Mój zwierzak

Data dodania: 2019-05-14

W naszej szkole odbył się niedawno szkolny konkurs plastyczny "Mój zwierzak" przeznaczony dla uczniów klas I - III. W konkursie udział wzięło 42 uczniów naszej szkoły. Prace były różnorodne i kolorowe. Autorzy i autorki najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody, a ich prace zobaczyć można na gazetce na pierwszym piętrze. Gratulacje dla zwycięzców.

Konkursowe zameczki

Data dodania: 2019-05-14

Uczniowie klas 4 - 6 projektowali metodą mappingu 3D fasadę Zameczku Piastowskiego, który znajduje się w Gliwicach. Prace wykonywane były w ramach konkursu międzyszkolnego, inspirowanego wyjazdem do Florencji w ramach projektu Erasmus+. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów gliwickich szkół, a najciekawsze prace zdobyły nagrody i wyróżnienia. Efekty możemy podziwiać na wystawie przy wejściu do szkoły. Gratulujemy wyobraźni i talentu!

Dopingujemy piłkarzy

Data dodania: 2019-05-09

Piłkarze Klubu Sportowego "Piast" mają szansę na zdobycie mistrzostwa w rozgrywkach Ekstraklasy. Trzymamy za to mocno kciuki i liczymy na wielką wygraną. Na ostatnim meczu rundy mistrzowskiej, który odbędzie się z Lechem w dniu 19 maja, nasi uczniowie, zaproszeni przez Bank PKO BP, będą wyprowadzać piłkarzy na boisko. Mamy nadzieję, że będzie to szczęśliwy mecz dla nas wszystkich.
Żyrafka Lokatka w związku z tymi wydarzeniami, ogłasza konkurs dla uczniów szkoły, na hasło dopingujące zawodników na meczu. Czekamy na kreatywne zawołania, które postaramy się wykorzystać podczas decydującego meczu. Hasła niesiemy do pani Basi do dnia 16 maja:)

Konkurs recytatorski po angielsku

Data dodania: 2019-05-04

28 marca grupa uczniów klas 1 - 4 brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim, organizowanym przez ZSO nr 8. Uczniowie włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie się do swoich wystąpień i dzielnie zaprezentowali anglojęzyczne wiersze. Mamy nadzieję, że udział w konkursie był dla naszych uczniów ciekawą przygodą. Uczniów przygotowały panie Ewa Garczyńska i Aleksandra Kołodziejczyk.

Projekt Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej

Data dodania: 2019-04-04

Uczniowie naszej szkoły, od 6 kwietnia, biorą udział w projekcie DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury, realizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej. Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich. Zajęcia w module 3: "Zielona Architektura", prowadzone przez nauczycieli akademickich, odbywają się na Wydziale Architektury oraz w terenie, w weekendy - w kwietniu, maju i czerwcu. Kolejne moduły projektu odbędą się po wakacjach. Informacji dla uczniów i rodziców zainteresowanych udziałem w kolejnej rekrutacji udziela szkolny koordynator projektu - Małgorzata Nieroda. Zapraszamy!

1. PLAKAT
  2. Informacja POWER UMO DWA

Lokatka przypomina - Segregujemy śmieci

Data dodania: 2019-04-02

Przypominamy o konieczności segregowania śmieci.
Kolor szary to odpady ZMIESZANE, których nie można zakwalifikować do innych kolorów, oprócz materiałów niebezpiecznych,
Kolor brązowy - to odpady BIO, czyli resztki jedzenia, odpady roślinne.
Kolor żółty to METALE i TWORZYWA SZTUCZNE, na przykład plastikowe butelki, puszki po napojach.
Kolor niebieski to PAPIER, czyli papierowe reklamy, gazety, tektura,
a kolor zielony to SZKŁO, czyli słoiki, butelki szklane.
Taka kolorowa segregacja ułatwia odzyskiwanie surowców wtórnych i zmniejsza koszty korzystania z usług komunalnych. Przede wszystkim jednak, przyczynia się do ochrony naturalnego środowiska.

Data dodania: 2019-04-01

E-Twinning to dobre praktyki uczenia się i nauczania. W ramach realizowanego projektu, na holu parteru możemy podziwiać piękne prace pierwszoklasistów, z klasy 1c. Pomysłowe roboty z materiałów odpadowych to świetny pomysł na naukę poprzez zabawę rodziców ze swoimi dziećmi. A rezultaty cieszą oczy i zachęcają do dalszej kreatywności.

Konkurs gwary śląskiej

Data dodania: 2019-03-31

W marcu w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas I - III dotyczący gwary śląskiej. Zadaniem uczestników było wyjaśnienie, co oznaczają wyrażenia zapisane w gwarze. Za bezbłędne tłumaczenie można było otrzymać ocenę celującą z języka angielskiego i słodki upominek. W konkursie wzięło udział 16 uczniów i wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniem;)

200 modułów i pisanka

Data dodania: 2019-03-31

Podczas kolejnych warsztatów origami uczestnicy wraz z prowadzącą, panią Agnieszką Lanuszny, przygotowywali piękne, kolorowe jajka z origami modułowego. Aby powstało jedno jajko potrzeba było ponad 200 modułów. Wszystkie jajka widoczne na zdjęciach można będzie zakupić podczas tradycyjnego kiermaszu wielkanocnego. Tymczasem zapraszamy do podziwiania prac na zdjęciach.

Konkurs międzyszkolny dla klas 4-6

Data dodania: 2019-03-26

Zamek Piastowski – jest jednym z najstarszych obiektów w naszym mieście i piękną jego wizytówką. Sięga swymi początkami XIV wieku Jest zbudowany w stylu gotyckim. Powstał najprawdopodobniej w czasie, kiedy w Gliwicach powstały mury obronne. Zamek Piastowski obecnie jest siedzibą dwóch działów: archeologii i historii i stanowi Oddział Muzeum w Gliwicach. A my zapraszamy do międzyszkolnego konkursu, w którym należy zaprojektować fasadę budynku, dla ułatwienia korzystając z konturowego rysunku zameczku. Zapraszamy do kreatywnej pracy!

« 1 2 3 4 ...51 »