ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2202557

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Uroczyste spotkanie jubileuszowe - 23 października 2018 r. o godz. 12.00

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Aktualności

Dzień 14 października zwany świętem nauczyciela

Data dodania: 2018-10-14

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników oświaty. Potocznie zwane dniem nauczyciela, ale tak naprawdę, światowy dzień nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzony jest w dniu 5 października. Tradycyjnie pracownicy oświaty otrzymują od swoich wychowanków życzenia. Najpiękniejszym jednak prezentem jest zawsze uśmiech dziecka, jego radość i chęci do współpracy. Na przykład do samodzielnego wykonania laurki. W naszej szkole od jakiegoś czasu, z inicjatywy między innymi szkolnego samorządu, krążyło pudełko, do którego dzieci były zachęcane, aby wrzucić list. Świetna propozycja okazania sympatii ulubionemu nauczycielowi z okazji święta!

250 butli mniej!

Data dodania: 2018-10-11

W dniu dzisiejszym zaprosiliśmy do szkoły mamę Joasi, do której, jak planowaliśmy rozpoczynając akcję, miało trafić 100 butli z nakrętkami, a trafiło 250 sztuk butli, czyli troszkę więcej. To "troszkę więcej" oznacza, że jest w nas wiele dobra, którym chcemy i potrafimy się dzielić. Zbieramy nakrętki w dalszym ciągu, ale nadszedł czas, aby nasze zbiory zaczęły dawać wymierne dobro. Przekazaniu butli towarzyszyli dziennikarze z lokalnego tygodnika "Nowiny Gliwickie", w którym ukaże się artykuł na temat potrzeb małej Joasi i naszej akcji. Wywiadu udzieliła p. dyrektor Joanna Łomnicka-Łakomy, oraz koordynatorka akcji p. Barbara Plecińska. Na dzień 11 października uzbieraliśmy już 320 butli!!! Dziękujemy!!!
PAKUJEMY NADAL!
12 października - 332 sztuk!!!
15 października - 337 sztuk!!!

100 na 100 - przekroczyliśmy 300 sztuk!!!

Data dodania: 2018-10-05

W dniu dzisiejszym, 5 października, przekroczyliśmy liczbę 300 butli, mamy już 301 sztuk!!! Butle zaczynamy układać piętrami, ponieważ zajmują coraz większą powierzchnię holu. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich pamiętających o naszym wyzwaniu. Wciąż zbieramy!!!
8 października - 305 sztuk!!!
9 października - 309 sztuk!!!
10 października 314 sztuk

Święto ziemniaka - czyli z wizytą w zaprzyjaźnionej szkole

Data dodania: 2018-10-05

Klasa 2b odkryła przyjaciół w innej szkole. Dzisiejszego dnia zostało sfinalizowane spotkanie z klasą ze Szkoły Podstawowej nr 5. Uczniowie wspólne posłuchali ciekawej historii o ziemniaku, następnie odbyły się sportowe rozgrywki w mieszanych zespołach. Dzieci bawiły się świetnie, a rywalizacja miała charakter zabawy. Poczęstunek i drobne upominki zakończyły spotkanie, a my już myślimy o rewizycie naszych nowych przyjaciół tym razem w naszej szkole:)

Światowy Dzień Zwierząt

Data dodania: 2018-10-04

Dzisiejszy dzień to zajęcia, spotkania, apele, rysunki, a wszystko wokół tematu zwierząt w świecie i w naszym życiu. Dzieci bardzo lubią zwierzęta. Zarówno te domowe przytulaki, jak i dzikie, często niebezpieczne i tajemnicze. Rzadko mówimy o niedoli zwierząt, a dzisiejszy dzień to świetna okazja, aby przypomnieć wszystkim o tym, że zwierzęta też czują, są wrażliwe, delikatne i często bezbronne wobec człowieka. Nasi uczniowie obejrzeli dziś prowadzoną przez p. Małgosię Morawską, piękną prezentację multimedialną o zwierzętach. O ich prawach, potrzebach i wielkim przywiązaniu do człowieka. Nie wszyscy zwierzątko mogą mieć w domu, z różnych powodów. Ale każdy może pamiętać o tym, że są to nasi mniejsi bracia, z którym można podzielić się niepotrzebnym już kocem, kołdrą, gumową piłką. Przypominamy wszystkim miłośnikom zwierząt, że przez cały rok zbieramy wszystko, co może przydać się bezdomnym zwierzętom w schronisku. Dziękujemy za wszelką pomoc!

