Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Wielka akcja zbiórki puszek

Data dodania: 2019-10-17

Serdecznie zapraszamy do akcji zbierania aluminiowych puszek po napojach. Akcja zbierania trwa przez cały rok, ale przez tydzień, to jest od 4 do 8 listopada br. ogłaszamy konkurs dla klas. Która klasa w ogłoszonym tygodniu zbierze największą ilość puszek - wygrywa! Bardzo prosimy, aby puszki były zgniecione oraz policzone, ponieważ ułatwi to wyłonienie zwycięskiej klasy.
ZAPRASZAMY!

Święto Edukacji Narodowej

Data dodania: 2019-10-16

Tradycji musi się stać zadość, zatem jak co roku, uczniowie przygotowali z okazji Święta Edukacji Narodowej przedstawienie. W pięknej oprawie jesiennych darów natury, dzieci z klasy 3B, pod kierunkiem i z pomocą pań: Beaty Łakomskiej i Beaty Haładus, podziękowały obecnym i emerytowanym nauczycielom wierszem, piosenką i sercem, które na zakończenie zostało wręczone każdemu pracownikowi szkoły. Bo serce należy się każdemu, kto swoim codziennym trudem sprawia, że mądrość rozkwita, a drabina wiedzy staje się dostępna dla każdego. Wszystkim pracownikom szkoły, których codzienny trud przekłada się na przyjazne funkcjonowanie placówki szkolnej, składamy serdeczne życzenia satysfakcji i sukcesów w pracy:) Jesteśmy dumni z naszej pani dyrektor Joanny Łomnickiej-Łakomy, która w piątek 11 października na uroczystej gali oświatowej w kinie Amok, z rąk prezydenta miasta Zygmunta Frankiewicza odebrała nagrodę I stopnia. Serdecznie gratulujemy!!!

Kasztanowo

Data dodania: 2019-10-16

Pomysłów na kasztany może być wiele. Brązowe jesienne kulki, tak lubiane przez dzieci,ale i dorosłych również, są doskonałymi odpromiennikami negatywnych energii, emitowanych na przykład przez sprzęt RTV. A jeśli te kasztany zamienimy w grających piłkarzy, albo szkolną klasę, to będą także piękną ozdobą. Takie właśnie prace zostały wykonane na rodzinny konkurs ogłoszony przez panią Irenę Ciosk, dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs nosił tytuł "Kasztanowe miasto", a przepiękne prace można podziwiać na holu parteru naszej szkoły:)

Co to jest abstrakcja?

Data dodania: 2019-10-11

Odpowiedzi na to pytanie uczniowie klasy 3a poszukiwali wraz ze swoją wychowawczynią, panią Małgosią Morawską, aż w Katowicach, w Muzeum Sląskim. Odbyły się tam warsztaty plastyczne. Dzieci dowiedziały się, co to jest abstrakcja, jakie są jej rodzaje. a także co to znaczy "abstrahować". Nie tylko oglądały dzieła malarzy abstrakcjonistów, ale same próbowały swoich sił w tym temacie. To była niezwykła przygoda z prawdziwą sztuką!

U Pompona i Bąbla

Data dodania: 2019-10-09

Pierwszaki, jak co roku, odwiedziły Pompona i Bąbla, którzy przypomnieli dzieciom, na spotkaniu pod nazwą "Bezpieczny Pierwszak", o ważnych zasadach ruchu drogowego, których należy przestrzegać, aby być bezpiecznym. Dzieci otrzymały na pamiątkę odblaskowe koszulki i światełka rowerowe. Akcja jest organizowana przez Straż Miejską w Gliwicach, Policję oraz Centrum Ratownictwa Gliwice, we współpracy z aktorami Teatru Niewielkiego w Opolu.

Ratuj koty dla ochoty, ratuj psiska ze schroniska!

Data dodania: 2019-10-09

Czy zwierzęta, przeczuwają zimę? Czują, że nadchodzą chłody, brak pożywienia, dotkliwe zimno? Niektóre, na przykład niedźwiedzie, potrafią gromadzić zapasy tłuszczu pod skórą, aby on chronił i dawał niezbędną energię do przeżycia trudnego okresu. Niestety, zwierzęta udomowione nie potrafią się chronić. Udomowione, a przecież często pozostawione na pastwę losu. Przecież lubimy zwierzęta! Pomóżmy im w trudnym czasie. Rozpoczęliśmy zbiórkę: koców, legowisk, karmy (w zamkniętych opakowaniach, karma sucha i mokra),  żwirków, smakołyków, materiałów opatrunkowych, misek, smyczy, prześcieradeł i wszystkiego, co tylko może przydać się w schronisku. Uśmiechnijmy się do bezdomnych zwierząt. One nas zawsze kochają bezinteresownie, odpłaćmy się miłością 🐶🐱

Segregacja śmieci

Data dodania: 2019-10-09

W naszej szkole od dawna pamiętamy, że segregowanie śmieci jest ważne dla naszego życia i Matki Ziemi. Ale w tym roku segregowanie będzie miało bardzo konkretne oblicze w postaci kubłów dedykowanych konkretnym zbiórkom. Kolor niebieski jest przeznaczony na papier, kolor żółty na tworzywa sztuczne i metal, a kolor zielony na szkło. Dzieci szybko się uczą, więc jesteśmy pewni, że segregowanie stanie się codzienną czynnością, o której, widząc duże kubły, nietrudno będzie pamiętać:)

Origami czas zacząć

Data dodania: 2019-10-08

Oto pierwsze efekty pracy uczestników warsztatów origami w tym roku szkolnym. Tematem był lisek, na którego wykonanie potrzeba było ponad 300 modułów. Wykonanie tego sprytnego, rudego zwierzaka zabrało nam sporo czasu, a rezultaty można podziwiać na zdjęciach. Przyznacie, że wszystkie liski są urocze.

Jesienne liście

Data dodania: 2019-10-08

Jesień przystraja drzewa w kolorowe liście, a dzieci z klasy 3b tymi liśćmi ozdabiają głowy postaci. Może to mamusie, może nauczycielki? Kto to wie... Znajdziecie podobieństwo? A może tak właśnie wygląda Pani Jesień?

Co słychać u Joasi?

Data dodania: 2019-10-08

Pamiętacie Joasię? W zeszłym roku pisaliśmy o niej i to właśnie do niej znowu powędrowały zebrane w butlach nakrętki. Ta śliczna dziewczynka czuje się nieco lepiej, ciągle jest poddawana rehabilitacji i ciągle jej potrzebuje. Dlatego też każda nakrętka jest potrzebna i wciąż zbieramy. Mama Asi bardzo serdecznie dziękuje za okazane serce. Tutaj można śledzić stronę Asi na FC https://pl-pl.facebook.com/JoasiaMierzwa/
Pozdrawiamy Cię Asiu serdecznie i trzymamy kciuki za Twój powrót do pełni zdrowia!

« 1 2 3 4 ...56 »