tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Wakacyjne przesłanie pani Eweliny

Data dodania: 2020-06-26

Na podstawie pięknych prac plastycznych, które spływały do szkoły drogą elektroniczną, podczas trudnego dla nas wszystkich okresu kwarantanny, pani pedagog stworzyła piękne wakacyjne przesłanie dla całej społeczności szkolnej.
Zapraszamy do obejrzenia TUTAJ

Konkurs od Powsinóg

Data dodania: 2020-06-26

Przed nami dwa miesiące odpoczynku. Rekomendujemy odpoczynek czynny:-). Powsinogi mają propozycję konkursu dla swoich członków oraz wszystkich chętnych sympatyków.
Podczas wakacji wędrujcie, obserwujcie i róbcie samodzielnie ciekawe zdjęcia. Żeby zrobić świetne zdjęcie, wystarczy zwykła komórka. Liczy się SPOJRZENIE, interesujące ujęcie tematu, gra kolorów, złapanie chwili, często odrobina szczęścia, czyli znalezienie się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Tak więc - róbcie zdjęcia, gdzie się tylko da. Pod koniec wakacji wybierzcie 5 - 9 najciekawszych i korzystając z dowolnego programu zróbcie z nich kolaż, a następnie wywołajcie u fotografa. Format zdjęcia - kolażu: 15cm x 21cm (najlepszy byłby papier półmatowy). Jedna osoba może przedstawić w konkursie 1 lub 2 kolaże.
UWAGA! Na zdjęciach nie może być osób, (chyba, że będą to osoby w tle, na dalszym planie). Poza tym, w kolażu może się pojawić wszystko, co wiąże się z Waszymi wakacjami, (widoki, roślinność, zwierzęta, mapki, potrawy... ).
Serdecznie w imieniu POWSINÓG zapraszamy!

Szkolny escape room

Data dodania: 2020-06-25

Świetna zabawa, nie tylko dla najmłodszych, przygotowana przez panią Magdalenę Kiczyńską. Zapraszamy TUTAJ

Dzień Ojca

Data dodania: 2020-06-23

Drodzy Ojcowie!
Dziękujemy Wam,
za to że nas kochacie,
za wiarę, że wyrośniemy na dobrych, mądrych ludzi,
za nadzieję, że uda nam się osiągnąć wszystko
na miarę naszych możliwości,
za to, że uczycie nas mocno stąpać po ziemi,
pozwalacie czasem upaść,
by podnieść się mocniejszymi,
za wasze zdecydowanie w podejmowanych decyzjach,
za znoszenie kaprysów córek i psot synów,
choć to czasem jest nie do zniesienia,
za to że staracie się zapewnić nam to, co niezbędne do życia,
za to, że uczycie nas odróżniać potrzeby od zachcianek,
za odwagę, w stawianiu czoła problemom każdego dnia,
za zachęcanie nas do podążania za marzeniami,
za tłumaczenie niezrozumiałych zjawisk i zależności,
za pokazywanie nam świata, z nieco innej perspektywy,
za zapraszanie do poznawania Waszych zainteresowań, hobby i pasji,
za pewność, że cokolwiek się stanie,
poszukacie razem z nami sposobu
na rozwiązanie problemu,

za to, że czujemy, że jesteśmy dla Was ważni
❤️

Niespodzianka dla Was TUTAJ

Wirtualne wyjście do teatru

Data dodania: 2020-06-22

Może wyjście do teatru nie jest dobrym pomysłem w czasach epidemii, ale oglądanie przedstawienia teatralnego w domu polecamy jak najbardziej! Teatr Miejski w Gliwicach pamięta o najmłodszych. W niedzielę odbyła się premiera spektaklu "Pod kolor" ("Under colour"). Można go obejrzeć pod linkiem TUTAJ.
Reżyserem przedstawienia jest Daniel Arbaczewski, który w niebanalny sposób zabiera dzieci do krainy wyobraźni, ucząc przy okazji angielskich słówek. Wszystko jest częścią projektu "Mamo! Tato! Włącz teatr", w ramach którego przewidzianych jest sześć produkcji. Wszystkie z nich trafią do Internetu, więc pamiętajcie i szukajcie. Dobrego oglądania!

Piękne prace naszej uczennicy

Data dodania: 2020-06-22

Jeśli mamy się czym pochwalić, to należy to zrobić. To wzmocni poczucie własnej wartości, wzbudzi zachwyt u innych, a nam pozwoli się wciąż rozwijać, bo nic tak nie motywuje, jak chęć bycia coraz lepszym. Mamy w szkole mnóstwo zdolnych uczniów, którzy teraz, w trudnych czasach ujawniają swój potencjał. Tym razem Zuzia z klasy 5d prezentuje swoje prace plastyczno - techniczne. Podziwiajcie TUTAJ:)

Stefek Burczymucha

Data dodania: 2020-06-19

Zdolni uczniowie mają zdolnych rodziców. Nie mogło być inaczej! A po oglądnięciu filmiku z udziałem rodziców recytujących Stefka Burczymuchę Marii Konopnickiej, będziecie pewni, że należy się nagroda co najmniej Oskara za odwagę, poczucie humoru i serce do rozsiewania dobra. Bardzo gratulujemy naszym dużym i małym aktorom i liczymy na więcej!
Oglądaj TUTAJ

Egzaminy ósmoklasistów

Data dodania: 2020-06-17

Nasi młodzi, już prawie absolwenci, podjęli nie lada wyzwanie i od wczoraj wykazują się wiedzą zdobytą w szkole, pisząc egzamin ósmoklasisty. Wczoraj z języka polskiego, dziś z matematyki, a jutro z języka angielskiego. Niby jak co roku, ale przecież w zupełnie odmiennych warunkach, co nadaje temu egzaminowi szczególny charakter i wartość historyczną, którą obyśmy wspominali po latach jedynie w kategoriach anegdoty. Trzymamy zatem za naszych uczniów mocno kciuki i wierzymy, że niezależnie od okoliczności staną na wysokości zadania i udowodnią swoją wiedzę zdobywaną przez lata.

Kolejny teledysk klasy siódmej

Data dodania: 2020-06-10

Kolejna odsłona teledysków klas siódmych. Pomimo panującej pandemii, kolejna grupa naszych uczniów zdecydowała się ukończyć roczne zadanie! Tym razem Karol, Paweł, Igor, Mateusz i Piotrek z klasy 7c, pokazali swoje oblicze z zupełnie innej strony. Stworzyli wersję teledysku do piosenki Cyndi Lauper "Girls just want to have fun" - wykazując się poczuciem świetnego humoru, który można było dostrzec na lekcjach muzyki, a teraz osiągnął swoje apogeum, i potencjałem, wartym profesjonalnego oszlifowania. I droga do kariery zostanie otwarta! :)
Miłego oglądania, TUTAJ

Przed egzaminem dla klas ósmych

Data dodania: 2020-06-10

Odrobina dobrych rad i mnóstwo dobrej energii dla uczniów klas ósmych!!! Trzymamy kciuki, a Wy przeczytajcie i głowa do góry! BĘDZIE DOBRZE!!!
TUTAJ
Prezentację przygotowała dla Was pani Dorota Prażuch:))

« 1 2 3 ...69 »