Kotyliony na święto niepodległości

Data dodania: 2018-10-03

Panie ze świetlicy postanowiły sprostać kolejnemu wyzwaniu: 100 kotylionów na 100-lecie Niepodległości Polski. Kotyliony już są wykonywane, a zostaną wręczone uczniom w czasie obchodów święta. 

Wieści ze zbiórki butli w nakrętkami

Data dodania: 2018-10-01

Wciąż odnotowujemy wzrost ilości zebranych butli z nakrętkami. Brakuje nam pięciolitrowych butelek, więc prosimy, kto ma, o przynoszenie w miarę możliwości pustych "opakowań" na nakrętki:). Panie na portierni chętnie pomagają napełniać butle!
Dzień 1 października - uzbierane 260 sztuk butli!!!
Dzień 2 października - 262 butle!!!
Dzień 3 października - 270 butli!!!
                                                             Dzień 4 października - 277 butli!!!

Kółko rowerowe

Data dodania: 2018-09-28

Kółko rowerowe rozpoczęło swoją działalność i wzorem z ubiegłego roku, ruszyło do przodu. Po zbiórce na placu szkolnym, obowiązkowym przeglądzie, drobnych przygotowaniach, uczniowie ruszyli na dwóch kółkach za panem Kamilem Stęplowskim, a przed panem Błażejem Dudą, na pierwszą wyprawę, przygotowującą grupę do wzorowej jazdy w kolumnie. To bardzo ważna umiejętność gwarantująca bezpieczeństwo i udaną wycieczkę. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym będzie tych wycieczek wiele, a wszystkie słoneczne, udane i bezpieczne😀.

Sportowe osiągnięcia

Data dodania: 2018-09-28

Już na początku roku szkolnego możemy się pochwalić osiągnięciami sportowymi . Tym razem nasza reprezentacja piłki nożnej do lat 12 wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii ligi polskiej Ekstraklasa - "Extra Talent" Piast Gliwice 2018.
Nasi uczniowie zajęli wyśmienite 3 miejsce, wśród 16 drużyn klubowych i szkolnych!!! Wyprzedziły nas tylko kluby Piasta Gliwice i Team-u Gliwice .

Skład reprezentacji:
Załubski Dawid
Jańczak Maciej
Wesołowski Piotr
Podulka Maksymilian
Kogut Aleksander
Moskal Maksymilian
Zaczkiewicz Szymon
Irytowski Krzysztof
Jagodziński Jakub
Jabłoński Alan
Pakura Mateusz
Niniczka Michał

Trener: Stęplowski Kamil

Gratulujemy !!!

Tabliczka mnożenia

Data dodania: 2018-09-28

W dniu 28 września br. odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W porannych godzinach towarzyszył nam reporter z gliwickiego radia CCM. W tym roku w naszej szkole ten szczególny dzień odchodziliśmy w dwóch częściach.
Pierwsza poświęcona była Międzyszkolnemu Konkursowi, w którym wzięło udział 5 szkół: SP 3, SP 4, SP 5, SP 23, SP 41. Drużyny składające się z 3 reprezentantów dzielnie zmagały się z zadaniami z zakresu mnożenia.
Po zaciętej walce i słodkim poczęstunku komisja wyłoniła zwycięzców:
1 miejsce - SP 23
2 miejsce - SP 5
3 miejsce - SP 41
4 miejsce ex aequo zajęła SP 3 oraz SP 4.
Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!
W drugiej części obchodów dnia tabliczki mnożenia panie: Katarzyna Kapuścińska i  Beata Łakomska wraz z komisją egzaminacyjną wyruszyły na spotkanie z mieszkańcami osiedla Sikornik w celu propagowania hasła przewodniego "Młodsi sprawdzają czy Starsi tabliczkę mnożenia znają". Napotkani przechodnie byli odpytywani na okoliczność znajomości tabliczki mnożenia, Okazało się, że wszyscy zapytani stanęli na wysokości zadania i odpowiadali dzielnie na zadawane pytania:)
Akcja zakończyła się powodzeniem, więc do zobaczenia w przyszłym roku na IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia!

1 2 3 4 ...40 »