ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2248609

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

100-lecie niepodległości

Aktualności

Zajęcia przed rocznicą niepodległości

Data dodania: 2018-11-12

8 i 9 listopada w klasach pierwszych i w klasie 3b odbyły się zajęcia dotyczące historii Polski i polskich symboli narodowych. Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Lanuszny. W czasie lekcji uczniowie mogli dokładnie przeanalizować treść polskiego hymnu, a także dowiedzieć się kim są postacie pojawiające się w hymnie. Nauczycielka prowadząca zajęcia mówiła o setnej rocznicy odzyskania niepodległości, a także w jakich okolicznościach powstał polski hymn i kto był jego autorem. Okazało się, że nawet uczniowie klas pierwszych mają sporą wiedzę historyczną. Brawo!

Święto Niepodległości

Data dodania: 2018-11-09

W piątek poprzedzający niedzielne święto, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej stanęły na wysokości zadania i wprowadziły społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Piękne kotyliony na piersiach wszystkich i odśpiewane na baczność cztery zwrotki narodowego hymnu, oraz treść przedstawionych wierszy i piosenek, przypomniały nam o wartościach, którym każdy Polak powinien pozostać wierny. Jesteśmy różni, ale przecież łączy nas ojczyzna, w której żyjemy. Dziękujemy dzieciom i paniom: Małgosi Nierodzie i Iwonie Skoczylas, które przygotowały piękny występ, oraz paniom pracującym w świetlicy, które przygotowały dla uczniów kotyliony:)

Koniec akcji 100 na 100

Data dodania: 2018-11-11

9 listopad - 534 butle!!!
W dniu 9 listopada zakończyliśmy akcję zbierania plastikowych nakrętek. Zebraliśmy 534 butle. To 534 procent założonego planu! Na zakończenie akcji, ułożyliśmy ze stu sztuk butli liczbę 100, aby uczcić Święto Niepodległości Polski, co było jednym z naszych celów, kiedy rozpoczynaliśmy zbiórkę.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wielkiego sukcesu w zbiórce plastikowych nakrętek!!!

Dzieciom i dorosłym, którzy pracowicie zbierali i przynosili nakrętki
oraz puste i pełne plastikowych nakrętek butle do szkoły;

Paniom na portierni, które cierpliwie pakowały nakrętki do butli;

Panu Adrianowi Grabarczykowi, który dołożył do naszych zbiorów aż 180 pełnych butli!!!

Z okazji Święta Niepodległości planowaliśmy zebrać 100 pięciolitrowych butli, wypełnionych nakrętkami.
Zebraliśmy 534 butle, to jest o 434 więcej, niż planowaliśmy.
Licząc średnio 350 nakrętek w jednej butli, zebraliśmy 186 900 nakrętek!!!
Nakrętki zostały przekazane po połowie, dwójce potrzebującej rehabilitacji dzieci.

DOBRO POWRACA!
DZIĘKUJEMY!!!


Odjechało kolejne 250 sztuk butli

Data dodania: 2018-11-08

W dniu jutrzejszym kończymy zbiórkę plastikowych nakrętek. Na dzień dzisiejszy, 8 listopada, mamy zebrane 521 butli!!! Jeszcze wczoraj było ich 441 sztuk, ale niezawodny pan Adrian Grabarczyk, wraz ze swoim synem Dominikiem, postanowił nas znowu zaskoczyć i dostarczył dzisiaj rano do szkoły 69 pełnych butli, (łącznie już 180 sztuk!). Dzięki takiej pomocy i współpracy mogliśmy podarować kolejne 250 sztuk butli na rehabilitację dla chorego chłopca. Butle zostały dzisiaj odebrane. Nasz wspólny sukces bardzo pozytywnie przerósł wszelkie oczekiwania!

Nasze przygotowania do obchodów Święta Niepodległości

Data dodania: 2018-11-06

W dniu dzisiejszym ogłosiliśmy w szkole kolejne zadanie, którym jest wyłonienie najpiękniejszej i najbardziej oddającej ducha niepodległościowego - pracy plastycznej, Jednej jedynej z wielu, wykonanych na tę okazję przez naszych uczniów na lekcjach plastyki. Zapraszamy do głosowania wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Na głosy czekamy do czwartku, 8 listopada:)

Konferencja w WOM

Data dodania: 2018-11-06

W dniu 5 listopada Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach odbyła się konferencja dla przyszłych beneficjentów programu Erasmus+. Jednym z punktów spotkania było przedstawienie dobrych praktyk. Z dumą informujemy, że to właśnie nasz projekt "Otwarci na naukę, otwarci na świat" został wybrany do prezentacji przed uczestnikami konferencji. Na zdjęciach - koordynatorki projektu, panie Dorota Prażuch i Beata Haładus oraz pani Katarzyna Kapuścińska, wraz z którą będziemy pracować nad kolejnym wnioskiem Erasmus+ dla naszej szkoły.

Dzieci na cmentarzu

Data dodania: 2018-10-31

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, uczniowie klasy1a, pamiętając o zmarłych, odwiedzili cmentarz na Wójtowej Wsi. Tam zapalili znicz na grobie uczestnika III Powstania Śląskiego, który, jak napisano na nagrobku, "oddał życie za swój Śląsk". Była to także okazja do zapalenia zniczy na grobach, o których nikt nie pamięta.

Dla Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Data dodania: 2018-10-26

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy zbiórkę okularów oraz środków opatrunkowych dla Fundacji Redemptoris Missio. Pani Anna Wasilewska, koordynatorka i pomysłodawczyni akcji, zapakuje zebrane przedmioty i wyśle w miejsce, skąd dotrą one do potrzebujących ludzi na najbiedniejszym kontynencie świata. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!
Tutaj można przeczytać o akcjach, w których wzięliśmy udział, oraz innych, organizowanych przez fundację kliknij:

Las jesienią

Data dodania: 2018-10-25

Las jesienią jest piękny, nawet jeśli mży deszczyk. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2b, którzy w ramach realizacji programu edukacji wczesnoszkolnej, pojechali z p. Beatą Łakomską do Nadleśnictwa w Brynku. Leśniczy opowiedział dzieciom o terenach, które należą do nadleśnictwa, o pracy w lesie oraz o jego mieszkańcach. Po lekcji w terenie uczniowie zostali zaproszeni na ciepły posiłek, którym była pyszna kiełbaska z grilla. Pogoda nie dopisała, ale humory jak najbardziej!

Napisali o nas...

Data dodania: 2018-10-25

We wczorajszym wydaniu tygodnika "Nowiny Gliwickie" przeczytaliśmy artykuł, w którym znaleźliśmy wieści o naszej akcji "nakrętkowej". Najważniejszą dla nas informacją w artykule jest fakt, że Joasia pomalutku wraca do zdrowia! Jesteśmy dumni, że chociaż w niewielkiej części możemy uczestniczyć w takim wydarzeniu. Brawo Joasia!
A my na dzień 25 października mamy 373 butelki!!!
26 październik - 374 butle!!!
29 październik - 381 butli!!!
30 październik - 404 butle!!!
31 październik - 407 butli!!!
5 listopad - 414 butli!!!
6 listopad - 416 butli!!!
7 listopad - 441 butli!!!
8 listopad -

1 2 3 4 ...42 »