100-lecie niepodległości

Pierwszaki

Data dodania: 2016-09-07

Pierwszaki powolutku zapoznają się ze szkołą, zaprzyjaźniają ze swoją panią i integrują ze społecznością szkolną. Chyba już nie tęsknią za przedszkolem i wakacjami. Wystarczy podejrzeć, co robią w klasie i już wiadomo. Uśmiechnięte buzie mówią wszystko!

Wieści z biblioteki

Data dodania: 2016-09-06

W naszej bibliotece ciągle trwa "akcja podręcznik". Gdzie nie spojrzeć, w sali bibliotecznej stosy poukładanych pięknie książek, które sukcesywnie trafiają do uczniów. A w pudłach jeszcze wiele książek czeka na na swoją kolejkę, ponieważ każdą z nich trzeba wpisać do rejestru, a potem przypisać imiennie uczniowi. To bardzo pracochłonne i "ciężkie" w sensie dosłownym zadanie. Książki pełne wiedzy baaardzo dużo ważą!

Przyjęci do społeczności szkolnej

Data dodania: 2016-09-01

W dniu dzisiejszym uroczyście przyjęliśmy do naszej społeczności pierwszoklasistów - uczniów klasy 1a i 1b. Pani dyrektor powitała dzieci, które przybyły do sali gimnastycznej wraz ze swoimi opiekunami oraz wielkim tytami pełnymi słodyczy. Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz wygłoszeniu tekstu ślubowania, każde dziecko zostało dotknięte przez panią dyrektor wielkim ołówkiem, na znak stania się w dniu dzisiejszym pełnoprawnym uczniem Szkoły Podstawowej nr 41
w Gliwicach. Witamy serdecznie naszych najmłodszych kolegów!

Witamy szkołę, hura!

Data dodania: 2016-08-31

Po dwóch letnich miesiącach czas rozpocząć kolejną przygodę
w szkole. 1 września pierwszy dzwonek i nowe wyzwania.
Klasy pierwsze uroczyście rozpoczną nowy rok szkolny 1 września,
w czwartek, w sali gimnastycznej, o godzinie 10.00.
Klasy starsze II - VI, zapraszamy bezpośrednio do klas na godzinę 8.30.
Do zobaczenia!!!

77 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej - pamiętamy!

Data dodania: 2016-08-31

31 sierpnia 1939r., to data związana z wydarzeniami szczególnie bolesnymi w naszej historii. Miasto Gliwice i znajdująca się przy ulicy Tarnogórskiej Radiostacja, są miejscem upamiętniającym tragiczne wydarzenia, ponieważ to właśnie tutaj miała miejsce "prowokacja gliwicka", którą agresor chciał usprawiedliwić napaść zbrojną na nasz kraj. Niech te wydarzenia nie umkną naszej pamięci!

Koloniści w Żorach

Data dodania: 2016-07-04

W muzeum Miejskim w Żorach nie można się nudzić. Zwłaszcza, jeśli tematem spotkania są zabawki i zabawy naszych dziadków. Okazuje się, że współczesne dzieciaki też potrafią się świetnie bawić drewnianymi i szmacianymi zabawkami, grać w klasy i w grzyba...

Koloniści w Marinie

Data dodania: 2016-06-30

W czwartek nasi koloniści odwiedzili łabędzką przystań motorowodną, gdzie odbyli rejs spacerowy po Kanale Gliwickim. W czasie rejsu mogli podziwiać ptactwo wodne, zamieszkujące tereny wzdłuż kanału: czaple, kormorany, kaczki i łabędzie.

Półkolonie już są!

Data dodania: 2016-06-29

Od poniedziałku 27 czerwca, w naszej szkole odbywają się półkolonie dla chętnych uczniów. W pierwszym dniu z dziećmi spotkał się policjant, który uświadomił uczniom zagrożenia, wynikające z czasu wolnego, jakim są wakacje.
We wtorek dzieci miały okazję zobaczyć z bliska pszczoły i posłuchać ciekawostek na temat tych pożytecznych owadów. Samodzielnie wykonały świeczkę z pszczelego wosku oraz otrzymały bardzo miłe prezenty.
Z kolei w środę dzieci pojechały na kąpielisko leśne, dobrze, że pogoda sprzyjała, a dzieci mogły pobawić się
i odpocząć.

Podsumowanie II sem - działania pozadydaktyczne

Data dodania: 2016-06-28

1. Podsumowanie II semestru 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Data dodania: 2016-06-24

Ostatni dzwonek i wakacje już za drzwiami. Czeka słońce, wędrówka po szlakach, wygrzewanie na piasku, rower, basen i słodkie lenistwo. Może ktoś sięgnie po książkę, może ktoś zatęskni za szkolną ławką... Nie martwcie się, dwa miesiące miną błyskawicznie i znów będziemy razem:) Odpoczywajcie aktywnie i wracajcie bezpieczni!

« 1...28 29 30 31 32 33 34 ...42 »