ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3784127

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Aktualności

Innowacja pedagogiczna

Data dodania: 2020-09-23

Wszystkie klasy w obecnym roku szkolnym będą realizowały założenia innowacji pedagogicznej "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA", opracowanej przez p. Katarzynę Kapuścińską, p. Włodzimierza Kozaczkę, p. Bożenę Asman-Nowakowską, p. Małgorzatę Rochoń oraz p. Sylwię Cichą. Wykonując 48 zadań, uczniowie zagłębią się w tematykę historyczno-patriotyczną, naukowo-kulturalną, fantastyczno-baśniową, poznając ciekawą, choć niełatwą przeszłość naszego kraju, związane z nią postaci wielkich bohaterów, legendy i baśnie z morałem, a także piękne miejsca z tradycją i duszą. Dla zachęty powstał kącik patriotyczny, który możemy pooglądać na I piętrze. Zapraszamy!

Szkolne Koło Wolontriatu

Data dodania: 2020-09-22

Pomaganie to wyższa forma świadomości społecznej. Pomaganie bezinteresowne to wyzwanie dla naszych starszych uczniów, którzy działają w Szkolnym Kole Wolontariatu, prowadzonym przez panie: Ewelinę Paluch i Anię Wasilewską. Hania Balicka, Karolina Burzyńska, Lila Pluta i Martynka Deląg z klasy 8a, w ramach zajęć wolontariatu, zorganizowały chętnym pierwszakom korzystającym ze świetlicy, zabawy na świeżym powietrzu. Wolontariuszy jest znacznie więcej, a cały czas zgłaszają się kolejni chętni. co daje nadzieję, że rozwiniemy w szkole wielkie pokłady empatii i otwarcia na potrzeby innych.   

Klasa 3a realizuje projekt eTwinning - wycieczka rowerowa

Data dodania: 2020-09-18

Turystyka rowerowa jest bardzo popularna, natomiast jazda na rowerze sprzyja zdrowiu pod warunkiem, że jest bezpieczna. Klasa 3a, realizując projekt eTwinning - "Kierunek bezpieczeństwo", wybrała się 16 września na wycieczkę rowerową. To był wspaniały pomysł na naukę na świeżym powietrzu. Utrwalaliśmy zasady bezpiecznej jazdy ścieżkami rowerowymi, rozpoznawaliśmy pionowe i poziome znaki drogowe. Był też czas na wspólna zabawę, sportową rywalizację i ........lody. Brawo 3a!

Bezpieczne pierwszaki w klasie 1a i 1b

Data dodania: 2020-09-16

W środę uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantami, którzy przekazali naszym pierwszakom ważną wiedzę o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym. Takiej wiedzy nigdy za wiele, bo przecież chcemy być nie tylko zdrowi, ale także bezpieczni w każdej sytuacji. Spotkanie z panami w mundurach bardzo się dzieciom podobało i na pewno zapadło w pamięć. Możemy być pewni, że dzieci będą przestrzegały wszelkich zasad, docierając do naszej szkoły i z niej wracając. 

BHP koronawirusa

Data dodania: 2020-09-15

Jeśli już o bezpieczeństwie mowa, a pewnie często zdarzać się to będzie ostatnimi czasy, zapraszamy do obejrzenia sympatycznego filmiku, który przypomni nam o zasadach, które należy przestrzegać w szkole. KLIKNIJ

eTwinning "Kierunek - bezpieczeństwo"

