ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2704615

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

To już jutro

Data dodania: 2019-06-18

Na ten dzień niektórzy czekają od 1 września. Jutro zamkną się drzwi klas w szkole na całe dwa miesiące wakacji. Niektórzy z radością, niektórzy ze smutkiem, pożegnają szkolne mury, w których przez 10 miesięcy, albo dla niektórych przez 8 lat, tak wiele się działo. Radość, złości, zrozumienie, walka z samym sobą, własnymi niedoskonałościami, lenistwem, możliwość zabawy, przyjaźń,... Wiele uczuć i emocji, z którymi człowiek musi zetknąć się, aby nauczyć się żyć. Dzisiejszy dzień to czas przygotowań do jak najgodniejszego powiedzenia sobie: do zobaczenia! Do zobaczenia za dwa miesiące, albo gdzieś, kiedyś, w zupełnie innych okolicznościach. A dziś jeszcze uczniowie porządkowali swoje miejsca pracy, opróżniali szafki ubraniowe, klasy pierwsze nie zapomniały podziękować paniom w kuchni i panu woźnemu, a  klasy ósme z przejęciem ćwiczyły kroki do poloneza. Pani Małgosia natomiast wieszała dekorację na zakończenie roku. Aby jutro było pięknie! 

Zakończenie projektu

Data dodania: 2019-06-18

Zakończył się przewidziany na obecny rok szkolny projekt DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury, realizowany przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej i dofinansowany z Funduszy Europejskich. Nasze uczennice w nim uczestniczące, otrzymały Certyfikaty, którymi się z dumą pochwaliły. Gratulujemy i zapraszamy na kolejne projekty w przyszłym roku szkolnym!

Zielono w świetlicy

Data dodania: 2019-06-17

Dzieci ze świetlicy pod opieką pani Małgosi Nierody, od jakiegoś czasu miały bardzo ciekawe zajęcia. Posiały lub posadziły przeróżne rośliny, które mogły obserwować podczas ich wzrostu. To bardzo dobre doświadczenie dla przyszłych, wspaniałych ogrodników, a takimi na pewno będą dzieci, którym umożliwiono samodzielną i bezpośrednią opiekę nad założonym ogródkiem:)

Erasmus+ w pigułce

Data dodania: 2019-06-17

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Podsumujmy zatem udział naszej szkoły w programie Erasmus+.
To oczywiście tylko krótkie streszczenie realizacji projektu. Reszta pozostanie w głowach, sercach i w szkolnych działaniach na wiele kolejnych lat!
http://www.sp41-gliwice.pl/erasmus


Wycieczka

Data dodania: 2019-06-14

Tuż przed ogłoszeniem wakacji uczniowie, korzystając ze sprzyjającej aury, chętnie jeżdżą na wycieczki, czerpiąc ciekawą wiedzę z bezpośredniego kontaktu z otaczającym środowiskiem. Uczniowie klasy 7b we wtorek, 11 czerwca, odwiedzili Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz zamek w Mosznej. Muzeum w Opolu działa od niespełna 3 lat, jest to muzeum interaktywne, w którym zajęcia bardzo ubogacają wiedzę muzyczną i stanowią ciekawą alternatywę lekcji muzyki w szkole. Natomiast zamek w Mosznej to architektoniczne cudeńko, przypominające zamki w baśniach Disneya. Czarujące wnętrza z niesamowitymi legendami, oraz urokliwy park wokół, to miejsce, w którym chce się pozostać na dłużej. Niestety, wycieczka zaplanowana została tylko na jeden dzień, więc uczniowie klasy 7b ze swoją wychowawczynią, panią Magdaleną Kępą, pełni wrażeń, bardzo zadowoleni, choć może z niedosytem, co jeszcze można byłoby zobaczyć i zwiedzić, przyjechali z powrotem do Gliwic. Kolejne wycieczki w przyszłym roku szkolnym:)

Wręczenie nagród konkursu fotograficznego „Zabytki Techniki w mojej okolicy”

Data dodania: 2019-06-14

W dniu dzisiejszym pani dyrektor Joanna Łomnicka-Łakomy wraz z organizatorką konkursu panią Małgorzatą Nierodą wręczyły nagrody i wyróżnienia w konkursie fotograficznym „Zabytki Techniki w mojej okolicy”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy również sponsorowi części nagród - Związkowi Gmin Jurajskich. Zapraszamy do konkursu ponownie za rok!

Warsztaty origami

Data dodania: 2019-06-14

Ostatnie warsztaty origami w tym roku szkolnym zakończone. Tym razem dziewczyny biorące udział w zajęciach wykonały postać z filmu Star Wars - mistrza Yodę. Do wykonania pracy potrzeba było około 500 modułów. Efekty pracy uczestniczek można podziwiać na zdjęciach. Kolejne zajęcia w przyszłym roku szkolnym:)

Jak nie czytam, jak czytam!

Data dodania: 2019-06-10

W poniedziałek, punktualnie o godzinie 10.00, dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Start ogłosili specjalni dzwonkowi dyżurni. We wszystkich klasach czytaliśmy wiersze, łącząc tym.samym bicie rekordu czytania z Dniem Poezji.
Klasy 1-3 recytowały "Książeczkę" Lucyny Krzemienieckiej, starsze - fragmenty "Piosenki o książce" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Kreatywne świetliczanki

Data dodania: 2019-06-07

Świetlica to miejsce nie tylko odpoczynku, ale również zabawy. Mając wolny umysł od zadań i skupienia lekcyjnego, można zadziałać kreatywnie i przy odrobinie dobrych chęci zrobić coś z niczego. Tak oto powstała gra w piłkarzyki, z wykorzystaniem kartonowego pudełka, kilku kredek i piłeczki pingpongowej. Brawo dla Kasi i Oli z klasy 1c! Z kolei dziewczynki z klasy drugiej stworzyły "pociąg fryzur". Super pomysły rodzą się w świetlicy!

Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Fotograficznego „Zabytki Techniki w mojej okolicy”

Data dodania: 2019-06-07

W maju, w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Fotograficzny pod nazwą: „Zabytki Techniki w mojej okolicy”, który koordynowała pani Małgorzata Nieroda. Adresowany był do uczniów klas 4-8. Na konkurs zostało zgłoszonych kilkadziesiąt prac z różnych gliwickich szkół podstawowych. Jury wybrało zwycięskie prace oraz wyróżniło kilka z nich. Są to:

Z klas IV - V:
1. Aleksander Janas ZSP nr 5, Kacper Trzop ZSP nr 3
2. Alicja Grabowska ZSP nr 3, Mateusz Gibki ZSP nr 3
3. Ligia Narloch ZSP nr 5
Wyróżnienie:
Oskar Kamiński ZSP nr 3

Z klas VI - VII:
1. Patrycja Tustanowska SP nr 9, Paweł Przytocki ZSP nr 3
2. Barbara Fabian SP nr 9, Karolina Bursakowska-Irzykowska ZSP nr 2
3. Mateusz Gazdowicz SP nr 9, Alicja Grzeszek SP nr 9

Z klas VIII, wyróżnienie:
Jakub Narloch ZSP nr 5

Z klas VI-VII, wyróżnienie:
Natalia Korytowska ZSP nr 3
Amelia Bełżek ZSP nr 3
Piotr Panek ZSP nr 2

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w rozdaniu dyplomów i nagród oraz na wystawę prac – 14 czerwca br. o godzinie 10.45, w Szkole Podstawowej nr 41 w Gliwicach, na holu pierwszego piętra.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy świetnych prac!

1 2 3 4 ...51 »