Rozwijamy się

Moja mała ojczyzna

Data dodania: 2016-05-19

Uczniowie klas piątych przygotowali wystawę dla całej społeczności szkolnej na holu drugiego piętra, dzięki której można zapoznać się
z historią kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach oraz
z wydarzeniami, które towarzyszyły pobytowi polskiego króla Jana III Sobieskiego w naszym mieście i w klasztorze przy powyższej świątyni. Nasze miasto Gliwice ma piękną historię!

Odpoczywanie przez mobilne czytanie

Data dodania: 2016-05-16

Kolejny świetny pomysł naszej pani Beaty z biblioteki. Otworzyła dla nas Mobilny Kącik Czytania! Na przerwach można było przysiąść i posłuchać wierszy Jana Brzechwy, które czytali dla nas nasi starsi koledzy. Mamy nadzieję, że Kącik Mobilnego Czytania będzie działał jak najczęściej! Na razie przez tydzień, który jest Tygodniem Bibliotek. Pozdrawiamy Panią Beatę!

Rok 2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

Data dodania: 2016-05-16

Z tej okazji w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Plastyczny, inspirowany fragmentem książki H. Sienkiewicza "W pustyni
i w puszczy". Konkurs adresowany był do uczniów klas drugich, a jego organizatorki: p. wicedyrektor Karina Wódkowska-Semik, p. Ewelina Paluch, p. Renata Linek-Nowakowska i p. Irena Ciosk zaprosiły do jury między innymi doradcę metodycznego i konsultanta edukacji wczesnoszkolnej - panią Halinę Olbińską. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z gliwickich szkół podstawowych. Trzymamy kciuki za piękne prace i ich wykonawców!

Dzieci w Jednostce Wojskowej

Data dodania: 2016-05-13

Święto 6 Batalionu Powietrznodesantowego i dni otwarte na terenie Jednostki Wojskowej  4115 w Gliwicach, to okazja dla uczniów klas pierwszych, którzy udali się w odwiedziny do żołnierzy. Obejrzeliśmy pokazy sprawnościowe komandosów i słuchaczy Szkoły Policji
w Katowicach, sprzęt wojskowy, mogliśmy odbyć przejażdżkę samochodem terenowym, poćwiczyć strzelanie, pobawić się na torze przeszkód i zobaczyć uroczysty apel. To było prawdziwe bojowe doświadczenie!

Święto biblioteki

Data dodania: 2016-05-12

W środę obchodziliśmy Dzień Biblioteki. Z tej okazji mieliśmy okazję podziękować naszej pani Beacie, która codziennie czeka na nas
w zaczarowanym świecie książek. Zawsze ma dla nas uśmiech, cierpliwość i ciągle nowe pomysły. Dlatego w naszej szkole ciągle się coś dzieje! Dla pani Beaty cała społeczność szkolna napisała fantastyczną książkę z bardzo niespodziewanym zakończeniem, którą odczytaliśmy na spotkaniu. Dziękujemy, że mamy taką Nauczycielkę wśród nas!

Sprzątanie świata

Data dodania: 2016-05-11

W miniony poniedziałek uczniowie klasy Vc dzielnie wyruszyli sprzątać świat! Razem z panią Zofią Żywicką, która jest w naszej szkole koordynatorką akcji "Sprzątanie Świata" organizowanej przez Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach, uczniowie sprzątali wyjątkowo urokliwe okolice Wilczych Dołów i potoku Doa. Zebrane śmieci zostały posegregowane na papier, plastik, szkło oraz inne odpady, a następnie zgromadzone w odpowiednich workach. Podczas tegorocznej akcji, uczniów odwiedził pan urzędnik z Urzędu Miasta
w Gliwicach i pogratulował im tak sprawnej i pożytecznej pracy. Z wizytą przyjechała również pani reporterka
z lokalnego Radia CCM, która przeprowadziła z uczniami krótki wywiad, w którym opowiedzieli m.in. o tym, dlaczego warto sprzątać okolice oraz segregować odpadki. Pracę uczniów doceniła również pani urzędniczka
z pobliskiego placu budowy, która widząc ich zaangażowanie, zapytała o szczegóły akcji "Sprzątanie świata"
i pochwaliła działania uczniów na rzecz środowiska lokalnego.
Pamiętajmy, że każdy z nas zawsze powinien dbać o czystość swojej okolicy!

Warsztaty origami

Data dodania: 2016-05-08

W naszej szkole odbyła sie kolejna edycja warsztatów origami modułowego prowadzonych przez panią Agnieszkę Lanuszny.
W warsztatach udział wzięły uczennice klasy 6b: Paulina Wójcik, Wiktoria Nowara i Nicole Leśniak. Tym razem tematem zajęć były smoki wykonane z origami. Na każdego smoka potrzebnych było ponad 200 elementów! Efekty pracy i cierpliwości uczestniczek można podziwiać na zdjęciach:)

Najlepsi w ClassDojo!

Data dodania: 2016-05-08

Czas na podsumowanie miesiąca kwietnia. Oto uczniowie,
którzy w minionym miesiącu uzbierali najwięcej punktów za swoje zachowanie w ClassDojo:

1a: Marlena Kośka, Amelia Krebs, Grzegorz Szumski;

1d: Filip Lis, Zofia Trzaska, Maja Celesta, Maja Bylińska, Martyna Niedzielak;

3a: Wiktoria Kostelecka, Lila Pluta, Lena Oleńko;

3b: Oskar Czapek, Dawid Załubski, Zofia Załuska-Noui;

3c: Nikola Sienkiewicz, Szymon Zimnicki, Pola Bulenda.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w maju!

Gady, płazy, owady...

Data dodania: 2016-05-04

Dzisiaj w naszej szkole mieliśmy gości. Straszyka australijskiego, krocionoga, ptasznika, skorpiony, żaby, żółwie, jaszczurki i węże. Mieliśmy okazję dowiedzieć się o zwyczajach tych zwierząt, obejrzeć je z bliska i zmienić swoje, często negatywne nastawienie do tych zwierząt. Bo one są piękne!

Konkurs na słupie - geografia

Data dodania: 2016-04-29

W ostatnim dniu kwietnia została rozstrzygnięta kolejna edycja "Konkursu na słupie", zorganizowanego z okazji Dnia Ziemi. Pytania dotyczyły wiedzy z geografii. Aby udzielić prawidłowych odpowiedzi, trzeba było poszperać w atlasach, encyklopediach i w Internecie. Najwyższe miejsce na Ziemi, najniższe, najgorętsze, najzimniejsze, największe jezioro, największa pustynia... Takich zagadek było 12. Najpełniejszych odpowiedzi na wszystkie pytania udzieliła Martyna z klasy 5c, zdobywając "szóstkę" z przyrody oraz główną nagrodę. Brawo! Pozostali uczestnicy zostali obdarowali piątkami i plusami w dzienniku, oraz zakładkami pocieszenia. Imprezę przygotowały panie Zofia Żywicka i Beata Haładus.

« 1...28 29 30 31 32 33 34 ...38 »