

Data dodania: 2017-05-06

W dniach 24-28 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezach zorganizowanych w ramach obchodów Dni Ziemi. W poniedziałek 24 kwietnia oczyszczono ze śmieci skwery przy alejce na osiedlu Sikornik. Zaangażowani w akcję „Sprzątanie Świata” byli uczniowie klas 6b i 6c. We wtorek przedstawiciele klas 4-6 rozwiązywali test z wiedzy ekologicznej. W środę i czwartek towarzyszyły nam emocje sportowe związane z rywalizacją i kibicowaniem podczas „Ekologicznego toru przeszkód”, w którym uczestniczyły klasy młodsze i starsze. W konkursie „Na słupie”  klasy 1-3 odgadywały zagadki ekologiczne, a klasy 4-6 rozwiązywały krzyżówkę o tematyce związanej z ochroną środowiska. Chętni uczniowie wykonali plakaty i transparenty upowszechniające zasady korzystania z dóbr przyrody.

Uroczystość z okazji Święta 3 Maja

Data dodania: 2017-05-04

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to w szkole zazwyczaj okazja do uroczystego apelu. Tym razem, w piątek 31 kwietnia, obejrzeliśmy inscenizację w wykonaniu uczniów klasy 3d i 4c. W bardzo przystępny sposób nasi koledzy przekazali nam to, co w tej rocznicy najważniejsze, aby poczuć, że jesteśmy Polakami, co zobowiązuje do poszanowania naszych symboli narodowych oraz do pamiętania o ważnych wydarzeniach w naszej niełatwej historii. Całość dopełniły "Sikorki", które pięknie zaśpiewały swoje dwie nowe piosenki. dziękujemy!

« 1...34 35 36 37 38 39 40 ...60 »