Licznik odwiedzin: 2202585

Uroczyste spotkanie jubileuszowe - 23 października 2018 r. o godz. 12.00

Gliwice - moje miasto

Data dodania: 2016-03-22

Od początku semestru uczniowie klas trzecich przygotowują się do międzyszkolnego konkursu "Gliwice - moje miasto". Swoich sił próbowało 25 uczniów, ale do eliminacji szkolnych dotarło tylko siedmiu. Najwięcej punktów w eliminacjach i zaszczyt reprezentowania naszej szkoły w konkursie zdobyli Wiktoria Kostelecka z kl. III a i Paweł Łobozek z klasy III c. W nagrodę za wytrwałość i dużą wiedzę, uczestnicy eliminacji otrzymali drobne upominki oraz zaproszenie na spacer po Gliwicach od członków kółka historyczno - regionalnego.
O spacerze wkrótce napiszemy więcej, a już teraz prosimy o trzymanie kciuków za naszych reprezentantów podczas finału 30 marca w SP nr 14!

Godosz po naszymu?

Data dodania: 2016-03-21

"Mówisz po śląsku? Godosz po naszymu?"
Tak nazywał się nasz kolejny KONKURS NA SŁUPIE.
Tym razem sprawdzaliśmy Waszą znajomość gwary śląskiej. Wszyscy, którzy znali znaczenie słów - szmaterlok, nudelkula, grubiorz, ryczka, krauza... oraz 25 innych, mieli szansę na wygraną.
Więcej na stronie -> BIBLIOTEKI.
Zapraszamy!

Jak to z Marzanną było...

Data dodania: 2016-03-21

...relacjonują Powsinogi, które witając nadchodzącą Wiosnę, odebrały pierwsze miejsce za wykonaną z naturalnych materiałów Marzannę, która ze smutkiem, ale nieuchronnie została pożegnana. Teraz czekamy na dni pełne tylko słońca i humoru! Pełna relacja tutaj:)

Wizyta w Filharmonii

Data dodania: 2016-03-18

Filharmonia kojarzy się z muzyką poważną, raczej dla osób dorosłych... Czy aby na pewno? W piątek, 18 marca klasy młodsze pojechały do Zabrza na koncert "Dzieci - Dzieciom". Okazało się, że muzyka poważna potrafi poruszyć wrażliwość najmłodszych uczniów, którym koncert bardzo się podobał. Zwłaszcza, że na scenie obok dorosłych muzyków, stały również dzieci.

Targi Edukacyjne

Data dodania: 2016-03-18

Gliwicki Ośrodek Metodyczny we współpracy z Miastem Gliwice organizuje Gliwickie Targi Edukacyjne Education Fair 2016, skierowane do rodziców i uczniów wszystkich typów szkół i placówek oświatowych.
Gliwickie Targi Edukacyjne odbędą się 8 kwietnia 2016 r. (piątek)
w godzinach od 9.00 do 17.00 w Hali Sportowej „Górne Wały”, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11, wejście z ulicy Zygmunta Starego.
W trakcie Targów odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą  oraz obejrzeć  stoiska wystawiennicze gliwickich szkół i placówek oświatowych i porozmawiać w punktach konsultacyjnych.
Uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych i gimnazjów odwiedzą Targi w zorganizowanych grupach. Rodziców i pozostałych uczniów zainteresowanych ofertą gliwickiej oświaty, zapraszamy do odwiedzin stoisk po uroczystości otwarcia Targów, która jest planowana na godz. 9.00.

ZAPRASZAMY!

English Corner

Data dodania: 2016-03-17

Od dzisiaj mamy w szkole English Corner!
Właśnie tak nazwaliśmy naszą minibiblioteczkę angielską.
Wprawdzie książek na razie jest niewiele, ale już cieszą się powodzeniem.
Mamy nadzieję, że nasz angielski księgozbiór będzie się systematycznie rozrastał.
Wszystkim, dzięki którym biblioteczka mogła powstać, serdecznie dziękujemy i prosimy o jeszcze! Welcome to English Corner!

Udał się kiermasz wielkanocny!

Data dodania: 2016-03-16

i nauczycielom za przepiękne prace i ozdoby na stół wielkanocny, organizatorom za spięcie przedsięwzięcia w atrakcyjne ramy, wszystkim za wielkie zaangażowanie i pomoc. Dzięki Wam, Święta nabierają pozytywnej energii i są jeszcze piękniejsze!

"Miniomnibus"

Data dodania: 2016-03-15

Dnia 15 marca, w  Szkole Podstawowej nr 20, odbył się 22 Finał Miejskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności dla uczniów klas trzecich - "Miniomnibus". Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko sześciu uczniów z gliwickich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 3c - Paweł Łobozek, któremu towarzyszyli koledzy
i koleżanki z klasy.

Pawłowi gratulujemy zajęcia czwartego miejsca, a całej klasie 3c przygotowania wspaniałego dopingu!

Kiermasz świąteczny

Data dodania: 2016-03-11

Serdecznie zapraszamy na coroczny Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w dniu konsultacji z rodzicami, już w środę - 16 marca, od godz. 16.00. Podczas kiermaszu zapraszamy do zakupu pięknych prac plastycznych; wianków, stroików, ozdób na piku, kartek wielkanocnych oraz wielu ciekawych ozdób, wykonanych przez uczniów, rodziców
i nauczycieli. Samorząd Uczniowski uprzejmie prosi Rodziców o wsparcie przy organizacji kiermaszowej kawiarenki w postaci upieczenia ciast lub babeczek. Wypieki prosimy dostarczyć w środę 16 marca do godziny 16:00 do pokoju nr 1 na parterze (portiernia).

Dziękujemy i zapraszamy serdecznie ;-)

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

Nie lada atrakcję przygotowała dla uczniów szkolna biblioteka. 9 marca gościliśmy w szkole autora "Afryki Kazika" oraz "Dziadka i niedźwiadka", pana Łukasza Wierzbickiego.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 2, 3, 4 i 5.
Więcej -> na stronie biblioteki
Zapraszamy!