ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3784120

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Aktualności

Słodkie powitanie lata

Data dodania: 2018-06-21

Uczniowie klasy 1b przywitali lato słodkimi uśmiechami, na umorusanych lodami i nie tylko, buziach. To już najwyższy czas, aby przywitać słońce, lato i wakacje. Wszak jutro ostatni dzień spędzony w szkole przed wakacjami!

Ostatnia w tym roku "Kropka"

Data dodania: 2018-06-21


Przygotowanie kondycji do lata

Data dodania: 2018-06-20

Wycieczka rowerowa to świetne rozwiązanie dla uczniów, którzy po całym roku pracy już wszystko umieją, a jedyne, czego potrzebują to odpoczynku i rekreacji. Rowerowa wycieczka z p. Agatą i p. Kamilem to lekcja wychowania fizycznego w okolicznościach otaczającej Gliwice przyrody, o ile ciekawsza od wszystkich, realizowanych na sali gimnastycznej. Dzieci sprawdziły swoje możliwości, wytrzymałość, kondycję, a także wzajemne relacje w sytuacjach wymagających życzliwości i wsparcia dla drugiego człowieka. Przy okazji dowiedziały się, w jakim stanie jest ich kondycja przed latem, przecież trzeba mieć siły na wspinaczki, pływanie, zabawę od rana do wieczora... Niedługo wakacje! 

Bezpieczne wakacje

Data dodania: 2018-06-19

Abyśmy wakacje spędzili bezpiecznie i radośnie, musimy wiedzieć, albo przypomnieć sobie, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach. Gdzie można się wykapać, a których miejsc absolutnie unikać, jak zareagować, gdy zaczepia nas nieznana osoba, jak bronić się w sytuacji zagrożenia, co zrobić, kiedy zagubimy się w nieznanym miejscu. O tym dzisiaj opowiedział nam pan dzielnicowy, który odwiedził szkołę, aby spotkać się z uczniami klas młodszych. Te ważne informacje często są tematem naszych zajęć lekcyjnych, a kolejne przypomnienie zapewne zaprocentuje mądrą reakcją. Obyśmy nigdy nie znaleźli się przed koniecznością takiego reagowania! 

Wakacyjne place zabaw

Data dodania: 2018-06-19

Najpiękniejsze place zabaw to takie, które wymyśliły same dzieci. Uczniowie klasy 3b pomyśleli o tym, i w szkole można podziwiać piękne makiety. Zbliżające się wakacje zapraszają do zabawy, szkoda, że makiety są takie małe!

Kibicujemy naszym

Data dodania: 2018-06-19

Dzisiejszy dzień to kolejne emocje sportowe w naszej szkole. Wszyscy uczniowie dzielnie kibicowali swoim kolegom w barwach polskich i senegalskich. Mecz zakończył się remisem 4-4, a następnie Polska wygrała w rzutach karnych 8-7. Niemałą sensację wzbudziły odwiedziny Radka Murawskiego, naszego byłego ucznia, piłkarza Gliwickiego Klubu Sportowego "Piast", grającego obecnie w we Włoszech. 

Kraje Unii Europejskiej na plakatach

Data dodania: 2018-06-17

Przez kilka ostatnich tygodni w naszej szkole można było podziwiać kolorowe plakaty o krajach należących do Unii Europejskiej, które wykonali uczniowie klas 1-7 i ozdobili nimi drzwi swoich klas. W czasie przerw uczniowie, oglądając plakaty, mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o europejskich państwach. Plakaty zostały wykonane w bardzo pomysłowy i estetyczny sposób, wielu uczniów mocno zaangażowało się w ich stworzenie. Organizatorki Dnia Europy miały trudne zadanie wybrania najlepszych prac, w końcu - po burzliwej dyskusji - zdecydowały, że w klasach 1-3 tytuł najlepiej wykonanego plakatu otrzymuje klasa 1b (Włochy), a w klasach 4-7, klasa 4b (Słowacja). Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym klasom :) Nasi uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o Unii Europejskiej w tzw. "konkursie na słupie". Sześciu uczniów odpowiedziało prawidłowo na wszystkie 10 pytań, byli to: Martyna Niedzielak (3d), Julia Łuczycka (3c), Monika Różankowska (3c), Nikola Riss (3c), Paulina Labish (5b) oraz Franciszek Niedzielak (5b). Gratulujemy!


Nagrody za Świetlika

Data dodania: 2018-06-13

Rozdaliśmy dyplomy i wyróżnienia dla dzieci, które wzięły udział w XI Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Nagrodę otrzymała Marta Pałgan z klasy 3a, natomiast wyróżnienia dostali: Oliwia Klimanek, Izabela Trzeszkowska z klasy 1b, Damian Czeszowic z klasy 3d, Barbara Olszówka z klasy 3b, Aleksandra Nowak z klasy 4c, Maksymilian Kula i Marta Rogala-Rojek z klasy 5b. Gratulujemy naszym młodym naukowcom! W konkursie uczestniczyło 44 uczniów z klas 1-6 naszej szkoły. Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik" popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie wykonują doświadczenia opracowane przez zespół merytoryczny "Świetlika", składający się z pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Za rok kolejna edycja, do której już dziś serdecznie zapraszamy!

Ogólnoszkolna spartakiada

Data dodania: 2018-06-05

Dzisiejszy dzień obfitował w emocje i przede wszystkim w sportowego ducha. Najpierw dwie godziny dla młodszych klas, potem dwie godziny dla starszych - wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w wybranych przez siebie konkurencjach sportowych, które odbyły się do południa na boiskach szkolnych. Spartakiadę, aby tradycji stało się zadość, rozpoczęła oficjalnie p. dyrektor Joanna Łomnicka-łakomy, a chwilę potem zapłonął "olimpijski" znicz, zapalony przez p. wicedyrektor Karinę Wódkowską-Semik. Po rozpoczęciu, wszyscy zawodnicy wykonali rozgrzewkę, która jest najważniejszą częścią każdego sportowego przedsięwzięcia. Pogoda bardzo sprzyjała, ponieważ nie było upału, który dodatkowo mógł nas zmęczyć. Chociaż niektórzy po konkurencji biegu na 200 metrów padali ze zmęczenia... Czyżby brak kondycji? Tym bardziej takie zajęcia są nam potrzebne. Było bardzo wesoło i ciekawie - dzięki naszym wuefistom: p. Kamilowi Stęplowskiemu, p. Agacie Jeżewskiej i p. Małgorzacie Nowakowskiej, którym bardzo dziękujemy za świetną organizację. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkurencji!
Nasza sportowa działalność została zauważona i r
elacja z igrzysk znalazła się na oficjalnej stronie Internetowej Miasta Gliwice. KLIKNIJ!

Wycieczka klasy 1b i 3e

Data dodania: 2018-05-29

29 maja odbyła się bardzo udana wycieczka klasy pierwszej i trzeciej do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu. Przy pięknej pogodzie, dzieci zwiedziły bardzo ciekawy Park Doświadczeń, zjechały torem saneczkowym i świetnie bawiły się w Parku Rozrywki. To był dzień pełen emocji i wrażeń, który na pewno pozostanie w pamięci!

« 1...30 31 32 33 34 35 36 ...70 »