Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Program "Megamisja" ma już drugi tablet!

Data dodania: 2017-05-08

Dzięki projektowi "Megamisja" do świetlicy szkolnej trafił już drugi tablet. Dzieci z grupy VI świetlicy korzystają z niego podczas realizacji projektu, a także podczas zajęć świetlicy, gdzie uczą się podstaw programowania przy pomocy gry Lightbot. Gra jest świetna, serdecznie polecamy!

Dni Ziemi w SP 41

Data dodania: 2017-05-06

W dniach 24-28 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezach zorganizowanych w ramach obchodów Dni Ziemi. W poniedziałek 24 kwietnia oczyszczono ze śmieci skwery przy alejce na osiedlu Sikornik. Zaangażowani w akcję „Sprzątanie Świata” byli uczniowie klas 6b i 6c. We wtorek przedstawiciele klas 4-6 rozwiązywali test z wiedzy ekologicznej. W środę i czwartek towarzyszyły nam emocje sportowe związane z rywalizacją i kibicowaniem podczas „Ekologicznego toru przeszkód”, w którym uczestniczyły klasy młodsze i starsze. W konkursie „Na słupie”  klasy 1-3 odgadywały zagadki ekologiczne, a klasy 4-6 rozwiązywały krzyżówkę o tematyce związanej z ochroną środowiska. Chętni uczniowie wykonali plakaty i transparenty upowszechniające zasady korzystania z dóbr przyrody.

Uroczystość z okazji Święta 3 Maja

Data dodania: 2017-05-04

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to w szkole zazwyczaj okazja do uroczystego apelu. Tym razem, w piątek 31 kwietnia, obejrzeliśmy inscenizację w wykonaniu uczniów klasy 3d i 4c. W bardzo przystępny sposób nasi koledzy przekazali nam to, co w tej rocznicy najważniejsze, aby poczuć, że jesteśmy Polakami, co zobowiązuje do poszanowania naszych symboli narodowych oraz do pamiętania o ważnych wydarzeniach w naszej niełatwej historii. Całość dopełniły "Sikorki", które pięknie zaśpiewały swoje dwie nowe piosenki. dziękujemy!

Akademia Młodego Kibica

Data dodania: 2017-04-26

We wtorek, w naszej szkole, tradycyjnie już wzięliśmy udział w Akademii Młodego Kibica. Jest to program prewencyjny Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach we współpracy z Samorządem Miasta Gliwice oraz Gliwickim Klubem Sportowym "Piast". Celem programu jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom wśród młodych kibiców oraz kształtowanie postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży, poprzez między innymi sport. Po rozmowie z paniami policjantkami na temat prawidłowych zachowań podczas kibicowania, do rywalizacji nie tylko sportowej, ponieważ przeplatanej również zadaniami pozasportowymi, wystartowały klasy trzecie. Wygrała ostatecznie klasa 3a, jednakże klasa 3d mocno "deptała kolegom po piętach":) Gratulujemy wygranej, ale przede wszystkim gratulujemy sportowej postawy fair play!

Szóstoklasiści na kardiochirurgii

Data dodania: 2017-04-21

Uczniowie klasy 6b i 6c odwiedzili w czwartek 20 kwietnia, Fundację Rozwoju Kardiochirurgii imienia profesora Zbigniewa Religi w Zabrzu. W pierwszej części spotkania, słuchając interesujących wykładów, mogli dowiedzieć się jak powstaje sztuczne serce oraz jaką rolę pełni tzw. "wirtualny chirurg". Druga część, praktyczna - budziła spore zainteresowanie i emocje... Wykonując powierzone zadania należało wykazać się dużą zręcznością... Na koniec uczestnicy warsztatów obejrzeli film poświęcony historii powstania fundacji oraz jej założycielowi - profesorowi Relidze. Czy wśród uczniów, którzy uczestniczyli w dzisiejszych zajęciach znajdzie się przyszły wybitny kardiochirurg? Bardzo byśmy tego chcieli...

Jajeczka origami

Data dodania: 2017-04-11

Zakończyły się kolejne warsztaty origami prowadzone przez panią Agnieszkę Lanuszny. Tym razem uczestnicy przygotowywali jajka na kiermasz wielkanocny, który odbył się niedawno w szkole. Na wykonanie jednego jajka potrzebnych było 176 elementów, więc pracy było sporo. Ale jaki efekt!!!

Kiermasz

Data dodania: 2017-04-06

Jeśli w naszej szkole odbywa się kiermasz, to znaczy, że święta tuż, tuż. Kolorowe, wesołe, prace, wykonane przede wszystkim przez uczniów, ale także nauczycieli oraz rodziców, niedługo cieszyły oczy, ponieważ szybko znalazły swoich nowych właścicieli. Niech te święta będą tak wyjątkowe, jak nasza szkoła!

Szkolni ogrodnicy

Data dodania: 2017-04-04

W dniu dzisiejszym społeczność szkolna klas młodszych zaprezentowała swoje uprawy wiosenne różnych roślin, które zostały zapoczątkowane pierwszego dnia wiosny. Przedstawiciele każdej klasy opowiedzieli, co znajduje się w przyniesionych donicach i doniczkach, a także co obserwują, w związku z założonym "mini-ogródkiem". Z pojemników już wesoło wyzierają młode listeczki ziół, kwiatów, rzodkiewki, szczypiorku, a nawet owoców! Jak roślinki nieco podrosną, trzeba będzie przesadzić je do większych pojemników. I znów zaprezentujemy nasze okazy!

Programowanie w zabawie

Data dodania: 2017-04-03

W miniony czwartek odbyły się pierwsze zajęcia z użyciem inteligentnych robocików - Ozobotów. W wydarzeniu brali udział pierwszoklasiści oraz delegaci z klas drugich i trzecich. Ozobot - mały, ale bardzo inteligentny, to zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii "Best Robot" na międzynarodowych targach w USA. Ozobot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie), dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Nasi uczniowie pracowali z wielką pasją i zainteresowaniem, ćwicząc logiczne myślenie oraz grafomotorykę. Było cudownie!

Święto Kota - podsumowanie akcji

Data dodania: 2017-03-26

W naszej szkole 21 marca odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla uczestników szkolnego konkursu z okazji światowego dnia kota "Kocie Figle". Konkurs zorganizowany został dla uczniów klas I - III naszej szkoły przez panią Barbarę Plecińską i panią Agnieszkę Lanuszny. W konkursie wzięło udział ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i zwycięzcom. Prace dzieci można podziwiać na wystawie w świetlicy.

« 1...33 34 35 36 37 38 39 ...58 »