ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2810839

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kropki

Data dodania: 2019-09-16

16 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia kropkowe: kliknij
Po zajęciach szkolnych w świetlicy dzieci również pamiętały o Dniu Kropki, uczestnicząc w zabawach i zajęciach. Wiele dzieci pamiętało, aby ubrać się "w kropki". Ubrały się nawet panie ze świetlicy:) Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku "The Dot", na podstawie książki Petera H. Reynoldsa o tym samym tytule.

Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne

Data dodania: 2019-09-16

W szkole w czwartek, 12 września, odbyły się Igrzyska, w których uczestniczyła cała nasza społeczność. Dzieci w ramach rywalizacji klas, biegały na różnych dystansach, uczestniczyły w sztafecie wahadłowej, rzucały piłką lekarską i skakały w dal. Można było również pokonać tor przeszkód. Uczestnicy rozgrywek ambitnie rozgrywali konkurencje, pamiętając o zasadzie uczciwej rywalizacji. Było wesoło, sportowo i chciałoby się rzec, kolorowo, choć dominowały głównie barwy białe i czerwone. Jak to na igrzyskach:)

100 na 100 na BIS

Data dodania: 2019-09-11

Zapraszamy po raz drugi do udziału w konkursie 100 na 100. Naszym celem znów będzie zebranie 100 butli pięciolitrowych wypełnionych nakrętkami plastikowymi. Tym razem chcemy uczcić 100 - lecie pierwszego z trzech powstań śląskich, które miały miejsce w latach 1919-1921. Przy okazji okrągłej rocznicy bardzo ważnych dla polskości Śląska wydarzeń, znów chcemy złożyć hołd historii, ale także zwrócić uwagę na ochronę środowiska, a nakrętki przekazać osobie niepełnosprawnej. Liczymy na wsparcie całej społeczności szkolnej i zapraszamy do zbierania. Do szkoły można przynosić już wypełnione butle, ale również same nakrętki i puste butle. Konkurs koordynują nauczyciele świetlicy. Zapraszamy!

BohaterON w naszej szkole!

Data dodania: 2019-09-11

BohaterON w naszej szkole! Bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.
Będziemy pisać kartki, będziemy nagrywać filmiki.
Liczymy również na zaangażowanie rodziców:)
Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Katarzyna Kapuścińska.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

FACE TO FACE WITH THE WORLD

Data dodania: 2019-09-03

W roku szkolnym 2019/20 przyłączyliśmy się do międzynarodowego projektu edukacyjnego
FACE TO FACE WITH THE WORLD

Jest to autorski projekt edukacyjno - humanitarny, skierowany do wszystkich placówek oświatowych w Polsce, które chcą nawiązywać kontakty i prowadzić lekcje online ze szkołami oraz instytucjami społecznymi z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu   nawiązanie międzynarodowych przyjaźni.

Po zakończonym projekcie wszystkim szkołom, które zrealizują projekt zostanie przesłany  „Międzynarodowy Certyfikat Humanitarno –Edukacyjny -Szkoła zmieniająca świat”

Nasza szkoła będzie współpracować z dwiema placówkami edukacyjnymi w Kenii. Już wkrótce odbędą się pierwsze lekcje online! Na razie ustalamy tematykę, układamy program i dopracowujemy szczegóły techniczne. 

Pieczę nad realizacją programu sprawuje szkolny koordynator projektu - pani Dorota Prażuch, przy współudziale pań Beaty Haładus i Aleksandry Kołodziejczyk.

Głowna strona projektu  TUTAJ

Witajcie po wakacjach!

Data dodania: 2019-09-02

Dzisiejszy dzień to dla uczniów dzień szczególny powrotu po wakacjach, albo pierwszego dnia szkoły dla dzieci, które do tej pory ze szkołą jedynie mijały się po drodze, idąc do przedszkola:) Punktualnie o godzinie 8.30 pani dyrektor Joanna Łomnicka-łakomy przywitała zaciekawione i nieco wystraszone dzieci, które dziś do szkoły zawitały po raz pierwszy. Wielkie tyty każdego z nich świadczyły o tym, że to przyszłe pierwszaki:) Dotknięcie ramienia wielkim ołówkiem i słowa pasowania na ucznia dały pewność, że z uroczystości przywitania nie wychodzą już maluchy z przedszkola, ale prawdziwi uczniowie klasy pierwszej A, pierwszej B i pierwszej C naszej szkoły w roku szkolnym 2019/2020. Serdecznie witamy!

Rocznica

Data dodania: 2019-08-31

1 września 2019 roku to 80 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej i 74 rocznica jej zakończenia.
Pamiętamy!

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Data dodania: 2019-06-21

Będzie co wspominać, było pięknie! Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 to już przeszłość. Teraz wakacje, odpoczynek, relaks i zero uczenia. No może troszeczkę wiedzy się przyda, na przykład jakie lody najbardziej chłodzą, albo na której łące można policzyć najpiękniejsze płynące po niebie obłoczki... Birety poszybowały wysoko w górę, a w naszej szkole historia napisała kolejny rozdział. Klasy ósme opuściły szkolne mury, a kolejne roczniki weszły szczebelek wyżej po drabinie edukacyjnej. Do zobaczenia we wrześniu! Odpoczywajcie!

To już jutro

Data dodania: 2019-06-18

Na ten dzień niektórzy czekają od 1 września. Jutro zamkną się drzwi klas w szkole na całe dwa miesiące wakacji. Niektórzy z radością, niektórzy ze smutkiem, pożegnają szkolne mury, w których przez 10 miesięcy, albo dla niektórych przez 8 lat, tak wiele się działo. Radość, złości, zrozumienie, walka z samym sobą, własnymi niedoskonałościami, lenistwem, możliwość zabawy, przyjaźń,... Wiele uczuć i emocji, z którymi człowiek musi zetknąć się, aby nauczyć się żyć. Dzisiejszy dzień to czas przygotowań do jak najgodniejszego powiedzenia sobie: do zobaczenia! Do zobaczenia za dwa miesiące, albo gdzieś, kiedyś, w zupełnie innych okolicznościach. A dziś jeszcze uczniowie porządkowali swoje miejsca pracy, opróżniali szafki ubraniowe, klasy pierwsze nie zapomniały podziękować paniom w kuchni i panu woźnemu, a  klasy ósme z przejęciem ćwiczyły kroki do poloneza. Pani Małgosia natomiast wieszała dekorację na zakończenie roku. Aby jutro było pięknie! 

Zakończenie projektu

Data dodania: 2019-06-18

Zakończył się przewidziany na obecny rok szkolny projekt DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury, realizowany przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej i dofinansowany z Funduszy Europejskich. Nasze uczennice w nim uczestniczące, otrzymały Certyfikaty, którymi się z dumą pochwaliły. Gratulujemy i zapraszamy na kolejne projekty w przyszłym roku szkolnym!

1 2 3 4 ...52 »