ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2300885

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Kiermasz świąteczny - 18 grudnia, od godz. 16.00

Aktualności

Rozgrywki sportowo - "misiowe" "Miś zdrowy - bo sportowy".

Data dodania: 2018-11-23

W piątek 23 listopada, drużyna reprezentująca naszą szkołę zwyciężyła w rozgrywkach sportowych, poprzedzających niedzielne święto pluszowego misia. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Gliwicach. Nasi reprezentanci z klasy 2a i 2b świetnie się bawili, a pluszowe misie dzielnie im towarzyszyły, pomagając pokonywać kolejne zadania sportowe. Wywalczone pierwsze miejsce uwieńczyło przyjaźń z misiami! Gratulujemy naszym dzielnym drugoklasistom!

Dzień najmilszego pluszaka

Data dodania: 2018-11-21

25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Oprócz oczywiście całej armii cudownych pluszaków, które zapraszamy do szkoły w poniedziałek 26 listopada, zapraszamy dzieci również do konkursu dla klas 1-3. Najmłodsi pobierają kolorowanki, które najpiękniej pokryte kolorem znajdą się na gazetce. Drugoklasiści czytają fragmenty tekstów literackich i łączą je z odpowiednim pisarzem. Klasy trzecie natomiast popisują się inwencją twórczą i wykonują najpiękniejsze misie dowolną techniką plastyczną i w dowolnym formacie. Wszystkie prace oczywiście trafiają do pani Basi:) Czekamy!

Zdrowa żywność Act For Food

Data dodania: 2018-11-21

W poniedziałek 19 listopada klasa Va miała zajęcia dotyczące zdrowej żywności, produktów BIO i ECO. Zajęcia poprowadziły Panie z fundacji założonej przez firmę Carrefour w ramach projektu Act For Food. Podczas zajęć dzieci miały okazję skosztować różnego rodzaju polecanych produktów i dowiedzieć się, na czym polega różnica między zwykłą, a zdrową żywnością. Zajęcia były bardzo ciekawe, a wszystkie produkty smaczne:)

Klasy 8a i 8b w MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU

Data dodania: 2018-11-19

W piątek, 16 listopada, klasy 8a i 8b wraz z opiekunami zwiedziły MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU, czyli były nazistowski obóz zagłady. Mimo, że uczniowie byli teoretycznie przygotowani do tematu, okazał się on niezwykle trudny, a samemu zwiedzaniu towarzyszyły olbrzymie emocje i wzruszenie. Wszyscy uczestnicy tej żywej lekcji historii stanęli na wysokości zadania i zachowali się, jak przystało na miejsce, z należytą powagą. To, co zobaczyli i to, czego wysłuchali z ust przewodników, z pewnością na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Koncert WOLNOŚĆ JEST W NAS

Data dodania: 2018-11-19

Mieliśmy dzisiaj niecodzienną okazję uczestniczyć w koncercie edukacyjnym "Wolność jest w nas", zorganizowanym okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Projekt przywołał najchlubniejsze karty z historii Polski w specjalnie przygotowanych krótkich filmach, a przede wszystkim w piosenkach. Usłyszeliśmy ponadczasowe pieśni wolnościowe z repertuaru m.in. Jacka Kaczmarskiego i Jana Pietrzaka, w poruszających interpretacjach pomysłodawczyni i organizatorki koncertu, pani Agnieszki Bielanik-Witomskiej i jej podopiecznych ze Studia Piosenki i Musicalu w Knurowie. Na scenie zabrzmiały też popularne pieśni legionowe, w wykonaniu uczniów, wybranych z kilku gliwickich szkół. I właśnie tym gronie wystąpiły nasze szkolne talenty, z klas 5c i 8b, oklaskiwane na widowni przez koleżanki i kolegów z klasy.
Koncertową publiczność, oprócz uczniów, stanowili dyrektorzy zaproszonych szkół, przedstawiciele gliwickich władz oświatowych oraz Instytutu Pamięci Narodowej z Katowic.
Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem przeboju „Przeżyj to sam” i obietnicą, że to nie ostatnie nasze spotkanie w takim gronie.

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Bielanik-Witomskiej i Fundacji Music Art za zaproszenie do udziału w tak ważnym edukacyjno-artystycznym przedsięwzięciu!

Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko

Data dodania: 2018-11-16

Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole uroczego psiaka Bluesa. Przyjechał do nas, aby zaprezentować program profilaktyczny „Bezpieczny Pies – Bezpieczne Dziecko”
Dzięki niemu uczniowie dowiedzieli się jak świadomie, już od najmłodszych lat być mądrym i odpowiedzialnym właścicielem psa. Kiedy nie należy podchodzić do zwierzęcia. Jak zachować się, gdy pies zaatakuje, czym jest mowa ciała psa, jak bezpiecznie bawić się ze swoim przyjacielem, jak prawidłowo nakarmić psa, jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Wszystkim uczniom zajęcia przypadły do gustu. Zapewne nie będzie to ostatnia wizyta Bluesa w naszej szkole :)

Najpiękniejsze prace wybrane!

Data dodania: 2018-11-14

W wyniku głosowania zostały wyłonione najpiękniejsze prace plastyczne, wykonane przez naszych uczniów z okazji Święta Niepodległości Polski. I miejsce zdobyła Weronika Łyczko i praca nr 10, II miejsce Olga Zielonka i praca nr 2, III miejsce Maria Kubiczek i praca nr 30. Wyróżnienia zdobyli: Martyna Niedzielak, (praca nr 25), Wiktoria Nowak, (praca 19) i Dawid Rycowski (praca 21). Gratulujemy zdolności plastycznych i wygranych!

Rozstrzygnęliśmy konkurs i podliczyliśmy zebrane puszki aluminiowe

Data dodania: 2018-11-14

Świnka skarbonka mogłaby być dumna z takich zbiorów! Udało nam się zebrać w sumie 3334 puszki! Wygrała klasa 4D, wynikiem 1127 sztuk, drugie miejsce zajęła klasa 4B, która zebrała 1000 puszek, na trzecim miejscu znalazła się klasa 2B, z ilością 882 sztuk. Konkurs dotyczył klas, ale nie mogliśmy pominąć indywidualnych zbieraczy, którzy "zapracowali" na wygraną swoich klas. Pierwsze miejsce indywidualnie zajął Dominik Grabarczyk, który przyniósł do szkoły 1000 puszek, drugie miejsce należy się Adamowi Mazurowi, który zgromadził 800 puszek, trzecie miejsce należy się Marysi Balickiej (340 sztuk), kolejne miejsce Oliwce Krasińskiej (260 sztuk), a dwa kolejne miejsca po 150 sztuk - Marcie Pryt i Krystianowi Praskiemu. Zwycięskie klasy otrzymały w nagrodę gry planszowe, a najlepsi zbieracze nagrody indywidualne. Gratulujemy pięknych wyników i dziękujemy za podjęcie wyzwania w konkursie!

Zajęcia przed rocznicą niepodległości

Data dodania: 2018-11-12

8 i 9 listopada w klasach pierwszych i w klasie 3b odbyły się zajęcia dotyczące historii Polski i polskich symboli narodowych. Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Lanuszny. W czasie lekcji uczniowie mogli dokładnie przeanalizować treść polskiego hymnu, a także dowiedzieć się kim są postacie pojawiające się w hymnie. Nauczycielka prowadząca zajęcia mówiła o setnej rocznicy odzyskania niepodległości, a także w jakich okolicznościach powstał polski hymn i kto był jego autorem. Okazało się, że nawet uczniowie klas pierwszych mają sporą wiedzę historyczną. Brawo!

Święto Niepodległości

Data dodania: 2018-11-09

W piątek poprzedzający niedzielne święto, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej stanęły na wysokości zadania i wprowadziły społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Piękne kotyliony na piersiach wszystkich i odśpiewane na baczność cztery zwrotki narodowego hymnu, oraz treść przedstawionych wierszy i piosenek, przypomniały nam o wartościach, którym każdy Polak powinien pozostać wierny. Jesteśmy różni, ale przecież łączy nas ojczyzna, w której żyjemy. Dziękujemy dzieciom i paniom: Małgosi Nierodzie i Iwonie Skoczylas, które przygotowały piękny występ, oraz paniom pracującym w świetlicy, które przygotowały dla uczniów kotyliony:)

« 1 2 3 ...43 »