ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 1921978

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Rozwijamy się

Aktualności

Witaj Wiosno!

Data dodania: 2018-03-21

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wniósł do murów naszej szkoły powiew nadziei, że wiosna jednak nadejdzie, mimo obecnej niesprzyjającej aury. Uczniowie przyszli ubrani w wesołe, wiosenne kolory, na dzień dobry dzieci z klasy 3d przyklejały wchodzącym kolorowe kwiatuszki. Na zajęciach lekcyjnych rozwiązywaliśmy łamigłówki i zadania związane z wiosną. Nasza ulubiona pora roku zauważyła naszą akcję, ponieważ do okien zajrzało słońce, rozgrzewając naszą nadzieję na kolejne, ciepłe i słoneczne dni.

Zajęcia origami przed wielkanocnym kiermaszem

Data dodania: 2018-03-18

Kolejne warsztaty origami z p. Agnieszką Lanuszny i kolejne piękne prace ich uczestniczek. Tym razem efekty były bardzo różnorodne: smoki, sowy i całe mnóstwo wielkanocnych jajek na nasz szkolny kiermasz, który odbędzie się już niedługo, we wtorek 20 marca.Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć i zakupu naszych prac na kiermaszu:)

Siódmoklasiści na Gliwickich Targach Zawodów

Data dodania: 2018-03-16

W dniu 16 marca 2018 roku klasy siódme razem z wychowawczyniami 
uczestniczyły w Gliwickich Targach Zawodów, które odbyły się w Centrum 
Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Kozielskiej 1. Podczas 
targów młodzież miała okazję zaznajomić się z bogatą ofertą 
edukacyjną gliwickich placówek, które kształcą przyszłych fachowców w 
najróżniejszych zawodach. Dodatkowa korzyść płynąca z tego typu imprez 
to okazja do bezpośredniej rozmowy ze starszymi kolegami, którzy 
uczęszczają do w/w placówek i poznania ich opinii na temat możliwości 
rozwoju, jakie daje dana szkoła.

Święto św. Patryka

Data dodania: 2018-03-16

Zielone święto św. Patryka wniosło do naszej szkoły powiew zbliżającej się wiosny. Święto obchodzone jest 17 marca, jako narodowe święto Irlandii, ale nam się bardzo spodobało. W szkole zrobiło się, mimo niesprzyjającej aury, znacznie cieplej i bardzo wesoło. Uczniowie przyszli ubrani w zieloną garderobę, a każdy przy wejściu otrzymał zieloną koniczynkę do przyklejenia na ubraniu. Koniczyna jest symbolem święta, gdyż właśnie za jej pomocą św. Patryk, który za życia był kapłanem i misjonarzem, tłumaczył istotę Boga w Trójcy jedynego. Dzisiejsza "zieloność" sprawiła, że nie możemy już doczekać się wiosny!

Konkurs Nauk Przyrodniczych

Data dodania: 2018-03-14

Dnia 13 marca pod opieką nauczycieli p. Z. Żywickiej i p. B. Łakomskiej został przeprowadzony w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Do konkursu przystąpiło 45 uczniów z klas 1-7. Pytania konkursowe dotyczyły wszystkich nauk przyrodniczych m.in. fizyki, astronomii, biologii, chemii oraz techniki. Wyjątkowość "Świetlika" polegała na tym, że przed przystąpieniem do testu konkursowego, uczniowie wykonywali różnorodne eksperymenty.
Konkurs "Świetlik" był ważnym wydarzeniem dla uczniów ciekawych zjawisk nas otaczających. Poznanie i zrozumienie mechanizmów, które rządzą przyrodą, to dobry początek zdobywania wiedzy oraz ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Ogłoszenie kluczy do zadań na stronie www: 28 marca 2017r. Ogłoszenie wyników: 16 maja 2017r. Wysyłka nagród: od 5 czerwca 2017r.
Strona "Świetlika": kliknij:)

Lekcja online!

Dzisiaj odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły lekcja online! Za pośrednictwem skype'a połączyliśmy się z Augustowem! Na zaproszenie pani Moniki Rowińskiej, ze szkoły Podstawowej nr 4, nasza szkolna bibliotekarka, pani Beata Haładus, przeprowadziła dla augustowskich czytelników lekcję o historii psa Lampo. Tuż przed zajęciami pozdrowiliśmy z Gliwic naszych rówieśników z drugiego końca Polski i życzyliśmy udanego odbioru! Chyba się udało!

Kiermasz wielkanocny

Data dodania: 2018-03-12

Serdecznie zapraszamy na kiermasz wielkanocny, do którego trwają już wielkie przygotowania. Dzieci na rożnych zajęciach wykonują prace, które przeznaczone do sprzedaży, zasilą potrzeby uczniów i szkoły. Kiermasz odbędzie się we wtorek, 20 marca. Mamy nadzieję na duże zainteresowanie - jak co roku będzie bardzo kolorowo i bogato. ZAPRASZAMY!

Finał Góry Grosza

Data dodania: 2018-03-12

Pieniążki ze zbiórki XVIII edycji akcji "Góra Grosza", przeznaczone na cel społeczny zostały policzone, spakowane i wysłane do miejsca przeznaczenia. Zebraliśmy 24562 sztuki monet o wartości 773 złotych i 87 groszy. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wielkie serca!

Prace techniczne klas starszych

Data dodania: 2018-03-07

Nasi uczniowie są bardzo kreatywni i uzdolnieni. Na zajęciach technicznych potrafią czarować prawdziwe dzieła sztuki, nie tylko piękne, ale także bardzo smaczne. Aktualnie klasy piąte poznają różne rodzaje ściegów, wyszywając serwetki, a klasy szóste przygotowują kolorowe desery, jakich nie powstydziłaby się żadna szanująca się pani domu. Wszystko to odbywa się pod okiem nauczycielki nie tylko zajęć technicznych, p. Ani Wasilewskiej:)

Podsumowanie zbiórki plastikowych nakrętek

Data dodania: 2018-03-06

22 lutego ogłosiliśmy Żyrafkowy konkurs - tydzień zbierania plastikowych nakrętek. Zebraliśmy w sumie 21 kilogramów i 108 gramów tego cennego, a nam niepotrzebnego plastiku. I miejsce zajęła Martyna Niedzielak, która przyniosła 2982 gramów nakrętek, II miejsce należy do Szymona Moysy, który przyniósł 2314 gramów nakrętek, a III miejsce ex aequo należy do Weroniki Golonki (1870g) i Bazylego Glicy (1867g). Niewiele mniej przyniósł także Szymon Zawiła - 1658 gramów nakrętek.
Wielkie brawa i podziękowania należą się klasie 1a i pani wychowawczyni - Małgorzacie Morawskiej, ponieważ uczniowie tej klasy przynieśli łącznie 6658 gramów nakrętek, natomiast nie zrobili tego, aby wziąć udział w konkursie, ale żeby wesprzeć potrzebującą osobę - wszyscy uczniowie wrzucali nakrętki do wspólnego worka. Bardzo serdecznie gratulujemy takiej szlachetnej inicjatywy i dziękujemy za wsparcie! Nakrętki zostaną przekazane osobie, która w zamian za nakrętki otrzyma pomoc dla chorego dziecka, ale aby ta pomoc przybrała konkretną postać, nakrętek musi być baaaardzo dużo! Dlatego zbieramy nakrętki cały rok, nie tylko z okazji konkursu, który był jednorazową akcją. Prosimy, nie wyrzucajcie nakrętek, ale przynoście je do szkoły. Bardzo się przydadzą!

« 1 2 3 4 ...36 »