Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Data dodania: 2019-11-15

Dzisiaj, wspominając święto niepodległości, uczniowie spotkali się na uroczystości przygotowanej przez swoich kolegów, pod kierunkiem pana Włodzimierza Kozaczki i pana Beniamina Piksy, z pomocą pań: Sylwii Cichej i Iwony Skoczylas. Montaż słowno - muzyczny urozmaiciła multimedialna prezentacja, którą wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli. Dziękujemy za porcję historii i wzruszenia!

Kodowanie narodowych symboli

Data dodania: 2019-11-15

Dzieci z 6 grupy świetlicowej oraz uczestnicy kółka zainteresowań "Kodowanie na start" z klasy 1a, świętowali 11 listopada. Na zajęciach bawili się kodując narodowe symbole. Super zajęcia!

W świetlicy dzieci się nie nudzą

Data dodania: 2019-11-15

W 4 grupie pani Ani, a potem także w grupie 3, dzieci bawią się w zaplatanie warkoczyków. To fajna zabawa i świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu po lekcjach. A potem z resztek włóczki jeszcze można zrobić pompony:-D.

Podsumowanie wielkiej zbiórki puszek

Data dodania: 2019-11-14

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce aluminiowych puszek. Zebraliśmy ich aż 4498 sztuk!
Pierwsze miejsce zajęła klasa 3B za 1559 puszek.
drugie miejsce przyznaliśmy klasie 5B, za 1535 sztuk,
natomiast trzecie miejsce zajęła klasa 6A z ilością 590 puszek.
Konkurs przewidziany był dla klas. Ale nie sposób nie zauważyć i wyróżnić uczniów, którzy zaangażowaniem przyczynili się do zwycięstwa swojej klasy. Takimi osobami są:
Dominik Grabarczyk, który przyniósł 1535 puszek,
Marysia Balicka - 1360 puszek
i Ania Malarska - 590 puszek.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wygranych!

101 Lat Niepodległości Polski

Data dodania: 2019-11-08

W dniu dzisiejszym uczniowie świetlicy wykazali się bardzo dobrą znajomością historii, zwłaszcza tej związanej z niepodległością naszego kraju. Dzieci zebrane w świetlicy wiedziały jakie mamy symbole narodowe, dlaczego obchodzimy święto niepodległości, kto napisał hymn narodowy i kim bym był Józef Piłsudski. Mamy nadzieję, że poniedziałek, który jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, będzie spędzony w sposób godny uczczenia narodowego święta.

Hymn wyśpiewany w klasach

Data dodania: 2019-11-08

Przed Świętem Niepodległości Polski uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, równo o godzinie 11.11 wyśpiewali hymn Polski. Tym samym, swoją godną postawą uczcili 101 lat Niepodległości naszego kraju oraz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "szkoła do hymnu"https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-do-hymnu

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

Data dodania: 2019-11-05

Dzisiejszy poranek to duża mobilizacja intelektualna dla uczniów klas starszych, ponieważ rano odbyła się pierwsza, matematyczna część Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego Dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego w roku szkolnym 2019/2020. Chętni uczniowie, a zgłosiło się ich 24, rozwiązywali przez 120 minut, dwadzieścia jeden skomplikowanych zadań zamkniętych i otwartych, których nie powstydziłby się niejeden maturzysta. Trzymamy kciuki za umiejętności i wiedzę naszych uczniów, dziś z  matematyki, jutro z języka angielskiego, a w przyszłych dniach również z geografii, chemii, fizyki... Jeśli uczniom powiedzie się etap szkolny, będą mieli szansę na etap regionalny, a docelowo wojewódzki. POWODZENIA!

Wolontariat w szkole

Data dodania: 2019-11-05

Uczennice, wolontariuszki ze Szkolnego koła wolontariatu "Na szczęście" oraz pomocnicy ze szkolnej świetlicy, wspólnie wzięli udział w akcji organizowanej przez Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach - "Pola nadziei". Pierwszym etapem akcji było, wraz z uczniami z wielu gliwickich szkół i przedszkoli, zasadzenie cebulek żonkili w Parku Chopina. Otrzymane cebulki przynieśliśmy też do szkoły, aby na wiosnę zakwitły - nasze "Pola nadziei". Przedstawicielki szkolnego koła wolontariatu do pomocy zaangażowały młodszych kolegów. Teraz z niecierpliwością czekamy na wiosnę, cały czas angażując się w działania na rzecz innych.

Tona makulatury

Data dodania: 2019-11-04

Czy tona makulatury to dużo? Zapewne, zwłaszcza dla jednej osoby. Nie było dużo jednak dla pana Adriana Grabarczyka ani jego syna Dominika, naszego ucznia, którzy już nam niejednokrotnie udowodnili, że możemy liczyć na Ich wsparcie i pomoc w różnorodnych zbiórkach. Tym razem dostaliśmy całe 1000 kilogramów makulatury. Bardzo dziękujemy:)

Laureaci konkursu "Na skrzydłach przyjaźni".

Data dodania: 2019-10-31

Serdeczne gratulacje dla laureatów konkursu plastycznego "Na skrzydłach przyjaźni". Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Nasi uczniowie: Emilia Puchalik, Monika Machi, Roksana Topolska, Krzysztof Turko, Małgosia Lachowicz, Daria Zielonka, Natalia Jarocka, Emilia Paul oraz Marta Roza - wykonali piękne prace na temat przyjaźni, pasji i swoich zainteresowań. Życzymy dalszych sukcesów:)

1 2 3 4 ...56 »