Rozwijamy się

Witamy wiosnę... nareszcie!

Data dodania: 2016-04-04

Nie przywitaliśmy się z wiosną należycie. Aż do dziś! Czekaliśmy na sprzyjającą aurę. Piękne słońce od rana pozwoliło wyjść na boisko klasom młodszym, które już od 21 marca czekały z plakatami
i okrzykami na cześć najpiękniejszej pory roku. Oto jeden z okrzyków, przygotowany przez klasę 2b.

"Druga be, druga be, dzisiaj zimie mówi NIE!
I wesoło już od rana wita wiosna rozśpiewana.
Żółte słonko jasno świeci i uśmiecha się do dzieci.
Śpiewają też ptaszki, prosimy o oklaski!"

Prima aprilis w bibliotece

Data dodania: 2016-03-31

Pierwszego kwietnia działy się w bibliotece przedziwne rzeczy. Odwiedziły nas naukowe sławy, doszło do głosu biblioteczne podziemie... Więcej na -> stronie biblioteki Zapraszamy! ;-)

Szkolny konkurs o kotach

Data dodania: 2016-03-31

W dniu 31 marca wręczone zostały nagrody dla uczestników i laureatów szkolnego konkursu plastycznego z okazji dnia kota, który zorganizowany został przez nauczycieli świetlicy w Szkole Podstawowej nr 41. Prace wykonane przez dzieci podziwiać można na wystawie przy wejściu do szkoły. Nagrody dla zwycięzców zakupione zostały ze środków Rady Rodziców oraz przekazane przez sponsorów, za co serdecznie dziękujemy. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy 2d, Zuzanna Warwas, drugie - Dawid Załubski z klasy 3b, a trzecie Karolina Jerzowska z klasy 1b. Brawo!

Wygrana w konkursie wiedzy o naszym mieście!

Data dodania: 2016-03-30

Niedawno informowaliśmy o eliminacjach do konkursu, a dziś możemy się pochwalić I miejscem, zdobytym w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Gliwicach im. Edmunda Całki "Gliwice - moje miasto". Wywalczyli je Wiktoria Kostelecka z kl. IIIa i Paweł Łobozek z kl. IIIc. Gratulujemy sukcesu!

Origami modułowe

W naszej szkole odbyła się kolejna edycja warsztatów origami, prowadzonych przez panią Agnieszkę Lanuszny. W zajęciach udział wzięły uczennice klasy 6b, Julia Rólka, Wiktoria Nowara i Paulina Wójcik. Uczestniczki warsztatów poznały metodę składania przestrzennego origami modułowego i sposób łączenia modułów ze sobą. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach. Brawo dziewczyny!

Wspólny spacer uczniów klas trzecich i szóstych

Data dodania: 2016-03-23

Uczniowie klas trzecich, przygotowujący się do międzyszkolnego konkursu "Gliwice - moje miasto",  zwiedzali Śródmieście Gliwic wspólnie z członkami kółka historyczno - regionalnego. Uczniowie klasy szóstej mieli okazję podzielić się wiedzą z młodszymi kolegami na temat naszego miasta. A tej im nie brakuje, dość przypomnieć, że Nikola, Ewa i Filip zajęli w listopadzie I miejsce w konkursie o Gliwicach
dla kl. IV - VI, który odbył się w SP 39.
Obie grupy wzięły również udział w lekcji muzealnej w Willi Caro, "Maszyny, które zmieniły świat". Po zakończeniu lekcji uczniowie młodsi mieli okazję zmierzyć się ze starszymi w  przygotowanych zabawach edukacyjnych. Trzecioklasiści dzielnie stawili czoła starszym kolegom. Gratulujemy!

Światowy Dzień Wody

Data dodania: 2016-03-22

Około 70% naszego ciała to woda. Woda to źródło i podstawa życia. Bez jedzenia człowiek wytrzyma teoretycznie 3 tygodnie, bez picia - trzy dni. Oszczędzajmy wodę, bo bez niej, na świecie co roku umiera 3 i pół miliona ludzi. 3% ludzi cierpiących z braku wody pochodzi z Europy, 53% z Azji, 38% z Afryki. Albo idziesz do szkoły, albo po wodę... Kryzys wody może dotknąć każdego z nas. Za 20 lat ilość wody przypadająca na jednego mieszkańca naszej planety zmniejszy się o 1/3. Woda to skarb, pamiętajmy o tym!

Gliwice - moje miasto

Data dodania: 2016-03-22

Od początku semestru uczniowie klas trzecich przygotowują się do międzyszkolnego konkursu "Gliwice - moje miasto". Swoich sił próbowało 25 uczniów, ale do eliminacji szkolnych dotarło tylko siedmiu. Najwięcej punktów w eliminacjach i zaszczyt reprezentowania naszej szkoły w konkursie zdobyli Wiktoria Kostelecka z kl. III a i Paweł Łobozek z klasy III c. W nagrodę za wytrwałość i dużą wiedzę, uczestnicy eliminacji otrzymali drobne upominki oraz zaproszenie na spacer po Gliwicach od członków kółka historyczno - regionalnego.
O spacerze wkrótce napiszemy więcej, a już teraz prosimy o trzymanie kciuków za naszych reprezentantów podczas finału 30 marca w SP nr 14!

Godosz po naszymu?

Data dodania: 2016-03-21

"Mówisz po śląsku? Godosz po naszymu?"
Tak nazywał się nasz kolejny KONKURS NA SŁUPIE.
Tym razem sprawdzaliśmy Waszą znajomość gwary śląskiej. Wszyscy, którzy znali znaczenie słów - szmaterlok, nudelkula, grubiorz, ryczka, krauza... oraz 25 innych, mieli szansę na wygraną.
Więcej na stronie -> BIBLIOTEKI.
Zapraszamy!

Jak to z Marzanną było...

Data dodania: 2016-03-21

...relacjonują Powsinogi, które witając nadchodzącą Wiosnę, odebrały pierwsze miejsce za wykonaną z naturalnych materiałów Marzannę, która ze smutkiem, ale nieuchronnie została pożegnana. Teraz czekamy na dni pełne tylko słońca i humoru! Pełna relacja tutaj:)