Rozwijamy się

Żyrafka Lokatka jedzie na majówkę!

Data dodania: 2018-04-24

Zapraszamy do nowego konkursu Żyrafki Lokatki.
Narysuj, lub napisz
, gdzie pojedzie,
co zobaczy, czego nowego się nauczy. Może pozna nowych przyjaciół, ciekawe miejsca? Może zdobędzie nowe pomysły na oszczędzanie?
Zapraszamy do kreatywności.
Na prace plastyczne lub literackie czekamy do majówki, oddajemy je pani Basi.

Powsinogi w Staniszczach Małych nad Małą Panwią

Data dodania: 2018-04-22

Nasze dzielne Powsinogi, czyli członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo -Turystycznego przy naszej szkole, którym opiekują się p. Zofia Żywicka i p,Magdalena Łapszyńska, nie leniuchują, tylko zwiedzają, co tylko mogą, i jeżdżą, gdzie tylko się da:). W sobotę, przy pięknej pogodzie udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego, we wsi Staniszcze Małe, w województwie opolskim. Relacja z tej eskapady na blogu Powsinóg KLIKNIJ:)

Eko Rajd 2018

Data dodania: 2018-04-18

We wtorek 24 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły udadzą się na Eko Rajd. Wzorem roku ubiegłego klasy przejdą wyznaczoną trasą, pod kierunkiem przydzielonych przewodników. Po drodze uczniowie symbolicznie pozbierają na swojej trasie śmieci. Każda klasa będzie miała przygotowany przez siebie transparent z hasłem dotyczącym ochrony środowiska. Rajd ma na celu przypomnienie uczniom, a także mieszkańcom naszego osiedla, jak ważny jest temat ochrony środowiska przez wszystkich ludzi, korzystających z jego zasobów. Przed rajdem ogłosiliśmy w szkole konkurs na wzór plakietki firmującej wydarzenie. Uczniowie mogli głosować na wybrany przez siebie wzór, który zostanie opublikowany na plakietce.

Wciągające klockowanie

Data dodania: 2018-04-18

Pierwszaki z klasy 1B postanowiły odczarować piątek 13 kwietnia i aktywnie spędziły czas na zabawie. Każde dziecko w tym dniu przyniosło do klasy swoje ulubione zestawy klocków Lego. Wszyscy przystąpili do pracy z ogromnym zapałem. W efekcie kreatywnej współpracy, z każdą chwilą powstawały cudowne budowle. Spędzony w ten sposób czas to nie tylko mega frajda czerpana z zabawy, ale nauka spostrzegawczości, precyzji, współpracy, kształcenie wyobraźni i umiejętności przewidywania. Brawo pierwszaki!!!

eTwinning w naszej szkole!

Zapraszamy do śledzenia działań związanych z udziałem szkoły w programie eTwinning na specjalnie utworzonej zakładce na stronie szkoły! KLIK TUTAJ!

Nasza szkoła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa!

Data dodania: 2018-04-16

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to projekt rządowy, którego celem jest stwarzanie warunków do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Program został rozpisany na lata 2014 - 2020 i pierwotnie nie przywidywał doposażenia szkół.
Do włączenia szkolnych bibliotek do programu doprowadziły starania nauczycieli bibliotekarzy.
Lista książek będzie sporządzona na podstawie zapotrzebowań biblioteki i sugestii czytelników, w oparciu o opinię Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jednorazowa dotacja przyznana naszej szkole wynosi 15000zł i pozwoli na uzupełnienie lektur oraz zakup nowości z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży. Czas realizacji - do grudnia 2018r.

Witajcie w szkole!

Data dodania: 2018-04-11

Dzisiejszego popołudnia odwiedziły nas przedszkolaki, które już niedługo ukończą etap przedszkolny i rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Kiedy rodzice naszych przyszłych uczniów rozmawiali z panią dyrektor, dzieci uczestniczyły w zajęciach plastyczno - muzycznych. Wysłuchały opowiadania o piesku Szłapku, zaśpiewały piosenkę i wykonały origami z papieru. To było bardzo ciekawe i wesołe spotkanie, a od września będzie równie ciekawie i wesoło. Drogie Przedszkolaki, czekamy na Was!

Tradycje, zwyczaje, obrzędy związane z powitaniem wiosny - rozstrzygnięcie konkursu

Data dodania: 2018-04-11

Natalia Żukowska zdobyła I miejsce, Hanna Citkowska II miejsce, w szkolnym konkursie plastycznym: "Tradycje, zwyczaje, obrzędy związane z powitaniem wiosny" , przygotowanym przez opiekunki SKKT "POWSINOGI". Obydwie dziewczynki są z klasy 4a. Gratulujemy!

Nakrętkowa niespodzianka

Data dodania: 2018-04-10

Dzisiejszy poranek wprawił niejedną osobę wchodzącą do szkoły w zdumienie. Obok wejścia, ktoś poustawiał mnóstwo sześciolitrowych butli wypełnionych plastikowymi nakrętkami. Butle zrobiły niesamowite wrażenie, ponieważ to, że zbieramy nakrętki, wszystkim jest wiadome, ale takich ilości naraz, od jednej osoby, nikt się spodziewał. Cudownym "ktosiem" i sprawcą niespodzianki okazał się Dominik z klasy 3B. 59 butli, wypełnionych po brzegi nakrętkami, 21 tysięcy sztuk, plus jedna butla ze zużytymi bateriami. Taka "dostawa" to piękna pomoc dla osoby niepełnosprawnej, do której nakrętki trafią, a my wszyscy, dzięki Dominikowi, jesteśmy bardzo dumni z jego postawy i zaangażowania. Bardzo dziękujemy!

Projekt "Bakcyl" czyli ekonomia na co dzień

Data dodania: 2018-04-09

Projekt "Bakcyl" czyli Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, to cykl lekcji prowadzonych w szkole przez pracowników banków, występujących w roli trenerów - wolontariuszy. Tematyka prowadzonych przez nich zajęć związana jest między innymi z oszczędzaniem pieniędzy, inwestowaniem ich i bezpiecznym pożyczaniem. W naszej szkole gościliśmy kolejny, ale nie ostatni raz, sympatycznego pana Jacka, który w bardzo przyjazny i zrozumiały sposób przedstawił starszym uczniom tajniki związane z bankowością detaliczną. Takie multimedialne zajęcia są bardzo ciekawe, a na pewno potrzebne, jeśli chodzi o wiedzę, którą można wykorzystać w praktyce:)

« 1 2 3 4 ...38 »