Rozwijamy się

Żyrafka Lokatka się cieszy, w szkole mnóstwo aluminiowych puszek leży!

Data dodania: 2017-12-01

Zakończył się konkurs zbiórki puszek aluminiowych, w którym klasy rywalizowały pomiędzy sobą o największą ilość, zebraną w ciągu jednego tygodnia. Zbieraliśmy od 18 do 22 listopada. Po policzeniu wszystkich puszek, okazało się, że mamy ich wszystkich 2007 sztuk! najwięcej zebrała klasa 3a - 460 sztuk, na drugim miejscu znalazła się klasa 1b z wynikiem 400 puszek, na trzecim miejscu klasa 3b, która uzbierała 275 sztuk. Sporo klas zakończyło zbiórkę wynikiem ponad stu puszek. Gratulujemy najlepszym, dziękujemy za przyłączenie się do konkursu:) Wszyscy jesteśmy wygrani, jeśli potrafimy troszczyć się o środowisko naturalne i zbieramy surowce wtórne.

Konkurs na postaci z bajek

Data dodania: 2017-11-24

Zakończył się konkurs na postaci z bajek. Uczniowie przebrali się za swoje ulubione postaci, oraz wykonali piękne prace plastyczne. Najpiękniejsze z nich zostały wyeksponowane na wystawie. Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy talentów!

Konkurs Żyrafy Lokatki

Data dodania: 2017-11-22

Żyrafa Lokatka wyłoniła zwycięzców konkursu, w którym należało wykonać pracę plastyczną i zamienić Żyrafkę w żabę, smoka, albo kogokolwiek innego. Dzieci nie zawiodły i wiele prac konkursowych zostało przekazanych pani Basi. Żyrafce najbardziej spodobały się prace: Grześka, Marty, Oliwki, Zosi, Małgosi, Bartka, Kacpra i Izy. Gratulujemy zwycięzcom i już myślimy o następnym konkursie. Obserwujcie naszą SKO-wą tablicę na holu pierwszego piętra!

Zajęcia origami

Data dodania: 2017-11-17

Od października w naszej szkole trwają warsztaty origami dla uczniów klas od IV do VI, prowadzone przez panią Agnieszkę Lanuszny. Tym razem uczestniczki zajęć tworzyły łabędzia. Na wykonanie jednej pracy potrzeba było od 200 do 350 modułów, w zależności od rozmiaru. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach.

I Ty możesz zostać świętym Mikołajem!

Data dodania: 2017-11-15

Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem!". Od 15 listopada do 5 grudnia, kto może i chce przyłączyć się, przynosi prezenty: maskotki, książki, gry, puzzle, kredki, itp. Prezenty muszą być nowe i mile widziane jest, aby były zapakowane w torebki prezentowe. Prosimy nie przynosić słodyczy. Prezenty przynosimy do sali 112 (p. Wódkowska-Semik), 105 (p Katarzyna Fic), do dużej świetlicy (p. Barbara Plecińska), lub do swojego wychowawcy.
Prezenty przekazane zostaną dzieciom przebywającym w gliwickim szpitalu.
                                      DZIĘKUJEMY!

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

Data dodania: 2017-11-12

W środę 8.11.2017r. w naszej szkole odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas 5-7. Najlepszy wynik uzyskał Maciej Lachowicz z klasy 7b. Niestety nie udało mu się przejść do drugiego etapu. Nic straconego. Za rok kolejna edycja tego konkursu:)

Data dodania: 2017-11-10

Dzisiejszy dzień upłynął nam na przygotowaniach do jutrzejszego Święta Polski Niepodległej. Przy wejściu oczekiwały na wchodzących dwie piękne Słowianki - pani Magda i pani Beata, które przypinały nauczycielom i rodzicom biało - czerwone kotyliony. Na pierwszych lekcjach uczniowie wykonywali kotyliony dla siebie. Większość dzieci przyszła do szkoły ubrana odświętnie, co podkreśliło wagę jutrzejszych uroczystości. To nasz niewielki wkład w złożenie hołdu wszystkim, którzy walczyli w obronie polskości i niepodległości.

Śniadanie daje moc!

Data dodania: 2017-11-08

Śniadanie to posiłek, który daje energię na cały dzień. Nasza szkoła przystąpiła, jak co roku, do ogólnopolskiej akcji promującej zdrowe odżywianie. W klasach odbyły się rozmowy na temat jedzenia, wspólne przygotowywanie kanapek, surówek i sałatek, a także wspólna degustacja przygotowanego posiłku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy, bo przecież przygotowanie kolorowej kanapki z pomysłem to nie lada wyzwanie! Na talerzach pojawiły się kotki, myszki, uśmiechnięte emotikonki, wylegający się z jaja kurczaczek, statki, na stołach zrobiło się kolorowo i bardzo wesoło, a patrząc na nie, w brzuszkach od razu zrobiło się głodno...

Trzeciaki dla pierwszaków

Data dodania: 2017-11-03

Klasa trzecia to już ostatni etap edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie są obeznani ze szkołą, wdrożeni do przestrzegania panujących w niej zasad. Dlatego też mogą i chcą być dobrym przykładem dla uczniów najmłodszych, którzy we wrześniu rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Klasa trzecia "e" odwiedziła pierwszaków z klasy 1 "b". Starsi uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów zakładki do książek. Zadeklarowali również pomoc, jeśli o taką zostaną poproszeni. Może także uda się zorganizować wspólne odrabianie zadań domowych?

Żyrafka Lokatka zaprasza do kolejnego konkursu!

Data dodania: 2017-11-02

Żyrafka Lokatka lubi konkursy. Tym razem chciałaby się przebrać za kogoś zupełnie innego i poudawać, że jest smokiem, albo słoniem, albo koniem... Dzieciom nie brakuje pomysłów, więc czekamy na duuużo prac plastycznych, wykonanych dowolną techniką i na dowolnym formacie. Niezależnie od tego, w co zamienicie żyrafkę, na obrazku MUSI znajdować się jakaś jej część. Zapraszamy serdecznie, nie tylko uczniów, należących do SKO, Żyrafka Lokatka lubi wszystkie dzieci!
A prace należy oddać pani Basi ze świetlicy. Czekamy!

« 1 2 3 ...31 »