Rozwijamy się

Saperzy w szkole

Data dodania: 2016-04-19

16 kwietnia obchodzimy Święto Wojsk Inżynieryjnych, ustanowione w 1946r. na pamiątkę sforsowania Odry i Nysy Łużyckiej. Wojska tego rodzaju stanowią ok. 8% Sił Zbrojnych naszego kraju. Ich działania utożsamia się z saperami, choć to nie oddaje ich rzeczywistego charakteru i misji. Dzisiaj mieliśmy okazję poznać nieco sprzętu, jakim dysponują oraz posłuchać na czym polega praca sapera. Spotkanie to stało się również okazją do rozmowy w klasach, na poziomie odpowiednim dla wieku dzieci, na temat różnych zagrożeń współczesnego świata.

Moda ekologiczna - najciekawszy strój

Świętując Dzień Ziemi 22 kwietnia, zapraszamy uczniów klas I - VI
do indywidualnego przygotowania i zaprezentowania stroju
z wykorzystaniem surowców wtórnych (papier, reklamówki foliowe, butelki, puszki, nakrętki, itp.). W dniu 22 kwietnia z każdej klasy zostaną wyłonione trzy osoby, które wezmą udział w finale konkursu. Finaliści zaprezentują wszystkim swoje stroje w dniu 25 kwietnia.
Zapraszamy!!!

Data dodania: 2016-04-15

W związku z obchodami Dni Ziemi, zapraszamy do udziału w konkursie szkolnym - która klasa zbierze najwięcej aluminiowych puszek
po napojach (prosimy o zgniecenie), w czasie 1 tygodnia,
tj. 18 - 22 kwietnia br.
Zwycięskie klasy wyłonimy na poziomie klas I - III oraz IV - VI. Zapraszamy!!!

Dzień bezpieczeństwa na stacji

Data dodania: 2016-04-15

Firma „Shell” już po raz 10 obchodzi Dzień Bezpieczeństwa. Z tej okazji, 13 kwietnia, na stację paliw Shell przy ulicy Rybnickiej, została zaproszona klasa 5b wraz z wychowawcą. Uczniowie mieli okazję wysłuchać poruszających zwierzeń członków Klubu Abstynenta „Krokus” w Gliwicach i podyskutować o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol i inne używki. Drugą część spotkania wypełniła prezentacja ambitnego projektu „SMART POWER”, realizowanego przez studentów Politechniki Śląskiej i wspieranego przez firmę Shell. Szczegóły projektu: https://www.facebook.com/SmartPowerPolSl/info/?tab=page_info
Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był udział w konkursach i możliwość wygrania bonów do zrealizowania na stacji Shell.
Na zakończenie spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a dzieci dostały na pamiątkę kubki-reklamówki stacji.

Nauczyciele z pasją

Data dodania: 2016-04-13

W naszej szkole nie brakuje nauczycieli, którzy mają swoje zainteresowania, wykraczające poza mury szkoły. Mogą swoją pasją zarażać uczniów, jeśli tylko będą chętni. Pan Kamil Stęplowski, nauczyciel wuefu w naszej szkole, opowiadał dzieciom o szkółce żeglarskiej, w której jest kapitanem sportowym, trenerem i członkiem zarządu Klubu Wodnego Garland LOK Gliwice - Polska. Okazuje się, że już najmłodsze dzieci mogą pływać na jachcie klasy Optimus. Zapraszamy!

"EuroWeek - Szkoła Liderów"

Data dodania: 2016-04-11

W dniach 6 - 10 kwietnia 34 uczniów  z klas IV - VI brało udział w obozie szkoleniowym "EuroWeek - Szkoła Liderów", organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w Międzygórzu. Obóz dostarczył nam wielu atrakcji. Zajęcia, w których braliśmy udział, prowadzone były
w języku angielskim i nie tylko. Poznając wolontariuszy z różnych zakątków świata, którzy mieli z nami "lekcje", mieliśmy okazję poznać podstawowe zwroty także w innych językach na przykład w języku hiszpańskim.
Wolontariusze nauczyli nas piosenek, tańca, odkryli nasze pokłady twórczości i kreatywności. Przygotowaliśmy wiele prezentacji, scenek i braliśmy udział w dużej ilości zabaw. Było bardzo wesoło i twórczo - jednym słowem fantastycznie!
Jeśli tylko będzie możliwość, w następnym roku szkolnym znowu weźmiemy udział w tym projekcie.

SKO w naszej szkole

Data dodania: 2016-04-10

Za działalność SKO w naszej szkole otrzymaliśmy w zeszłym roku szkolnym nagrodę III stopnia. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji konkursowej:)

Gliwickie Targi Edukacyjne

Data dodania: 2016-04-08

W dniu dzisiejszym klasy szóste zapoznały się z ofertą gliwickiej oświaty. W Hali Sportowej "Górne Wały" przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11, odbyły się Gliwickie Targi Edukacyjne, organizowane przez GOM, we współpracy z Miastem Gliwice. Uczniowie mogli obejrzeć stoiska wystawiennicze gliwickich szkół i porozmawiać
w punktach konsultacyjnych. Szóstoklasiści odwiedzili również Gimnazjum nr 15, w którym odbywały się w dniu dzisiejszym dni otwarte. Niedługo już trzeba będzie podjąć decyzję o wyborze nowej szkoły!

Dni otwarte w naszej szkole

Data dodania: 2016-04-05

Dnia 5 kwietnia w naszej szkole odbyły się \"Dni Otwarte\". Bardzo dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za odwiedziny. Dzieci bardzo twórczo i chętnie pracowały. Do zobaczenia w pierwszej klasie!

Pozytywni - sadzimy drzewko

Data dodania: 2016-04-04

Zgodnie z ideą Kampanii - POZYTYWNI.GLIWICE.PL, nasze szkolne liderki: Natalia i Nikola wraz z koleżankami z klasy 6b i 5b, z pomocą pana Janka zasadzili dzisiaj POZYTYWNE DRZEWKO.
Drzewko POZYTYWNYCH to grab, a zasadzenie go na terenie placówki ma być symbolem poszanowania dla przestrzeni naszego Miasta.

« 1...31 32 33 34 35 36 37 ...39 »