Wycieczka do Biskupina

Data dodania: 2019-05-23

13 i 14 maja odbyła się wycieczka klas 4a i 4b do Biskupina, a jej tematem były początki naszego państwa. Uczniowie mieli okazję spędzić czas w rezerwacie archeologicznym w Biskupinie, gdzie uczestniczyli w warsztatach, które przybliżyły im życie mieszkańców pradziejowej osady. Uczniowie zwiedzili również Katedrę w Gnieźnie, w której odbywały się koronacje królów polskich. Ostatnim etapem wycieczki był Ostrów Lednicki i pozostałości grodu pierwszych Piastów. Nie zabrakło chwil spędzonych we wspólnym gronie. Wycieczka była ciekawa i bardzo udana:)

Jesteśmy mistrzami!

Data dodania: 2019-05-20

Może nie dosłownie my jesteśmy mistrzami, ale wspaniali piłkarze Piasta Gliwice. Nasza rola była ograniczona do mocnego dopingowania oraz do wyprowadzenia piłkarzy na boisko, na decydujący mecz z Lechem Poznań. Zazdrościmy bardzo możliwości, którą mieli uczniowie naszej szkoły: Daria, Filip, Diego i Dominik, dzięki sponsorowi - Bankowi PKO BP:) Dziękujemy za sportowe ubrania, w których nasi uczniowie prezentowali się bardzo profesjonalnie. Bardzo dziękujemy za udostępnienie materiałów p. Adrianowi Grabarczykowi, który podjął odpowiedzialne zadanie opiekowania się naszymi uczniami podczas całej imprezy:)

Rozstrzygnięcie konkursu sportowego

Data dodania: 2019-05-17

Dopingowani świetnymi hasłami, piłkarze Piasta w niedzielę na pewno wygrają!
Spośród zgłoszonych haseł, wybraliśmy najciekawsze, które zostały nagrodzone. Najbardziej trafne okazało się hasło Dominika z klasy 4, któremu przyznaliśmy pierwsze miejsce. Z pozostałych haseł wybraliśmy trzy, które otrzymały równorzędnie drugie miejsce. Są to uczniowie klasy drugiej - dwie Marysie i Franek. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności!

Mój zwierzak

Data dodania: 2019-05-14

W naszej szkole odbył się niedawno szkolny konkurs plastyczny "Mój zwierzak" przeznaczony dla uczniów klas I - III. W konkursie udział wzięło 42 uczniów naszej szkoły. Prace były różnorodne i kolorowe. Autorzy i autorki najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody, a ich prace zobaczyć można na gazetce na pierwszym piętrze. Gratulacje dla zwycięzców.

Konkursowe zameczki

Data dodania: 2019-05-14

Uczniowie klas 4 - 6 projektowali metodą mappingu 3D fasadę Zameczku Piastowskiego, który znajduje się w Gliwicach. Prace wykonywane były w ramach konkursu międzyszkolnego, inspirowanego wyjazdem do Florencji w ramach projektu Erasmus+. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów gliwickich szkół, a najciekawsze prace zdobyły nagrody i wyróżnienia. Efekty możemy podziwiać na wystawie przy wejściu do szkoły. Gratulujemy wyobraźni i talentu!

Konkurs fotograficzny

Data dodania: 2019-05-10

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Zabytki techniki w mojej okolicy". Więcej informacji w regulaminie. Prace można oddawać do p. Małgorzaty Nierody.

1. Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny Zabytki Techniki

Dopingujemy piłkarzy

Data dodania: 2019-05-09

Piłkarze Klubu Sportowego "Piast" mają szansę na zdobycie mistrzostwa w rozgrywkach Ekstraklasy. Trzymamy za to mocno kciuki i liczymy na wielką wygraną. Na ostatnim meczu rundy mistrzowskiej, który odbędzie się z Lechem w dniu 19 maja, nasi uczniowie, zaproszeni przez Bank PKO BP, będą wyprowadzać piłkarzy na boisko. Mamy nadzieję, że będzie to szczęśliwy mecz dla nas wszystkich.
Żyrafka Lokatka w związku z tymi wydarzeniami, ogłasza konkurs dla uczniów szkoły, na hasło dopingujące zawodników na meczu. Czekamy na kreatywne zawołania, które postaramy się wykorzystać podczas decydującego meczu. Hasła niesiemy do pani Basi do dnia 16 maja:)

Konkurs recytatorski po angielsku

Data dodania: 2019-05-04

28 marca grupa uczniów klas 1 - 4 brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim, organizowanym przez ZSO nr 8. Uczniowie włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie się do swoich wystąpień i dzielnie zaprezentowali anglojęzyczne wiersze. Mamy nadzieję, że udział w konkursie był dla naszych uczniów ciekawą przygodą. Uczniów przygotowały panie Ewa Garczyńska i Aleksandra Kołodziejczyk.

Projekt Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej

Data dodania: 2019-04-04

Uczniowie naszej Szkoły, od 6 kwietnia, wezmą udział w projekcie DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury, realizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej. Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich. Nasi Uczniowie wezmą udział w module 3: "Zielona Architektura". Zajęcia, prowadzone przez nauczycieli akademickich odbywają się na Wydziale Architektury oraz w terenie, w weekendy - w kwietniu, maju i czerwcu. Kolejne moduły projektu odbędą się po wakacjach. Informacji dla Uczniów i Rodziców zainteresowanych udziałem w kolejnej rekrutacji udziela szkolny koordynator projektu - Małgorzata Nieroda. Zapraszamy!

1. PLAKAT
  2. Informacja POWER UMO DWA

Lokatka przypomina - Segregujemy śmieci

Data dodania: 2019-04-02

Przypominamy o konieczności segregowania śmieci.
Kolor szary to odpady ZMIESZANE, których nie można zakwalifikować do innych kolorów, oprócz materiałów niebezpiecznych,
Kolor brązowy - to odpady BIO, czyli resztki jedzenia, odpady roślinne.
Kolor żółty to METALE i TWORZYWA SZTUCZNE, na przykład plastikowe butelki, puszki po napojach.
Kolor niebieski to PAPIER, czyli papierowe reklamy, gazety, tektura,
a kolor zielony to SZKŁO, czyli słoiki, butelki szklane.
Taka kolorowa segregacja ułatwia odzyskiwanie surowców wtórnych i zmniejsza koszty korzystania z usług komunalnych. Przede wszystkim jednak, przyczynia się do ochrony naturalnego środowiska.

1 2 3 4 ...50 »