ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2974492

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

Podziękowanie od Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Data dodania: 2017-06-13

Jakiś czas temu włączyliśmy się społecznością szkolną w zbiórkę odzieży, którą przekazaliśmy do Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Otrzymaliśmy podziękowanie.

"Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
pokochał innych przez ciebie,
Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie".
                                                     (Matka Teresa z Kalkuty)

 

Polska jest w Europie - ja to wiem!

Data dodania: 2017-06-10

W maju, w naszej szkole, odbył się konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej „Polska jest w Europie - ja to wiem!”, zorganizowany z okazji obchodów Dnia Europy oraz Święta Unii Europejskiej. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z klas 4-6. Wszyscy uczestnicy quizu wykazali się sporą wiedzą...
I miejsce zajęła drużyna z klasy 6b (Kamil Bucher, Maciek Komarzyniec i Maciek Lachowicz); 
II miejsce - drużyna z klasy 6c (Radek Garbiec, Olek Stachowski i Filip Sobolewski);
III miejsce - drużyna z klasy 6a (Olga Zielonka, Kamil Balcerzak, Olek Warda). 
Wśród klas IV-V najlepiej poradziła sobie reprezentacja klasy 5c...
Konkurs zorganizowała pani Magdalena Łapszyńska. Każda klasa otrzymała dyplom, a zwycięska drużyna także drobne nagrody.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Co nas czeka w nowym roku?

Data dodania: 2017-06-09

brak zdjęcia

Jeszcze co prawda, nie zakończył się obecny rok szkolny, a my już myślimy o kolejnym. W przyszłym 2017/2018 roku szkolnym, uczniowie klas 1-3 wezmą udział w programie "Najmłodsi programują! - SuperKoderzy". W trakcie zajęć, najmłodsi będą uczyć się kodowania na komputerach, na tabletach, a także na dywanie!. Przed nami duże wyzwanie, bo będziemy tworzyć animacje, interaktywne gry, kodować, a także poznamy i polubimy małe robociki - Ozoboty. Czeka na nas ciekawa praca!


Pierwszaki programują

Data dodania: 2017-06-09

Nasze pierwszaczki z klasy 1b, miały już dwukrotną okazję uczestniczyć w zajęciach konstruowania modeli z klocków WeDo. Uczniowie z klasy 1b konstruowali z zestawów LEGO WeDo krokodyla i dźwig, a następnie dzięki specjalnemu oprogramowaniu i wbudowanym czujnikom, za pomocą komputera, mogli nimi sterować. I tak właśnie małymi kroczkami weszli w świat programowania, kodowania i robotyki. A to wszystko dzięki uprzejmości i fachowości taty Maksymiliana z 1b - panu Turowskiemu, który zgodził się poprowadzić te zajęcia. Zabawa i nauka była niesamowita.

Klub Młodego Odkrywcy

Data dodania: 2017-06-08

W naszej szkole działa wiele różnych kół zainteresowań. Między innymi Klub Młodego Odkrywcy, w którym chętni uczniowie mogą w zabawie odkrywać tajemnice nauki. Klub działa na dwóch poziomach wiekowych, a zajęcia odbywają się raz w tygodniu, pod opieką p. Żywickiej i p. Małyszko. W dniu dzisiejszym podziękowaliśmy serdecznie pani Krystynie Skrodzkiej, która kolejny rok, charytatywnie odwiedzała nasz klub i przeprowadzała z naszymi uczniami przeróżne doświadczenia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również możemy liczyć na życzliwość i pomoc tak bogatej w różne pomysły pani Krysi! Dziękujemy!

Mamy bzika na punkcie Sikornika!

Data dodania: 2017-05-27

Piękna pogoda dzisiejszego dnia sprzyjała festynowi zorganizowanemu przy naszej szkole. Dopisali organizatorzy, sponsorzy, uczestnicy, uczniowie, rodzice i goście. W kawiarence, stoły uginały się od przepysznych ciast, na scenie zachwyt wzbudzali kolejni występujący - dzieci z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, grupy taneczne, wokalne, prezentujące swoje zdolności i umiejętności, promujące aktywność i ruch. Dzieci mogły uczestniczyć w sportowych zabawach, namalować kwiaty dla mamy, albo pomalować swoją buzię. Kto zechciał, mógł oznakować swój rower, wydoić krowę, zapleść kolorowe warkoczyki, pobawić się robotem. Miłośnicy czytania wyszukiwali dla siebie ciekawą książkę, a cierpliwi składali origami. Lubiący zagadki łamali sobie głowę, który z nauczycieli znajduje się na zdjęciu z dzieciństwa. Nie zabrakło pysznych grillowych przysmaków, ochłody w kurtynie wodnej, a niepowtarzalność sytuacji można było utrwalić w foto-budce. Pięknie zaprezentowały się mażoretki, żołnierze, szermierzy, dżudocy, futboliści i karatecy. Rodzice i uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej i koszykówki, a miłośnicy rękodzieła podziwiali ręcznie wykonane przytulanki. Atrakcji było mnóstwo, każdy mógł znaleźć coś dla ciała i ducha. Serdecznie dziękujemy organizatorom, współorganizatorom i partnerom imprezy: ZPM 3, SP 23, SP 41, ZSO 5. Radzie Osiedla Sikornik, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach, oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły, aby przygotować, a potem posprzątać całe przedsięwzięcie. Wielkie zaangażowanie i trud zapisały się pięknymi wspomnieniami w historii naszego osiedla. DZIĘKUJEMY!

Zielone podchody klas trzecich

Data dodania: 2017-05-26

22 maja reprezentanci klas 3 udali się na XXI Miejski Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny "Zielone Podchody". Podchody odbyły się w leśniczówce w Smolnicy. Było coś dla umysłu - spacer po lesie wraz z Leśniczym, zagadki oraz coś dla ciała - pieczenie kiełbasek na ognisku. Nasza trójka zajęła 4 miejsce! 

Zaproszenie na Industriadę

Data dodania: 2017-05-25

"ENGLISH IS COOL!"

Data dodania: 2017-05-24

23 maja w naszej szkole odbyła się 16 edycja Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego "ENGLISH IS COOL!". W konkursie wzięło udział 57 uczniów z gliwickich szkół podstawowych (SP2, SP3, SP8, SP11, SP16, SP27, SP39 i SP41). Frekwencja dopisała, a na wyniki trzeba troszeczkę poczekać... Trzymamy kciuki!

Brawa dla naszych artystów!

Data dodania: 2017-05-19

Wielkie brawa dla naszych młodych artystów!
W piątek 19 maja, na scenie Centrum Edukacyjnego im. Św. Jana Pawła II, odbył się uroczysty koncert laureatów XI Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Religijnej "Pieśń niesiemy w darze". Wśród nagrodzonych - nasi uczniowie! Martyna Paul z kl. 3c zajęła w konkursie II miejsce, a Martyna Weseli z wiolonczelowym akompaniamentem Radka Garbca (oboje z kl. 6c) wyśpiewała III nagrodę.
Dzieci przygotowała do konkursu pani Beata Haładus.

« 1...33 34 35 36 37 38 39 ...60 »