Data dodania: 2020-09-14

Wszyscy wiemy jak ważne jest nasze bezpieczeństwo - bezpieczeństwo w szkole, gdzie powinniśmy przestrzegać zasad bezpiecznej nauki i zabawy, a obecnie także zasad wynikających z zagrożenia koronawirusem. Bezpieczni chcemy być także w ruchu drogowym - w drodze do szkoły i do domu. Uczniowie klasy 3a, wraz z paniami: Renatą Linek - Nowakowską oraz Magdaleną Kiczyńską, włączyli się w działania w ramach projektu eTwinning "Kierunek - bezpieczeństwo". Przez najbliższe dwa miesiące będą wraz z partnerami ze szkół w całej Polsce wykonywać zadania, które pozwolą im poczuć się w szkole i nie tylko, jeszcze bardziej bezpiecznie i komfortowo.
Zapraszamy na wycieczkę po Polsce - poznajmy partnerów uczestniczących w projekcie -
https://www.pictramap.com/app/view…

Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

Data dodania: 2020-09-09

Zazwyczaj zapraszamy uczniów do Świetlika wiosną, ale w tym roku konkurs został przesunięty i odbył się w środę, 9 września. Uczestniczyło w nim 25 uczniów z młodszych klas naszej szkoły. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego, kto jest chętny tą wiedzę zgłębić. Skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Konkurs koordynowały panie Zofia Żywicka i Beata Łakomska, których zadaniem była sprawna organizacja i przeprowadzanie konkursu, a następnie przesłanie prac konkursowych do biura konkursu. Trzymamy kciuki za naszych konkursowiczów i życzymy pięknych wygranych. Dziękujemy za udział w konkursie i cieszymy się, że macie zapał do nauki poza nauką szkolną!

1 września - ważna data

Data dodania: 2020-09-01

1 września, to ważna data w naszym życiu, ponieważ to czas rozpoczęcia nauki szkolnej dla pierwszaków. Dla starszych uczniów, po długich miesiącach nauki zdalnej. BARDZO cieszymy się, że znów spotkamy się w szkolnych murach, z naszymi nauczycielami i kolegami z ławki. Obowiązują nas różne wytyczne, dotyczące bezpieczeństwa, w sytuacji zagrożenia epidemicznego, ale przecież DAMY RADĘ! Prawda?
Pamiętajmy, że pierwszy dzień szkoły to również bardzo ważna data w naszej historii, której nie wolno nam zapomnieć!

SKO zaprasza do zabawy

Data dodania: 2020-06-26

Kochani, jakby bardzo Wam się nudziło, nie było pogody, towarzystwa do zabawy, stęsknilibyście się za wirtualną rzeczywistością, tak bardzo obecną w naszym życiu od kilku ostatnich miesięcy, to zapraszamy TUTAJ, gdzie znajdziecie "Skarbonkę TVP ABC", czyli gry i zabawy interaktywne, trochę wiedzy z ekonomii finansowej i możliwość zarabiania wirtualnych pieniędzy. Zaprasza opiekun SKO w naszej szkole - pani Basia Plecińska.

Czas na piękne wakacje!

Data dodania: 2020-06-26

Nadeszły upragnione wakacje. Należą się one bardziej, niż kiedykolwiek, ponieważ przychodzą po trudnym doświadczeniu zdalnej edukacji, której nikt się nie spodziewał ani nie oczekiwał. Ale to już za nami. Wszyscy mamy nadzieję na powrót do szkolnej rzeczywistości we wrześniu, w realnym, a nie wirtualnym kształcie, i tego przede wszystkim, życzymy całej społeczności szkolnej.  Na ten moment przed nami wakacje, oczekiwane, i jak zawsze, pełne marzeń i planów. Życzymy ich spełnienia i spędzenia czasu wolnego w nieograniczony sposób, a  w związku ze szkołą, tylko dobrych wspomnień mijającego roku szkolnego:)
W szkole świadectwa ukończenia odebrali jedynie nasi absolwenci, czyli uczniowie klas ósmych. Zachowując dyscyplinę sanitarną, mogli na chwilę spotkać się ze swoimi wychowawcami i obdarzyć uśmiechem, pod wciąż obowiązującymi maseczkami. Gratulujemy naszym najstarszym uczniom i życzymy najlepszych doświadczeń w kolejnej szkole:)

« 1 2 3 ...70 »