Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Data dodania: 2019-06-21

Będzie co wspominać, było pięknie! Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 to już przeszłość. Teraz wakacje, odpoczynek, relaks i zero uczenia. No może troszeczkę wiedzy się przyda, na przykład jakie lody najbardziej chłodzą, albo na której łące można policzyć najpiękniejsze płynące po niebie obłoczki... Birety poszybowały wysoko w górę, a w naszej szkole historia napisała kolejny rozdział. Klasy ósme opuściły szkolne mury, a kolejne roczniki weszły szczebelek wyżej po drabinie edukacyjnej. Do zobaczenia we wrześniu! Odpoczywajcie!

To już jutro

Data dodania: 2019-06-18

Na ten dzień niektórzy czekają od 1 września. Jutro zamkną się drzwi klas w szkole na całe dwa miesiące wakacji. Niektórzy z radością, niektórzy ze smutkiem, pożegnają szkolne mury, w których przez 10 miesięcy, albo dla niektórych przez 8 lat, tak wiele się działo. Radość, złości, zrozumienie, walka z samym sobą, własnymi niedoskonałościami, lenistwem, możliwość zabawy, przyjaźń,... Wiele uczuć i emocji, z którymi człowiek musi zetknąć się, aby nauczyć się żyć. Dzisiejszy dzień to czas przygotowań do jak najgodniejszego powiedzenia sobie: do zobaczenia! Do zobaczenia za dwa miesiące, albo gdzieś, kiedyś, w zupełnie innych okolicznościach. A dziś jeszcze uczniowie porządkowali swoje miejsca pracy, opróżniali szafki ubraniowe, klasy pierwsze nie zapomniały podziękować paniom w kuchni i panu woźnemu, a  klasy ósme z przejęciem ćwiczyły kroki do poloneza. Pani Małgosia natomiast wieszała dekorację na zakończenie roku. Aby jutro było pięknie!

Zakończenie projektu

Data dodania: 2019-06-18

Zakończył się przewidziany na obecny rok szkolny projekt DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury, realizowany przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej i dofinansowany z Funduszy Europejskich. Nasze uczennice w nim uczestniczące, otrzymały Certyfikaty, którymi się z dumą pochwaliły. Gratulujemy i zapraszamy na kolejne projekty w przyszłym roku szkolnym!

Zielono w świetlicy

Data dodania: 2019-06-17

Dzieci ze świetlicy pod opieką pani Małgosi Nierody, od jakiegoś czasu miały bardzo ciekawe zajęcia. Posiały lub posadziły przeróżne rośliny, które mogły obserwować podczas ich wzrostu. To bardzo dobre doświadczenie dla przyszłych, wspaniałych ogrodników, a takimi na pewno będą dzieci, którym umożliwiono samodzielną i bezpośrednią opiekę nad założonym ogródkiem:)

Erasmus+ w pigułce

Data dodania: 2019-06-17

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Podsumujmy zatem udział naszej szkoły w programie Erasmus+.
To oczywiście tylko krótkie streszczenie realizacji projektu. Reszta pozostanie w głowach, sercach i w szkolnych działaniach na wiele kolejnych lat!

Wycieczka

Data dodania: 2019-06-14

Tuż przed ogłoszeniem wakacji uczniowie, korzystając ze sprzyjającej aury, chętnie jeżdżą na wycieczki, czerpiąc ciekawą wiedzę z bezpośredniego kontaktu z otaczającym środowiskiem. Uczniowie klasy 7b we wtorek, 11 czerwca, odwiedzili Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz zamek w Mosznej. Muzeum w Opolu działa od niespełna 3 lat, jest to muzeum interaktywne, w którym zajęcia bardzo ubogacają wiedzę muzyczną i stanowią ciekawą alternatywę lekcji muzyki w szkole. Natomiast zamek w Mosznej to architektoniczne cudeńko, przypominające zamki w baśniach Disneya. Czarujące wnętrza z niesamowitymi legendami, oraz urokliwy park wokół, to miejsce, w którym chce się pozostać na dłużej. Niestety, wycieczka zaplanowana została tylko na jeden dzień, więc uczniowie klasy 7b ze swoją wychowawczynią, panią Magdaleną Kępą, pełni wrażeń, bardzo zadowoleni, choć może z niedosytem, co jeszcze można byłoby zobaczyć i zwiedzić, przyjechali z powrotem do Gliwic. Kolejne wycieczki w przyszłym roku szkolnym:)

Wręczenie nagród konkursu fotograficznego „Zabytki Techniki w mojej okolicy”

Data dodania: 2019-06-14

W dniu dzisiejszym pani dyrektor Joanna Łomnicka-Łakomy wraz z organizatorką konkursu panią Małgorzatą Nierodą wręczyły nagrody i wyróżnienia w konkursie fotograficznym „Zabytki Techniki w mojej okolicy”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy również sponsorowi części nagród - Związkowi Gmin Jurajskich. Zapraszamy do konkursu ponownie za rok!

Warsztaty origami

Data dodania: 2019-06-14

Ostatnie warsztaty origami w tym roku szkolnym zakończone. Tym razem dziewczyny biorące udział w zajęciach wykonały postać z filmu Star Wars - mistrza Yodę. Do wykonania pracy potrzeba było około 500 modułów. Efekty pracy uczestniczek można podziwiać na zdjęciach. Kolejne zajęcia w przyszłym roku szkolnym:)

Jak nie czytam, jak czytam!

Data dodania: 2019-06-10

W poniedziałek, punktualnie o godzinie 10.00, dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Start ogłosili specjalni dzwonkowi dyżurni. We wszystkich klasach czytaliśmy wiersze, łącząc tym.samym bicie rekordu czytania z Dniem Poezji.
Klasy 1-3 recytowały "Książeczkę" Lucyny Krzemienieckiej, starsze - fragmenty "Piosenki o książce" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Kreatywne świetliczanki

Data dodania: 2019-06-07

Świetlica to miejsce nie tylko odpoczynku, ale również zabawy. Mając wolny umysł od zadań i skupienia lekcyjnego, można zadziałać kreatywnie i przy odrobinie dobrych chęci zrobić coś z niczego. Tak oto powstała gra w piłkarzyki, z wykorzystaniem kartonowego pudełka, kilku kredek i piłeczki pingpongowej. Brawo dla Kasi i Oli z klasy 1c! Z kolei dziewczynki z klasy drugiej stworzyły "pociąg fryzur". Super pomysły rodzą się w świetlicy!

1 2 3 4 ...51 »