ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2974663

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

GKS "Piast" zaprasza!

Data dodania: 2017-06-22

Kibice piłki nożnej mogą mieć powody do radości, ponieważ Klub Sportowy "Piast" Gliwice zaprasza do kibicowania na swoim stadionie. Mamy możliwość zakupu karnetów i biletów wstępu w niższej cenie, na mecze rozgrywane przez drużynę Piasta na sektor szkolny. Rodzice mogą zgłaszać zapotrzebowanie na bilet(y), szkolnemu koordynatorowi (w naszej szkole będzie nim Pan Czeszowic – tato ucznia klasy (obecnej) IId na adres: karnety.piastgliwice.sp41@gmail.com, podając następujące dane: Imię, nazwisko oraz numer PESEL uczestnika imprezy masowej, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej - opiekuna. Uczniowie poniżej 13 roku życia wchodzą na stadion tylko w obecności pełnoletniego opiekuna. Koordynator prowadzi zapisy i jest odpowiedzialny za przesłanie wypełnionej listy do kasy klubu. Cena dla dzieci do 15 roku życia to 1 zł, natomiast dla wszystkich powyżej 15 roku życia 5 zł.

Uwaga! Wpisanie na listę, nie jest równoznaczne z rezerwacją biletu.
Żeby kupić bilet, należy go fizycznie odebrać, ponieważ drukowany jest dopiero w momencie, gdy osoba zainteresowana przyjdzie do kasy zapłacić. Odbiór nie musi być osobisty, można odbierać również dla znajomych.

Bilety można odbierać na Stadionie Miejskim w Gliwicach w trakcie trwania przedsprzedaży i sprzedaży wejściówek w kasie nr 2 (kasa szkolna).
Od nowego sezonu bilety szkolne będzie można odbierać również w punkcie przy ulicy Zwycięstwa naprzeciwko Mc Donalds (Aleja Przyjaźni).

Pliki do pobrania

  1. Zaproszenie Piasta

Nagrody "Świetlika"

Data dodania: 2017-06-21

Otrzymaliśmy nagrody dla naszych uczniów za wyniki w tegorocznej X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik", który odbył się 14 marca br. Dla przypomnienia: w konkursie wzięło udział 39 uczniów klas 1-6. Za najlepszy wynik, nagrodę otrzymała Marta Pałgan z klasy 2a, natomiast wyróżnienia dostali: Stanisław Faliński z klasy 2d, Franciszek Klimanek z klasy 2a, Emilia Puchalik z klasy 3d, Marta Tyma z klasy 3d, Maciej Lachowicz z klasy 6b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a udział. Gratulujemy i już szykujemy się do następnej edycji konkursu za rok!

Czas rozliczeń i podsumowań - zbiórka materiałów wtórnych

Data dodania: 2017-06-21

W oczekiwaniu na najważniejsze podsumowanie naszej pracy szkolnej, czyli świadectwa, koniec czerwca to również czas podsumowań różnych akcji, które działy się w szkole. Między innymi zbiórki materiałów wtórnych, czyli baterii, makulatury, puszek aluminiowych. W trakcie roku staraliśmy się wszystko skrupulatnie notować i w klasach odbyły się podziękowania dla tych uczniów, którzy wyróżnili się szczególną aktywnością. W klasie 2e pierwsze miejsce zajął Igor Kostelecki, 2 miejsce Kuba Mizera, a 3 miejsce Ania Piątkowska. Wyróżnili się również: Iga Matujewicz i Tomek Szewczyk. Drobne nagrody będą przypominać o sukcesie, ale przecież nie zbieraliśmy dla nagród, prawda? Dziękujemy i zapraszamy do przyłączenia się w kolejnym roku szkolnym!

UCZYMY SIĘ DLA WAS!

Nasza szkoła jest fajna, a będzie jeszcze fajniejsza!
Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do unijnego programu Erasmus+.
Przez najbliższe dwa lata będziemy realizować projekt edukacyjny pt. "Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy". Projekt przewiduje szkolenia kadry pedagogicznej w placówkach edukacyjnych w Europie oraz szereg imprez szkolnych, nowych pomysłów na zajęcia z uczniami, a także wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły. Wszystkie informacje będą się pojawiać na -> szkolnej stronie projektu.
Koordynatorkami projektu są panie Dorota Prażuch i Beata Haładus. Pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy.

