Licznik odwiedzin: 1921997

Rozwijamy się

Tradycje, zwyczaje, obrzędy związane z powitaniem wiosny - rozstrzygnięcie konkursu

Data dodania: 2018-04-11

Natalia Żukowska zdobyła I miejsce, Hanna Citkowska II miejsce, w szkolnym konkursie plastycznym: "Tradycje, zwyczaje, obrzędy związane z powitaniem wiosny" , przygotowanym przez opiekunki SKKT "POWSINOGI". Obydwie dziewczynki są z klasy 4a. Gratulujemy!

Nakrętkowa niespodzianka

Data dodania: 2018-04-10

Dzisiejszy poranek wprawił niejedną osobę wchodzącą do szkoły w zdumienie. Obok wejścia, ktoś poustawiał mnóstwo sześciolitrowych butli wypełnionych plastikowymi nakrętkami. Butle zrobiły niesamowite wrażenie, ponieważ to, że zbieramy nakrętki, wszystkim jest wiadome, ale takich ilości naraz, od jednej osoby, nikt się spodziewał. Cudownym "ktosiem" i sprawcą niespodzianki okazał się Dominik z klasy 3B. 59 butli, wypełnionych po brzegi nakrętkami, 21 tysięcy sztuk, plus jedna butla ze zużytymi bateriami. Taka "dostawa" to piękna pomoc dla osoby niepełnosprawnej, do której nakrętki trafią, a my wszyscy, dzięki Dominikowi, jesteśmy bardzo dumni z jego postawy i zaangażowania. Bardzo dziękujemy!

Projekt "Bakcyl" czyli ekonomia na co dzień

Data dodania: 2018-04-09

Projekt "Bakcyl" czyli Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, to cykl lekcji prowadzonych w szkole przez pracowników banków, występujących w roli trenerów - wolontariuszy. Tematyka prowadzonych przez nich zajęć związana jest między innymi z oszczędzaniem pieniędzy, inwestowaniem ich i bezpiecznym pożyczaniem. W naszej szkole gościliśmy kolejny, ale nie ostatni raz, sympatycznego pana Jacka, który w bardzo przyjazny i zrozumiały sposób przedstawił starszym uczniom tajniki związane z bankowością detaliczną. Takie multimedialne zajęcia są bardzo ciekawe, a na pewno potrzebne, jeśli chodzi o wiedzę, którą można wykorzystać w praktyce:)

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Data dodania: 2018-04-06

Autyzm to zaburzenie układu nerwowego, które objawia się między innymi trudnościami w okazywaniu uczuć, komunikacji z innymi ludźmi i problemami z integracją bodźców. Na znak solidarności i wsparcia chorych, w dzisiejszym dniu uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, aby zwrócić uwagę na problem nietolerancji i niewiedzy w społeczeństwie dotyczącej autyzmu.

Zdrowy (krzywy) kręgosłup

Data dodania: 2018-04-04

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu z fizjoterapeutą na temat: "Czy zdrowy kręgosłup jest prosty?" Dowiedzieliśmy się na tym spotkaniu, jak wygląda, gdzie się znajduje i do czego służy kręgosłup, oraz jak powinna wyglądać prawidłowa postawa człowieka w pozycji stojącej, siedzącej na krześle i na innym podłożu. Mieliśmy okazję poznać model kręgosłupa oraz wygląd kręgów. Teraz już wiemy, że zdrowy kręgosłup jest krzywy - ma zakręty, (krzywizny), ale nasze mięśnie powinny być tak silne, żeby utrzymać go pionowo,czyli PROSTO!  Powinniśmy dbać o niego jeżdżąc na rowerze, hulajnodze, biegając i uprawiając wszelkie możliwe i dostępne nam działania związane z ruchem. Wiosna z pewnością nam w tym pomoże!

I miejsce w powiatowym konkursie literackim

Data dodania: 2018-03-27

Pola Bulenda i Hanna Wołongiewicz zdobyły I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Literackim ,,I Ty możesz zostać Andersenem". Dziewczyny są uczennicami p. Marty Wojsław. Serdecznie gratulujemy!

Lekcja historii z bractwem Kerin

Data dodania: 2018-03-24

W poniedziałek 19 marca, na zaproszenie nauczyciela historii, pani Agnieszki Lanuszny, do naszej szkoły zawitali rycerze z bractwa historycznego Kerin. Poprowadzili lekcję dla uczniów klas IV i V. Tematem zajęć były początki państwa polskiego i historia Mieszka I. Zajęcia były niezwykle ciekawe, a uczniowie bardzo aktywnie w nich uczestniczyli, co widać na zdjęciach:)

"Koci" konkurs

Data dodania: 2018-03-24

W marcu w naszej szkole odbyła się już trzecia edycja szkolnego konkursu plastycznego z okazji światowego dnia kota. Tym razem tematem pracy był nasz zwierzak podczas zabawy. W konkursie udział wzięło czterdziestu trzech uczniów naszej szkoły. Wszystkie prace były piękne, jednak organizatorzy konkursu wyłonili czterech zwycięzców i piętnaście wyróżnionych osób, które otrzymały nagrody i dyplomy. Serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku:)

Poezja łączy pokolenia

Data dodania: 2018-03-23

Z okazji obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Poezji, odbył się w naszej szkole doroczny konkurs recytatorski "Poezja łączy pokolenia". Zgodnie z zasadą konkursu, uczestnikami byli dorośli, a oceniającymi dzieci. We wspólnej zabawie biorą zawsze udział: pani dyrektor, panie wychowawczynie z przedszkoli, do których uczęszczali nasi uczniowie oraz gość specjalny. Tym razem odwiedziła nas mysłowicka poetka i autorka uroczych opowiadań dla dzieci, pani Gabriela Kotas.
Każdy z uczestników otrzymał przed konkursem zestaw pięciu wierszy do recytacji. W tym roku wykorzystaliśmy zabawne wiersze Agnieszki Frączek. O tym, który tekst będzie prezentowany, zadecydowało losowanie. Uczestników oceniało dziecięce jury, któremu przewodniczyła pani Karolina z Miejskiej Biblioteki Publicznej na Sikorniku.
Okazało się, że wszyscy spisali się doskonale i decyzją jury, zajęli ex aequo pierwsze miejsce!
Dziękujemy i zapraszamy za rok!
Imprezę przygotowały panie Beata Haładus i Beata Kaczorowska - Małyszko.

Kiermasz wielkanocny

Data dodania: 2018-03-20

Kilka tygodni przygotowań, aby jak zwykle, było kolorowo i wesoło. W dniu kiermaszu na stołach pojawiły się ciekawe i bardzo różnorodne ozdoby wielkanocne. Wykonali je tradycyjnie uczniowie w klasach i w świetlicy, nauczyciele i rodzice. Bardzo dziękujemy za odwiedziny na kiermaszu, dokonane zakupy, pomoc w przygotowaniach i piękne prace!

« 1 2 3 ...36 »