ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3717175

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Aktualności

Konkurs Nauk Przyrodniczych

Data dodania: 2018-03-14

Dnia 13 marca pod opieką nauczycieli p. Z. Żywickiej i p. B. Łakomskiej został przeprowadzony w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Do konkursu przystąpiło 45 uczniów z klas 1-7. Pytania konkursowe dotyczyły wszystkich nauk przyrodniczych m.in. fizyki, astronomii, biologii, chemii oraz techniki. Wyjątkowość "Świetlika" polegała na tym, że przed przystąpieniem do testu konkursowego, uczniowie wykonywali różnorodne eksperymenty.
Konkurs "Świetlik" był ważnym wydarzeniem dla uczniów ciekawych zjawisk nas otaczających. Poznanie i zrozumienie mechanizmów, które rządzą przyrodą, to dobry początek zdobywania wiedzy oraz ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Ogłoszenie kluczy do zadań na stronie www: 28 marca 2017r. Ogłoszenie wyników: 16 maja 2017r. Wysyłka nagród: od 5 czerwca 2017r.
Strona "Świetlika": kliknij:)

Lekcja online!

Dzisiaj odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły lekcja online! Za pośrednictwem skype'a połączyliśmy się z Augustowem! Na zaproszenie pani Moniki Rowińskiej, ze szkoły Podstawowej nr 4, nasza szkolna bibliotekarka, pani Beata Haładus, przeprowadziła dla augustowskich czytelników lekcję o historii psa Lampo. Tuż przed zajęciami pozdrowiliśmy z Gliwic naszych rówieśników z drugiego końca Polski i życzyliśmy udanego odbioru! Chyba się udało!

Kiermasz wielkanocny

Data dodania: 2018-03-12

Serdecznie zapraszamy na kiermasz wielkanocny, do którego trwają już wielkie przygotowania. Dzieci na rożnych zajęciach wykonują prace, które przeznaczone do sprzedaży, zasilą potrzeby uczniów i szkoły. Kiermasz odbędzie się we wtorek, 20 marca. Mamy nadzieję na duże zainteresowanie - jak co roku będzie bardzo kolorowo i bogato. ZAPRASZAMY!

Finał Góry Grosza

Data dodania: 2018-03-12

Pieniążki ze zbiórki XVIII edycji akcji "Góra Grosza", przeznaczone na cel społeczny zostały policzone, spakowane i wysłane do miejsca przeznaczenia. Zebraliśmy 24562 sztuki monet o wartości 773 złotych i 87 groszy. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wielkie serca!

Prace techniczne klas starszych

Data dodania: 2018-03-07

Nasi uczniowie są bardzo kreatywni i uzdolnieni. Na zajęciach technicznych potrafią czarować prawdziwe dzieła sztuki, nie tylko piękne, ale także bardzo smaczne. Aktualnie klasy piąte poznają różne rodzaje ściegów, wyszywając serwetki, a klasy szóste przygotowują kolorowe desery, jakich nie powstydziłaby się żadna szanująca się pani domu. Wszystko to odbywa się pod okiem nauczycielki nie tylko zajęć technicznych, p. Ani Wasilewskiej:)

