Projekt Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej

Data dodania: 2019-04-04

Uczniowie naszej Szkoły, od 6 kwietnia, wezmą udział w projekcie DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury, realizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej. Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich. Nasi Uczniowie wezmą udział w module 3: "Zielona Architektura". Zajęcia, prowadzone przez nauczycieli akademickich odbywają się na Wydziale Architektury oraz w terenie, w weekendy - w kwietniu, maju i czerwcu. Kolejne moduły projektu odbędą się po wakacjach. Informacji dla Uczniów i Rodziców zainteresowanych udziałem w kolejnej rekrutacji udziela szkolny koordynator projektu - Małgorzata Nieroda. Zapraszamy!

1. PLAKAT
  2. Informacja POWER UMO DWA

Lokatka przypomina - Segregujemy śmieci

Data dodania: 2019-04-02

Przypominamy o konieczności segregowania śmieci.
Kolor szary to odpady ZMIESZANE, których nie można zakwalifikować do innych kolorów, oprócz materiałów niebezpiecznych,
Kolor brązowy - to odpady BIO, czyli resztki jedzenia, odpady roślinne.
Kolor żółty to METALE i TWORZYWA SZTUCZNE, na przykład plastikowe butelki, puszki po napojach.
Kolor niebieski to PAPIER, czyli papierowe reklamy, gazety, tektura,
a kolor zielony to SZKŁO, czyli słoiki, butelki szklane.
Taka kolorowa segregacja ułatwia odzyskiwanie surowców wtórnych i zmniejsza koszty korzystania z usług komunalnych. Przede wszystkim jednak, przyczynia się do ochrony naturalnego środowiska.

Data dodania: 2019-04-01

E-Twinning to dobre praktyki uczenia się i nauczania. W ramach realizowanego projektu, na holu parteru możemy podziwiać piękne prace pierwszoklasistów, z klasy 1c. Pomysłowe roboty z materiałów odpadowych to świetny pomysł na naukę poprzez zabawę rodziców ze swoimi dziećmi. A rezultaty cieszą oczy i zachęcają do dalszej kreatywności.

Konkurs gwary śląskiej

Data dodania: 2019-03-31

W marcu w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas I - III dotyczący gwary śląskiej. Zadaniem uczestników było wyjaśnienie, co oznaczają wyrażenia zapisane w gwarze. Za bezbłędne tłumaczenie można było otrzymać ocenę celującą z języka angielskiego i słodki upominek. W konkursie wzięło udział 16 uczniów i wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniem;)

200 modułów i pisanka

Data dodania: 2019-03-31

Podczas kolejnych warsztatów origami uczestnicy wraz z prowadzącą, panią Agnieszką Lanuszny, przygotowywali piękne, kolorowe jajka z origami modułowego. Aby powstało jedno jajko potrzeba było ponad 200 modułów. Wszystkie jajka widoczne na zdjęciach można będzie zakupić podczas tradycyjnego kiermaszu wielkanocnego. Tymczasem zapraszamy do podziwiania prac na zdjęciach.

Konkurs międzyszkolny dla klas 4-6

Data dodania: 2019-03-26

Zamek Piastowski – jest jednym z najstarszych obiektów w naszym mieście i piękną jego wizytówką. Sięga swymi początkami XIV wieku Jest zbudowany w stylu gotyckim. Powstał najprawdopodobniej w czasie, kiedy w Gliwicach powstały mury obronne. Zamek Piastowski obecnie jest siedzibą dwóch działów: archeologii i historii i stanowi Oddział Muzeum w Gliwicach. A my zapraszamy do międzyszkolnego konkursu, w którym należy zaprojektować fasadę budynku, dla ułatwienia korzystając z konturowego rysunku zameczku. Zapraszamy do kreatywnej pracy!

Makiety przedstawiające sceny z lektury

Data dodania: 2019-03-26

Makiety wykonali uczniowie klasy 3b na postawie przeczytanej lektury o Lampo, psie, który jeździł koleją. Pies Lampo żył naprawdę w latach 50. XX wieku. Samodzielnie podróżował pociągami, a w 1961 roku zginął potrącony przez pociąg. Został pochowany pod akacją rosnącą przy stacji, a rok później postawiono mu pomnik. Jest symbolem wielkiego oddania i poświęcenia człowiekowi.

Wiosenne stroje

Data dodania: 2019-03-22

Wiosną chcemy wyglądać bardziej promiennie i kolorowo. Stąd pomysł, aby przywitać tę najpiękniejszą porę roku najciekawszymi strojami, na które ogłosiliśmy konkurs. Stroje zaprezentowane przez dzieci były bardzo widowiskowe, trudno było wybrać te najpiękniejsze!
Pierwsze miejsca, równorzędnie, w kategorii indywidualnej zdobyli: Kasia Andrzejewska i Marta Krukiewicz oraz Olek Musiał, drugie miejsce przypadło Madzi Pawliszyn. Wszystkie dzieci uczęszczają do klasy 1c. Trzecie miejsce otrzymała Weronika Stąpor z klasy 1b. Wyróżniony w tej kategorii został Mikołaj Lutek z klasy 1c. W kategorii par pierwsze miejsce zdobyli: Lena Balzer i Bartosz Januszka z klasy 1b, drugie miejsce Dominika Olender i Maja Wojtuń z klasy 1a, trzecie miejsce Anastasiia Mazurenko i Daryna Guzil z klasy 3b. Dziękujemy dzieciom za piękne wrażenia i udział w zabawie:)

Wiosenne pokazy

Data dodania: 2019-03-22

Witając wiosnę, pochwaliliśmy się dziś przeróżnymi talentami. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w tańcu, śpiewie, recytacji, akrobacji, umiejętności grania na instrumentach, plastyce, a nawet układaniu kostki Rubika. Występy bardzo się podobały i nie wątpimy, że utalentowanych uczniów jest w naszej szkole znacznie więcej. dziękujemy wszystkim, którym nie zabrakło odwagi, a pozostałych zachęcamy do rozwijania swoich zainteresowań i talentów. Na pewno będzie jeszcze okazja, aby się zaprezentować!

W palmiarni

Data dodania: 2019-03-21

Palmiarnia to bardzo klimatyczne miejsce, w którym można powitać pierwszy dzień wiosny. Tak właśnie uczynili dziś uczniowie klasy 2a i 2b, udając się na wycieczkę. Doskonały pomysł na lekcję w terenie!

1 2 3 4 ...49 »