ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ - ZMIANA!

Święto Walentego

Data dodania: 2020-02-14

W dniu walentynek pamiętamy o sympatycznych życzeniach dla osób, które mają szczególne miejsce w naszych sercach. Poczta walentynkowa od kilku dni zapełniała się walentynkowymi kartkami, które w dniu 14 lutego przekazały adresatom bardzo sympatyczne listonoszki:) Wszystkiego radosnego!!! Bądźmy dla siebie mili każdego dnia!

Szkolny konkurs na pomysłowy strój karnawałowy

Data dodania: 2020-02-14

Nina, Zosia i Julia z klasy 5d zorganizowały dla swoich młodszych i starszych koleżanek i kolegów konkurs na przebranie karnawałowe. Odważni i lubiący zabawę uczniowie zaprezentowali się jury i publiczności. Wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami oraz drobnymi upominkami. Gratulujemy świetnych pomysłów i dziękujemy uczniom za występ, a organizatorkom za świetną zabawę:)

Karma dla schroniska

Data dodania: 2020-02-14

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu uzbierali pieniądze i z tych środków zakupili karmę, którą przekazali dla zwierząt w schronisku. Dziewczynki z klasy 7a samodzielnie wykonały ozdoby świąteczne, które sprzedały na kiermaszu bożonarodzeniowym. Gratulujemy, tak trzymać!!!

Światowy Dzień Radia

Data dodania: 2020-02-13

Uczniowie klasy 2c udali się dziś do siedziby Radia CCM  w Gliwicach, aby tam uczcić pracujących dziennikarzy. Wręczyli im okolicznościowe laurki i udzielili bardzo profesjonalnego wywiadu, który został wyemitowany na żywo:) Brawo!

Dzień Bezpiecznego Internetu

Data dodania: 2020-02-12

12 luty to Dzień Bezpiecznego Internetu. Warto zagłębić się w temat i dowiedzieć się, jakie zagrożenia mogą czyhać na nieświadomego Internautę, zwłaszcza ufne dziecko. Poznaj Bezpieczny Internet tutaj.

Uczniowie na lodowisku

Data dodania: 2020-02-12

Uczniowie klasy 6a, 7a, 7b, 7c i 8b spędzili dzisiejszy dzień na lodowisku. Wciąż mamy porę zimową, choć zimy jak na lekarstwo. Natomiast lodowisko to niezła alternatywa dla poszukujących zimowych sportów. Jazda na łyżwach jest bardzo przyjemna i niewątpliwie odstresowująca po trudnym, szkolnym dniu:)

17 luty - Światowy Dzień Kota - konkurs

Data dodania: 2020-02-11

Światowy Dzień Kota początkowo obchodzony był we Włoszech, natomiast w Polsce obchodzimy go od 2006 roku. Światowy Dzień Kota to moment, aby zastanowić się chwilę nad znaczeniem zwierząt w naszym życiu, a także nad ich często trudnym losem wśród ludzi. Nie zapominajmy o roli kotów, które będąc naturalnymi wrogami gryzoni i szkodników, są naszymi sprzymierzeńcami. Często bezdomne, chore, potrzebują pomocy człowieka.
Zapraszamy do przedstawienia swoich domowych pupili, kotków, piesków, oraz innych zwierzęcych przyjaciół, na zdjęciach, które wyeksponujemy na gazetce. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone:) Zdjęcia zanosimy do pani Basi lub pani Beaty ze świetlicy.

Góra grosza - XX edycja

Data dodania: 2020-02-07

W tym roku uzbieraliśmy 11 tysięcy 910 sztuk monet, co dało łącznie 344 złote i 91 groszy. Tym sposobem znów odnotowaliśmy nasz wkład w pomoc dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Tutaj można poczytać o fundacji Towarzystwa Nasz Dom i jej celach. Serdecznie dziękujemy za każdy podarowany grosik!

Czyżby już wiosna?

Data dodania: 2020-02-06

Przed naszą szkołą można zauważyć kwitnącego pigwowca japońskiego. Niby nic, a jednak krzewy te kwitną zazwyczaj w okolicach miesiąca marca i kwietnia:)

Rozstrzygnięcie konkursu - 85 puszek na 85 lecie SKO

Data dodania: 2020-02-06

Okazuje się, że działania SKO przy naszej szkole bardzo wspiera klasa 3b wraz ze swoją wychowawczynią, panią Beatą Łakomską. Właśnie ta klasa po raz kolejny zwyciężyła w konkursie! Tym razem chodziło o zbiórkę puszek z okazji 85-lecia SKO.
Najważniejsza w konkursie jest świadomość, że zbieranie materiałów wtórnych nie jest uciążliwe i może przynieść wymierne korzyści. Zarówno dla uczniów, którzy mogą czuć się dumni ze swoich osiągnięć, jak i dla szkoły, która za surowce wtórne otrzymuje środki finansowe na potrzeby uczniów i szkoły.
Dziękujemy i trzymamy kciuki za kolejne wygrane!

« 1 2 3 4 ...63 »