Rozwijamy się

Kiermasz przed Bożym Narodzeniem

Data dodania: 2017-12-13

12 grudnia tradycyjnie w naszej szkole odbył się kiermasz przedświąteczny, na którym można było zakupić mnóstwo różnokolorowych i ciekawych, ręcznie robionych ozdób świątecznych. Ozdoby przygotowali uczniowie, na lekcjach, w ramach pracy dodatkowej w domu, rodzice oraz nauczyciele. Na kiermaszu można było również kupić pyszne ciasto. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i pomocnikom za aktywną pomoc!

Spotkanie z górnikiem

Data dodania: 2017-12-13

Ile guzików znajduje się na górniczym mundurze? Jaki kolor mają pióropusze na czako? Guzików jest 29, tyle, ile lat miała święta Barbara, kiedy zmarła. Czako ma pióropusze białe, czarne, czerwone, zielone i biało-czerwone. A czego jeszcze nie wiemy o górnikach, można dowiedzieć się w zabytkowej kopalni "Quido" w Zabrzu. Dzisiejsze spotkanie było bardzo ciekawe, a na jego zakończenie wszystkie dzieci, dotykając górniczym zwyczajem szpady, mogły wypowiedzieć swoje marzenie. Może się spełni? Pozdrawiamy serdecznie wszystkich górników!

Podsumowanie akcji "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem".

Data dodania: 2017-12-11

Serdecznie dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM, którzy wzięli udział w kolejnej edycji: "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem". Dziękujemy w imieniu DZIECI i PERSONELU Szpitala Onkologicznego w Gliwicach.
Dziękujemy za to, że sprawiliście , iż na buźkach chorych dzieci pojawił się uśmiech, a w ich sercach zagościło szczęście, które choć na chwilę sprawiło, że ich życie nabrało pięknych barw.
Lista DZIECI, które wzięły udział w akcji: "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem"
Weronika G., Marta P., Paweł Ł., Michał J., Weronika K., Krzysztof P., Bartosz P., Zofia Ś., Izabela T., Maria B., Maria U., Wiktor N., Emilia B., Dominik D., Liwia M., Barbara O., Karolina J., Lena G., Zofia A., Michał Sz., Maksymilian Ś., Aleksander N., Daria Z., Sandra Sz., Julia Ł., Antonina P., Monika K., Izabela K., Maciej K., Maja C., Filip L., Maja B., Szymon B., Martyna N., Hanna A., Zuzanna K., Anastazja K., Liliana J., Zuzanna W., Blanka M., Marta Z., Aleksander K., Lena O., Liliana P., Karol G., Wiktoria Z., Michał R., Wiktoria J., Franciszek N., Klaudia P., Hanna Z., Anna S., Nicola B., Marcelina b., Kamila K., Mateusz B., Dawid S.
DZIĘKUJEMY!!!!

Spotkanie Mikołajowe dla Turystów

Data dodania: 2017-12-08

Zapraszamy na fotorelację ze spotkania, w którym uczestniczyły "Powsinogi"
kliknij tutaj:)

Data dodania: 2017-12-08

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory przyłączyli się do naszej całorocznej akcji pomocy na rzecz schroniska dla zwierząt w Sośnicy. Zebraliśmy sporo różnego rodzaju rzeczy oraz suchą i mokrą karmę dla kotów i psów. Wszystkie dary zostaną odebrane przez pracowników schroniska w najbliższym czasie. Jednocześnie zachęcamy do dalszej pomocy. Bezdomne zwierzęta bardzo jej potrzebują, nie tylko przed świętami...

Marchewkowe babeczki

Data dodania: 2017-12-07

Wczoraj były mikołajki, a dzisiaj Sebastian, uczeń klasy 5a, zaskoczył swoich kolegów piękną niespodzianką! Sebastian samodzielnie upiekł babeczki marchewkowe, którymi postanowił poczęstować wszystkie dzieci w swojej klasie. Brawo Sebastianie, taki niecodzienny gest świadczy o Tobie jak najlepiej! A marchewkowe babeczki były pyszne i na pewno zdrowe!

Data dodania: 2017-12-06

Z okazji mikołajek uczniowie klas młodszych pojechali na wystawę edukacyjną "Eugeniusz". Dzieci poznały świat Eugeniusza, zielonego stworka, który pokazał im świat nauki, poprzez zabawę. Dzieci mogły samodzielnie wykonać doświadczenia fizyczne, przekonać się, jak na przykład wyprodukować prąd, posłuchać odgłosów z kosmosu, wykonać lustrzany rysunek, pobawić się. To była bardzo ciekawa wycieczka.

Grosz do grosza i "Góra Grosza"!

Data dodania: 2017-12-05

Przystąpiliśmy, tradycyjnie już do akcji "Góra Grosza". W klasach pojawiły się skarbonki, do których uczniowie wrzucają grosiki. To już osiemnasta edycja "Góry Grosza", akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Zapraszamy do przyłączenia się, każdy grosik jest ważny i potrzebny! Tutaj więcej informacji.

Wycieczka edukacyjna klas siódmych

Data dodania: 2017-12-05

28 listopada uczniowie klas siódmych wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Radzionkowa, gdzie odwiedzili Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku. Miejsce to poświęcone jest pamięci Górnoślązaków i ich losów w 1945r., Podczas zajęć uczniowie zwiedzili wystawę i uczestniczyli w warsztatach historycznych.

Barbórkowe Święto

Data dodania: 2017-12-04

Z okazji Dnia Górnika i Barbórki Ania z klasy 3d częstowała dzieci na przerwie pierniczkami, które upiekła razem z babcią. Piękna inicjatywa i piękne przypomnienie o górniczym święcie. Wszak jesteśmy mieszkańcami regionu, w którym przemysł zdominował i krajobraz i naszą codzienność, a górnicy, choć coraz ich mniej w naszych rodzinach, to przecież ikona tej ziemi. Dziękujemy Ani i kłaniamy się nisko Babci!

1 2 3 4 ...31 »