Licznik odwiedzin: 2056416

Rozwijamy się

Targi Edukacyjne

Data dodania: 2016-03-18

Gliwicki Ośrodek Metodyczny we współpracy z Miastem Gliwice organizuje Gliwickie Targi Edukacyjne Education Fair 2016, skierowane do rodziców i uczniów wszystkich typów szkół i placówek oświatowych.
Gliwickie Targi Edukacyjne odbędą się 8 kwietnia 2016 r. (piątek)
w godzinach od 9.00 do 17.00 w Hali Sportowej „Górne Wały”, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11, wejście z ulicy Zygmunta Starego.
W trakcie Targów odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą  oraz obejrzeć  stoiska wystawiennicze gliwickich szkół i placówek oświatowych i porozmawiać w punktach konsultacyjnych.
Uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych i gimnazjów odwiedzą Targi w zorganizowanych grupach. Rodziców i pozostałych uczniów zainteresowanych ofertą gliwickiej oświaty, zapraszamy do odwiedzin stoisk po uroczystości otwarcia Targów, która jest planowana na godz. 9.00.

ZAPRASZAMY!

English Corner

Data dodania: 2016-03-17

Od dzisiaj mamy w szkole English Corner!
Właśnie tak nazwaliśmy naszą minibiblioteczkę angielską.
Wprawdzie książek na razie jest niewiele, ale już cieszą się powodzeniem.
Mamy nadzieję, że nasz angielski księgozbiór będzie się systematycznie rozrastał.
Wszystkim, dzięki którym biblioteczka mogła powstać, serdecznie dziękujemy i prosimy o jeszcze! Welcome to English Corner!

Udał się kiermasz wielkanocny!

Data dodania: 2016-03-16

i nauczycielom za przepiękne prace i ozdoby na stół wielkanocny, organizatorom za spięcie przedsięwzięcia w atrakcyjne ramy, wszystkim za wielkie zaangażowanie i pomoc. Dzięki Wam, Święta nabierają pozytywnej energii i są jeszcze piękniejsze!

"Miniomnibus"

Data dodania: 2016-03-15

Dnia 15 marca, w  Szkole Podstawowej nr 20, odbył się 22 Finał Miejskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności dla uczniów klas trzecich - "Miniomnibus". Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko sześciu uczniów z gliwickich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 3c - Paweł Łobozek, któremu towarzyszyli koledzy
i koleżanki z klasy.

Pawłowi gratulujemy zajęcia czwartego miejsca, a całej klasie 3c przygotowania wspaniałego dopingu!

Kiermasz świąteczny

Data dodania: 2016-03-11

Serdecznie zapraszamy na coroczny Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w dniu konsultacji z rodzicami, już w środę - 16 marca, od godz. 16.00. Podczas kiermaszu zapraszamy do zakupu pięknych prac plastycznych; wianków, stroików, ozdób na piku, kartek wielkanocnych oraz wielu ciekawych ozdób, wykonanych przez uczniów, rodziców
i nauczycieli. Samorząd Uczniowski uprzejmie prosi Rodziców o wsparcie przy organizacji kiermaszowej kawiarenki w postaci upieczenia ciast lub babeczek. Wypieki prosimy dostarczyć w środę 16 marca do godziny 16:00 do pokoju nr 1 na parterze (portiernia).

Dziękujemy i zapraszamy serdecznie ;-)

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

Nie lada atrakcję przygotowała dla uczniów szkolna biblioteka. 9 marca gościliśmy w szkole autora "Afryki Kazika" oraz "Dziadka i niedźwiadka", pana Łukasza Wierzbickiego.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 2, 3, 4 i 5.
Więcej -> na stronie biblioteki
Zapraszamy!

Ogólnopolski Konkurs nauk przyrodniczych "Świetlik"

Data dodania: 2016-03-08

8 marca, 39 uczniów z klas I - VI naszej szkoły, uczestniczyło
w konkursie „Świetlik”. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców. Powstał on z inicjatywy pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako fascynującego źródła wiedzy o świecie,
dostępnego dla każdego. Przygotowania do Konkursu polegały m.in.
na przeprowadzaniu doświadczeń zarówno w szkole jak i w domu.

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Data dodania: 2016-03-01

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Muzeum w Gliwicach przygotowało wystawę na temat sytuacji międzynarodowej i i wewnętrznej Polski w okresie powojennym, która została zaprezentowana na gliwickim Rynku. Uczniowie kółka historyczno - regionalnego, wraz z opiekunem Ireną Małką, skorzystali
z tego interesującego sposobu zapoznania się z trudną historią tamtego okresu i tragedią " Żołnierzy Niezłomnych".

Pilotażowy system monitorowania zachowania uczniów

Data dodania: 2016-03-04

Aplikacja "ClassDojo" to interaktywny system monitorowania zachowania uczniów, szczególnie ukierunkowany na uczniów najmłodszych. Klasy 1a,1d,3a,3b,3c w naszej szkole postanowiły pilotażowo sprawdzić ten sposób. Nauczyciele motywują swoich uczniów do właściwego zachowania poprzez ocenianie różnych sfer życia szkolnego za pomocą  dodatnich i ujemnych punktów.

Zbieramy, zbieramy - prosimy o przyłączenie się!

Data dodania: 2016-03-02

W naszej szkole bezustannie zbieramy:

• makulaturę,
  • aluminiowe puszki,
  • plastikowe korki,
  • baterie,
  • elektro - śmieci,
  • karmę i akcesoria dla zwierząt w schronisku,
  • pieniądze w Szkolnej Kasie SKO :)
  • opatrunki (akcja "Opatrunek na Ratunek" -
  • bandaże zwykłe lub elastyczne,
  • kompresy (jałowe, niejałowe),
  • plastry opatrunkowe,
  • gumowe rękawiczki,
  • watę,
  • igły i strzykawki.
  • Prosimy, przyłączcie się!