ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 1997280

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Rozwijamy się

Aktualności

Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas pierwszych

Data dodania: 2018-05-23

Dnia 18.05.2018r. w sali gimnastycznej w SP5 w Gliwicach odbył się Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas pierwszych. W turnieju wzięły udział dziesięcioosobowe drużyny z SP41, SP23 i SP5. Celem turnieju było wyrabianie ogólnej sprawności ruchowej dzieci z wykorzystaniem zabaw, wdrażanie dzieci do rywalizacji zespołowej, a także nabywanie odporności emocjonalnej, hartowanie organizmu dzieci poprzez zabawy i zawody o charakterze sportowym, wyrabianie dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych podczas pokonywania zadań oraz integracja grupy. Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali swoje szkoły, zajmując następujące miejsca: I miejsce SP41, II miejsce SP5, III miejsce SP23. 
Sport, zabawa oraz dobry humor towarzyszyły uczestnikom przez cały pobyt, a podsumowaniem zabawy były słodkie upominki i nagrody rzeczowe. Bardzo dziękujemy naszej reprezentacji oraz opiekunom klas pierwszych: p. B. Łakomskiej i p. M. Morawskiej za opiekę i przygotowanie uczniów do zawodów. GRATULACJE!!!

Spotkanie z owadami

Data dodania: 2018-05-23

W dniu dzisiejszym odbyło się drugie z trzech zaplanowanych spotkań "żywej lekcji przyrody". Tym razem poznaliśmy bliżej patyczaki i straszki. Te bardzo ciekawe owady, które można hodować w domu. Nie są agresywne, świetnie przystosowały się do naturalnych warunków, a poznane bliżej zaciekawiają, a nawet wzbudzają sympatię:)

Mała bankowość, czyli co każdy pierwszak o banku wiedzieć powinien

Data dodania: 2018-05-09

Pani Marta Watoła jest znana nieco starszym uczniom z poprzednich lat, kiedy to prezentowała nam ciekawe informacje na temat bankowości. Pierwszaki miały możliwość poznać panią Martę dzisiaj, ponieważ właśnie dziś, pani Marta oraz pani Magdalena Nowakowska wprowadziły najmłodszych uczniów w tajniki skomplikowanych terminów i informacji dotyczących między innymi oszczędzania, zakładania konta, używania karty płatniczej, lokat, walut i wielu innych tajemniczych spraw, które bez fachowej pomocy trudno zrozumieć. Dzięki sympatycznym paniom wiele niejasności zostało zrozumianych, a my zachęcamy do zakładania kont SKO przy PKO, współpracującym z naszą szkołą, naprawdę WARTO!

Zapraszamy na festyn 2018!

Data dodania: 2018-05-04

26 maja odbędzie się osiedlowy festyn, którego jesteśmy współorganizatorami. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do zabawy! Jednym z naszych znaków rozpoznawczych będzie ptaszek "Bzik", do uszycia którego zachęcamy i koszulki festynowe, zarówno dla dzieci jaki i dorosłych, w męskim kroju i białym kolorze, które to koszulki można zamawiać u wychowawców klas. Bardzo liczymy na Wasz liczny udział i dobrą zabawę!

Kolejne wydanie "Kropki" zapraszamy do lektury!

Data dodania: 2018-04-26

Spotkanie z pajęczakami

Data dodania: 2018-04-25

Pajęczaki to stawonogi, które nie wzbudzają naszej sympatii. Ale często emocje związane z tymi zwierzętami wynikają z naszej niewiedzy i nieznajomości. Dzieci z klas młodszych, które uczestniczyły dzisiaj w pierwszym z trzech spotkań ze zwierzętami, na początku na widok pająków i skorpiona miały miny wskazujące na spory dystans do owłosionych, nieruchomo przyczajonych w swoich szklanych akwariach ptaszników. Kiedy jednak ich właściciel zaczął o nich opowiadać, brał do ręki pokazując je bliżej, emocje szybko przybrały wymiar pozytywny, a buzie uśmiechnęły się, trochę zaskoczone, że ptaszniki, i w ogóle pająki, a nawet skorpiony, nie są takie straszne i można się z nimi zaprzyjaźnić. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, tym razem z owadami:)

Let's talk about Spain czyli o Hiszpanii po angielsku

We wtorek 24 kwietnia nasi uczniowie uczyli się o Hiszpanii po angielsku!
Na zaproszenie szkolnych koordynatorek programu Erasmus+,
przyjechali do Gliwic studenci z Hiszpanii, odbywający praktyki pedagogiczne w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego. Pełna relacja na stronie projektu KLIK!

Eko - Rajd start!

Data dodania: 2018-04-24

Dzisiejszy dzień to prawdziwe pospolite ruszenie! Wszystkie klasy, począwszy od najmłodszych, do najstarszych, oczywiście w zorganizowanej i ściśle zaplanowanej formie, niosąc przygotowane przez siebie plakaty, wyruszyły dzisiaj ulicami naszego osiedla, aby zwrócić uwagę mieszkańcom, oraz uzmysłowić sobie, jak ważna jest ekologia i codzienna troska o otaczającą nas przyrodę, a także ile śmieci znajduje się na chodnikach i przylegających do nich miejscach zieleni. Wszyscy uczniowie zaopatrzeni w worek oraz ochronne rękawiczki, mieli za zadanie symbolicznie pozbierać śmieci, ale niektóre dzieci zaangażowały się bardzo ambitnie, i po drodze można było usłyszeć przekrzykiwania, kto podniósł więcej papierków. Akcję przygotowały panie Zofia Żywicka i Magdalena Łapszyńska, które opracowały różne plany tras oraz przygotowały starszych uczniów jako przewodników każdej klasy. Serdecznie dziękujemy!

Żyrafka Lokatka jedzie na majówkę!

Data dodania: 2018-04-24

Zapraszamy do nowego konkursu Żyrafki Lokatki.
Narysuj, lub napisz
, gdzie pojedzie,
co zobaczy, czego nowego się nauczy. Może pozna nowych przyjaciół, ciekawe miejsca? Może zdobędzie nowe pomysły na oszczędzanie?
Zapraszamy do kreatywności.
Na prace plastyczne lub literackie czekamy do majówki, oddajemy je pani Basi.

Powsinogi w Staniszczach Małych nad Małą Panwią

Data dodania: 2018-04-22

Nasze dzielne Powsinogi, czyli członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo -Turystycznego przy naszej szkole, którym opiekują się p. Zofia Żywicka i p,Magdalena Łapszyńska, nie leniuchują, tylko zwiedzają, co tylko mogą, i jeżdżą, gdzie tylko się da:). W sobotę, przy pięknej pogodzie udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego, we wsi Staniszcze Małe, w województwie opolskim. Relacja z tej eskapady na blogu Powsinóg KLIKNIJ:)

« 1 2 3 ...38 »