Zapraszamy na kiermasz świąteczny - 17 grudnia godz. 16.00

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Zakończenie zbiórki "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem".

Data dodania: 2019-12-10

Zakończyliśmy akcję zbierania prezentów dla dzieci w szpitalu onkologicznym w Gliwicach "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem". Jak zawsze, mogliśmy liczyć na wsparcie społeczności szkolnej i wyrażamy swoje gorące podziękowanie w imieniu organizatorów i chorych dzieci.
DZIĘKUJEMY!

Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu historyczno-fotograficznego

Data dodania: 2019-12-09

Na konkurs wpłynęły prace przedstawiające historie i fotografie związane ze wszystkimi niemalże gliwickimi cmentarzami - Centralnym, Lipowym, hutniczym, żołnierzy radzieckich, żydowskim. Bardzo zróżnicowane w podejściu do tematu, ukazujące zarówno klimat cmentarzy, historie ogólne i osobiste z nimi związane. Jury wyłoniło najlepsze prace. Szczególne wrażenie wywarła na jury praca Leny Belzyt ze Szkoły Podstawowej nr 9, dotycząca kobiet-żołnierek pochowanych na cmentarzu żołnierzy radzieckich na ul. Sobieskiego.
Wyniki konkursu:
Kategoria - klasy IV-V
1. Lena Belzyt, SP 9
2. Daniel Szmigiel, SP 28
3. Adam Wiszniowski, SP 28
Wyróżnienie: Maja Szweda, SP 28
Kategoria - klasy VI-VII
1. Alicja Grzeszek, SP 9
2. Antoni Kukuła, SP 9
3. Maksymilian Podulka, SP 41
Wyróżnienie: Agata Kozik SP 23 (ZSO 5), Zosia Wiszniowska SP 28
Kategoria - klasy VIII
1. nie przyznano
2. Mateusz Gazdowicz, SP 9
3. Mateusz Rojek SP 9, Filip Simon SP 9
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu oraz ich Opiekunom!
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy serdecznie na wystawę pokonkursową oraz wręczenie nagród i dyplomów dnia 19 grudnia (czwartek), o godzinie 11:45 do Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Kormoranów 23.

Data dodania: 2019-12-06

Mikołajki w klasach zawsze są miłą chwilą pełną radości, nawet jeśli upominek nie zawsze spełnia oczekiwania. Liczy się gest, uśmiech, moment oczekiwania i radości w oczach innych. I zawsze obdarowanie kogoś jest przyjemniejsze niż otrzymanie prezentu!
Na zdjęciach mikołajki klasy 3b:)

Rozstrzygnięcie mikołajkowej krzyżówki Żyrafki Lokatki

Data dodania: 2019-12-06

Rozstrzygnęliśmy mikołajkową krzyżówkę, która ogłosiła Żyrafka Lokatka. Dzieci, którym udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi, otrzymały upominki. Żyrafka się cieszy. My też. Dziękujemy i gratulujemy udziału w konkursie!

Kreatywność uczniów klasy trzeciej

Data dodania: 2019-12-05

W klasie 3b odbyły się w czwartek bardzo ciekawe zajęcia, które wzbudziły w uczniach pokłady kreatywności i zapału do pracy. Dzięki koralikom, które przyniosła pani Beata Łakomska, można było układać, a potem zaprasować wzór o tematyce świątecznej. Powstały kolorowe ozdoby, a dzieci poczuły się jak prawdziwi artyści:)

Szczęść Boże wszystkim Górnikom!

Data dodania: 2019-12-04

Z okazji górniczego święta niech popłyną do górników nasze najlepsze życzenia, aby ciężka praca jaką wykonują była doceniana, bezpieczna i satysfakcjonująca!

Kolorowo, pomysłowo i naukowo

Data dodania: 2019-12-04

Uczniowie klas: 6a, 6b i 6c oraz klas 5, 6, 7 i 8, w ramach dodatkowej pracy domowej dla uczniów zmobilizowanych i poszukujących wiedzy z zajęć geografii i biologii, wykonali modele Układu Słonecznego oraz wybranych komórek i modeli anatomicznych, na przykład serca, płuc, mózgu, a także zielniki z oznaczonymi krzewami, drzewami i roślinami zielnymi. Projekty dotyczyły realizacji działu z geografii "Ruchy Ziemi" i "Ziemia w Układzie Słonecznym", natomiast z biologii uczniowie wykonują prace dodatkowe po zrealizowaniu danego działu przez cały rok szkolny. Uczniowie w pomysłowy sposób przyswajają wiedzę, mogą również liczyć na najwyższą ocenę za pracę, a pracownie wzbogacają się o starannie wykonane pomoce dydaktyczne. Brawo!

Uczymy się przedsiębiorczości z p. dyrektor Banku PKO BP w Gliwicach

Data dodania: 2019-12-03

W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościliśmy przemiłą panią Martę Watołę, dyrektora  Oddziału I Banku PKO BP w Gliwicach, który współpracuje z naszą szkołą w ramach działalności SKO. Uczniowie klas pierwszych, niektórzy po raz pierwszy, zetknęli się z fachowym nazewnictwem produktów bankowych i działań związanych z korzystaniem z oferty banku, które zostały przedstawione w  multimedialnej prezentacji. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki, a wiosną to my wybierzemy się do placówki bankowej:)

Origamowy flaming

Data dodania: 2019-12-01

Kolejne warsztaty origami z panią Agnieszką Lanuszny zakończone i kolejne małe dzieła sztuki do oglądania. Tym razem uczestniczki i uczestnicy zajęć origami stworzyli przestrzennego flaminga z modułów. Do wykonania pracy potrzebne było ponad 500 modułów. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach:)

Klasa 3b na poszukiwaniach Białej Damy

Data dodania: 2019-11-28

Uczniowie klasy 3b spędzili dzisiejszy dzień na poszukiwaniach Białej Damy na zamku w Toszku. Prawdziwej Damy nie udało się odszukać, podobnie jak ukrytego legendarnego skarbu, ale dzieci świetnie bawiły się, poznając historię zamku, uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych, spektaklu multimedialnym i grillu. Wycieczka zaliczona do bardzo udanych, a połączenie rekreacji z łykiem historii regionalnej to bez wątpienia świetna propozycja w czasie mikołajkowego szaleństwa.

1 2 3 4 ...58 »