Podsumowanie zbiórki plastikowych nakrętek

Data dodania: 2018-03-06

22 lutego ogłosiliśmy Żyrafkowy konkurs - tydzień zbierania plastikowych nakrętek. Zebraliśmy w sumie 21 kilogramów i 108 gramów tego cennego, a nam niepotrzebnego plastiku. I miejsce zajęła Martyna Niedzielak, która przyniosła 2982 gramów nakrętek, II miejsce należy do Szymona Moysy, który przyniósł 2314 gramów nakrętek, a III miejsce ex aequo należy do Weroniki Golonki (1870g) i Bazylego Glicy (1867g). Niewiele mniej przyniósł także Szymon Zawiła - 1658 gramów nakrętek.
Wielkie brawa i podziękowania należą się klasie 1a i pani wychowawczyni - Małgorzacie Morawskiej, ponieważ uczniowie tej klasy przynieśli łącznie 6658 gramów nakrętek, natomiast nie zrobili tego, aby wziąć udział w konkursie, ale żeby wesprzeć potrzebującą osobę - wszyscy uczniowie wrzucali nakrętki do wspólnego worka. Bardzo serdecznie gratulujemy takiej szlachetnej inicjatywy i dziękujemy za wsparcie! Nakrętki zostaną przekazane osobie, która w zamian za nakrętki otrzyma pomoc dla chorego dziecka, ale aby ta pomoc przybrała konkretną postać, nakrętek musi być baaaardzo dużo! Dlatego zbieramy nakrętki cały rok, nie tylko z okazji konkursu, który był jednorazową akcją. Prosimy, nie wyrzucajcie nakrętek, ale przynoście je do szkoły. Bardzo się przydadzą!

Laureaci Konkursu "Zima w oczach dziecka".

Data dodania: 2018-02-28

Znamy laureatów VI międzyszkolnego konkursu "Zima w oczach dziecka". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką o tematyce zimowej. Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy 1B - Oliwii Kwiatek, która zajęła II miejsce, oraz uczennicom klas trzecich, tj. Liliannie Jańczak, Darii Zielonce i Oliwii Zamojskiej za zajęcie III miejsca, a także uczniom kl. 4 - Oldze Zielonce za zajęcie II miejsca, Kamilowi Mitek za zajęcie III miejsca. Prace plastyczne uczniowie wykonali pod opieką nauczycieli Beaty Łakomskiej i Eweliny Paluch.
Niedawno też poznaliśmy laureatów międzyszkolnego konkursu "Bożonarodzeniowe dekoracje". Laureatami zostali: I miejsce: Maria Balicka, Izabela Trzeszkowska, Alicja Kudełko, II miejsce: Zuzanna Warwas (4A),
III miejsce: Kacper Kostelecki (1B).
Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Hola! Que tal?

Data dodania: 2018-02-26

W niecodziennym spotkaniu mieli okazję uczestniczyć dzisiaj przedstawiciele samorządów klasowych z klas 4-7. Na zaproszenie koordynatorów szkolnego projektu Erasmus+, przyjechała do nas pani dr Cecylia Tatoj z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wraz ze studentami z Hiszpanii. W czasie lekcji, nasi uczniowie przyswoili sobie najważniejsze informacje na temat Hiszpanii. Dowiedzieli się, jak prawidłowo wymawiać nazwę kraju i jego stolicy, ile w Hiszpanii jest regionów, jak naprawdę nazywa się król i dlaczego Hiszpanie używają dwóch nazwisk. Dzieci miały też okazję pochwalić się swoją wiedzą z geografii i kultury tego kraju. Wyszło świetnie! Teraz czeka ich ważne zadanie -  zrelacjonowanie dzisiejszego spotkania na lekcjach wychowawczych w swoich klasach.
Po zajęciach z dziećmi, pani dr Cecylia Tatoj przeprowadziła również zajęcia z realioznawstwa dla nauczycieli, przygotowujących się do wyjazdów na szkolenia do Hiszpanii.


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Data dodania: 2018-02-21

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ogłoszony przez UNESCO. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata i konieczność jego ochrony, a także promocji wielojęzyczności. W naszej szkole obchodziliśmy święto dość nietypowo - uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali tzw. wierszyki łamiące języki. Było trudno, ale udało się...

Spotkanie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy

Data dodania: 2018-02-16

W dniu 15 lutego odbyło się w naszej szkole zebranie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy z Gliwic i powiatu gliwickiego. Uczestnicy, oprócz dyskusji na tematy zawodowe, mieli również okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej komunikacji pozawerbalnej, przygotowanej przez naszą szkolną bibliotekarkę, koordynatorkę programu Erasmus+, panią Beatę Haładus, w ramach upowszechniania udziału szkoły w projekcie.

« 1...34 35 36 37 38 39 40 ...70 »