Rozwijamy się

Podsumowanie ClassDojo

Data dodania: 2017-10-31

Nadszedł czas na pierwsze podsumowanie zdobytych punktów w ClassDojo. Gratulujemy liderom poszczególnych klas! W klasie 2a są to - Antoni Wiśniewski, Sandra Syryca, Kamił Łobos, Szymon Zawiła, Tomasz Serafinowski, w klasie 2b - Maksymilian Turowski, Paweł Ławrynowicz, Michał Jędrzejec, Weronika Kuszaj, Diego Albrecht, Tadeusz Barczyk, Filip Nowakowski, w klasie 3a - Emilia Rytel, Otylia Różycka, Wiktoria Yerginian, w klasie 3d - Maja Brylińska, Maja Cielesta, Filip Lis, Julia Zielonka, w klasie 3e - Wiktoria Nowak, Anastazja Kurzok, Jakub Mizera, Oliwia Krasińska, Oliver Dudek, Kajetan Bajor, Szymon Moysa. BRAWO!

Konkurs Żyrafki Lokatki rozstrzygnięty!

Data dodania: 2017-10-26

Jakiś czas temu Żyrafka Lokatka ogłaszała konkurs na kompozycję z liści. Wyróżniliśmy cztery osoby, które otrzymają nagrodę za piękną pracę. Są to trzy osoby z klasy 2b: Weronika, Diego i Michał oraz Lena z klasy 3b. Dziękujemy za udział, gratulujemy pomysłów i zapraszamy do śledzenia gazetki na holu, gdzie ukazują się zaproszenia do konkursów:) Mogą w nich brać udział wszyscy uczniowie, nie tylko ci, którzy należą do Szkolnej Kasy Oszczędności.
Zapraszamy również do zapisania się do SKO - WARTO!

Cudaki - szyszaki

Data dodania: 2017-10-25

Cudaki - szyszaki potwierdzają, że sezon na jesienne prace w szkole w pełni trwa. Uczniowie klasy 3b chwalą się swoimi ekologicznymi zabawkami na wystawce na pierwszym piętrze. Ludziki i inne stworki cieszą oczy i potwierdzają, że dzieci jednak mają wiele wyobraźni.

SEJMIK AKTYWU SKKT-PTTK W CIESZYNIE

Data dodania: 2017-10-23

Kolejny SEJMIK AKTYWU SKKT-PTTK odbył się w Cieszynie w dniach 20 - 21 października. Reprezentowało nas 6 Powsinóg z klasy 7b (dwie Julki, Klaudia, Ala, Olek i Michał) oraz panie: Zosia i Magda. Tym razem pogoda szczęśliwie dopisała i nie spadła ani jedna kropla deszczu, a jesień pokazała nam swoje najpiękniejsze oblicze... Humory również dopisywały, a atrakcji było co niemiara.
W pierwszym dniu sejmiku, pod opieką sympatycznego Pana Przewodnika, zwiedzaliśmy Cieszyn:"Cieszyńską Wenecję", Rotundę i Wieżę Piastowską, Teatr im. A. Mickiewicza, Studnię Trzech Braci, Rynek oraz Park Pokoju. Obiad zjedliśmy w minirestauracji "Obiady jak u Mamy".
Wieczorem wystąpiła kapela góralska "Wałasi" oraz odbyły się konkursy: plastyczny, wiedzy o Cieszynie i konkurs piosenki. Kolację przyrządzaliśmy sobie samodzielnie z przywiezionych produktów.
Drugi dzień sejmiku spędziliśmy w Ustroniu, gdzie zwiedziliśmy bardzo ciekawe Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego oraz Leśny Park Niespodzianek. Troszeczkę spóźnieni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Gliwic.
DUŻO więcej zdjęć na naszym blogu ZAPRASZAMY!

Przedstawienie z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

Data dodania: 2017-10-14

W naszej szkole działa Kółko Teatralne prowadzone przez p. Irenę Ciosk. Tym razem aktorzy przygotowali bardzo współczesne w swej wymowie, a jednocześnie bliskie sercom i starszych i młodszych, bo zahaczające o znane wszystkim bajki - przedstawienie: "Bajka o Babci i ... Czerwonym Kapturku". W bajce pojawiły się postaci tytułowe, ale również Pinokio, Kubuś Puchatek, a nawet Rumcajs, w roli którego wystąpił Dawid ze złamaną poprzedniego dnia nogą. Tym większe brawa dla aktorów, którzy swoją grą pokazali, że nie ma dla nich sytuacji, w których by sobie brawurowo nie poradzili. Przygotowania do całości występów z okazji święta wspierała
p. Renata Linek-Nowakowska. Dziękujemy!

Data dodania: 2017-10-13

Wszystkiego najlepszego!

Zajęcia z robotyki

Data dodania: 2017-10-12

Zajęcia dodatkowe cieszą się niemałym powodzeniem u uczniów. Nadeszła kolejna propozycja, tym razem zajęć odpłatnych, polegających na tworzeniu robotów. Pierwsze zajęcia odbyły się bezpłatnie, uczniowie każdej klasy z wielkim zaangażowaniem, kolejno tworzyli i uruchamiali swoje robociki. To na pewno będą ciekawe i wartościowe zajęcia.

Święto drzewa

Data dodania: 2017-10-12

10 października obchodzimy święto drzewa. Dużo na ten temat rozmawiamy każdego roku. Staramy się wpajać naszym uczniom, aby oszczędzali papier i dbali o roślinność. Tym razem dzieci popisały się wierszami na cześć drzew. Poczytajcie niektóre z nich:)

I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing

Data dodania: 2017-10-12

Uczniowie klas drugich i trzecich w dniu wczorajszym udali się do Auli Jana Pawła II na lekcję multimedialną "I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing", przygotowaną przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin. Dzieci zdobyły podstawowe informacje o pracy aktora dubbingującego postać filmową, odkryły znanych aktorów użyczających swoich głosów postaciom filmowym i bajkowym, poznały ćwiczenia na piękną dykcję, a nawet same wzięły udział w nagraniu dubbingu. W nagrodę za uważne słuchanie uczniowie oglądali film "Epoka Lodowcowa 5". Dzisiaj w klasach odbyły się rozmowy na temat przeżyć w czasie multimedialnej lekcji i powtórzenie zdobytej wiedzy. Może któryś z naszych uczniów kiedyś też użyczy głosu znanej postaci na ekranie?

Data dodania: 2017-10-09

Serdeczne gratulacje dla laureatów konkursu plastycznego "Na skrzydłach przyjaźni". Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Nasi uczniowie: Emilia Puchalik, Monika Machi, Roksana Topolska, Krzysztof Turko, Małgosia Lachowicz, Daria Zielonka, Natalia Jarocka, Emilia Paul oraz Marta Roza - wykonali piękne prace na temat przyjaźni, pasji i swoich zainteresowań. Życzymy dalszych sukcesów!

« 1 2 3 4 ...31 »