Kiermasz świąteczny - 18 grudnia, od godz. 16.00

Razem na święta - dla zwierząt

Data dodania: 2018-12-13

W okresie świątecznym serdecznie zapraszamy do zbiórki dla zwierząt. Prosimy o karmę, koce, miski, zabawki... wszystko to, co może być przydatne tym, które same poprosić nie potrafią, a bardzo potrzebują. Zbiórka w naszej szkole trwa przez cały rok, niemniej jednak okres naszych świątecznych przygotowań szczególną troską obejmuje również zwierzęta, którym jeszcze przed świętami chcemy zawieźć prezenty.

Dzieci w fabryce bombek

Data dodania: 2018-12-12

Uczniowie klasy 2b pojechali w piątek, 7 grudnia na bardzo ciekawą wycieczkę do Fabryki Bombek w Miechowie. Na miejscu znaleźli się w bajkowym i bardzo kolorowym świecie małych cudeniek. Dowiedzieli się z czego robione są szklane ozdoby i w jaki sposób powstają. Jedną bombką zajmuje się kilka osób! To żmudna i precyzyjna praca, wymagająca wiele cierpliwości. W fabryce można zamówić bombkę wykonaną według własnego, zupełnie unikalnego projektu!  Dzieci mogły samodzielnie ozdobić swoją bombkę, a także zakupić coś z bardzo bogatej galerii produktów. Taka wycieczka zupełnie zmienia sposób patrzenia na świąteczną choinkę, na której wiszą tradycyjne ozdoby i świecidełka:)

Konkurs na recenzję książki!

Data dodania: 2018-12-07

W bibliotece pojawiło się ostatnio mnóstwo nowych książek, zakupionych z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Większość z nich zaproponowali sami czytelnicy.
Jest w czym wybierać!
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w nowym konkursie bibliotecznym.
Napisz, jaką książkę proponujesz wypożyczyć na święta i dlaczego. Na autorów najciekawszych recenzji czekają nagrody.
Termin - do 14 grudnia. Propozycje, podpisane imieniem i nazwiskiem, można składać w bibliotece lub w sekretariacie. Powodzenia!

Finał zabawy z Forum

Data dodania: 2018-12-06

Klasa 2b i 3b zostały zaproszone do Centrum Handlowego Forum, gdzie odbył się finał konkursu literacko - plastycznego dla szkół. Obydwie klasy napisały dwie bajki: "Niezwyczajna kreda" oraz "Marta i niezwykłe drzewo". Bajki zostały zakwalifikowane do ścisłego finału i wydrukowane w książce, którą każdy z uczniów otrzymał na własność. Dzieci spotkały się z autorami dla dzieci, panią Renatą Piątkowską i panem Maciejem Orłosiem, podpisywały książki, uczestniczyły w ciekawej rozmowie i oczywiście, jak prawdziwe gwiazdy - pozowały do zdjęć. Przygoda z pisaniem i ilustrowaniem bajek trwała kilka tygodni, a dzieci jeszcze w grudniu skorzystają z otrzymanych voucherów do kina. Być może... któryś z naszych małych pisarzy zostanie kiedyś dorosłym autorem książek?

Policzyliśmy prezenty!

Data dodania: 2018-12-06

Emocje dnia dzisiejszego mocno podgrzały prezenty, które zostały wyeksponowane na holu pierwszego piętra. Pamiętacie ogłoszenie o zbiórce dla dzieci ze szpitala i akcji "I Ty możesz zostać Mikołajem"?  Nie wypowiadając głośno aby nie zapeszyć, myśleliśmy o uzbieraniu 100 sztuk prezentów, pamiętając o nie tak odległym jeszcze dniu 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Byłby to kolejny rekord w naszej szkole z tej okazji. Nie liczyliśmy jednak na zbyt wiele, ze względu na krótki czas zbiórki. Ponownie przekonaliśmy się, że możemy liczyć na społeczność szkolną, która nie zawiodła. Prezenty zostały komisyjnie policzone, okazało się, że otrzymaliśmy dla chorych dzieci nie tylko 100, ale 119 prezentów!!! Uśmiech czyni cuda, więc możemy spodziewać się, że dzięki ofiarności uczniów oraz ich opiekunów, mali pacjenci szpitala onkologicznego w Gliwicach będą szybciej wracać do zdrowia! Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom o Wielkich Sercach!!!

Mikołajowe radości

Data dodania: 2018-12-06

Dzisiejszy dzień był pełen emocji. W całek szkole zaczerwieniło się od mikołajowych czapek i reniferkowych rogów, przy dźwiękach dzwoneczków dzieci poszukiwały w szkole Mikołaja, a starsi uczniowie rozegrali pełne wrażeń, sportowe zawody mikołajkowe, na różnych poziomach wiekowych. Gdyby tak "mikołajowo" mogło być przez cały rok!

Żyrafka ogłasza

Data dodania: 2018-11-29

Najpiękniejszą "misiową" pracę wykonał Alan a klasy 3b. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy społeczność szkolną do następnego żyrafkowego zadania. Prosimy o choinki, w dowolnym formacie i dowolną techniką, płaskie lub przestrzenne, z różnych materiałów. Mile widziane choinki z materiałów wtórnych. Za zgodą właścicieli prace zostaną wystawione na kiermaszu bożonarodzeniowym.

Przed "andrzejkami"

Data dodania: 2018-11-28

Klasa 1b, 3a i 3b dzisiejsze popołudnie spędziły w szkole. Uczniowie poznali dawne obyczaje związane z obchodami andrzejek, przeprowadzili zabawę z układaniem butów, mogli lać wosk i bawić się przy muzyce razem ze swoimi paniami, Ireną Ciosk, Kariną Wódkowską-Semik i Bożeną Asman-Nowakowską. Takie spotkania niewątpliwie integrują społeczność szkolną i są ciekawą alternatywą na spędzanie wolnego czasu.  ,

Stop przemocy!

Data dodania: 2018-11-28

22 listopada reprezentanci naszej szkoły z klasy 4, Barbara Olszówka (4b) i Dominik Kołbuc (4c) oraz z klasy 6a, Wiktoria Kostelecka i Lena Oleńko, uczestniczyli w VII Miejskim Konkursie Plastycznym "Stop przemocy". Uczniowie pracowali w zespołach 2-osobowych, w wybranej technice plastycznej. Tegorocznym tematem pracy było "Stop przemocy - gdy kultura czyni cuda, przemoc nigdy się nie uda!"

Bombkowe szaleństwo

Data dodania: 2018-11-26

Zbliżające się święta będą bardzo kolorowe, za sprawą bombek obficie posypanych brokatem, które nasi uczniowie, 26 listopada, mieli okazję samodzielnie ozdobić, na warsztatach zdobienia świątecznych kul, przygotowanych przez Pracownię Artystyczną As. Uczniowie, którzy zadeklarowali udział w wydarzeniu, malowali szklane bombki w wymyślone przez siebie wzory, oraz obficie posypywali je różnokolorowym brokatem. Następnie bombki były suszone i pakowane w pudełeczka, więc można będzie wykorzystać je na prezent.

1 2 3 4 ...44 »