Migawki z "Zielonej szkoły".

Data dodania: 2017-06-21

Uczniowie klas trzecich w dniach od 29 maja do 11 czerwca br. przebywali wraz ze swymi wychowawczyniami na kolonii śródrocznej w miejscowości Chłapowo nad Bałtykiem. W czasie pobytu na kolonii dzieci uczestniczyły w wycieczkach autokarowych do Trójmiasta, Pucka i na Hel, płynęły statkiem wycieczkowym, zwiedzały przystań morską i port, zwiedziły Fokarium, podziwiały z przewodnikiem atrakcje turystyczne Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także ziemię pucką, zamek w Krokowej, Sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie, weszły na pokład okrętu "Dar Pomorza", molo w Sopocie, oglądały widoki z wieży "Kaszubskie Oko", oraz odbyły piesze wycieczki po Chłapowie i Władysławowie, odwiedziły bursztynnika, pospacerowały po Alei Gwiazd, posłuchały mowy i pieśni kaszubskiej, poznały florę i faunę przyrody tego rejonu, nadbrzeżne lasy sosnowe i osobliwości geograficzne. Atrakcji nie brakowało, a co istotne i najważniejsze, 75 uczniów wróciło z koloni zdrowych, zadowolonych i pełnych wrażeń!

Biblioteka na medal!

Nasza biblioteka odznaczona! "Za aktywność i dzielenie się dobrymi praktykami na rzecz rozwoju czytelnictwa i integracji środowiska bibliotekarskiego w roku szkolnym 2016/17" -
Redakcja BIBLIOTEK SZKOLNYCH ONLINE. Takiej treści certyfikat trafił dzisiaj do naszej biblioteki. Brawo! Mamy bibliotekę na medal! Bardzo się cieszymy! 

Mecz nauczyciele kontra uczniowie

Data dodania: 2017-06-19

Sport, to forma działalności, w której nasi uczniowie czują się jak ryba w wodzie. Dlatego też bardzo liczyli na wygraną w meczu koszykówki, w której po jednej stronie stanęli uczniowie, a po drugiej nauczyciele. Ilość trafnych rzutów była imponująca. Kibicowaliśmy dzielnie, a każdy kosz przyjmowaliśmy głośnym dopingiem. Niestety, porażka uczniów stała się faktem. Ogólny wynik po dwóch połowach to 62:50!

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

Data dodania: 2017-06-19

Egzamin na kartę rowerową 2017 za nami:). Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdanego egzaminu. Szerokiej i bezpiecznej drogi w czasie wakacyjnych rowerowych wycieczek!

1 Eko - Rajd w naszej szkole

Data dodania: 2017-06-19

Piękna słoneczna pogoda dzisiejszego dnia sprzyjała wyjściu całej naszej szkoły na 1 Eko - Rajd po osiedlu. Przedstawiciele "Powsinóg", oraz specjalnie przeszkoleni uczniowie klas szóstych, kierując się przygotowanymi na tę okoliczność planami, poprowadzili uczniów różnymi trasami, zatrzymując się po drodze i przekazując informacje na temat ptaków, od których nazw, otrzymały imię ulice naszego osiedla. To bardzo ciekawa inicjatywa przybliżająca dzieciom przyrodę, która jest na wyciągnięcie ręki, ale często nie zwracamy na nią uwagi. A przecież na Sikorniku żyje wiele gatunków ptaków i innych zwierząt, które są bardzo ciekawe i z wyglądu, i z zachowania, a niektóre z nich znajdują się pod ochroną. Warto wiedzieć, z jakimi małymi sąsiadami współmieszkamy na naszym pięknym osiedlu! Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe plakietki. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i że rajdy tego typu staną się naszą szkolną tradycją.

Tęczowe smoki origami

Data dodania: 2017-06-18

W czerwcu zakończyła się tegoroczna edycja warsztatów origami, prowadzonych przez panią Agnieszkę Lanuszny. Ostatnią, wykonaną w tym roku szkolnym pracą, był tęczowy smok. Na najmniejszego ze smoków potrzeba było ponad trzysta pięćdziesiąt modułów, na największego natomiast ponad pięćset. Uczestniczki włożyły mnóstwo pracy w wykonanie swoich małych arcydzieł, a efekty można podziwiać na zdjęciach. Brawo!

« 1...32 33 34 35 36 37 38 ...60 »