Megamisyjczycy ścigają Psotnika

Data dodania: 2016-10-31

Kolejne misje za nami. Nadal ścigamy Psotnika i pomagamy naszym wirtualnym przyjaciołom Kubie i Julce. Podczas ostatnich misji uczyliśmy się razem z nimi, jak należy się poprawnie komunikować, jak pisać SMS, e-mail, a także jak prawidłowo zwracać się do dorosłych i naszych rówieśników. Świetnie się bawiliśmy w czasie tej nauki, graliśmy w kalambury i rozwiązywaliśmy zagadki. Jeszcze wiele misji przed nami, bo Psotnik - wirtualna inteligencja, w wyniku awarii podzielił się na dziewięć części, a my złapaliśmy dopiero drugą z nich.

Najlepsi w ClassDojo we wrześniu i w październiku

Data dodania: 2016-10-28

W obecnym roku szkolnym z aplikacji ClassDojo korzystają cztery klasy 1a,1b,2a,2d. Ten interaktywny system oceny zachowania szczególnie pasuje do najmłodszych uczniów. Nauczyciele motywują swoich uczniów do właściwego zachowania poprzez ocenianie różnych sfer życia szkolnego za pomocą dodatnich i ujemnych punktów. Czas na podsumowanie dwóch pierwszych, szkolnych miesięcy. Oto najlepsi
z klas:
1a: Kamil Łobos, Bartosz Pluta, Małgorzata Skrzydło, Paweł Domagała|
1b: Maksymilian Turowski, Paweł Ławrynowicz, Rafał Dobosz, Michał Jędrzejec
2a: Emilia Bohm, Marlena Kośka, Mateusz Lesisz, Otylia Różycka, Wiktoria Yerginian
2d: Maja Brylińska, Jakub Ploska, Maja Cielesta, Adam Mazur

Ulotne piękno zaklęte w zdjęciu

Data dodania: 2016-10-27

Konkurs na najpiękniejsze zdjęcie z wakacji to inicjatywa w klasie 2a, ale głosować mogli wszyscy chętni. Niedługo rozstrzygnięcie konkursu, a my możemy podziwiać szczęście "polujących" na ulotne chwile...

Dzień zdrowego odżywiania 26 października

Data dodania: 2016-10-24

W środę w naszej szkole obchodzimy dzień zdrowego odżywiania. To akcja samorządu szkolnego naszej szkoły. Dobrze jest sobie przypomnieć, co powinno znaleźć się w kanapce na drugie śniadanie ucznia, aby mieć siły i ochotę do nauki. Pamiętajmy o owocach i warzywach oraz wodzie do picia, bo to niezbędne dodatki, aby uznać śniadanie za zdrowe!

Tydzień wytężonego zbierania

Data dodania: 2016-10-23

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do zbierania aluminiowych puszek po napojach. Puszki zbieramy przez cały rok, ale ponieważ październik jest miesiącem oszczędzania, w tygodniu od 24 - 28 października punktujemy podwójnie. Która klasa uzbiera najwięcej puszek w ciągu jednego tygodnia - wygrywa! Zapraszamy do zdrowej rywalizacji!

Warsztaty origami dla klas starszych

Data dodania: 2016-10-23

W październiku rozpoczęły się warsztaty origami modułowego prowadzone przez panią Agnieszkę Lanuszny. Warsztaty odbywają się w środy od 15.30 do 17.00 i przeznaczone są dla uczniów klas IV - VI. W czasie zajęć uczennice poznały technikę składania modułów kusudamy i łączenia ich ze sobą, a efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach.

Kasztanowy świat

Data dodania: 2016-10-21

Kolorowy, wesoły i bezpieczny - świat ksztaniaków w klasie 2b. Aż chciałoby się w takim świecie zamieszkać!

Data dodania: 2016-10-14

Dzisiejszy świąteczny dzień potocznie zwany "dniem nauczyciela" to Święta Edukacji Narodowej, święto całej oświaty i wszystkich jej pracowników, a także, jeśli nie przede wszystkim, uczniów, którzy stanowią najważniejsze ogniwo edukacji. Składamy więc z tej okazji serdeczne życzenia: spokoju, cierpliwości, życzliwości i zrozumienia, wzajemnego wsparcia i stabilizacji, abyśmy mogli w spokoju realizować to, co w oświacie najważniejsze: edukowanie młodego pokolenia.

Bank w szkole!

Data dodania: 2016-10-13

Wizyta banku szkole to jest wydarzenie! Dwie przemiłe panie spotkały się z pierwszakami, aby opowiedzieć o oszczędzaniu i przybliżyć nieco zawiłości związane z bankowością. Uczniowie klasy Ia i Ib z zainteresowaniem oglądali multimedialną prezentację, liczyli banknoty w liczarce, używali bankowej pieczątki i podziwiali numizmaty. Mamy nadzieję, że ta wizyta będzie zaproszeniem do zapisania się do Szkolnej Kasy Oszczędności, która uczy prawdziwego oszczędzania, na którym można tylko skorzystać!

Kronika wydarzeń związanych z działalnością SKO w naszej szkole, za którą zostaliśmy po raz trzeci nagrodzeni!

Data dodania: 2016-10-12

« 1...32 33 34 35 36 37 38 ...48 »