Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Jasełkowe przedstawienie

Data dodania: 2019-12-18

W tym roku przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów z klasy 6b, pod opieką nauczycieli: panią Barbary Plecińskiej, ks. Sebastiana Gambusia oraz pana Michała Rogusza. Piękna, zimowa sceneria, ciekawy temat rozmowy w niebie o pomyśle narodzenia w stajni boskiego Syna, nastrojowe kolędy, do odśpiewania których zostali zaproszeni wszyscy zgromadzeni, wprowadziły nas w radosny, świąteczny czas. Dziękujemy!

Bożonarodzeniowy kiermasz

Data dodania: 2019-12-18

We wtorek, tradycyjnie jak od lat, odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny, do którego przygotowania trwały już od kilku tygodni. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali przeróżne ozdoby o tematyce świątecznej, które zostały wystawione na sprzedaż. Można było przy okazji zjeść słodkie co nieco. Prace przy małych cudeńkach, a potem ich podziwianie, wybieranie i zdobienie to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych momentów końcówki roku kalendarzowego:)

Rozstrzygnięcie konkursu Rady Osiedla Sikornik i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filii nr 5

Data dodania: 2019-12-17

W siódmym konkursie na najpiękniejszą kartką świąteczno - noworoczną, w którym wzięło udział 137 młodych uczestników z naszego osiedla, również z naszej szkoły, wyłoniono 58 laureatów. Nagrodzonych zostało wielu uczniów naszej szkoły. Gratulujemy wygranych!

Kryptonim Renifer

Data dodania: 2019-12-17

W minionym tygodniu z zaproszenia do naszej szkoły skorzystały najstarsze grupy przedszkolne z pobliskich placówek. Sześciolatki uczestniczyły w zajęciach plastycznych o tematyce świątecznej pt. "Kryptonim Renifer". Były opowiadania, robótki plastyczne, sesje zdjęciowe, a nawet relacja na żywo z domu Świętego Mikołaja! 🎅
Zajęcia prowadziła p.Katarzyna Kapuścińska:)

Szopki bożonarodzeniowe

Data dodania: 2019-12-14

We wtorek, jak każdego roku, w naszej szkole odbędzie się kiermasz świąteczny. Na kiermaszu jak zawsze pojawią się świąteczne cudeńka, przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Na holu parteru szkoły pojawiła się wystawa szopek bożonarodzeniowych, do zrobienia których, zaprosiła dzieci pani Irena Ciosk. Uczniowie wykonali szopki w ramach pracy dodatkowej, z pomocą rodziców, a nawet całej rodziny. Szopki możemy podziwiać do wtorku, ponieważ zostaną one wystawione na sprzedaż. Oczywiście pierwszeństwo zakupu, co zrozumiałe, mają ich twórcy!

Zakończenie zbiórki

Data dodania: 2019-12-10

Zakończyliśmy akcję zbierania prezentów dla dzieci w szpitalu onkologicznym w Gliwicach "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem". Jak zawsze, mogliśmy liczyć na wsparcie społeczności szkolnej i wyrażamy swoje gorące podziękowanie w imieniu organizatorów i chorych dzieci.
DZIĘKUJEMY!

Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu historyczno-fotograficznego

Data dodania: 2019-12-09

Na konkurs wpłynęły prace przedstawiające historie i fotografie związane ze wszystkimi niemalże gliwickimi cmentarzami - Centralnym, Lipowym, hutniczym, żołnierzy radzieckich, żydowskim. Bardzo zróżnicowane w podejściu do tematu, ukazujące zarówno klimat cmentarzy, historie ogólne i osobiste z nimi związane. Jury wyłoniło najlepsze prace. Szczególne wrażenie wywarła na jury praca Leny Belzyt ze Szkoły Podstawowej nr 9, dotycząca kobiet-żołnierek pochowanych na cmentarzu żołnierzy radzieckich przy ul. Sobieskiego.
Wyniki konkursu:
Kategoria - klasy IV-V
1. Lena Belzyt, SP 9
2. Daniel Szmigiel, SP 28
3. Adam Wiszniowski, SP 28
Wyróżnienie: Maja Szweda, SP 28
Kategoria - klasy VI-VII
1. Alicja Grzeszek, SP 9
2. Antoni Kukuła, SP 9
3. Maksymilian Podulka, SP 41
Wyróżnienie: Agata Kozik SP 23 (ZSO 5), Zosia Wiszniowska SP 28
Kategoria - klasy VIII
1. nie przyznano
2. Mateusz Gazdowicz, SP 9
3. Mateusz Rojek SP 9, Filip Simon SP 9
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu oraz ich Opiekunom!
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy serdecznie na wystawę pokonkursową oraz wręczenie nagród i dyplomów dnia 19 grudnia (czwartek), o godzinie 11:45 do Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Kormoranów 23.

Data dodania: 2019-12-06

Mikołajki w klasach zawsze są miłą chwilą pełną radości, nawet jeśli upominek nie zawsze spełnia oczekiwania. Liczy się gest, uśmiech, moment oczekiwania i radości w oczach innych. I zawsze obdarowanie kogoś jest przyjemniejsze niż otrzymanie prezentu!
Na zdjęciach mikołajki klasy 3b:)

Rozstrzygnięcie mikołajkowej krzyżówki Żyrafki Lokatki

Data dodania: 2019-12-06

Rozstrzygnęliśmy mikołajkową krzyżówkę, która ogłosiła Żyrafka Lokatka. Dzieci, którym udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi, otrzymały upominki. Żyrafka się cieszy. My też. Dziękujemy i gratulujemy udziału w konkursie!

Kreatywność uczniów klasy trzeciej

Data dodania: 2019-12-05

W klasie 3b odbyły się w czwartek bardzo ciekawe zajęcia, które wzbudziły w uczniach pokłady kreatywności i zapału do pracy. Dzięki koralikom, które przyniosła pani Beata Łakomska, można było układać, a potem zaprasować wzór o tematyce świątecznej. Powstały kolorowe ozdoby, a dzieci poczuły się jak prawdziwi artyści:)

« 1 2 3 ...60 »