Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Fotograficznego „Zabytki Techniki w mojej okolicy”

Data dodania: 2019-06-07

W maju, w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Fotograficzny pod nazwą: „Zabytki Techniki w mojej okolicy”, który koordynowała pani Małgorzata Nieroda. Adresowany był do uczniów klas 4-8. Na konkurs zostało zgłoszonych kilkadziesiąt prac z różnych gliwickich szkół podstawowych. Jury wybrało zwycięskie prace oraz wyróżniło kilka z nich. Są to:

Z klas IV - V:
1. Aleksander Janas ZSP nr 5, Kacper Trzop ZSP nr 3
2. Alicja Grabowska ZSP nr 3, Mateusz Gibki ZSP nr 3
3. Ligia Narloch ZSP nr 5
Wyróżnienie:
Oskar Kamiński ZSP nr 3

Z klas VI - VII:
1. Patrycja Tustanowska SP nr 9, Paweł Przytocki ZSP nr 3
2. Barbara Fabian SP nr 9, Karolina Bursakowska-Irzykowska ZSP nr 2
3. Mateusz Gazdowicz SP nr 9, Alicja Grzeszek SP nr 9

Z klas VIII, wyróżnienie:
Jakub Narloch ZSP nr 5

Z klas VI-VII, wyróżnienie:
Natalia Korytowska ZSP nr 3
Amelia Bełżek ZSP nr 3
Piotr Panek ZSP nr 2

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w rozdaniu dyplomów i nagród oraz na wystawę prac – 14 czerwca br. o godzinie 10.45, w Szkole Podstawowej nr 41 w Gliwicach, na holu pierwszego piętra.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy świetnych prac!

Mamy nagrodę!

Data dodania: 2019-06-07

Kolejny "Zwiastun" w naszych rękach!
Dzisiaj, w Teatrze Miejskim, Maja Brylińska - przedstawicielka "Sikorek" oraz instruktorka zespołu pani Beata Haładus podczas Gliwickiej Gali Młodych Talentów odebrały statuetkę "Zwiastuna". Jest to doroczna nagroda przyznawana przez Prezydenta Miasta utalentowanej artystycznie gliwickiej młodzieży za osiągnięcia na szczeblu co najmniej wojewódzkim. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!
Zespół prowadzą panie Małgorzata Morawska i Beata Haładus.

Mam bzika na punkcie Sikornika!

Data dodania: 2019-06-03

Koniec roku szkolnego to tradycyjnie festyn rodzinny, tym razem pod znakiem Dnia Dziecka, ponieważ odbył się właśnie w tym dniu. Po wielu dniach niepogody, dzień festynu rozgonił chmury na niebie, a na termometrach odczuwalnie podniósł temperaturę powietrza, aby wszystko, co zostało zaplanowane na ten szczególny dzień, odbyło się bez zakłóceń. I tak właśnie było, jak zwykle zresztą! Festyn został zorganizowany we współpracy przez szkoły i przedszkola naszego osiedla, a to: ZSO5, ZPM3, SP41, SP23, a także Radę Osiedla Sikornik, a partnerowała nam Miejska Biblioteka Publiczna. Dopisywały humory, można było skorzystać z wielu atrakcji, to był niewątpliwie niezapomniany w tym roku i udany Dzień Dziecka!

Klasy pierwsze na wycieczce

Data dodania: 2019-05-30

We wtorek 28 maja uczniowie klas 1 a,b,c pojechali na wycieczkę do Ogrodzieńca. U podnóża ruin zamku, w Parku Miniatur, w Parku Rozrywki czy w Parku Doświadczeń Fizycznych, szybko minął czas. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała, dobre humory wycieczkowiczów nie opuszczały. Pierwszaki spisały się na medal. Panie wychowawczynie już planują kolejną wycieczkę:)

Dzieci w banku

Data dodania: 2019-05-24

24 maja uczniowie klasy pierwszej odwiedzili I Oddział Banku PKO BP w Gliwicach, gdzie spotkali się między innymi z panią dyrektor Martą Watołą, od której mogli uzyskać informacje na temat funkcjonowania banku. Takie warsztaty z zupełnie innej strony, dla pierwszaków były ciekawym i ważnym wydarzeniem w edukacji finansowej. Na zakończenie tego ważnego spotkania, dzieci otrzymały sympatyczne gadżety, które będą im przypominały zdobytą wiedzę:)

Konkurs fotograficzny

Data dodania: 2019-05-10

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Zabytki techniki w mojej okolicy". Więcej informacji w regulaminie. Prace można oddawać do p. Małgorzaty Nierody.

1. Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny Zabytki Techniki

Wycieczka do Biskupina

Data dodania: 2019-05-23

13 i 14 maja odbyła się wycieczka klas 4a i 4b do Biskupina, a jej tematem były początki naszego państwa. Uczniowie mieli okazję spędzić czas w rezerwacie archeologicznym w Biskupinie, gdzie uczestniczyli w warsztatach, które przybliżyły im życie mieszkańców pradziejowej osady. Uczniowie zwiedzili również Katedrę w Gnieźnie, w której odbywały się koronacje królów polskich. Ostatnim etapem wycieczki był Ostrów Lednicki i pozostałości grodu pierwszych Piastów. Nie zabrakło chwil spędzonych we wspólnym gronie. Wycieczka była ciekawa i bardzo udana:)

Jesteśmy mistrzami!

Data dodania: 2019-05-20

Może nie dosłownie my jesteśmy mistrzami, ale wspaniali piłkarze Piasta Gliwice. Nasza rola była ograniczona do mocnego dopingowania oraz do wyprowadzenia piłkarzy na boisko, na decydujący mecz z Lechem Poznań. Zazdrościmy bardzo możliwości, którą mieli uczniowie naszej szkoły: Daria, Filip, Diego i Dominik, dzięki sponsorowi - Bankowi PKO BP:) Dziękujemy za sportowe ubrania, w których nasi uczniowie prezentowali się bardzo profesjonalnie. Bardzo dziękujemy za udostępnienie materiałów p. Adrianowi Grabarczykowi, który podjął odpowiedzialne zadanie opiekowania się naszymi uczniami podczas całej imprezy:)

Święto Matki

Data dodania: 2019-05-26

Dzień Mamy to dzień, który chcemy uczcić jak najpiękniej. Aby tak było, musimy się do tego odpowiednio przygotować. W świetlicy dzieci wykonywały piękne obrazki kwiatowe. Niech nasze ukochane mamy mają piękne, ukwiecone życie!

Rozstrzygnięcie konkursu sportowego

Data dodania: 2019-05-17

Dopingowani świetnymi hasłami, piłkarze Piasta w niedzielę na pewno wygrają!
Spośród zgłoszonych haseł, wybraliśmy najciekawsze, które zostały nagrodzone. Najbardziej trafne okazało się hasło Dominika z klasy 4, któremu przyznaliśmy pierwsze miejsce. Z pozostałych haseł wybraliśmy trzy, które otrzymały równorzędnie drugie miejsce. Są to uczniowie klasy drugiej - dwie Marysie i Franek. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności!

« 1 2 3 ...51 »